Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

 

@MrBrainwash

A jak tam SHP do L2 sie maja? :P

Inne granie. SHP grają średnicą, a L2 Vką w dodatku różnica prezentacji wynikająca z konstrukcji wyraźna. Moim zdaniem są nie do porównania, ale jak coś to ze wskazaniem na shp za otwartość dźwięku. Jednak ciągnie mnie bardziej w stronę otwartych konstrukcji. L2 były genialne, póki nie posłuchałem SHP. Z tym, że SHP basowo kuleją, L2 sobie jeszcze jakoś radzą.

Shp basowo kuleją tylko z punktu widzenia hardkorowego basisty :D IMHO mają świetny bas. Mowię to jako były basista ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo szerokie spektrum muzyczne, wiec odczuwam malutki niedosyt w kwestii basu, ale wieszal sie nie bede, na razie ;).

No właśnie, licytować się nie będziemy, choć audiotweak takową przegrał :D Ja nie odczuwam żadnego niedosytu, bardzo jestem zadowolony, ale żadnej electroniki nie słucham, klasyka, metal, jazz, poezja, wróć: depeche mode - bardzo mi się podobało.

Się przyznać nie chcesz, żeś basista, i tyle ;)

Inaczej - nie badałem jeszcze, ile basu mają względem innych, choć wkrótcę bedę musiał, przy testach porównawczych z entry level, i guzik mnie to interesowało, szczerze mowiąć, bo mi świetnie grało.

Może mnie właśnie shp 9500 wyleczyły z "mojego wewnętrznego basisty" ;) bo zakupionym niedawno zmodowanym przez Fatso k551 z podwyższonymi padami i otwartymi basportami, które bas względem stocka miały potężny... Po 1 dniu słuchania cofnąłem mody i zamieniłem pady. Za duzo miałem basu. Są słuchawki, którym zwiększanie go nie przystoi ;) dla mnie zaletą k551 było, że grają jak leciusieńkie i szybkie jak wiatr baletnice... A z mocno zwiększonym basem, jest wrażenie, że to chłopy ,te wieksze, z zapasów tańczą... Fuj... ;) jak w srh1440, które też tak grać potrafią jak baletnice, tylko w swoim stylu dodać kablami i padami - za dużo basu (tak, to jest możliwe) też ich charakter ucieka... Dlatego u mnie grają na padach od alpha dogów - ale na srebrnym Jimie.

Gdyby shp 9500 dodać więcej basu... stracą swój charakter, a może i czar. Taka jest moja opinia. Mało tego... nie, nie uchylę więcej rąbka... reszta bedzie w teście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś powiedzieć, że stracą The Czar? Już przebieram nogami żeby Mastodona na nich posłuchać. Dzisiaj może dojdą.

O stary, z shp9500 z tymi kablami z Mastodonem to nawet Stargasm, wczoraj nawet z jednym z nich (bedzie dzis w teście) złapałem Stargasm wlasnie prosto z touch5, co jest sztuką nie lada...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam bardzo szerokie spektrum muzyczne, wiec odczuwam malutki niedosyt w kwestii basu, ale wieszal sie nie bede, na razie ;).

No właśnie, licytować się nie będziemy, choć audiotweak takową przegrał :D Ja nie odczuwam żadnego niedosytu, bardzo jestem zadowolony, ale żadnej electroniki nie słucham, klasyka, metal, jazz, poezja, wróć: depeche mode - bardzo mi się podobało.

Się przyznać nie chcesz, żeś basista, i tyle ;)

Inaczej - nie badałem jeszcze, ile basu mają względem innych, choć wkrótcę bedę musiał, przy testach porównawczych z entry level, i guzik mnie to interesowało, szczerze mowiąć, bo mi świetnie grało.

Może mnie właśnie shp 9500 wyleczyły z "mojego wewnętrznego basisty" ;) bo zakupionym niedawno zmodowanym przez Fatso k551 z podwyższonymi padami i otwartymi basportami, które bas względem stocka miały potężny... Po 1 dniu słuchania cofnąłem mody i zamieniłem pady. Za duzo miałem basu. Są słuchawki, którym zwiększanie go nie przystoi ;) dla mnie zaletą k551 było, że grają jak leciusieńkie i szybkie jak wiatr baletnice... A z mocno zwiększonym basem, jest wrażenie, że to chłopy ,te wieksze, z zapasów tańczą... Fuj... ;) jak w srh1440, które też tak grać potrafią jak baletnice, tylko w swoim stylu dodać kablami i padami - za dużo basu (tak, to jest możliwe) też ich charakter ucieka... Dlatego u mnie grają na padach od alpha dogów - ale na srebrnym Jimie.

Gdyby shp 9500 dodać więcej basu... stracą swój charakter, a może i czar. Taka jest moja opinia. Mało tego... nie, nie uchylę więcej rąbka... reszta bedzie w teście...

 

Zaden basista, ale nie lubie nie czuc podstawy basowej,skoro na innych sluchawkach ja slychac i czuc. I nie mam na mysli basowych pomrokow typu Fidelio X1, Ah-d7100 itp., bo min. dlatego sie ich pozbylem. K551(recablowane) ktore posiadam, maja idealna ilosc basu (zadnych modow basowych!), a takze jego zejscie, jedynie technicznie jest troche gorszy, niz w SHP.

 

Wedlug mnie nie stracilyby swojego uroku, a bylyby pelniejsze/uniwersalniejsze calosciowo. Ale pomijajac powyzsze, i tak jestem zadowolony z nich, w szczegolnosci z polaczenia z SGS-em. Ciekawe, jak by zagraly z klasowym grajkiem, skoro tutaj jest juz "tip top" :)

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... zależy jak leży, ale przecież najlepiej jak stoi bo wtedy duma nie boli. ;)

 

Kwestia do czego porównujemy, przedtem d600 nie wydawały mi się wcale takie basowe, ale w porównaniu do SHP to potwory. :E

 

Ja tam lubię basowy pomruk ? <3

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w statusach mnie opisali, że wyprzedaż robię, bo shp9500 lepsze. Nic bardziej mylnego. Dementi. Nie słuchałem shp9500 porównawczo jeszcze z moimi entry level, z ktorych faktycznie 3 sprzedaję. Dlaczego? 3 pary kupiłem nowe i 3 kable nietanie do nich, to 3 pary sprzedaje. I tak mi ponad 10 zostanie. Nie zamierzam muzeum robić a człowiek ciekawy jest nowych rzeczy. Pod nóż poszły słuchawki, które swoją cenę mają, a mnie nie są niezbędne.

Tak ustawiłem sprzedaż, wedle kolejności, bym mogł na spokojnie jeszcze przeprowadzić test porównawczy shp9500 z otwartymi, które mam i k551 - bo traf chciał, że mam k551 na kablu SWS audio i tenże kabel do shp9500. Po teście - bedzie recenzja porównawcza. Test kabli to tylko była przystawka :)

Proszę zatem w MOJE usta nie wkładać w.w. bzdur.

Nie słuchałem JESZCZE porównawczo hd600 i q701 i srh1540 i ts671 z shp9500 a czytam o sobie, te bzdury rodem z faktu. Wypraszam sobie i nie życzę. Nawet gdyby to miały być żarty. I nie żartuję.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywaliście może te philipsy z bayerdynamic dt880 250 ohm bądź audiotechnika ad900x? Interesuje mnie przede wszystkim ilość tonów wysokich i basu.

Z tego co pamiętam AD900X to mają zdecydowanie więcej wysokich niż SHP9500.

Podobno po wygrzaniu (ponad 200h) jeszcze ich ilość maleje - moje mają kilkanaście godzin grania, więc jeszcze tego nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchał ich ktoś z E10k, albo ma podejrzenie jak to może grać? Bo chciałem kupić sobie coś niedrogiego do kompa.

 

Moje M50-tki napędza E07K, myślę że podobna szkoła grania, jak tylko wpadną w moje łapki dam znać jeśli będziesz zainteresowany

Edytowane przez wedrowycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso - to może padnie z Twoich ust (tudzież zestawu klawiatura+ palce) propozycja co włączyć pomiędzy obudowę PCta i w/w słuchawki? :D Tylko błagam- niech to nie będzie odpowiedź pokroju DAC/karta dźwiękowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności