Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Trudno powiedzieć, nie wiem czy z DACem Wolfsona będą działały kodeki pod Sabre. W opisie doc_2008 chwali się, że Android już nie ingeruje w brzmienie, więc może stąd ta pozytywna zmiana.

 

Cholerka, sprawdziłbym, ale mój DX50 już czeka na kuriera :ph34r:

 

Heh...a ja zwalczyłem pokusę konsumeryczną i odpuściłem sobie zakup 90-tki. W związku spożywczym 50-tka zostaje. Chociaż cały czas coś mnie podjudza, bo różnica w cenie nieduża, a zysk dźwiękowy ponoć sporawy.

 

PS. DAC`a faktycznie nie da się nadusić palcem - przeskakuje na następną funkcję, ale filtry nadusić już się da (tylko nie wiem czy działają).

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklejasz update do dx'a, wchodzisz w ustawienia, zaawansowane a tam Ci wyskakuje update system, ok, i leci...

Odnośnie tego update'u, to sam nie wiem; ogólnie mam wrażenie, że jest bardziej aksamitnie, lepsza separacja między instrumentami i głębsza scena. Ale pewności nie mam, że sobie tego nie wmówiłem. :) Niech inni posłuchają. Optycznie wygląda fajniej i to jest plus dodatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recovery pod rockboxa tak samo?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Nie wiem czy zadziała to w konfiguracji z Rocboxem. W sumie Rockbox jest teraz niejako nadpisany nad 1.2.8, korzysta z tych samych plików. Zapewne musisz zacząć od nowa i na czas testu tego modowanego softu zrezygnować z RB, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiec inaczej i to jest moja prośba ale też dla potomnych. Zrobi ktoś tutka jak tego rockboxa na dx zainstalować. Bo choć trochę angielski znam to ten z linku nie jest konkretny. Nie tłumaczy jak to ujmuje jak krowie na rowie. Narazie chce wgrać rockboxa później pomyślę o porcie z dx90.

Z góry dzięki. Za pomoc ;)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam problem... chcialem wywalic tego je....go rockboxa , robiac to zgodnie z instrukcja ze storny: https://bitbucket.org/isergachev/rockbox/wiki/Home jednak przy kroku drugim ibasso wogole nie lokalizowal instalatora softu czystego wiec ja glupi zrobilem reset to factory settings i formacik calego urzadzenia... wiec teraz mam durne wybieranie miedzy fabrycznym a rb a dziala tylko fabryczne... a chcialem wgrac soft od dx90 o ktorym mowa wczesniej... pomocy:(!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najpierw 1.2.8 - bardzo możliwe, że DX50 nie widzi w ten sposób tego modowanego 2.0.5.

 

Napiszę poradnik wgrywania i usuwania RB - wrzucę go do innego tematu.

 

Edit: Poradnik: http://forum.mp3store.pl/topic/118160-rockbox-na-ibasso-dx50-poradnik/

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie warto :) w sumie nic nie tracisz wgrywajac go bo wszystkie funkcje z 1.2.8 zostaja kilka ******l przybywa a gra jak na moje dodam nie wprawione ucho lepiej;D, jak tam Panowie i Panie kombinowaliscie zeby opcje filtru(filtra ;D)wlaczyc? Bo wyczytalem ze mozna "nadusic" ale jak?;p

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naduszałem synchronicznie y symultaniczne, y guzik. Maciux znowu miał rajt: to jest program na dx90 i niektóre funkcje nie działają. Odnośnie dźwięku też mam wrażenie, że jakiś bardziej ogarnięty; niby góry mniej, ale jest szczegół i rozdzielczość. Dodatkowo lepsza przestrzenność. Tylko nie są to jakieś gigantyczne różnice. Natomiast wizerunkowo interfejs rulez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wszystko tak sprawniej tez dziala ;) w sesie foldery nie maja zadnego przyciecia, otwieraja sie niemalze odrazu i tak jak wspomnial kolega wyzej graficznie fajniej dla oka :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Hi,

Thank you for your email.

We will release the new DX50 firmware with USB-DAC function in less than 2 weeks.

 

Sincerely

iBasso Audio

 

Żenada.

 

Dlaczego? Pamiętaj że jest to funkcja której na początku w ogóle dla tego odtwarzacza nie przewidywali. Ona jest dopisywana na prośby użytkowników. Ibasso jest naprawdę mała firmą, i wiadomo że musieli się skupic na zaprojektowaniu dx90 i napisaniu softu do niego. Teraz na spokojnie mogą dorobić ta funckję do DX50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę @krzy i @Lorda

 

Opiszę 2-3h porównanie dx50(bez RB) z imodem 5g"RB+c5/smsl4s, słuchawki to moje hd565, kolegi dt990 i moje pfe012

soft 1.2.8 ??? nie mój dx nie pamiętam, ale pamiętam zmiany na jakiś jaśniejszy ale nadal mi nie podszedł :/ ...

 

-dx50 jest hmmm wyprany z emocji prawie mdły ale nadal bardziej rozdzielczy niż to co może pokazać imod, gdzie imod jest klarowniejszy

(można to porównać tak imod+c5 miał bardziej nasycone PASTELOWE jasne kolory więcej zielonego czerwonego etc ale czarny "bas" jakiś taki wyblakły przy czym była pikseloza buuu w całej paśmie , dx miał barwy stonowane szarawe jakieś- barwą nie porywał ale obraz był detaliczny ostrzejszy)

 

-dx ma więcej rozlanego dołu, matową średnice i góry , jakiej góry ? :) muzykalność słaba tyle że bas nadrabiał punchem,

 

-imod z c5 (który jest dość neutralny a z basbostem ma kopnięcie w sam raz nie rozlewa się i nie kopie jak w karton), góry zdecydowanie więcej i lepszej, średnica czystsza bas kuleje ale c5 nadrabia dając kopniaka jak trzeba,

 

- dx + c5 ujjeej kopnięcie z dt aż aż czasami za mocne reszta bez większych zmian (nie słychać wszystkiego od razu)

 

**********

 

Moje ogólne zdanie dx50 jest matowy taka mgiełka nie porywa mnie muzyką klarownością a tego oczekuje od playera.

Jedynie dx50 pokazał się lepiej z pfe012 mgiełka znikała w sporej części bas wystarczył góra też, było zdecydowanie klarowniej a muzyka porywała by zamknąć oczy i zrobił to lepiej niż imod. Zapewne za sprawą średnicy dźwięk nie był tak syntetyczny i miał bas jakiego nie daje imod+smsl. Przy czym jednak dla samych audeo wole ponad 2x tańszego ipoda 7g+RB mocy starczy góra jest, średnica jest i basu tyle co trzeba.

 

I taka mała odskocznia dopiero po 3tyg słuchania x5 pokazał że z LO gra lepiej niż z HO więc moj test ok 3h jest mooocno nie pełny :)

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter, który soft DX50?

 

Co to znaczy "ujjeeej kopnięcie z dt"? Nie za bardzo rozumiem też: "dx ma więcej rozlanego dołu, matową średnice i góry , jakiej góry ?" - co z tą górą?

 

Trochę mi się też mgiełka wyklucza z ostrzejszym przekazem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności