Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, powstał po kilkunastokrotnym odpinaniu USB zaskoczył. Wgrałem na nowo soft i zrobiłem reset i za chwile sytuacja się powtórzyła.

 

Jest logo ibasso, które co kilka sekund mignie, tak jakby się boot zapętlał. Póki co działa ale nie podoba mi sie to.

miałem już 2 razy, pomagał factory rest z menu recorvery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibasso (ich logistyka) mnie nieco zdenerwowało. Wzięli 24 dolce (to wcale nie mało) za wysyłkę ekspresową, twierdząc że dojdzie do Polski w 3-5 dni. 4 dni temu wysłali maila z numerem do trackingu w dhl, od tamtej pory bez zmian w statusie "otrzymano informację o przesyłce". Wg DHL świadczy to tylko o tym, że wydrukowali papierki przewozowe, dhl paczki fizycznie nie ma.

UPDATE;

Wysłałem do nich wczoraj maila z zapytaniem WTF. Właśnie dostałem odpowiedź, z nowym numerem przewozowym (czyli najprawdopodobniej nadali ją realnie dopiero dzisiaj) i dodatkową informacją, która mnie bardzo zasmuciła (cło) cyt:

"We are located in ShenZhen. But your shipment will be shipped via Singapore DHL. The custom check is very strict in China now after the MH370 affair."

Taka przestroga mała dla nowych kupców :/

P.S. Jak to jest, że jakaś menda zrobi coś złego a zwykły człek musi za to zapłacić 3 stówki? To takie pytanie filozoficzne ;)

P.S. 2. Zgadnijmy jaki status ma nowa przesyłka? "otrzymano informację o przesyłce" :)

Edytowane przez mureklos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było nie kombinować i brać zwykłą paczką z trackingiem z mp4nation. 8 dni roboczych, bez cła. Ja z chin już tylko najtańszą opcją biore. Ktoś mi z forum w statusie podpowiedział, że z kurierem większe ryzyko i faktycznie chyba coś w tym jest.

 

Co do zwiech, miałem w sumie 3. Póki co wróciłem z ogg z powrotem na flac, to była jedyna rzecz, którą zmieniłem. Od wczoraj bez problemów.

 

Nie macie wrażenia, że DX gra anemicznie, że brakuje dynamiki? Porównuję sobie z taczką i ma kopa większego, wracam do DXa i flegma. Może to kwestia podbitych skrajów pasma w ipodzie.

 

@maciux, tak, testowałem Q701 na podbiciu ale to nadal jest nie to, chociaż góra jest fajnie trzymana w ryzach, jest szczegółowo ale jak AKG nie dostaną kopa od wzmacniacza to są kompletnie pozbawione dołu, piszę po doświadczeniach LYR/FCL vs DX i iPod.

 

A i próbowałem HF3 z LO zamiast z wyjścia słuchawkowego. Katastrofa. Dół nie istnieje, dolna średnica cieńka jak **** węża.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie macie wrażenia, że DX gra anemicznie, że brakuje dynamiki? Porównuję sobie z taczką i ma kopa większego, wracam do DXa i flegma. Może to kwestia podbitych skrajów pasma w ipodzie.

 

Przełącz gain na Hi, wtedy będzie mniej anemiczny. Ale i tak daleko mu do starych dapów koreańskich i angielskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii nie wiem, gdyż ja go tylko przesłuchiwałem dwa dni temu i też się napoczątku zdziwiłem dlaczego osoba, która słucha na Triplach ma gaina na Hi, a jak podłączyłem słuchawki i się zacząłem bawić to się przekonałem. Dźwięk na gainie Li jest jak napisałeś flagmatyczny, zero muzykalności, takie spokojnie słuchanie, a na Hi zyskuje trochę na muzykalności, dźwięk się staje bardziej dynamiczny (czytać w tym błędnym pojęciu).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było nie kombinować i brać zwykłą paczką z trackingiem z mp4nation. 8 dni roboczych, bez cła. Ja z chin już tylko najtańszą opcją biore. Ktoś mi z forum w statusie podpowiedział, że z kurierem większe ryzyko i faktycznie chyba coś w tym jest.

 

 

Nie ma reguły. Mnie zwykłą paczką z trackingiem z mp4nation dowalili VAT + cło, więc odczekałem i odesłali back to China. Taniej wyszło zamówienie organizowane przez Wojtka, bo VAT to jakieś 250-260PLN po kursie w listopadzie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chyba bardziej opłaca się zamówić z mp4nation z dodatkowym silikonem oraz Brainwavz S1 za +/- 780 zł (jak doliczą VAT to będzie koło 950 zł). Jednak z tego co czytałem, to na przesyłki z mp4nation rzadko doliczają VAT.

 

Zamówiłem w Chinach na ebayu całkiem coś innego i tamten sprzedawca sam z góry ostrzegł mnie, że mają teraz w Chinasz szaleństwo celne i większość rzeczy dochodzi z opóźnieniem. A mp4 nation skąd wysyła?

P.S. Co do kilku poprzednich postów...na prawdę touch brzmi lepiej? hmm :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do zwiech, miałem w sumie 3. Póki co wróciłem z ogg z powrotem na flac, to była jedyna rzecz, którą zmieniłem. Od wczoraj bez problemów.

Mój odtwarzacz po wygraniu OGG10 też zaczął się wieszać przy uruchomieniu. Przez 4 miesiące użytkowania na plikach flac ani jednej zwiechy. Wygląda na to że nasz playerek ma problemy a tym formatem..

 

Wysłane z mojego HTC ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również tylko FLAC oraz MP3, kiedyś się bawiłem w OGG Q10 ale to było za czasów CLIX2 gdzie to był najlepszy możliwy format, a i tak były problemy, dziwne "charczenie".

 

Zdziwiony trochę jestem Waszymi problemami z urządzeniem, u mnie po prostu włączam i słucham. Może dlatego że się nie bawię w żadne tagi, okładki czy pliki CUE. Po prostu słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz od jakiegoś czasu ciesze sie DX 50 i nadszedł czas aby coś napisać.:)

Najpierw wielkie dzieki dla WojtkaC.

Playerek gra swietnie na flacach i mp3.

Troche było problemu z uruchomieniem karty SanDisk microSDXC 64 GB ale wszystko poszło jak zaczęłem obsługiwać

urządzenie z poziomu Visty a nie ,,archaicznym,, XP.

Na nausznych Sennheiserach HD 580 precision i HD 558 swietnie.

W teren zabieram Sennheisery 300 douszne i tu znacznie gorzej ale jak moga grać słuchawki za 180 PLN.

Trzeba bedzie z czasem zainwestować w lepsze dokanałowe.

Jak koleżeństwo coś podpowie to byłbym wdzięczny. Lubie neutralne i szczegółowe granie.

Po co poprawiac coś ktoś już nagrał z jakims zamysłem ?

Jak za długo trzymam power to włącza się recovery ale to chyba ja nie mam wyczucia ile mam ten przycisk przytrzymywać.

Na razie ,,happy user,, i nie mam zamiaru nic droższego słuchać - po sobie ewentualnie psuć humor ?? :))))

W słuchaniu między mp3 320 a flacem nie ma aż takiej dużej różnicy.

Tak wiec jezeli jesteś amatorskim pasjonatem muzyki to jest sprzet dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności