Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Powinienem mieć we względnie niedługim czasie w swoim zasięgu hd650 i hd600. Niestety bez możliwości odsłuchu obu jednocześnie.

Hd650 słyszałem i bardzo mi się podobały jednak ogromna ilość opinii w sieci sugeruje, że 600 mogą być lepsze.

Na pewno nie lubię zbyt wysokich tonów i dlatego cały czas się waham bo nie wiem jakie w 600 te wysokie są.

 

I druga kwestia.

Jak jest z jakością wykonania 600? O kablu już nieco wiem. Czytałem też, że 600 mają gorzej wykonany grill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogłem jeszcze wspomnieć o muzyce. Niby wszystko, ale ostatnimi czasy gościu u mnie Allan Taylor, Sara K.

U ww lubię głównie wokale i gitarę (aktualnie na głośnikach bardzo lubię basowe zejście tych utworów).

Od czasu do czasu jest też u mnie t. Love. Lucy Phere polubiłem bardzo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obecnych tu zachwytach nad fabrycznym kablem do HD800 postanowiłem go znowu posłuchać, a nuż przegapiłem jego dobroć?
Na powtórne porównanie go do tego mojego, czystomiedzianego poświęciłem dwie nocki i utwierdziłem się tylko, że nie było
czego przegapić. Na materiale z klasycznymi instrumentami wychodzi na jaw jego charakterek rodem z Cepelii. Najgorzej jest
z górą i wyższym środkiem; średnica matowieje, a na podostrzonej, nierównej górze pojawia się jakiś komiczny świergot, chyba
gdzieś w okolicy 8-10 khz, ale mogę się mylić co do zakresu. Kiedy któryś z instrumentów lub dźwięków się tam wstrzeli z większą amplitudą harmonicznych to zaczynają się jaja. Struny D i A wiolonczeli brzmią jak hodowla świerszczy, podobnie jest z trąbką basową, puzonem, strunami G i D skrzypiec; wyższe struny natomiast przycinają po uszach itd. Następuje na nim uwypuklenie, zniekształcenie i pewne ujednolicenie jakiegos zakresu góry.
W repertuarze ze sztucznym dźwiękiem np. rockowym czy w pinkfloydzeniu, zwisa mi to i powiewa, a nawet jest czasem zabawne/ciekawe. Do klasyki ten kabel zwyczajnie się nie nadaje, bo zbyt zniekształca dźwięk i to zarówno na headoniku jak i niżej osadzonym mniej wyrazistym rudistorze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obecnych tu zachwytach nad fabrycznym kablem do HD800 postanowiłem go znowu posłuchać, a nuż przegapiłem jego dobroć?

Na powtórne porównanie go do tego mojego, czystomiedzianego poświęciłem dwie nocki i utwierdziłem się tylko, że nie było

czego przegapić. Na materiale z klasycznymi instrumentami wychodzi na jaw jego charakterek rodem z Cepelii. Najgorzej jest

z górą i wyższym środkiem; średnica matowieje, a na podostrzonej, nierównej górze pojawia się jakiś komiczny świergot, chyba

gdzieś w okolicy 8-10 khz, ale mogę się mylić co do zakresu. Kiedy któryś z instrumentów lub dźwięków się tam wstrzeli z większą amplitudą harmonicznych to zaczynają się jaja. Struny D i A wiolonczeli brzmią jak hodowla świerszczy, podobnie jest z trąbką basową, puzonem, strunami G i D skrzypiec; wyższe struny natomiast przycinają po uszach itd. Następuje na nim uwypuklenie, zniekształcenie i pewne ujednolicenie jakiegos zakresu góry.

W repertuarze ze sztucznym dźwiękiem np. rockowym czy w pinkfloydzeniu, zwisa mi to i powiewa, a nawet jest czasem zabawne/ciekawe. Do klasyki ten kabel zwyczajnie się nie nadaje, bo zbyt zniekształca dźwięk i to zarówno na headoniku jak i niżej osadzonym mniej wyrazistym rudistorze.

 

Co nie zmienia faktu, że to i tak jeden z najlepszych fabrycznych kabli. Twój post pokazuje jak żałosne są te pozostałe, skoro ten i tak nie najlepszy, jest przedmiotem tylu zachwytów nad jego jakością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zachwyty to raczej w kierunku wykonania i wyglądu tego kabla a nie jego właściwości sonicznych, bo wiadomo, mamy słuchawki z wyższej półki = wymieniamy kabel, u mnie to już jest automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zachwyty to raczej w kierunku wykonania i wyglądu tego kabla a nie jego właściwości sonicznych, bo wiadomo, mamy słuchawki z wyższej półki = wymieniamy kabel, u mnie to już jest automat

Mnie się to nie podoba, że słuchawki za 5000pln mają kabel do wymiany; mogliby się bardziej spiąć w tej zenkowni :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Chyba aż 20 razy nie można się pomylić pod rząd ,czy jakoś tak...

Jak się dobrze poszuka to firmowy kabelek do HD800 można zakupić za 400/600zł na ebayu.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba aż 20 razy nie można się pomylić pod rząd ,czy jakoś tak...

Jak się dobrze poszuka to firmowy kabelek do HD800 można zakupić za 400/600zł na ebayu.

Zapewniam Cię, że w opisanym przeze mnie porównaniu nie poległbyś na ślepo, różnica jest znaczna

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w tym teście to chodziło chyba bardziej o kable głośnikowe albo interkonekty, już nie pamiętam.

Ale ja bym się nie podjął takiego testu, ale nie powiem ,czasem wydaje mi się że słyszę kable...

 

Kable głośnikowe i interkonekty jest jeszcze łatwiej rozróżnić względem słuchawkowych. Zależy też jaki jest przeskok jakościowy między porównywanymi kablami oraz jak tor różnicuje otrzymany sygnał. Np niektóre głośniki są prawie 'nieczułe' i grają na jedno kopyto cały czas. Im lepsze kolumny, tym lepiej reagują na to, co otrzymają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakiś pomysł na regenerację padów do HD540 reference II ?

Domowym sposobem możesz rozciąć pady, wyciągnąć starą gąbkę i poupychać nową. Na YT jest filmik pokazujący co i jak zrobić ( gościu regeneruje pady od hd600 ale procedura będzie ta sama). Swoje pady również regenerowałem tym sposobem i jestem zadowolony ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym wątku był już opis regeneracji tych padów, a jak nie to na pewno znajdziesz na audiohobby.

Na pewno nie jest to takie proste jak w przypadku HD600, bo w HD540 jest wewnątrz przegroda, no i same pady też są z różnych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności