Skocz do zawartości

iriver Astell&Kern AK120


mela49

Rekomendowane odpowiedzi

Ekran w iphonie większy? Chyba coś Ci się pomyliło?

Pardon, na odwrót, tak szybko to pisałem, że zgubiłem się ;)

 

 

w końcu jest Niemcem ;) tam psychopatów nigdy nie brakowało

 

Gdybym miał furę $ i w 4tyś w te czy wewte nie miałoby znaczenia, to też bym się pokusił na tego ak120, bo wygląda bardzo atrakcyjnie, a jako dac według mnie będzie lepszy niż imod, stąd ciekawi mnie też podłączenie go do topowego wzmaka. Imod jako dac/player jest póki co chyba najlepszym rozwiązaniem - nie jest taki drogi (ok. 500/600zł), ma RB itd. Większość osób, które są nim zawiedzione zapomina, że osoba, która w Posce w zasadzie to zapoczątkowała, a zatem Forza, recenzując go, używał do tego (prócz super kondów i kabelka) wzmaka Raya i iBasso, a jednak niemała liczba osób kupuje do niego fiio e3 i mówi, że bez przesady, aż taki fajny nie jest.

 

Faktyczną alternatywą w "dostępnej" cenie będzie prawdopodobnie - jesli się obroni - fiio x3 oraz fiio x5.

 

 

 

Przed Forza byłem ja, a przede mną oliver ;) Chyba, że miałeś na myśli pierwsze zrecenzowanie, bo tego nie uczyniłem, a za dobry w tym nie jestem ;)

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobrze, że się długo w niego nie wsłuchiwałem (AK120) bo jeszcze bym się napalił i kupił ;). A nie mam co sprzedać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie ten zakręt, na kałacha kasa idzie z innej puli. Można powiedzieć, że nie mojej :(

 

A zakręt to mam z samochodem, ktory oddałem na przeczyszczenie układu wtryskowego bo dymił (diesel), jak na razie wymienili pompę wtryskową i właśnie zabierają się za rozrząd. Także muszę uzbierać około 5kpln na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo 2.0 TDDI. i spokojnie pracowalem 10 lat w fordzie takze wiem co i jak. co nie zmienia faktu, ze tak juz bywa, ze jak jezdzi to jezdzi, jak kleknie to wszystko na raz.

Kurcze ale 5 tyśków na pompę i rozrząd...hmm..pompy to nie wiem po ile chodzą ale rozrząd to kurze z wymianą koszt rzędu 1.5 zł czy coś podobnego (na takiej stawce zatrzymała się moja wiedza, bo teraz mam toyotę i łancuszek więc się nie przejmuje wymianą rozrządu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję krótko (jak na odsłuch) posłuchać AK 120 (potem jeden Kolega mi zwinął ;) ]. Z moimi T50, w domu i na ulicy. Obecne BD T50p napędzane są przez AK120 (AK100 również) bez problemu. Przyznam że dobrze się słucha AK 120. Dźwięk pewny, mocny i z dużą rozdzielczością. Wydaje mi się (za krótko słuchałem),że lepiej można odróżnić FLAC od MP3. Granie jest swobodne i przestrzenne.

 

Jako pliki MQS biedny iRiver rozpoznał moje VinylRipy Klausa Schulze (Body Love) - z małymi trzaskami ;) .

 

Jeszcze krócej (u Fatso) słuchałem AK100 z nowym oprogramowaniem. Na moich 'zabawkach" oba grajki muzykują podobnie, setka tylko ciszej... Do rozróżniania potrzeba by AKG K550 lub fatsowych HiFImanów.. W każdym razie AK100 dopiero teraz jest dobrym grajkiem - cena nadal jednak za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w vectrze rozrząd wymieniałem za 1200 rok temu, wiem, że sama pompa jest strasznie droga. Mi padła pompa w rok temu, auto stanęło na drodze, straszyli mnie wymianą pompy ale na szczęscie udało się zregenerować (koszt jakieś 300 zł), gość pod Wrockiem zajmuje się regeneracją

 

sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh życie:

 

AstellKern-AK120-Professional-Portable-M

 

Nie dałem rady i poległem. Jak się już superkałacha posłucha, to ciężko zapomnieć...

 

Gratuluję odwagi i ciekawości!

 

Nie masz obaw, że dużo stracisz przy ewentualnej odsprzedaży?

 

Ja do dziś trochę żałuję prawie 4000 władowanych w JH13Pro i kolejnych 2000 wtopionych na zakupach kabelków i wzmacniaczy... Nie żeby nie były warte tych pieniędzy, tylko pytanie na ile to jest praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzadzenie jest mega. Po pierwsze slysze nawet w tramwaju czy na spacerze rozmice w jakosci. Po drugie dac gra idealnie i super sie zgrywa z calym moim sprzetem. Do tego super pojemnosc i moc. Napedzanie planarow z takiego pudelka jest tylko dodatkowym bonusem. I wbrew pozorom cena nie jest taka chora. Zamiast miliona sprzetow mam jeden do qszystkiego.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłbyś kiedyś do Poznania na meet forumowy?

Zabrałbym Audeze LCD3, JH13Pro(można z piankami posłuchać 60% ich możliwości), SE425 i może conieco ze stacjonarnych.

Jak z solidnością? Lubię wszystko co jest solidne i niezawodne jak Magnum 44 ;)

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam jest tym zbójem, co to Raydenowi odebrał przyjemność.

 

Nie pozostaje mi nic innego, tylko napisać, że w sumie warto kupić AK100.



Wpadłbyś kiedyś do Poznania na meet forumowy?

Zabrałbym Audeze LCD3, JH13Pro(można z piankami posłuchać 60% ich możliwości), SE425 i może conieco ze stacjonarnych.

Jak z solidnością? Lubię wszystko co jest solidne i niezawodne jak Magnum 44 ;)

Dajcie znać kiedy, to wezmę chłopaków i się pojawimy...

 

Solidny, jest, takie samo wrażenie miałem biorąc do ręki predatora. Wszystko przemyslane i ładnie opakowane. Do tego futerał, ktory naprawdę ma klasę. Nie zawiesił się ani razu, i nie wymaga traktowania a'la iPhone (godziny przygotowań i playlisty przez iTunes). Po prostu działa i ładnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje pogratulować - jak to było w tej reklamie: zapłacisz kartą, ale radość płynąca ze spełnionego marzenia jest bezcenna. Miałeś dużo sprzętu, w tym także stacjonarnego, a samego ak120 testowałeś, więc nie był to przecie zakup w ciemno dla odważnych; najważniejsze, że jak już jest po, to nie żałujesz tego, w końcu na starość żałuje się przede wszystkim tego, czego się nie zrobiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie było wcale takie oczywiste, że będzie grał i będę zadowolony. Zrobiłem recenzję, po testach, oddałem sprzęt, a na koniec okazało się, że jest opcja.

Niestety równocześnie, posypały się inne rzeczy, więc zamiast mieć jeszcze więcej fajnych zabawek, to co mogę muszę sprzedać :(

 

Na szczęście dla mnie, AK120 zastępuje z powodzeniem każdy sprzęt którego się pozbyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na blogu wygląda to tak jakby iriver nie przewidział instalowania softu z AK120 na AK100 i że miały się różnić brzmieniem (ale wynikałoby to tylko z softu) i mocą/pamięcią tylko. A większa moc nie wynika przypadkiem z racji niższej impedancji wyjściowej? ; )



Swoją drogą ciekawe jak by wyszło porównanie X3/O2 lub X3/E12 z AK100/AK120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj w paru zdaniach Old Boya H120 i New Mastera AK120 ? . Z dziur słuchawkowych. H120 na RB.

 

H120 chyba jednak łagodniejszy, analogowy. Mniej rozdzielczy, mniejsza przestrzeń. Prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z Twoich obserwacji wynika, że AK120 jest uniwersalny to znaczy może grać audiofilskie nudy i normalny metal oraz klasykę elektroniki a nawet disco ?

Oraz czy dobrze zagra z całą paletą słuchawek ? Nieważne czy doki z górnej półki czy też §redniej i nauszniki od ekstra HiFimanów do Cali ? Po prostu każdej słuchawce zapewni optymalne warunki i da z siebie wszystko ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich używam z Hifimanami, SoundMagicami HP100 (Hp200 też ale o tym niedługo), Westone4R, Etymotic HF3 (Er4P było). I każde mi napędza tak, że nie mam zastrzeżeń.

Zakres muzyki jakiej słucham, też znasz (podpowiem - Wszysytko).

 

Widać ta właśnie, pełna uniwersalność, kosztuje. Mnie to w sumie pasi - życie jest za krótkie, żeby słuchać muzyki na słabym sprzęcie. A pieniądze są tylko środkiem do osiągnięcia celu. Ot kasę się zarobi, bo przecież po to się pracuje. Najwyżej przez kilka miesięcy pooszczędzam bardziej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności