Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia softu i gustu ;)

Co do softu, to przez jakiś czas używałem SU 1.4, ale stwierdziłem, że jest trochę za soczyście i za słodko i wróciłem do oficjalnego. Na ten moment testuję soft Lovely Noise 5.1 na bazie 1.9.4 polecony przez kolegę ortega.

 

Na SU bardzo mi się podobały JVC FRD80, które były niezastąpione pod FiiO X1, pod oficjalnym było mniej efektownie. Pistony v2 i v3 też mi się bardziej podobały pod SU. RHA MA750 pod SU były zbyt agresywne i czasami potrafiły wydać dziwne dźwięki, uspokoiły się nieco pod oficjalnym. Audeo i Monstery testowałem tylko pod oficjalnym i byłem zadowolony. Wszystko kwestia preferencji. Ja z grania mocno basowego przeszedłem na takie średnicowe w stylu Grado stąd moje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

 

Mój iBasso DX50 charakterystycznie pyka (trzaska) przy włączaniu i wyłączaniu . Jest to usterka, czy każdy DX50 tak ma?

Zabezpieczenie słuchawek tak to się nazywało. Nie ma czym się przejmować.

 

 

Dokładnie tak, ten charakterystyczny dźwięk towarzyszy aktywacji układu zabezpieczającego słuchawki. W DX90 jest identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj: http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/RKbatchtool_for_DX50.zip

 

Cały czas jest w downloadzie na stronie ibasso, ale pozmieniali ścieżki dostępu i jest niewidoczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, chyba się przefarbuję ale nie potrafię albo źle to robię, ma ktoś działający link do sound unlocked najnowszego i byłby skłonny się podzielić?

Najnowszy chyba nie jest najlepszy... Wiele osob nadal poleca SU 1.3, wiec jak chcesz :) 1.9.3 z RB tez niezle sie sprawdza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak dopytam o tryb DAC z którego nie korzystam, ale jeśli zdarzy się konieczność korzystania jakiś czas z lapka wolałbym mieć coś lepszego niż integrę.

 

Czy po podłączeniu w trybie DAC do komputera urządzenie jest od razu rozpoznawane jako jakieś generic usb audio, czy też będzie szukało sterowników? Jeśli ta druga opcja, to jak rozumiem bez uprawnień do instalacji softu raczej nie będzie możliwości podpięcia do kompa? Soft pewnie najlepiej mieć wgrany na kartę pamięci, albo do grajka, żeby był pod ręką.

 

Czy w trybie DAC jest widoczna w kompie jakaś pamięć masowa z DX50, czy po prostu trzeba przełączać się między storage i DAC, żeby najpierw zgrać soft?

 

Czy w trybie DAC grajek przy okazji ładuje się przez USB, czy po USB lecą same dane? To tak w kontekście ile pociągnie podłączony do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bez sterowników system w ogóle go nie rozpozna.

2. Jest widoczny tylko jako karta dźwiękowa, jeśli chcesz mieć dostęp do pamięci musisz odłączyć kabel i zmienić tryb.

3. Ładuje się w każdym trybie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten weekend posprawdzałem sobie m.in Foobar2000, Jriver, Winampa w trybie DAC. Wszystko oczywiście na wtyczce WASAPI (w przypadku Winamp-a, to wtyczka wasapi maika z Rosji) oraz w trybie DS (tryb głośnik). Wnioski dziwne, na starcie mogę powiedzieć, że w trybie DS (z mixerem windowsa 8.1) jakby jaśniej, sybylizuje. W trybi WASAPI cieplej (a Foobar wypadł najsłabiej, mniejsza dynamika niż Jriver i Winamp). Winamp wyszedł nagłośniej przy tej samej gałce wzmacniacza (o2). Wszystkie programy ustawione z jak najmniejszym możliwym buforem latencji, itp.

 

Wstawiłem na deser ustawienia z Fidelizerem. Fidelizer na audiofilskich ustawieniach poprawił brzmienie, wzrosła dynamika, ale spowolniło procesy Windy. Pytanie, czy Wind 8.1 ingeruje w mixer audio? Gdzieś wyczytałem, że od Visty/7 już Mixer nie wpływa na brzmienie, czy to prawda?

 

A i co jest powodem takiej różnicy w jakości dźwięku? Kiedyś z Fiio X5 (wtyczka ASIO, sterowniki Mikołaja), nie zauważyłem różnic, a tu na WASAPI dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WASAPI ingeruje w dźwięk, takie są moje spostrzeżenia. Wystarczy wyłączyć usługę Windows Audio i nie odpalisz WASAPI, za to działa ASIO i KS.

Nie lubię brzmienia z WASAPI, zamula i słucham na ASIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Chwile czytalem ten temat, kilka stron, ale mi sie juz lekko wymieszalo wiec zapytam wprost. Od dwoch dni mam DX50 sluchany przez lineout na roznych sprzetach.

Problem: jest dla mnie za malo rozdzielczy, tak jaby te 24/192 mial tylko na papierze. Porownywalem FLACi (24/96) z kilkoma dzwiekowkami na PC i za kazdym razem czystoscia i rozdzielczoscia dzwieku wygrywaja nawet pecetowskie integry czy soundblastery. Podpiete pod stary, dobry wzmacniacz Denona i Quadrale Phonologue Shogun. Na sluchawkach Beyerdynamic DT 235, DX50 zagral ladnie, miekko i dynamicznie ale nadal brakowalo tej rozdzielczosci.

I w tym miejscu chcialem Was zapytac o oprogramowanie, czy jest cos co to moze to troche poprawic, chodzi o wieksza rozdzielczosc, i co daje ten "sound unlocked". Obecnie mam wgrane 1.9.3 Jesli gdzies wczesniej jest to opisane to bardzo bym prosil o podanie linka.

Pozdrawiam

androll

Edytowane przez androll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj rockboxa. Jak nie podejdzie to spróbuj właśnie Sound Unlock 1.3.3 na różnych ustawieniach. DX jest fajny, ale porównując z line out X5 II i DX80 to już blado...

 

Ibasso jest znane, że konfiguruje dźwięk oprogramowaniem, a nie sprzętowo. Mocno byś się zdziwił, że soft może inaczej grać. Uważam, że tylko rockbox gra naprawdę jak sprzęt, albo tak mi się wydaje.

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności