Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się 24 bit. To tylko marketing, najcześciej lepszy mastering od 16bit. Możesz sobie zripować dobrze zmasterowany materiał 24->16, nie dość, że oszczędniej, to ta sama jakość na ucho. napisz na pw maila, to ci podesle, bo mam na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok tego grajka - nie masz sztucznego podbijania, pod rockboxem nie bedziesz mial cudow. Poszukaj jakiegos basowego moda od doc2008 to moze cos wycisniesz z tych Beyerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sprobowac z tym RockBoxem bo ten Sound Unlock strasznie obcina basy, zeby nie powiedziec ze prawie ich tam nie ma...

Na rockboxie będzie jeszcze równiej :) jeżeli na SU mało basu, to na rockboxie będzie mniej tego basu. Mi na SU i tak za dużo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ostatecznym rozrachunku SU było za ciepłe, a z kolei rockbox kompletnie wyprany z emocji. Wiem, że jest EQ, ale obsługa tego rockboxa na DX mnie dobija mimo, że mam z nim doświadczenie z innych grajków. Koniec końców używam Lovely Noise (full) na bazie 1.9.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: aktualnie korzystam z 1.9.3 + RB i chcialem pobawic sie w przywracanie wszystkiego do stanu fabrycznego w dx50, ale... Pod Win 8.1 RKbatchtool nie działa, a co dziwniejsze pomimo posiadania aktualnego softu nie mam CWM...

 

To normalne czy coś mi się "zepsuło" w grajku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się zawiesić 1.9.4? U mnie to tylko rockbox się wieszał, więc po dniu próby oswojenia się ze specyficznym portem pod DX dałem sobie spokój. Pod 1.9.4 mango nie udało mi się dokonać cudu zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się zawiesić 1.9.4? U mnie to tylko rockbox się wieszał, więc po dniu próby oswojenia się ze specyficznym portem pod DX dałem sobie spokój. Pod 1.9.4 mango nie udało mi się dokonać cudu zawieszenia.

O masz! Widzisz, u każdego różne czary mary się dzieją. RB działa bardzo ok u mnie, mango używam właściwie jak w tryb DAC przerzucam. 1.9.4 zbliżony już do RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stock recovery

 

tak jak pisze sn4ke, a na marginesie, to dziękuję Ci Kolego za paczkę z dobrociami :D pałaszuję teraz kolejny soft, moje gumowe ucho najbardziej lubi SE od Doca ;)

 

Dzięki :) Kiedyś żeby działał RB trzeba było mieć CWM, więc trochę sie zdziwiłem czemu nadal mam stock :P

 

Aktualnie bawię się LN#5.1F i brzmi jakoś magicznie :) Lekko i przyjemnie, chociaż może basu ma ciut przy mało, ale na razie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dlugiej przerwie i cwiczeniu odtwarzacza i przeroznych softow, zostaje na stale RB na 1.9.4. Swoja droga podziekowania dla fafanculen za pomoc. U mnie dziala stabilnie, tylko wygaszanie ekranu jest jakies skokowe a nie plynne, nie mniej nie przeszkadza. Co do dzwieku to w moim odczuciu spora roznica wzgledem fabrycznego 1.9.3 ktore mialem na poczatku, ale i sound unlocka, ktory poczatkowo wzgledem 1.9.3 dal wieksza przestrzen, ale jakby bez kontroli.

Odnosze wrazenie ze RB bardziej potrafi zapanowac nad tym Wolfsonem WM8740 co z reszta jest chyba opisane tu:

http://www.head-fi.org/t/709855/rockbox-for-ibasso-dx50-dual-boot-with-stock-firmware#post_10357949

W tej chwili w RB przestawilem jedynie opcje Stereo Width na 175%, choc nie wiem do konca czy tak zostanie na stale.

Pozdrawiam wszystkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak nie gra muzyka, to moje DX50 szumi i to przy zwyczajnych dokach - RHA, Audeo, Ostry. Powinienem się martwić? Wzmocnienie ustawione na środkowy zakres, firmware Lovely Noise 5.1 na bazie 1.9.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak nie gra muzyka, to moje DX50 szumi i to przy zwyczajnych dokach - RHA, Audeo, Ostry. Powinienem się martwić? Wzmocnienie ustawione na środkowy zakres, firmware Lovely Noise 5.1 na bazie 1.9.4.

dx50 szumi. Stwierdzili to ludzie już 2 lata temu. Nie ma czym się przejmować. Na nausznych (z wysokim SPL i low Ohm) nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności