Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie leciało wtedy w porywach 40kB/s ;) Przez download przeglądarki przewidywany czas pobierania był ponad godzina, z akceleratorem na 4 sesjach poszło w 15 minut. Net 60/6Mbit ;)

 

Ciekawe czy ibasso doda kiedykolwiek pełny support dla plików CUE, żeby po załadowaniu CUE pokazywało od razu całą wybieralną playlistę jak w FiiO. No i obsługa wavpack też byłaby mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A prędkość pobierania jak przez modem :P Chyba mają przeciążone serwery. Mogliby pójść z duchem czasu i udostępniać download także przez sieć bittorrent i mieli by odciążone serwery.

Ok. 320 kB/s - nie jest źle albo miałeś do czynienia z jakimiś superturbohiper modemami. :P

 

Co do listy zmian - z gapless nie miałem problemu co najmniej od v1.5, reszty nie używam, więc nawet nie wiem co było do poprawienia. Zresztą i tak musiałbym poczekać na wersję dualboot, bo RB to dla mnie podstawowy soft.

 

 

Dla mnie RB na DX50 jest absolutnie nieużywalny :( Strasznie niewygodnie się go obsługuje.

 

Swoją drogą nie ma ktoś może na zbyciu folii do DX50? :D

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RB na DX50 jest absolutnie nieużywalny :( Strasznie niewygodnie się go obsługuje.

Ależ azaliż dlaczemuż? :D 99% obsługuje się przyciskami, raz na ruski miesiąc trzeba po ekranie myźnąć. Faktycznie, niektóre opcje są trochę zagrzebane w menu, ale tak często w nich nie mieszam, żeby to miało jakieś znaczenie dla codziennej wygody obsługi. Poza tym bąba. Możliwość niemal dowolnego dostosowania interfejsu i tylko jednego jeszcze nie wyczaiłem: jak pokazać na ekranie całkowity czas playlisty/albumu. Pewnie trzeba jakiś skrypt skrobnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. żeby nie było- z powodzeniem od kilku lat obsługuję RB na H300. Przyzwyczaiłem się do jego przycisków, nawigacji, wyglądu... a tutaj jakoś nie umiem. Może po prostu trzeba się przemóc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie rockboxa nie tykam, dla mnie wygląd ma on wyjątkowo paskudny.

 

Co do 1.9.4 - spostrzeżenia na krótko (w drodze do pracy):

- scena lekko szersza

- damskie głosy są ładniej podane, brzmią wyjatkowo

- instrumenty smyczkowe słychać wyraźniej

- dodano logo iBasso przed napisami (po uruchomieniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ortega - bliźniaczy komentarz widziałem na head-fi. Twój, czy muzyczny brat bliźniak? ;)

 

Zachęciłeś mnie, muszę przetestować, czy RHA przestaną na mnie wreszcie krzyczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sem ja, raul endymion z cyklu "Hyperion" Simmonsa. W końcu założyłem konto na head-fi.

A na player.ru też chwalą to firmware:

"Если сразу сказать - это первая прошивка после 1.8.0, к звуку которой у меня нет претензий"

Edytowane przez ortega
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka też z HF. Zbiór FW z wgranym dualbootem pod rockboxa. Jest już nawet świeżutki 1.9.4 pod rockboxa:

https://mega.nz/#F!ZN9DnZqS!dntN-2QHCtIggDKqVWCY9Q

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie teraz na próbę RB i bez kręcenia EQ nie trawię, wolę to jak są tweakowane oficjalne FW. Np taki "Watter - Rustig Fog" pod RB bez kręcenia korektorem brzmi... źle (spełnia definicję kompletnie zamulonego brzmienia). Obsługa jest dosyć intuicyjna, nie podoba mi się tylko domyślne ładowanie katalogu root, gdzie muszę przebijać się do /mnt żeby odpalić muzę z karty pamięci.

 

Rockbox jakiego spróbowałem to: rockbox_2015-08-29_DX50_mui_debounce

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci broni machnąć swój własny motyw, jeśli te ogólnodostępne Ci nie pasują? :P Ewentualnie zmodyfikować istniejący.

 

Ja mam minimalistycznie - Terminal, ze zmienioną kolorystyką i nieco zmodyfikowanymi informacjami na ekranie odtwarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywy są dostepne na stronie rb czy na jakiejs zewnetrznej stronie?

Swoją drogą, po update do 1.9.4 straciłem dual boot. Trzeba jakoś od nowa wrzucić RB?

I jeszcze jedno - przy wyłączaniu mój dx wydaje dziwny dźwięk- to norma? :)

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle muszę przyznać, że w połączeniu z JDS C5 i na modowanych D2000 skok w stosunku do H300 jest spory :) lubię tego playera :) tylko mój jest trochę pokiereszowany, muszę mu uszyć jakieś filcowe wdzianko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja full, więc powinna czytać wszystkie formaty plików (LN 05 czytała tylko flaczki). Jutro powiem coś więcej, jak posłucham na ATH. Na razie mogę tylko powiedzieć, że podobna do stockowej 1.9.4, aczkolwiek na moje ucho góra jest lekko wyraźniejsza. Wg opisów poprzedniej na player.ru dla przyzwyczajonych do RB może być za mało basu (dzięki szkole za rosyjski :) )

cyt. ЛН5 мне показалась более прозрачной и детальной, меньше мидбаса, цена чуть шире

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym FW balance nie działa (przynajmniej u mnie a wgrywałem soft 2 razy dla pewności...)

Żadnym audiofilem nie jestem ale jak dla mnie wokale wyszły zbyt do przodu przytłaczając troche średnice i zauważalnie jest mniej niskich tonów w nowym FW.

Wracam do 1.9.3

Edytowane przez nera1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The force is strong with this one. Force of habit. :P

Będę musiał chyba odszczekać swoje słowa. Przez to, że jest tam dotykowy ekran, nawet nie wpadłem na to, żeby obsługiwać to guzikami, a guziki są wspaniałe :D To niezwykłe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście balans nie działa, nie zauważyłem - bo nie używam. Co do LN 5.1 - ciekawe firmware, dobrze słychać głosy męskie i damskie, oraz instrumenty strunowe. Znaczy średnica lekko do przodu. Bas kontrolowany i niezły, góra lekko sykliwa, ale to w dużej mierze zależy od posiadanych słuchawek (moje ATH są jeszcze nie do końca wygrzane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności