Skocz do zawartości

Kącik kulinarny


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostając przy kuchni włoskiej... spaghetti z dodatkiem cukinii🍝🥰

 

W trakcie...

 

20230517_153739.jpg

 

i na talerzu 😉

 

20230517_164424.jpg

 

A jako dodatek naleśniki ze szparagami i delikatnym sosem czosnkowym. 

 

20230515_143846.jpg

 

I najważniejsze... Nico approved🐱👍😉

 

20230522_204110.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spawn napisał(a):

Kaman, wiem jak smakuje Guiness bo to obok Złotego Bażanta moje ulubione piwo choć nie ukrywam że piwoszem specjalnym nie jestem ;) Słodko gorzki jest i a gazowany też dzięki tej kuleczce uwalniającej gaz przy otwieraniu :) 

 

Prowadziłem ostatnio badania alchemiczne, i odkryłem jak smakuje najlepiej Guinness z puszki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem samozwańczym królem sądzonego. Nikt nie potrafił zrobić takich jak ja, a to przecież takie łatwe 😅. Żona właśnie przechodzi pod moimi skrzydłami szkolenie i jest bardzo blisko 😊.  W takiej postaci jajka najlepiej mi wchodzą a największy koszmar to hotelowa jajecznica, która czasami mi się śni i budzę się zlany potem w środku nocy. 🤣.

 

IMG_1163.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał(a):

Krążki cebulowe i paprykowe owinięte boczkiem 😋

 

 

IMG_20230524_204250~2.jpg

Ja lubię w boczek zawinąć śliwkę kalifornijską z odrobiną Cheddara Vintage w środek śliwki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Ja lubię w boczek zawinąć śliwkę kalifornijską z odrobiną Cheddara Vintage w środek śliwki. 

 

Muszę spróbować tak owinąć jeszcze kilka warzyw. Ser jest ciekawą wskazówką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona pojechała z synkiem do mamusi na caly tydzień a ja muszę siedzieć w domu i słuchać muzyki. Nawet do sklepu nie chce się wyjść, więc trzeba zrobić coś z pozostałości w lodówce. Jak jest trochę sera, cebula, papryka wędzona, ziemniaki i jakieś inne warzywa to można przeżyć…Zapomniałem o koperku w zamrażarce…szkoda, że czosnek wyszedł i nie ma kefiru.

IMG_1195.jpeg

IMG_1196.jpeg

IMG_1197.jpeg

IMG_1198.jpeg

IMG_1201.jpeg

IMG_1202.jpeg

IMG_1203.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Z kiełbasą albo mięsem byłoby świetne. Sam czasem robię malowane z burakiem.

Jak jest mięso to możesz dać też boczek. Takie ziemniaczki są mega.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wesoło... owocowo🍓🥭🍌 Smoothie ze szpinaku, bananów truskawek i mango z dodatkiem pyłku pszczelego w ulubionym kubku🌞🐱

 

Lumii_20230604_115842383.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

20230702_121838.jpg

 

Nie wygląda za dobrze, ale smakowała znakomicie i jest łatwa w przygotowaniu... zupa z boczniaków a'la flaczki na ostro z dodatkiem imbiru i chili😉

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio Ogólnie jest to najbardziej dopieszczony sposób zrobienia steka z idealnym stopniem wysmażenia. Tym bardziej szkoda skusić z takim kawałkiem. Tylko czasochłonne to na parę godzin. Normalnie jeszcze się bastuje masłem na patelni z rozmarynem, ale do wagyu to już odpuściłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię wołowiny, kupuję tylko dla kota, ale z tymi żyłkami tłuszczu wygląda apetycznie. Droga, ale miałem nawet zamiar kupić, tylko co jak ZASMAKUJE? Bogaczem nie jestem by móc żreć to na co dzień.

No nic. Napisz czy to dobre jak już zjesz to wtedy zdecyduję, czy warto.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio z kolegą się złożyłem, co też ma zajawkę na przyrządzanie steków, i wczoraj zjedliśmy. Ciężko to jeszcze klasyfikować jako mięso, bo ma kompletnie inną strukturę. Powiem tak - jest tak jak mówią, weźmie się mały kawałek i wypełnia całą jamę ustną sokami, nie można zbyt dużo zjeść, bo zbyt intensywne. Było zupełnie inne doświadczenie, ALE nie było to jakieś wow. Absolutnie nie mam myśli, żeby jeszcze raz je kupić, jednak trzeba było spróbować chociaż raz

 

Za to ta picanha była świetna. Bardzo polecają ten kawałek, bo jest mniej znany i stosunkowo tani, a smak i miękkość ma jak dużo droższe steki. Tylko można raczej większe kawałki tylko kupować i wtedy samemu kroić. Warto, chyba tylko to będę zamawiał. 100zł/kg w porównaniu do 1200zl/kg😅

 

68152CE6-1949-4622-8F8B-122C443A33A9.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności