Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam linki do nowych fw

DX50_TRUE_SOUND_BY_DOC2008.zip - https://yadi.sk/d/SIS5sj3wjeLzM
DX50_TRUE_SOUND_V2_BY_DOC2008.zip - https://yadi.sk/d/zVHY-kE5jevFm
na bazie V2.3.0 DX90 firmware (pokazuje DX50 firmware 1.9.2 jako informacja o systemie). Oczywiście jest funkcja DAC i ustawienie balansu.

Po instalacji nie włączajcie Gapless. Na On trochę głupieje bo nie chce przechodzić do następnych utworów.

O DX50_TRUE_SOUND_BY_DOC2008 prymitywnych słów kilka
Scena jest tak jakby w oddaleniu i przez to może słuchawki o charakterystyce V-ki lepiej oddadzą charakter tego firmare (ja osobiście nie lubię V-ki). Moje słuchawki "lubiące ciepło" nie pokazywały pełni możliwości, barwa jest lekko "odchudzona" , zbytnie oddalenie powoduje uciekanie "smaków"utworów.

DX50_TRUE_SOUND_V2_BY_DOC2008
W tym wypadku barwa jest ocieplona,scena się przybliżyła i "smaki" są lepiej słyszalne ale w bardziej dynamicznych i złożonych momentach to ciepło przeszkadza bo ucieka gdzieś pukładanie w basie.

Wolę wersję 1 a jeśli chodzi o funkcję DAC to moim zdaniem dźwiękowo lepsza jest wersja 2.

Aktualizacja fw (przypomnienie)
najpierw w DX50 wchodzisz w Settings>Usb Settings> (zaznaczasz) Storage
Rozpakowujesz plik obrazu i musi on mieć nazwę update.img (zawsze jest taki po rozpakowaniu)
Podłączasz DX-a do stacji kabelkiem , po wykryciu dysków wchodzisz w dysk o nazwie DX50 , wgrywasz update.img, odłączasz DX-a ze stacji
wchodzisz w Settings>Advanced>na samym dole jest System update>wybierasz i klikasz OK (jak nie ma tego pliku update.img to w Advanced nie ma opcji System update do wyboru)
Po restarcie Settings>Advanced>Factory reset>Ok
Po restarcie Settings>Advanced>Rescan Library>Ok. I DX jest gotowy
Ja po wgraniu od razu podłączam DX-a do stacji i kasuję plik update.img jako zbędny.
I każde kolejne wgranie FW(firmware) tak się odbywa. Jest jeszcze alternatywa w postaci rockbox-a którego trochę inaczej się wgrywa-ja nie korzystam więc szukajcie sposobu w wątku rockbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kerebron - a mozesz podlinkowac jak zrobic dual boota z rockboxem? Jak szukalem to byly tylko metody na dual boota tylko ze starym fw 1.2.8 od Doc2008.

 

Mi tam marzy sie dual z SU.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam takie pytanie - czy jest możliwość zmniejszenia czułości ekranu w DX50? Chce przewinąć liste utworów a włącza mi przypadkowe utwoty... Szału można dostać...

W samym firmware takiego ustawienia nie ma ale gdzieś tam kiedyś czytałem ale nie umiem już tego znaleźć w sieci że DX50 ma jakieś ukryte menu, które włącza sie kombinacją klawiszy - może tam jest jakaś opcja... Wie ktoś coś na ten temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno RB z łatką Debounce ma poprawioną reakcję na dotyk, ale też RB można obsługiwać niemal bez używania ekranu dotykowego, tylko przy pomocy przycisków, więc nadwrażliwy dotyk podwójnie nie jest wtedy problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa tylko nie ma stabilnej wersji RB na DX50 a niechce instalować czegoś co nie będzie w pełni funkcjonalne albo sie wykrzaczy przy użytkowaniu.

Stabilnego RB mam na Ipod Video 5gen i to działa jak należy ale na DX50 nie ma...

No niestety, siedzę obecnie na RB, i nie jest on obecnie stabilny. Ma okresowe zwiechy, ale nie jest to duży problem. Jest na tą chwilę używalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miewam większych problemów z RB - jedynie po ponownym skanowaniu całej biblioteki (jakoś ze 25 GB pewnie na karcie siedzi) czasem przy szybkiej zmianie utworów (prawie cały czas używam funkcji shuffle na całej bibliotece) nie od razu wczyta utwór z tagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miewam większych problemów z RB - jedynie po ponownym skanowaniu całej biblioteki (jakoś ze 25 GB pewnie na karcie siedzi) czasem przy szybkiej zmianie utworów (prawie cały czas używam funkcji shuffle na całej bibliotece) nie od razu wczyta utwór z tagami.

Właśnie chodziło o szybką zmianę utworów, zwaszcza na shuffle ma taki freeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no widzisz. To może z shuffle coś się dzieje, ale ja nie używam - zawsze słucham muzyki albumami, więc nie miałem okazji zauważyć żadnych nieprawidłowości. No, ale o wieszaniu mowy nadal nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie wiesza, tylko na baterii oszukuję bo gra jeszcze długo na niby rozładowanej.

Słuchaliście słuchawek na line out?

Szkodzi to słuchawkom?

Nawet mi się podoba jak gra tak równo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie wiesza, tylko na baterii oszukuję bo gra jeszcze długo na niby rozładowanej.

Słuchaliście słuchawek na line out?

Szkodzi to słuchawkom?

Nawet mi się podoba jak gra tak równo;)

Ja go używam po line out ale z Objective2. Słuchawek bym nie wpinał bezpośrednio w line out, gdzie jest sens? Inna impedancja i roll off na basie jest.

 

A z tym wieszaniem, to potrafię mu dać w kość, nawet sprawdziłem, czy klikanie i przełączanie ustawień na RB go zawiesi, no i potrafi strzelić focha i przestanie grać, lub (ale to bardzo ciężko spowodować) dźwięk znika :P i pomoże tylko reset urządzenia. Fiio miałem ale przenigdy mi się nie zawisiło, w przeciwieństwie do ibasso.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak resetujesz go?

Długo wciskasz przycisk włączania/wyłączania.

 

Dzięki. Chyba nawet raz go resetowałem na SU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności