Skocz do zawartości

iriver Astell&Kern AK120


mela49

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czytałem wątku ale dostałem dziś na @ tego linka więc chciałem się podzielić.

Swoja drogą świat mnie zadziwia, jeszcze nie dawno(25/30lat :) ) aby posłuchać muzyki na powietrzu musiałem zabrać kasprzaka,grundiga lub thomsona na ławkę i słuchać przez głośniczek radia lub kaset. Dziś w małym pudełku dostaję całą salę koncertową... z jakością sali koncertowej :)

 

 

Jako smarkacz na grundiga zbierałem rok, pół roku trwało załatwianie bo w sklepach nie było. Teraz pewnie przyjdzie rok zbierać na AK120 aby być w ekstraklasie :)

Nie przesadzałbym z jakością sali koncertowej, to zawsze będzie tylko nagranie, nawet na sprzęcie za kilka milionów... Nagrania, nawet najdoskonalszego nie da się porównać z koncertem w operze/klubie jazzowym/filharmonii.

Tak samo jak nie można porównywać słuchawek iem z pełnowymiarowymi dynamikami czy elektrostatykami, a te z kolei z systemem stereo.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając historię swojego konta bankowego natknąłem się na jedną transakcję która uświadomiła mi iż AK100 (ba.. nawet AK120) to nie jest jakaś straszna fanaberia jeżeli chodzi o cenę w świecie przenośnych urządzeń audio. Otóż w 2004 roku kupiłem iAudio X5 30 GB za 1600 zł. + 75 zł za pokrowiec. A patrząc na uwczesne moje zarobki to naprawdę był spory wydatek, relatywnie przekraczający (w przeliczeniu na dzisiejsze czasy) zakup nawet 120tki. A pamiętam że H320 były jeszcze droższe :).

 

Tak więc niewiele się zmieniło przez ostatnie ~10 lat ;).

Edytowane przez griffith
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu od paru dni mam superkałacha, i muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem, świetnie gra z T-Peos H200 i Beyerami DT990 Ed. 32Ohm, ale już gorzej z danonkami D7100 i Sony MDR-1R.

 

Jeszcze będę go testował jak transport ze wzmakami xDuoo XD-01 oraz Vorzuge AmpDuo. Choć uczciwie można powiedzieć, że i bez wzmaka zewnętrznego jest bardzo dobrze. iRiver się naprawdę postarał :-)

 

Generalnie słucham na poziomie 45-46, podczas gdy w przypadku AK100 to z reguły poziom 55-60. Wszystko wskazuje na to, że AK100 będzie szukał nowego właściciela ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach kolejnych odsłuchów moja lista najlepiej zgrywających się słuchawek z super kałachem wygląda następująco:

 

1. Beyerdynamic DT990 Premium Edition 32 Ohm

2. Shure SRH-840

3. T-Peos H200

4. Denon AH-D7100

5. Sony MDR-1R

 

najwięcej radości ze słuchania dają Beyery, które też dla mnie najlepiej grały z AK100. Jest w nich wszystko to co lubię, radość, muzykalność i niemal niczym nie skrępowaną przestrzeń. To naprawdę kapitalne słuchawki!

 

Może kogoś zaskoczy tutaj pozycja szczurków, ale naprawdę dobrze grają z superkałachem, który potrafi je o wiele lepiej napędzić od AK100.

 

Jestem nieco rozczarowany danonkami, w tym zestawieniu jest zdecydowanie zbyt dużo basu, z drugiej strony superkałachowi najprościej je wysterować. Nie wiem czy nie lepiej zgrywają się z AK100 (!). Chyba jeszcze muszę ich posłuchać.

 

Sony naprawdę zaskakują, dla mnie są nieco zbyt ciemne, ale oprócz Beyerów są najbardziej uniwersalne z całej w/w stawki.

 

Acha, mam wgrany najnowszy soft (1.32) i gram na flac, wma i wav.

 

No i najważniejsze - superkałach jest naprawdę świetny.

 

Z drugiej strony przy określonym gatunku muzycznym może okazać się, że lepszym (i tańszym) rozwiązaniem będzie sandwich AK100+wzmak (moje ulubione zestawienie to z xDuoo XD-01).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Denonów - spróbuj z innym okablowaniem :) Ale ogólnie obserwacje się pokrywają. Mnie natomiast coraz bardziej pasuje zestawienie z He-5LE - po początkowej ostrości, dzisiaj znalazłem pełną synergię i łażę z Himenami i kałachem podśpiewując pod nosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z drugiej strony przy określonym gatunku muzycznym może okazać się, że lepszym (i tańszym) rozwiązaniem będzie sandwich AK100+wzmak (moje ulubione zestawienie to z xDuoo XD-01)."

 

No ale para AK100 lineout plus iBasso D10... Jak myślicie - spróbować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na razie porównywałem parę imod i d10 z ak100.

Poza tym imod (made by Fatso) może mieć lepszy sygnał po line out niż ak100. :)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie trzeba pić piwa to nie trzeba będzie oddawać butelek. A pod Biedronką Jaguara ani Mustanga nie widziałem jeszcze. Za to na Solnym widziałem Chevroleta Camaro...

 

A ja S500, to raczej kwestia przyzwyczajenia, określonych produktów których nie ma w innych sklepach a jest w biedronie.

A ak120 cena przesadzona, trend wzrostu ceny jest wykładniczy co do możliwości dźwiękowych. AK160 będzie odpowiednikiem opherusów.

 

A to napedza k1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał możliwość porównania takiej pary: AK120 vs AK100+E12 ??

 

Chodzi mi wyłącznie o porównanie SQ i mocy - co wysteruje lepiej prądożerne słuchawki ? Zakładam, że AK100+E12 ale zastanawiam się czy nie straci się na jakości dźwięku poprzez dodanie wzmacniacza, który nie jest wzorcem transparentności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda żeś z Katowic, bo byś do mnie przyszedł to bym ci dał do testowania mój zestaw portable - dał radę Hifiman he-6 (głośne dobre wysterowanie i powiedział to siedzący obok Piotr Ryka i jego syn), więc jest szansa że lcd3 jakoś też by zagrały.

 

co do konkretów to nie wiem - zapytaj Fatso bo testował te playery i ma w domu jednego albo najlepiej sam zrób testy w mp3store



a na czym grasz w domu te audeze? we Wrocławiu jest sklep o nazwie Moje Audio ma dystrybuować koreański super wzmacniacz Bakoon, który ponoć referencyjnie gra z Audeze 3, więc możesz spróbować z tym, zamiast bawić się w portable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na kanapki jakie ludzie robią na internecie to O2 nie wydaje mi się wcale wielki ;). Do teczki czy plecaka lub większej kieszeni bluzy, spokojnie wejdzie. E12 fakt bardziej portable, ale jakość dźwięku jednak wyraźnie gorsza. Do napędzania słuchawek ok, do wyciągania jakości raczej nie.

 

 

tutaj porównanie wzmacniaczy.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie, bez wzmacniacza gra, i to naprawdę ładnie z He-5LE. Ale do tematu. E12, przy swoim ocieplaniu, podłączony do LCD3 da iście subwooferowy efekt. Ja bym raczej poszedł w coś co ma sporo mocy i jednak chłodne/neutralne brzmienie. Na początek, nie wiem czy będzie trzeba, niestety nie miałem doczynienia z LCD3, ale LCD2 były dość wymagającytm przeciwnikiem dla AK120, jednak gała głośności zatrzymała się na 73 i było bardzo okej. W kwestii poszukiwań urządzenia z zasilaniem bateryjnym, które dałoby sobie z tymi potworami radę, to nie wiem czy znajdzie się coś mocniejszego od AK120. A jeśli już jednak szukamy czegoś niedużego, z zasilaniem z sieci, to mamy pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na kanapki jakie ludzie robią na internecie to O2 nie wydaje mi się wcale wielki ;). Do teczki czy plecaka lub większej kieszeni bluzy, spokojnie wejdzie. E12 fakt bardziej portable, ale jakość dźwięku jednak wyraźnie gorsza i podbicie na basie. Do napędzania słuchawek ok, do wyciągania jakości raczej nie.

 

 

tutaj porównanie wzmacniaczy.

 

 

Nie zgodzę się co do tego podbicia na basie - jest właśnie odwrotnie, E12 spłyca bas nadając mu niskośrodkowego charakteru, a tym samym lekko wypycha średnie, efekt ciepły i analogowy, lekko zabrudzony - mocno grzebie w brzmieniu. To tak w porównaniu do O2, który przekazuje znacznie więcej tego niskiego basu przy połączeniu z ODAC niż E12.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności