Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

 

Jakbyście trafili na fajny temat o doborze wzmacniacza pod senki HD600 podrzućcie linka tu lub na PW może być DAC+WZM

Ja używam Cayina HA-3

Polecał go do HD600 Barthuss

http://forum.mp3store.pl/topic/131118-cayin-ha-3-czyli-lampowa-magia-po-chinsku/

 

Posłuchałem Barthussa i nie żałuję, cayin zgrywa się z sennkami wyśmienicie.

 

No niestety chyba że używany bo mój budżet teraz to 1500 PLN - chyba, że ktoś kupi mojego Sansui AU-X901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rozpadające się HD 525 dla driverów, aby przełożyć do HD 600. Basior hyperrealisik się zrobił driverami HD 525 w ciele HD 600. B) Góra mniej rozdzielcza <_< Jestem ciekawy jaki efekt zrobiłby się w ciele HD 650, bo te prawdopodobnie tylko przegrodą akustyczną różnią się od HD 600 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty je zgarnąłeś! :D

 

Mam taki sam mod. Brzmieniowo najbliżej im do 565.

 

Co do przegrody akustycznej z 650, to występuje ona w dwóch wersjach:

- pierwsza, ciemna, papierowa - brzmienie mniej agresywne, bliższe HD600

- druga, metalowa, z lekko podbitym basem i jaśniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rozpadające się HD 525 dla driverów, aby przełożyć do HD 600. Basior hyperrealisik się zrobił driverami HD 525 w ciele HD 600. B) Góra mniej rozdzielcza <_< Jestem ciekawy jaki efekt zrobiłby się w ciele HD 650, bo te prawdopodobnie tylko przegrodą akustyczną różnią się od HD 600 :P

A co się stało z HD600? Drivery padły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty je zgarnąłeś! :D

 

Mam taki sam mod. Brzmieniowo najbliżej im do 565.

 

Co do przegrody akustycznej z 650, to występuje ona w dwóch wersjach:

- pierwsza, ciemna, papierowa - brzmienie mniej agresywne, bliższe HD600

- druga, metalowa, z lekko podbitym basem i jaśniejsza.

No byłoby ciekawie z tą metalową, hoho :)

 

 

Kupiłem rozpadające się HD 525 dla driverów, aby przełożyć do HD 600. Basior hyperrealisik się zrobił driverami HD 525 w ciele HD 600. B) Góra mniej rozdzielcza <_< Jestem ciekawy jaki efekt zrobiłby się w ciele HD 650, bo te prawdopodobnie tylko przegrodą akustyczną różnią się od HD 600 :P

A co się stało z HD600? Drivery padły?

 

Nie padły! Chciałem poeksperymentować. B)

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przekładałem drivery z HD650 do HD565, z HD600 do HD650 i na odwrót.

HD565 z driverami od 650 moim zdaniem grały jak 650 :) Te foremki do których mocujesz driver mają niewielki wpływ na dźwięk. Chyba, że ktoś ma dobry słuch, to może coś wyłapać. Ja różnic nie słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Sennheiser nie zaszalał z dwuprzetwornikowcami. Zrobił to chyba tylko raz. A gdyby te drivery były jednocześnie nieco bardziej od siebie różne - właśnie w tej gęstości/grubości membrany, do niskich znakomita byłaby ta z 525, a do wysokich mogliby sobie pozwolić na trochę szaleństwa, ale to Niemcy są. Produkt ma się sprzedać, zyski rosnąć. :( Niemiecki polot w pigułce..


Ja kiedyś przekładałem drivery z HD650 do HD565, z HD600 do HD650 i na odwrót.

HD565 z driverami od 650 moim zdaniem grały jak 650 :) Te foremki do których mocujesz driver mają niewielki wpływ na dźwięk. Chyba, że ktoś ma dobry słuch, to może coś wyłapać. Ja różnic nie słyszałem :)

To super :) Zdaje się, że na HD 650 tylko w celach eksperymentalnych nie będę polował, bo .. no powoli nudzi mi się to audio, mimo nie małej satysfakcji z tego basiska drivera HD 525 grającego w ciele HD 600. Basisko rozpoznaję jako bębny :rolleyes: Może to błąd w przypisaniu pasma, ale one właśnie są super. Rewelka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, mało masz czasu na to 535 i już poszybowały :)


W tym wątku była wymiana zdań w tym temacie - jakie różnice , prawdopodobnie TAK. Tak z pamięci to tylko napiszę, a pamięć mam słabą, że HD525 ma najgrubszą membranę z serii i jednocześnie przegrodę akustyczną najgorszą (te w niższych modelach są bardziej pofałdowane i przez to ciśnienie dźwięku jest mniej skuteczne. Te przegrody mają znaczenie i są najważniejszą różnicą obok padów w tej serii.


Nie licytowałeś?

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem swego czasu Sennki HD525, 535, 545 i 265, HD565 już później. Najciemniejsze to wiadomo, że HD265, ale z otwartych, to HD525 takie najbardziej zamulone brzmieniowo i najmniej szczegółowe, ale i tak przyjemnie się ich słuchało. HD535 jednak bardziej mi się podobały. Na welurowych padach HD535 grały dla mnie identycznie jak HD545.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności