Skocz do zawartości

HIFImeDIY Sabre USB DAC aka UAE23


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :) Myślę że największe niedociągnięcia w recenzji poprawiłem. Zmiany są kosmetyczne, więc tak, nadal są to moje wrażenia, tylko poprawiłem błędy wynikające z niewiedzy ;)

 

Ten MicroStreamer ma asynchroniczne USB do tego. Ale nie widzę informacji co siedzi w środku.

 

Obudowę dałoby się dorobić, tylko takie małe obudowy z alu swoje kosztują...

 

Strasznie czułe na nagrania były doki Phonak Audeo. Były rewelacyjne, ale w połączeniu z Clixem, który FLACów nie trawi, czasem było bardzo męcząco. Sprzedałem je z tego powodu i dlatego, że jednak doki to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrB

 

Masz rację naklejka to będzie to.

Papier samoprzylepny ala aluminium? Może odrazu folia aluminiuma, żeby chroniła od zakłóceń od innego sprzętu czy przed kosmitami :P

Mi się nie podoba, że ogonek taki krótki, bo nie chce, żeby to wisiało w powietrzu przy kompie, no i wtedy do ampa kabel długi by musiałby być. A lepszy jakiś krótki odcinek, żeby to podłączyć, szczególnie do o2, to wtedy uniwersalne będzie, że i do grajka i do DACa.
Mam nadzieję, że przedłużacze USB istnieją jakieś normalne, bo ten co mam to dziadostwo zrywające połączeni..

Ta X1 dobre, bo choćby nie syczą :) Zaletą i wadą audiofiliskich sprzętów jest, że brzmią najlepiej tylko w doborowym towarzystwie i przy najlepszej jakości nagrań. Więc odrazu można część kolekcji muzycznej wyrzucić do kosza.

Recki hifimediy'a fajne. Czyli potwierdza się co piszą za granicą, że hifimediy bardzo trudno odróżnić od odaca. Może ewentualne róznice są spowodowane nawet wyłącznie jakością sztuk -_-

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki nie są tanie, bo chyba w Europie tego nie sprzedają, jeśli się nie mylę, a z USA mogą zawsze cło z vatem dowalić.

ODAC fajnie, że ma RCA. Aczkolwiek przydałoby się, żeby były wejścia cyfrowe jeszcze, no i też fajniej było jakby wejście usb byłoby na kabel USB typu z końcówką B, bo te kable są grubsze, wyglądają solidniej i łatwiej kupić jakiś w miarę porządny dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.headnhifi.com jest szwajcarskie, ale wysyłają również z Niemiec, dzięki czemu można ominąć dodatkowe opłaty.

 

Ja mam ODACa bez RCA - bardzo żałuję, że nie dopłaciłem. W sumie można mu RCA dorobić, ale nie mogę go nikomu wysłać, bo cały czas jest mi potrzebny, a sam na pewno spartolę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UAE23 w środku mega bieda, to, że to gra jako tako to dobrze :) ale przy kiepskim zasilaczu w kompie powinna być masakra, bo filtracji to tam w środku niestety nie ma :)

 

FiiO niewiele większe ale bardziej przemyślane w środku (no może poza opamp, który tam nie jest potrzebny), druga sprawa UAE23 nie gra do końca prawdziwie, na wylocie są małe foliowe kondy (0.68uF) one będą bardzo ograniczać dół, działają jak filter po prostu, jak ktoś ma chwile to może wymienić to się przekona, oraz jak pamiętam to te WIMY (bo tam są akurat one) potrafią robić jakieś dziwne rzeczy na wysokich pasmach, tyle zauważyłem przy wzmakach i moim FiiO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównuje FiiO D03K do UAE23 : ] ...

I jakie pierwsze wrażenia? Jak dobrze pójdzie to i ja będę miał FiiO do porównań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowe FiiO może przebić, bo je ogranicza opamp (jakiego się nie wsadzi to tak w jakiś sposób dla mnie ogranicza) ale bez opampa, to UAE23 może się zwijać spowrotem do Chin :) tutaj już wyjdą wszystkie ograniczenia USB oraz pobierania z niego prądu + brak jakiejkolwiek filtracji.

 

A dla tych co mają UAE23 na własność polecam coś z tymi kondami przy jacku zrobić i pochwalić się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest mój wymysł, poczytaj w internecie sobie o tym :)

 

Folia 0.68uF to coś w okolicy elektrolitu 6.8uF, standardowo (typowo) daje się 10uF, które tez ogranicza bas, dlatego np: Forza w kablach LOD daje 47uF właśnie po to żeby cięcie basu było nieodczuwalne, zaskoczeni ?

 

PS: Ten dac na Sabre też nie wykorzystuje jego potencjału dusi go USB, oraz zasilanie bo niestety jedno z drugim powiązane w nim, kolejna sprawa, gdyby ktoś zastosował zasilanie symetryczne to wtedy wyjście z ES9023 by było bez kondów jakichkolwiek prosto z układu na gniazdo, wtedy to by grało prawdopodobnie najlepiej ze wszystkich wynalazków DIY, tylko dać temu dobre zasilanie (bateria np) i zrobić porządny odbiornik cyfrowy to tyle.

 

A co do FiiO vs. UAE23 to jako niemodowane lepsze jest Sabre, ale po modzie FiiO to Sabre dostaje baty, a niestety w Sabre za dużo nie zrobisz już, kolejna dodatkowa sprawa, że FiiO po tym modzie zamysłem technicznym w zasadzie jest tym samym co UAE23, czyli DAC i wyjście na kondach.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę reckę, więc w szczegóły nie będę wchodzić. Też za nim coś konkretnego powiem to na O2 wypadałoby najpierw posłuchać. Dla mnie UAE23 ma wyraźnie lepsze SQ od FiiO, ale nie powiem, FiiO to też bardzo przyjemny sprzęt nastawiony na trochę inne cechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO ogranicza OPAMP, on zmienia o 180 stopni brzmienie całego tego urządzenia :)

 

Mniejszy wpływ ma zasilacz, czemu w FiiO tego nie robią ? A nie wiem ich pytaj, czy tych DIY co wstawiają ****a do takich Sabre, przez co on się dusi na tej małej płytce.

 

Do Piotra, wymień sobie te kondy albo daj Zibrze czy komuś to zobaczysz, że to co piszę jest i ma znaczny wpływ.

 

A wracając do FiiO z kondami na wyjściu jest taki trik, że on ma niesamowity wpływ na brzmienie i można nim poprawić bardzo wiele, ale wszystko też można s******lić, to nie jest prosta zabawa, dlatego często sporo osób które robi kabelki LOD do iPodów nie chwali się jakie to kondy bo metodą prób i testów dochodzili aby wsadzić tam najlepszy.

 

Jak ktoś ma chwile niech sobie wsadzi zamiast WIMY do UAE23 np: Elnę Silmic II a później np: Nichicona KA Audio to zobaczy, że na obu tych kondach będzie miał zupełnie inne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj. Sposobem byłoby albo kupienie analizatora i dokładne przedstawienie danych na zachodzące zmiany lub organizowanie bezstronnym użytkownikom swoje zmodowane próbki i oryginalne. Tylko w ten sposób możesz coś wnieść do forum. Ja na swoich sprzętach, kupionych za swoje pieniądze, lub wypożyczonych do testu nie będę eksperymentował. A twoje teksty męczą już nawet największych forumowych twardzieli. Niedawno TPA na lampach był dla ciebie objawieniem, teraz okrajanie budżetowego FiiO jest dla Ciebie szczaniem po gaciach z radości. Wiem, że i tak się z niczyim zdaniem nie liczysz, ale miło by było jakbyś skończył z tym konstruktorskim ADHD.

 

EDIT:

 

@Down

Nie chodzi o rozwiązania, tylko o to, że wszędzie i każdemu to na siłę wciskasz.

Jeśli fiio ucina cokolwiek, to czemu na wykresie tego nie ma?

http://forum.mp3store.pl/topic/103896-fiio-d03k-taishan/

To jest dźwięk - poprawa dla jednego, może być pogorszeniem dla drugiego, Ty nie masz żadnego patentu na idealny dźwięk.

UAE23 jest świetny bo jest neutralny, nie mam zamiaru tego zmieniać, nie chcę kolorowania dźwięku. UAE23 nic co można usłyszeć nie ucina.

UAE23 niczego nie tnie - w oDACu nie ma kondów, a UAE23 z nim jest prawie nie do odróżnienia. Najbardziej akuratny bas z jakim można się spotkać. Ostatnia moja odpowiedź w tym temacie w stosunku do Ciebie, bo znów powstanie 10 stron bezsensownego bełkotu. Mnie nie interesują opinie, mnie interesują dowody.

 

Istnienie DC offset nie jest argumentem na poparcie twojej tezy. UAE23 został pomierzony, rolloff się zaczyna dopiero poniżej 20Hz i nie można go wyłapać uchem, tym bardziej większość słuchawek na to nie pozwala. Uważam, że absolutnie to nie wpływa na bas, który słyszymy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie to jest ADHD ? Stary to robi masa osób :) Fatso ma Cirrusa z wyjściem po kondach (pewnie lampucera) podobnie Zibra, Patrykvel, ja także mam wyjście na kondach w FiiO :)

 

Czy oni wszyscy mają ADHD ? Czy Majkel ma ADHD bo też tak robi ? Czy masa innych uznanych osób ma ADHD bo robi podobnie ? No nie wydaje mi się :)

 

FiiO jest objawieniem bo kosztuje śmieszną kasę i można to niewielkim kosztem poprawić i się cieszyć z porządnego dźwięku.

 

A do analizy wystarczy ucho bo niska pojemność ucina bas jak normalny filter, chcesz to się zapytaj kogokolwiek co tutaj robi kable LOD, Majkela, Zibry, Google.

 

TPA także gra super ale szczególnie z lampowym wzmakiem.

 

A moje teksty niech sobie męczą, dużo tutaj betonu jest ;) jak nastąpi zmęczenie materiału to się rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skoro można to łatwo samemu zrobić to co w tym złego ? To się powinieneś cieszyć, że nie musisz szukać tylko możesz już od ręki sobie to i owo poprawić.

 

kurcze nie dogodzisz tutaj nikomu :)

 

UAE23 ucina, FiiO nie tnie zasadniczo nic, poza tym, że sam opamp oraz bateria ceramicznych kondów ma negatywny wpływ na brzmienie tego urządzenia.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowanie dźwięku w FiiO to właśnie opamp i jego otoczenie :)

 

Chociaż zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że kond na wyjściu też bez winy nie jest, więc ani moje, ani Twoje nie jest w 100% naturalne.

 

Bo oboje mamy na wyjściu jeden element, przez który przechodzi sygnał.

 

Na allegro były kiedyś Wimy większe niż 0.68uF bodaj coś rzędu nawet 3.3uF polecam Ci kupić i podmienić zobaczysz, że bas się będzie inaczej zachowywał, powinien być mniejsze cięcie, może nawet w necie jest jakiś kalkulator co do tego jaka pojemność ile tnie, nigdy się nie przyglądałem, możesz podpytać Patryka albo Zibry powinni być w temacie, podobnie Majkel, czy Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google man, tam się wsio dowiesz :)

 

W ODAC może nie być kondów tylko pod jednym pozorem sabre dostaje zasilanie symetryczne, wtedy one nie są potrzebne bo nie powstaje offset DC, który się blokuje właśnie kondensatorami (z tego co czytałem sabre umożliwia takie coś).

 

Zachowujesz się jak beton w tej chwili, totalnie zero inwencji z Twojej strony ;)

 

Szkoda, że UAE23 które mam w domu od kogoś z tego forum (nawet nie wiem kogo :E) nie działa i nie chce się uruchomić bo chętnie bym Ci napisał jak wygląda sprawa w nim po zastosowaniu innych/większych kondów.

 

A co do ODAC to rzucę okiem i Ci napisze czy on ma coś na wyjściu czy nie ma :)

 

Jedyny DAC który nie musi w 100% mieć czegokolwiek to PCM5102 i jego pochodne, obecnie chyba największy konkurent i pretendent do przejęcia pałeczki po Sabre.

 

PS: ODAC też ma na wyjściu kondy oraz przy okazji dwa rezystory :) Więc to, że akurat nie ma różnicy nie dziwi mnie wcale, różnica by była gdyby któryś z nich ich nie miał.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrB

Rzeczywiście da się mocno zmienić brzmienie FIIO, ja wróciłem do sytuacji sprzed modów w swoim bo tak mi się bardziej podobało

 

@Mikołaj.

I kolejny temat, w którym na siłę, wbrew ludziom, wciskasz się ze swoimi radami. Zupełnie jak w mp3store we Wrocławiu, kiedy "pomagałeś" Kuropowi sprzedawać FIIO E7. Z tego co wiem, żyjesz, bo pani jednak kupiła. Musisz się nauczyć, że nie każdy pragnie czerpać z Twojej wiedzy garściami. Niektórzy nie chcą i koniec. A ty przychodzisz jak na pogrzeb z muzyką big beatową i tłumaczysz wszystkim, że mają się bawić bo to najnowsze trendy. Czasami przeczytaj pomiędzy wierszami i odejdź. Dłużej pożyjesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ? Zabraniać mi będziesz ? Dobrze radzę więc sobie nie mam nic do zarzucenia :) A że MrB jak zawsze wie lepiej to już nie jest ani moja wina, ani moja sprawa, nie tylko on ten temat czyta, więc akurat może się ktoś z tym dacem trafić czy jakimś FiiO i sobie coś takiego zrobić.

 

Sam masz pewnie lampucerę (tak wynika z Sygny) i pewnie masz to zrobione w taki sposób o jakim piszę, chyba, że Majk Ci wstawił tam lampę w co wątpię.

 

Więc zapytam wprost co się wam kierwa nie podoba ? Interes wam psuje czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności