Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie to wygląda, ale firma przecież nie padła. Na wszystkie dotychczasowe dx były zamówienia. Ale trochę mnie niepokoi, że zamówiłem ze strony ibasso gumiaka, a teraz tego gumiaka nie widzę wśród akcesoriów do 50-tki. Od ewentualnej straty nie zbankrutuję, ale hmmm...rzeczywiście zastanawiające.

 

PS. Na ibasso.info ostatni update dx`a to 1.1.6. ;o) Ktuś reflektuje na oną nowalijkę?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnim rzutem DX50 wg strony to 3'th batch. Może uaktualniają stronę po prostu przed nowym rokiem w Chinach i stąd te bugi ;p

 

EDIT:

 

A korzysta ktoś z czegoś takiego? -> http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

Niewielkie to a pozwala na dwukrotne zwiększenie pamięci ;)

Edytowane przez szkubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzysta ktoś z czegoś takiego? -> http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

Niewielkie to a pozwala na dwukrotne zwiększenie pamięci ;)

 

Dzięki! Widziałem coś takiego na zdjęciu (podłączone właśnie do dx50), ale za nic nie mogłem znaleźć tego do kupienia w sieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnim rzutem DX50 wg strony to 3'th batch. Może uaktualniają stronę po prostu przed nowym rokiem w Chinach i stąd te bugi ;p

 

EDIT:

 

A korzysta ktoś z czegoś takiego? -> http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

Niewielkie to a pozwala na dwukrotne zwiększenie pamięci ;)

Świetne rozwiązanie, jeśli nie masz slotu na karte np. w nexusie . Do dx50 zbędny bajer moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i ostatnim rzutem DX50 wg strony to 3'th batch. Może uaktualniają stronę po prostu przed nowym rokiem w Chinach i stąd te bugi ;p

 

EDIT:

 

A korzysta ktoś z czegoś takiego? -> http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

Niewielkie to a pozwala na dwukrotne zwiększenie pamięci ;)

Świetne rozwiązanie, jeśli nie masz slotu na karte np. w nexusie . Do dx50 zbędny bajer moim zdaniem...

 

 

ale do nexusa 4 nie, bo nie ma OTG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie bo o ile 64GB na Flac'ki może wystarczyć to jeśli ktoś używa hi-res'ów to jest zdecydowanie za mało

 

Wysłane z mojego XT910

To w takim wypadku lepiej sie chyba sprawdzi normalny host z kontową wtyczką i pendrive

 

 

No i ostatnim rzutem DX50 wg strony to 3'th batch. Może uaktualniają stronę po prostu przed nowym rokiem w Chinach i stąd te bugi ;p

 

EDIT:

 

A korzysta ktoś z czegoś takiego? -> http://www.meenova.com/st/p/m3r.html

Niewielkie to a pozwala na dwukrotne zwiększenie pamięci ;)

Świetne rozwiązanie, jeśli nie masz slotu na karte np. w nexusie . Do dx50 zbędny bajer moim zdaniem...

 

 

ale do nexusa 4 nie, bo nie ma OTG...

 

Chodziło mi o N7 ;)

Edytowane przez qba284
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy używacie DX50 z zewnętrznym wzmacniaczem?(czyli w "kanapce")

 

Pytam bo właśnie spiąłem go z C&C BH2 i... jestem w stanie usłyszeć różnice (bez filtrów na BH2).

Nie mam za dużo sprzętu, ale porównałem przy okazji z Fiio E17 - oba urządzenia (DX50/LO i Fiio E17/LO) brzmią dla mnie lepiej z BH2 niż na wbudowanych wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham z E12 na K550. Jest lekkka zmiana brzmienia, dociążenie i lekkie zwiększenie dynamiki. Spada nieco jasność i przestrzenność, ale ogólnie gra to nieźle. Czy lepiej niż sam dx? Inaczej. Słuchając na armaturowych wtyczkach już nie korzystam z zewnętrznego wzmacniacza. Zauważyłem, że o ile na poziomie 1.2.2 zewnętrzny wzmacniacz polepszał brzmienie, tak teraz już nie bardzo. Spokojnie można słuchać K550 wprost z urządzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że o ile na poziomie 1.2.2 zewnętrzny wzmacniacz polepszał brzmienie, tak teraz już nie bardzo. Spokojnie można słuchać K550 wprost z urządzenia.

 

Zgadzam się. Sprawdzałem DX50 między innymi z E12, iBasso T5, JDSLabs C5, O2 i Vorzuge. Na wcześniejszych softach wolałem z ampem, teraz nie jest konieczny, ale z ampami można osiągnąć świetne efekty, bo Line Out jest bardzo dobry.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem denerwującą przpadłość - w kilku przypadkach obcina mi nazwy albumów, przez co ciężko mi je potem znaleźć na liście.

Na ten przykład mam 5 wersji czterech pór roku i tytułuję ja tak, żeby wszystkie zaczynały się od kompozytora dzięki czemu są obok siebie. I tak "Vivaldi - Le Quattro Stagioni - I Solisti Veneti" wyświetla mi się na liście jako "I Solisti Veneti" i za cholerę nie chce inaczej. Usuwałem myślniki, zmieniałem kolejność (w EasyTAG i Amaroku) a dx i tak uparcie nazywa ten album tak samo :/

Nie jest to kwestia za długiej nazwy, bo inne podobne są wyświetlane bez problemu (albo i dłuższe "Lincoln Center Jazz Orchestra with Wynton Marsalis - Swingin With Duke").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałeś na nowo bibliotekę?

 

BTW, muszę posłuchać Swingin With Duke ;)

 

Edit: Chociaż w sumie player i tak skanuje na nowo przy pierwszym odtworzeniu, więc to może nie być to. Może trzeba zrobić Factory Reset, bo player ma ten numer w pamięci i trzyma tamtą wersję.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście skanuje się za każdym razem jak wyjmę i potem włożę kartę (bo kolejna rzecz jest taka, że po podłączeniu kablem usb komputer widzi tylko pamięć wewnętrzną, karty nie, więc wszystkie zmiany na karcie wprowadzam przez wyjęcie karty i wsadzenie jej w czytnik kart w komputerze).

 

EDIT: [OT] - polecam z całego serca Swingin' with duke - Wynton Marsalis to IMO najlepszy obecnie trębacz jazzowy, a trzeci ever (po Cliffordzie i Armstrongu)

Edytowane przez kabzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zauważyłem, że o ile na poziomie 1.2.2 zewnętrzny wzmacniacz polepszał brzmienie, tak teraz już nie bardzo. Spokojnie można słuchać K550 wprost z urządzenia.

 

Zgadzam się. Sprawdzałem DX50 między innymi z E12, iBasso T5, JDSLabs C5, O2 i Vorzuge. Na wcześniejszych softach wolałem z ampem, teraz nie jest konieczny, ale z ampami można osiągnąć świetne efekty, bo Line Out jest bardzo dobry.

 

 

To mam jeszcze pytanie o "interkonektor", obecnie używam tego który był w zestawie z Fiio E17, ale się zastanawiam czy będzie dużo lepiej z takim do 30$?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, factory reset nie pomógł, ale idąc tropem bazy pamięci chciałem sformatować kartę. Ale ponieważ mi się nie chciało wgrywać wszystkiego od nowa, to najpierw ją dokładnie sprawdziłem i okazuje się, że baza pamięci jest na karcie w postaci plików w ukrytym katalogu (u mnie zajmowała 50 mega). Usunięcie tego i skan karty pomogło, wszystko jest jak należy. Skanowanie trwało 5 razy dłużej niż zazwyczaj.

Wysnuwam więc wniosek, że dx50 skanuje tylko zmiany jakie zaszły na karcie w postaci nowo dodanych/usuniętych plików, resztę ignoruje opierając się na bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności