Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj, bo nie mogę umieścić postu na głównej.

W MassDrop rozpoczął się ciekawy drop dokanałowek Sennheiser serii CX:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-blue-box-sennheiser-exclusive-grab-bag

 

Limitowany do 3000 zgłoszeń (maksymalnie dwa na użytkownika), za 26 USD daje szanse trafienia:

  • Sennheiser CX 1.00 Black: 60%
  • Sennheiser CX 2.00 G or I Black: 30%
  • Sennheiser CX 5.00 G or I Black: 10%

 

Dodatkowo za osiągnięcie odpowiedniej ilości zgłoszeń można dodatkowo wylosować:

 

  • Unlocked every 500 units purchased: CEntrance DACport Slim ($99 value)
  • Unlocked at 1,000 units purchased: Massdrop x HiFiMAN HE-350 ($99 value)
  • Unlocked at 1,500 units purchased: Massdrop x AKG K7XX Black Headphones ($199 value)
  • Unlocked at 2,000 units purchased: Massdrop x Fostex TH-X00 Headphones ($399 value)
  • Unlocked at 3,000 units purchased: Massdrop x Grace Design M9XX DAC/Amp ($499 value)

 

 

Piszę tutaj, bo nie mogę umieścić postu na głównej.

W MassDrop rozpoczął się ciekawy drop dokanałowek Sennheiser serii CX:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-blue-box-sennheiser-exclusive-grab-bag

 

Limitowany do 3000 zgłoszeń (maksymalnie dwa na użytkownika), za 26 USD daje szanse trafienia:

  • Sennheiser CX 1.00 Black: 60%
  • Sennheiser CX 2.00 G or I Black: 30%
  • Sennheiser CX 5.00 G or I Black: 10%

 

Dodatkowo za osiągnięcie odpowiedniej ilości zgłoszeń można dodatkowo wylosować:

 

  • Unlocked every 500 units purchased: CEntrance DACport Slim ($99 value)
  • Unlocked at 1,000 units purchased: Massdrop x HiFiMAN HE-350 ($99 value)
  • Unlocked at 1,500 units purchased: Massdrop x AKG K7XX Black Headphones ($199 value)
  • Unlocked at 2,000 units purchased: Massdrop x Fostex TH-X00 Headphones ($399 value)
  • Unlocked at 3,000 units purchased: Massdrop x Grace Design M9XX DAC/Amp ($499 value)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi kupujących zamienniki nawet nie wie, że można sobie zrobić samemu kabel a nawet, jakby wiedziała, to by im się nie chciało. Szczególnie, jeśli mieliby okazje porównać. Przecież Koledzy z forum stanowią niszową grupę w stosunku do większości osób kupujących słuchawki. Komuś pęka kabelek to idzie kupić nowy.

 

Szczerze mówiąc, ja po swoich przygodach z "lepszymi" kablami też skłaniam się ku zakupowi oryginalnych, jeśli taniej wychodzą. Nie słyszę kabli. Wymianę lamp, op ampów, różne wzmacniacze, źródła tak... kabli nie.

 

Przepraszam, jest jeden wyjątek. W CAL faktycznie dało się usłyszeć poprawę, ale to też nie była jaką duża zmiana, dla mnie subtelna poprawa.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kabelek powinien być dość miękki, nie lubię sztywnych drutów, przeszkadzają mi. No i nie powinien się rozlatywać jak ten oryginalny od HD600, ponoć ten od HD650 jest solidniejszy. Muszę w końcu kupić jeden do obadania tematu.

 

Masz rację kabelki są absurdalnie drogie, zresztą słuchawki, pady też, ale takie czasy :/

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o rozwalającym się kablu od HD 600 a ja miałem je kiedyś kilka lat i nic mi się w tym kablu nie rozpadło...Fakt wyglądał tandetnie ale mnie zależy na porównaniu odnośnie różnic dźwięku do kabla od HD 650 i tyle bo po przesłuchaniu kilku różnych kabli innych producentów żaden mnie nie przekonał a każdy brzmiał inaczej więc nie chce mi się wierzyć ,że ten od 600 gra tak samo jak od 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Compton napisał:

Miałeś na myśli pewnie ten od HD650.. ;)

Tak, dzięki. Już poprawiłem :)

6 minut temu, gabler napisał:

Piszecie o rozwalającym się kablu od HD 600 a ja miałem je kiedyś kilka lat i nic mi się w tym kablu nie rozpadło...Fakt wyglądał tandetnie ale mnie zależy na porównaniu odnośnie różnic dźwięku do kabla od HD 650 i tyle bo po przesłuchaniu kilku różnych kabli innych producentów żaden mnie nie przekonał a każdy brzmiał inaczej więc nie chce mi się wierzyć ,że ten od 600 gra tak samo jak od 650

Ja te kabelki używam od zakupu nowych w salonie HD565 (czyli jakoś od 92 czy 93 roku) i regularnie mi siadały. Również bardzo wiele egzemplarzy słuchawek używanych  zakupionych na portalach aukcyjnych też miało u mnie ten sam problem. Wtedy cała seria od 525 do 580/600 miała ten kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gabler napisał:

nie chce mi się wierzyć ,że ten od 600 gra tak samo jak od 650

Właśnie sprawdziłem na dwóch HD600 - jedne z oryginalnym kablem z HD600, drugie z kablem od HD650. Żeby ułatwić sobie porównanie korzystałem z Fast Track Ultra, która ma dwa niezależne wyjścia słuchawkowe. Różnicy nie słyszę. Tak samą zresztą było przy Mobiusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marekhall napisał:

Właśnie sprawdziłem na dwóch HD600 - jedne z oryginalnym kablem z HD600, drugie z kablem od HD650. Żeby ułatwić sobie porównanie korzystałem z Fast Track Ultra, która ma dwa niezależne wyjścia słuchawkowe. Różnicy nie słyszę. Tak samą zresztą było przy Mobiusie.

Skoro tak to mnie przekonałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, davv2704 napisał:

Hej :)

Nie mam zbyt dużej wiedzy na temat SH.  Czy są jakieś słuchawki tego producenta podobne charakterystyką do DT990 Pro? (w podobnym budżecie)

 

Na pewno  żadna wersja HD540 nie ma podobnej charakterystyki do DT990 PRO. Nie wdając się w niuanse, podstawową różnicą jest bas, tu nie trzeba się wsłuchiwać. DT990 PRO ma go zdecydowanie więcej. 

Tak jak piszę Kolega Marekhall HD545 i HD565 są dużo bliżej dźwiękowo do DT990 PRO 250 Ohm. Oczywiście nie grają tak samo, ale po posłuchaniu DT990 PRO, na HD545/565 nie pojawia się pierwsza myśl "gdzie jest bassssss ?!?" :) 

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności