Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Góra parę minut. Odświeżanie czy od zera? Mango czy Rockbox?

Odświeżanie i Mango. Co ciekawe z poziomu przeglądarki plików playera widzę te pliki jednak nie mogą być one odtworzone, nie mogę tworzyć playlist etc.pewnie dlatego że jest problem z przebudowaniem biblioteki. Dodam, że nie odtwarzają się pliki zarówno z karty SD jak i z karty wbudowanej. Te same pliki bez problemu odtwarzają się w komputerowym foobarze, więc raczej nie jest to problem uszkodzonych kart. Da się coś zdziałać czy próbować reset do ustawień fabrycznych? Rozumiem, że taki reset formatuje karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset nie formatuje karty tylko przywraca odtwarzacz do ustawien fabrycznych. Resetowanie jest zalecane po kazdej aktualizacji firmware i chyba tez przy problemach z biblioteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kerebon

96000Hz, 1400kbps, format FLAC,

O jakich tagach piszesz? Wlasciwosci pliku spod windows takie same jak w przypadku innych, dajacych sie otworzyc.

W nazwie nie ma nawet "-" ale dla sprawdzenia zmienilem cala nazwe pliku i dalej nic.

Nie wiem czy kompresja niestandardowa ale Foobar pod Win7 nie ma z tymi plikami problemu a system widzi jako pliki Flac

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiloherce OK, bity miałem na myśli 16, 24 lub 32, bo tych ostatnich to już nie łyknie, ale po przepływności widzę, że to raczej nie 32bit. :)

 

Jak to "jakie tagi"? Wykonawca, album, tytuł, rok, gatunek, komentarz etc. Ew. osadzona okładka płyty. Czasem (rzadko) mogą sprawiać problemy. Można na próbę wziąć taki problematyczny kawałek, skopiować i wyczyścić w kopii wszystkie tagi i zobaczyć czy to pomaga.

 

BTW - odtwarzasz jako pliki z katalogu czy z biblioteki utworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem kopie i usunalem wszystkie tagi pliku, nie pomoglo. Zassalem mp3tag i wycialem okladke i tam tez wszytskie tagi, dalej nic. Odtwarzam jako plik z katalogu, po prostu wrzucilem jak zwykle do pamieci wewnetrznej, inne pliki tak przerzucone dzialaja. Plik ibasso widzi ale dalej ****...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu nazwa pliku flac nie pokrywa sie z danymi w cue, albo zawiera cyrylice albo inne problematyczne znaki.

Moze po prostu nazwa pliku flac nie pokrywa sie z danymi w cue, albo zawiera cyrylice albo inne problematyczne znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam zbyt duży bitrate. Mój s:flo2 ma straszne problemy z takim powyżej 900 kbps.

Przekonwertuj na mniejszy bitrate i to najlepiej jakimś programem, którym już to robiłeś i nie było potem problemów z odtworzeniem na playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może sam program kodujący jest problemem - kiedyś też tak miałem, że CD zripowane jednym nie działały na grajku (na kompie było OK), a drugim już nie było problemu.

 

Rzeczywiście we współczesnych grajkach gęste formaty i duże bitrate'y nie powinny być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz plik CUE np w notatniku i szukasz linijki FILE, np

FILE "Riverside - Second Life Syndrome.flac" WAVE

Nazwa pliku w cudzysłowie ma zgadzać się z nazwą twojego głównego FLAC. Jeśli występują w nazwie jakieś "krzaczki", to najlepiej zmień nazwę pliku FLAC usuwając krzaki, popraw nazwę na nową w linijce "FILE" i na koniec możesz dostosować nazwę pliku CUE żeby to jakoś wyglądało. Jeśli z kolei ten FLAC jest podzielony na utwory to też zobacz czy pojedynczy utwór nie ma jakichś dziwnych znaków, jeśli ma to zmień, otwórz potem plik CUE i poszukaj linijki FILE od tego tego utworu i jak wyżej zmień nazwę w cudzysłowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ale ja nie posiadam w katalogu pliku cue (wczesniej myslalem ze mozna go jakos wypreparowac z flaca), sa tylko FLAC, chyba ze dalej czegos nie rozumiem :unsure:

FLAC nie jest podzielony na utwory, folder glowny to nazwa albumu, a w srodku tylko pliki FLAC jako utwory, nie maja zadnych dziwnych znakow, wczesniej zmienialem tez nazwy na "jakies" proste zeby to wykluczyc.

Edytowane przez androll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar2000 i convert do wav.

 

W sumie niestandardowe znaki dx50 w tagach czyta bez problemu, tylko ich wtedy nie wyświetla. Może to nie są flac albo metadane są uszkodzone? Miałem tak raz z płytą, że miała dziwny standard "stream flac" i foobar nie chcial tego nawet przewijać, ale zanim wrzuciłem na grajka to foobar flac->flac i działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jednak troche ze z pliku 40,813 KB zrobil sie 43,814 KB, ale najwazniejsze ze dziala ;)

A no widzisz - czyli problemem była prawdopodobnie zwiększona kompresja, poza standardem przewidzianym w specyfikacji FLAC. Są takie enkodery, które mają swoje "ekstra" opcje, które nie zawsze działają, zwłaszcza na sprzęcie przenośnym, opartym o firmware trzymający się bardziej standardów, niż programy na komputer, które mogą sobie pozwolić na więcej dowolności, choćby przez stosowanie wtyczek lub zewnętrznych bibliotek programistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności