Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
9 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Makaron, pesto, mięso z kurczaka, pieczarki, starty ser żółty 👍IMG_0870.jpeg

Z kurczakiem, tradycyjnie i pysznie choć pesto podaje się zazwyczaj solo (to danie wegetariańskie). Dla niektórych mógłbyś stać się takim kulinarnym odmieńcem. 😊 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Makaron, pesto, mięso z kurczaka, pieczarki, starty ser żółty 👍IMG_0870.jpeg

Jak byś dodał do tego śmietanę 30%, zamiast pesto, ewentualnie zamiast pieczarek brokuł, szczyptę curry i parmezan zamiast zwykłego sera, to byłoby jeszcze smaczniejsze, imo. 😁👍

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy mógłbym zjeść i bez mięsa, bo bardzo lubię pesto. Lubię też wrzucić kawałki dobrej szynki zamiast mięsa z kurczaka. Czasem dorzucam też pomidory. Wiesz może czym różni się w smaku czerwone pesto od zielonego? Muszę kiedyś spróbować. 

1 minutę temu, neonlight napisał(a):

Jak byś dodał do tego śmietanę 30%, zamiast pesto, ewentualnie zamiast pieczarek brokuł, szczyptę curry i parmezan zamiast zwykłego sera, to byłoby jeszcze smaczniejsze, imo. 😁👍

Tak, śmietana i boczek, ale z pesto też lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Wiesz może czym różni się w smaku czerwone pesto od zielonego? 

Tak, ma pomidorowy smak, zielone jest najlepsze, imo. 😉 

 

Ja z kolei nie przepadam za pesto, bo jest za suche, wolę duuuużo sosu śmietanowego lub pomidorowego. 🥰😁

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Od biedy mógłbym zjeść i bez mięsa, bo bardzo lubię pesto. Lubię też wrzucić kawałki dobrej szynki zamiast mięsa z kurczaka. Czasem dorzucam też pomidory. Wiesz może czym różni się w smaku czerwone pesto od zielonego? Muszę kiedyś spróbować. 

Tak, śmietana i boczek, ale z pesto też lubię. 

Pesto ze słoika? Zrób sam, ale ważne są dobre składniki: włoska, dobrej jakości oliwa, świeża bazylia, ser grana podano i orzeszki pini. Dobra jakość produktów, w odpowiednich proporcjach robi z tego dania petardę. Żona robi dosyć często. Kurczak nie bardzo pasuje.

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał(a):

Pasuje, bo jest neutralny w smaku, imo. 😁

To zależy dla kogo, więc spoko- mi to nie pasuje i nie widziałem nigdzie żeby serwowali pesto z kurczakiem. Włoskie dania jak pisałem stawiają nie na ilość, ale jakość produktów. Często w Polsce są przeładowane składnikami, nadmiarem sosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał(a):

Ja z kolei nie przepadam za pesto, bo jest za suche, wolę duuuużo sosu śmietanowego lub pomidorowego. 🥰😁

 

Jak za suche to sobie dolej więcej oliwy.

16 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Wiesz może czym różni się w smaku czerwone pesto od zielonego? Muszę kiedyś spróbować. 

 

Czerwone to odmiana sycylijska i zawiera dodatkowo suszone pomidory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lobuz1 napisał(a):

To zależy dla kogo, więc spoko- mi to nie pasuje i nie widziałem nigdzie żeby serwowali pesto z kurczakiem. Włoskie dania jak pisałem stawiają nie na ilość, ale jakość produktów. Często w Polsce są przeładowane składnikami, nadmiarem sosu.

No jasna sprawa, ja nikomu nie narzucam nic, bo co mnie to?! 🙂 Nie serwują, bo powyższa propozycja, to tylko mój wymysł i można tak sobie w domowym zaciszu.. o. 😉 Ja tam lubię dużo składników, nie lubię się delektować posiłkiem, tylko nawpier...ać, jak typowy Janusz. 😆 Tak samo na pizzę leję ketchup, bo lubię. 😶🌫️😆

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, neonlight napisał(a):

Tak samo na pizzę leję ketchup, bo lubię. 😶🌫️😆

 

Jak we włoszech pójdziesz na obiad do trattorii i poprosisz o ketchup to może dojść do rękoczynów. W najlepszym przypadku dostaniesz wykład na ten temat ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał(a):

 

Jak we włoszech pójdziesz na obiad do trattorii i poprosisz o ketchup to może dojść do rękoczynów. W najlepszym przypadku dostaniesz wykład na ten temat ;)

Ale ja mam to gdzieś. Pracowałem przeszło 20 lat w pizzeriach/restauracjach, również z włochami i wiem, jakie standardy panują we włoszech, tyle, że ja jestem polakiem, nie włochem, więc mogę profanować ich kuchnię do woli. 😆 Z resztą, jak robiłem jakieś dania włochom, to nikt nie narzekał, że "to nie po włosku i tak nie wolno", a wręcz przeciwnie, chwalili pomysłowość i że mam dobre poczucie smaku. 😉

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Z tym ananasem na pizzy też lepiej nie wyskakiwać.

spacer.png

Hawajska i np. ananas w spaghetti z tuńczykiem. 😍😆

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Od biedy mógłbym zjeść i bez mięsa, bo bardzo lubię pesto. Lubię też wrzucić kawałki dobrej szynki zamiast mięsa z kurczaka. Czasem dorzucam też pomidory. Wiesz może czym różni się w smaku czerwone pesto od zielonego? Muszę kiedyś spróbować. 

Tak, śmietana i boczek, ale z pesto też lubię. 

Różni się tym że zielone to z bazylii lub pietruezki, ewentualnie z rukoli a czerwone to paprykowe, a więc smak zupełnie inny :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 15:49, lobuz1 napisał(a):

Włoskie dania jak pisałem stawiają nie na ilość, ale jakość produktów. Często w Polsce są przeładowane składnikami, nadmiarem sosu.

Ja tam się trochę rozczarowałem. Pizze robią jak dla mnie gorsze niż w Polsce. Sos na pizzy bardziej wodnisty. A jeśli chodzi o dania z makaronów, to też byłem rozczarowany, bo smakowały jakbym je sobie sam zrobił a ja często korzystam z gotowych sosów w słoikach 😅tzn nie było to złe, po prostu miałem większe oczekiwania. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.08.2023 o 09:41, bakus1233 napisał(a):

Ja tam się trochę rozczarowałem. Pizze robią jak dla mnie gorsze niż w Polsce. Sos na pizzy bardziej wodnisty.

Włosi w ogóle dodają sos do pizzy? O ile wiem, to tylko polski zwyczaj. U mnie w Łodzi jest "Pizzernia lokalna" - nie dodają do pizzy żadnych sosów, w menu mają tylko oliwę: klasyczna lub smakowa: czosnkowo-bazyliowa albo rozmaryn-chilli z pomarańczą, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar chodzi o sos na spodzie pizzy, na składniki się nie daje (ja daję i ketchup, i czosnkowy, no i czasem Tabasco chyba, że już mam Jalapeno, to wtedy bez Tabasco. 🤪😭😁).

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Te co jadłem miały taki wodnisty sos pomidorowy :D 

Bo Włosi dają same pomidory, a u nas różne przetworzone wynalazki, łącznie z gotowcami.😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności