Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade z ATH M50 - 900zł


JuRik99

Pytanie

Witajcie,
Jako, że tor sobie skompletowałem piszę do Was bo myślę nad upgrad'em słuchawek z moich poczciwych M50 na coś znacznie lepszego :)
Szukam słuchawek bardziej zamkniętych chociaż nie mówię "nie" jeśli chodzi o otwarte :) ale o tym niżej. Kwota jaką chciałbym poświęcić to max 900zł (oczywiście będą to słuchawki używane).
Co słucham? Praktycznie co mi w ucho wpadnie chociaż najczęściej jest to pop, trance, hip-hop, techno i ewentualnie rock. M50 kocham za dynamikę, świetny bas (przyznam bez bicia, że należę do grupy "bassolubów"), funowe granie oraz przestrzeń a nie lubię za ostrość i jasność...
Od basu oczekuję porządnego, mięsistego pier***nięcia, które potrafi zatrzęś powiekami ale też nie chce, żeby to on grał główną rolę i zalewał inne pasma. Nie szukam czegoś co puka, stuka - po prostu nie przepadam za takim graniem, dlatego Senki takie jak HD600 bądź 650 chyba odrzucę jako pierwsze.
Szukam słuchawek raczej ciepłych, grających z dynamiką, mających podobny styl do M50 ale z łagodniejszą górą, większą przestrzenią oraz sceną.

Co do tej pory mnie zaciekawiło?
* Philipsy Fidelio X1 - wiem, że to konstrukcja otwarta ale czytałem o nich tutaj na forum i nie wiem czy nie będą właśnie przypominać M50 :)
Jeśli chodzi o słuchawki otwarte to jedyne co mnie w nich zniechęca to to, że studiuje i nie mieszkam w pokoju sam a wiem, że przy tej konstrukcji wszystko się "wylewa" na zewnątrz....
Druga sprawa to nie wiem jak wygląda sprawa kabla ale piszecie, że ten stockowy jest kiepski a słuchawki swoje jednak kosztują...
* Ultrasone Pro 900 - tych słuchawek, zarówno jak i X1 nie miałem przyjemności posłuchać ale dużym plusem jeśli chodzi o ultrasone jest zestaw akcesoriów + to, że nie ma tutaj problemu kabla o którym wspomniałem wyżej. Z recenzji wnioskuje, że jest to również to czego poszukuję ale tak jak piszę, tylko "wnioskuje".

Ostatnią sprawą jaką chciałbym poruszyć jest wygoda. W swoich M50 wymieniłem pady na welury także nie wiem czy chciałbym wrócić do skóropodobnych wytworów... Na pewno takie pady jak w CAL mi w niczym nie przeszkadzają ale jak widzę "ceratę" w takich HD380 to aż mi się ich nie chce zakładać bo nie wiadomo czy się to nie przerwie...
Welury to przede wszystkim ogrooomna wygoda i to, że jednak uszy się tak nie pocą :)

Za tor służy mi to co w sygnaturce :)
Jeśli macie jakieś inne fajne propozycje to piszcie :) Bardzo zależy mi na wypowiedziach posiadaczy ww. słuchawek a najfajniej byłoby mieć możliwość ich posłuchać w swoim torze (oczywiście za kaucją) ! :)
Z góry wszystkim dziękuje i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W wygrzanych HP100 ten bas jest mocno akuratny i zupełnie inaczej się prezentuje niż w EVO. Ilościowo nie wiem jak stoją bo nie mam miarki w uszach, ale balans tonalny EVO z pewnością bardziej faworyzuje bas niż balans SM.

 

Dla mnie bas w HP100 "wychodził na zewnątrz", a w evo skupiony jest "w środku", jest bardziej obecny i autorytarny. Jest też cieplejszy z większą obecnością wyższego basu.

 

Jeszcze nie spotkałem słuchawek z identycznym basem. Każdy ma swój charakter. Mówienie, jeden jest lepszy, a drugi gorszy jest tylko częściowo prawdziwe. W HP100 jest on bardziej "przezroczysty" w stosunku do materiału jaki znajduje się w nagraniu. W EVO można powiedzieć, bardziej dodaje coś od siebie, ale efekt jest dla mnie bardziej koncertowy i rozrywkowy - chociaż do jego kultury i jakości też nie można się przyczepić.

 

Pod względem charakteru basu to do M50 bardziej już HP200 są dla mnie podobne, tyle, że basu mają mniej i nie mają kopnięcia takiego na wyższym basie.

 

Co do Beyerów - to ja mam zdanie, że one jednak lepiej od superluxów grają - lecz raz, że nie jest to żadna przepaść, a dwa, to, że do beyerów trzeba inwestować w tor, a superluxy dobrze zagrają już z podstawowego setu.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nigdy nie miałem do czynienia z superluxami dlatego nie chce się źle na ich temat wypowiadać ale na pierwszy rzut oka nie za bardzo mnie zachęcają (wliczając do tego niską cenę) :)
Nie zmienia to faktu, że nadal mam dylemat ;/
Bo do HP-100 nie musiałbym wiele dokładać ale znowu jak to nie będzie krok w przód to też się zawiodę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem Ci tak. HP100 to dla mnie piękna kobieta 10/10, długonoga, niebieskooka blondynka, z którą się przespałem z 2x, miałem niezły seks, ale z rana nie miałem o czym z nią gadać ; ) EVO to taka 8/10 zgrabna brunetka, nie tak dobrze ubrana (i nie tak kosztowna), z którą jednak mam o czym pogadać przy śniadaniu i z którą dobrze się bawię.

 

 

Bo do HP-100 nie musiałbym wiele dokładać ale znowu jak to nie będzie krok w przód to też się zawiodę ...

 

Zawiedziony nie będziesz. Co najwyżej nie spełniony. Oba omawiane modele są są fajne. Przy HPkach możesz się zastanawiać - "za tą kasę mogłem mieć to to i to", a przy EVO - "o kurczę mam świetne słuchawki za grosze, najwyżej jeszcze poszukam, ale mam co słuchać teraz"

 

 

Oczywiście mówię pod kątem siebie. Broń boże nie na mawiam, rzucam tylko luźną propozycje.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Świetna odpowiedź, słowa uznania ode mnie !
Takie coś chciałem przeczytać od dawna :)
W takim razie spróbuje dorwać do odsłuchu na swoim torze A900X i może się na nie skuszę :) A na razie postaram się odłożyć więcej kasy :)
Szkoda, że te mdr-xb1000 nie cieszą się popularnością bo tak jak pisałem, mam ofertę za 500zł ale żadnej polskiej recenzji nie znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja Ci mówię, że cudów nie ma. Aby dostać efekt spektakularny to musisz wydać duuuużo więcej w audio. Po prostu tak zdzierają. Do 1000zł nie ma jakiś rewelacji pod kątem naszych wymagań. A wyżej to i kasa i kwestia kombinowania. Oczywiście jeśli się mylę, to sam z chęcią się oświecę, bo też takie słuchawki bym chciał.

 

To co chciałeś

 

 

Co słucham? Praktycznie co mi w ucho wpadnie chociaż najczęściej jest to pop, trance, hip-hop, techno i ewentualnie rock. M50 kocham za dynamikę, świetny bas (przyznam bez bicia, że należę do grupy "bassolubów"), funowe granie oraz przestrzeń a nie lubię za ostrość i jasność...
[...] Nie szukam czegoś co puka, stuka - po prostu nie przepadam za takim graniem, dlatego Senki takie jak HD600 bądź 650 chyba odrzucę jako pierwsze.

 

Wszystkie wymagania spełnia EVO

 

Od basu oczekuję porządnego, mięsistego pier***nięcia, które potrafi zatrzęś powiekami ale też nie chce, żeby to on grał główną rolę i zalewał inne pasma.

 

No tak się raczej nie da : D Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko, są co najwyżej różne kompromisy i taki kompromis IMO znalazły słuchawki takie jak HM5 i EVO, HP100 (choć każde na inny sposób, a tobie najbardziej wydaje mi się by pasował ten z EVO - ew. HD662 ale wersji evo nie ma, a standardowej nie znam).

 

Każdy szuka "odkrycia", ale trzeba sobie powiedzieć, że cudów nie ma, audeo ktoś może lubić, ale to nie jest 8 cud świata. Mi najbardziej odpowiadałyby DT-150 (tobie też radzę ich spróbować), ale jak dla mnie one są zamulone i znowu klops, znalazłem swój charakter, ale SQ zawiodło. Też myślę, że powinniśmy poszukać trochę w różnych wersjach DT770, ale po 80om się rozczarowałem. Tak więc to trzeba dalej szukać.

 

Póki nie znalazłeś ideału moim zdaniem lepiej mieć coś co spełnia wszystkie warunki i w między czasie na spokojnie szukać dalej. Nie chcę kupować takich Custome One Pro które niczym mnie nie zaskoczą, a które są zdecydowanie droższe od mniej markowych słuchawek które dadzą mi to samo, a może nawet i więcej.

 

Na koniec Ci powiem jedno, nie wiem jak gra twój zestaw, ale jak jest ciemny i trochę podbasowany to bierz HP100 albo D2000 (+mody u Perula : P ). Bo mi w nich głównie balans przeszkadzał, nie dlatego, że był zły - do monitoringu idealny neutralny.

 

 

EVO do ciemnych torów się nie sprawdzą. Więc to zależy od toru. Który wariant bardziej się wpasuje.

 

A co do ATH - ja osobiście nie mam przekonania. Ale próbuj chętnie przeczytam twoją recenzje. : )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Po moja była para ; )

W dobrym są stanie? :) Bo interesuje mnie jak wyglądają pady, dlatego poprosiłem o dodatkowe zdjęcie

 

 

Jurik, wyrwałeś te HP100 z komisu?

Czekam na odpowiedź od sprzedającego bo mam jeszcze jedno pytanie.

A czemu? :)

 

Czysta ciekawość, jestem pewien że będziesz zadowolony...

A nie przejeżdżałeś w końcu przez Kraków? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Do tysiąca złotych można mieć D600, ale nie wiem jak one grają i czy się nadają pod stacjonarkę.

D600 są bardzo chwalone na audiohobby http://audiohobby.pl/topic/10/7462/1 i czytając dziś twój post (właśnie doszedłem od początku do końca) właśnie one przyszły mi do głowy. Ponoć bardzo udane słuchawki w swojej cenie a charakterystyka jest taka jakiej potrzebujesz - sporo basu i nienachalna góra.

Prawdę powiedziawszy to jest i mój ulubiony typ grania a osobiście poleciłbym Denony D1100 z anty bas modem. Mi podobają się bardziej niż D2000 po modach - jedynie sceną (a właściwie jej dystansem) D2000 są lepsze wg mnie.

Słuchałem dziś D7100 (świeżych prosto z pudełka, bez zmienionego kabla i podłączony do CD Denona) - tak z pamięci to podobne granie. Następnym razem w tym sklepie pojawię się z własnym wzmakiem i z D1100 do bezpośredniego porównania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie D1100 i bez modów to świetne słuchawki, jakbym się bawił w to wszystko to drewniane kopułki bym im sprawił : D

Głównym problemem była dla mnie jakość wykonania, a nie dźwięk (chociaż odrobinę brakowało mi perspektywy wgłąb, albo inaczej, grały odrobinę za szeroko w stosunku do głębokości dźwięku). Też wolałem je do muzyku bardziej niż D2000 ; )

 

Dzięki za linka. Poczytam. Kto wie...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
...obecnie jestem zauroczony graniem EVO...

Zdążyłem zauważyć po kilku Twoich wpisach ;)

Mnie interesuje najbardziej jaka jest ich (EVO) góra a dokładniej o ilość wysokich poniżej i powyżej (umownej) granicy 10kHz. Właśnie ten aspekt w Superluxach mi się nie podoba - jest za mało tych powyżej 10kHz. Nawet ciemne i nienachalne górą HD330 tak miały. Tutaj zdecydowanie lepiej wypadają SHP2700 (a już po modzie to w ogóle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pod względem góry to już nie są te same słuchawki. Ilościowo góry jest mało. Dla niektórych może być momentami za mało (z EQ jeszcze nie kombinowałem, ale może da się ją podbić). Podejrzewam, że wystarczy wyjąć płatki i/lub jak kto woli zrobić kilka otworów w piance nad przetwornikiem, tak mi sie przynajmniej wydaje. Ja nie będę robił nic póki ich porządnie nie wygrzeję i się nie osłucham.

 

Też trzeba powiedzieć, że przekaz jest ocieplony i wszystko będzie delikatnie podbarwione, co akurat nie bardzo mi się podoba, ale w gruncie rzeczy też nie przeszkadza.

 

Tak są to słuchawki basowe. Jest on podkreślony i zarysowany grubą kreską, Lecz hmm... On zna swoje miejsce, jest urozmaicony... dodaje od siebie, ale nie dodaje na chama.

 

HD330 dają poczucie większej naturalności, ale pod kątem technicznym to EVO są lepsze. Góry nie ma więcej, ale jest wyraźnie lepsza.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Do tysiąca złotych można mieć D600, ale nie wiem jak one grają i czy się nadają pod stacjonarkę.

D600 są bardzo chwalone na audiohobby http://audiohobby.pl/topic/10/7462/1 i czytając dziś twój post (właśnie doszedłem od początku do końca) właśnie one przyszły mi do głowy. Ponoć bardzo udane słuchawki w swojej cenie a charakterystyka jest taka jakiej potrzebujesz - sporo basu i nienachalna góra.

Prawdę powiedziawszy to jest i mój ulubiony typ grania a osobiście poleciłbym Denony D1100 z anty bas modem. Mi podobają się bardziej niż D2000 po modach - jedynie sceną (a właściwie jej dystansem) D2000 są lepsze wg mnie.

Słuchałem dziś D7100 (świeżych prosto z pudełka, bez zmienionego kabla i podłączony do CD Denona) - tak z pamięci to podobne granie. Następnym razem w tym sklepie pojawię się z własnym wzmakiem i z D1100 do bezpośredniego porównania ;)

Lepiej się wstrzymać z zakupem HP-100 i poszukać w dobrej cenie denonów? Zmieszczę się w budżecie? :)

D1100 mi nie podeszły jeśli chodzi o wygodę ;/ miałem je na głowie w sklepie denona, pady są dla mnie zdecydowanie za małe a pałąk tak dociskał mi głowę, że nie wiem czy wytrzymałbym w nich dłużej niż pół godz ;/

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używane i jak się dobrze potargujesz to raczej w budżecie się zmieścisz, chociaż poniżej 1000 masz nowe na amazonie http://www.amazon.co.uk/DENON-AH-D600-Denon-Over-Ear-Headphone/dp/B008MUXTSU ale radziłbym jednak posłuchać przed kupnem.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja byłem dziś i słuchałem D7100 - zacne słuchawy, ale koszmarnie drogie. O D600 póki co nie męczyłem (a mają w sklepie), ale jak przyjdę z własnym sprzętem to nie omieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności