Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Funowe słuchawki mid-end


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam słuchawek do cieszenia się muzyką otwierających średnią półkę, jeżeli mogę to tak nazwać.

 

Chodzi mi o słuchawki o ciepłej charakterystyce, które sprawdzą się zarówno jako słuchawki domowe oraz (choć rzadziej) portable.

Słucham głównie rapu i rnb, choć nierzadko mam ochotę na muzykę klubową.

Na tą chwilę miałyby grać z MAYA U5, którą zamierzam zmienić ze względu na zbyt chłodne i techniczne granie.

Do zastosowań outdoor mam Cowona E2.

Interesują mnie wyłącznie nowe słuchawki, najchętniej dostępne w Polsce. ;)

 

Pozwolę sobie wypisać w punktach czego oczekuję, bo piszę dość chaotycznie: (przepraszam)

 

- nieduże - mam małą głowę i nie chciałbym żeby mi wisiały, czy opierały się na uszach,

- krótki kabel, najlepiej prosty,

- ciepła charakterystyka (nie ukrywam, że lubię mocne, lecz miękkie i głębokie uderzenie), bez cofniętej średnicy, chodzi mi o funowe granie ze względu na charakterystykę MAYA,

- głęboka scena, a dokładniej - nie cierpię jak słuchawki grają w głowie,

- dobra izolacja - oczekuję, żeby działało to w obie strony tj. słucham tylko ja, a nie wszyscy ze mną zatem konstrukcja raczej zmknięta lub półotwarta.

 

 

Podam kilka swoich typów - ATH M50, HFI 580, myślałem też o jakichś zamkniętych Beyerdynamic (tutaj raczej jak zrezygnowałbym z opcji portable i dokupił doki).

Duże wrażenie zrobiły na mnie Fidelio L1, których miałem okazję posłuchać chwilę w MediaMarkt. Ale jak wszyscy wiemy chwila nie wystarczy, żeby poznać słuchawki.

Zainteresowały mnie również AKG K550, lecz to jest opcja znów tylko do domu ze względu na rozmiar, no i cena już trochę zbyt duża. Chciałbym zamknąć się w 700zł.

 

Odrzucam D1100, mają za duże muszle na moją głowę i są niedopasowane, tyłu była dziurka co obniżało jakość dźwięku i pogarszało izolację.

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m50-tki są spore, mają 3-metrowy kabel i nie powiedziałbym, że mają ciepłą charakterystykę, do tego grają twardo a nie miękko, mają ciężar na impakcie

Tak właśnie myślałem. ;/

 

 

Ultrasone odrzuć też nie do tego źródła :)

 

Imo AKG K181DJ albo K618DJ.

Dodam jeszcze, że potrzebuję słuchawek trwałych. Nie wiem czy potrzebnie czy nie potrzebnie martwię się pałąkiem w AKG.

 

Narazie mam zamiar pozbierać propozycje, poczytać, w miarę możliwości postestować i stopniowo odrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę drożej ale może Logitech UE6000?

Doceniam tą propozycję, ale nie pokażę się w nich na mieście. :P

Dla mnie wyglądają zbyt gejmingowo.

Wiem, że to nie najważniejsze, ale jednak będę się w nich źle czuł.

 

K181DJ nie rozwalisz tak łatwo :) Z padami od SRH750DJ są świetne słuchawki domowe oraz portable.

Chodziło mi raczej o pękający pałąk w K618DJ, które przekonują mnie do siebie swoim wyglądem.

 

Nie sugerujcie się po tej wypowiedzi, że kieruję się wyglądem. W żadnym wypadku, po prostu odrzucam te w mojej opinii brzydkie.

EDIT: jak na razie czeka mnie sporo czytania. Bo w Olsztynie raczej nie zapoluję na odsłuch. ;/

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K172HD z fun modem powinny spełnić wszelkie wymagania, poza kablem który jest dość długi. Ale zawsze można skrócić/zwinąć (ja użytkuję zwinięty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak postawił na Fidelio L1 :)

Mogę prosić o jakiś krótki opis charakterystyki? Nie miałem możliwości się w nie wsłuchać, a bardzo mi się spodobały brzmieniowo, tak na "pierwszy rzut" oka(?). :P

No i oczywiście wizualnie. To jedne z ładniejszych słuchawek jakie widziałem.

 

AKG K172HD z fun modem powinny spełnić wszelkie wymagania, poza kablem który jest dość długi. Ale zawsze można skrócić/zwinąć (ja użytkuję zwinięty).

K172HD odpuszczę ze względu na ich kształt. Miałem Superluxy HD662, które wyglądały podobnie i stwierdzam, że raczej nie nadają się na wyjścia.

 

Na tą chwilę, muszę przyznać, że bardzo mnie zaciekawiły AKG K181DJ. Przeczytałem recenzję, w której były testowane z MAYA U5 i chyba byłbym z nich zadowolony. Interesuje mnie tylko fakt czy nie grają "w głowie". Jak u nich ze sceną? No i cena niezła.

 

W Tiesto serii masz poprawiony pałąk i ten sam styl wizualny w sumie.

Mogę prosić o jakiegoś linka? O których mówisz?

 

Dodatkowe pytanie - czy Cowon E2 poradzi sobie z tymi słuchawkami ?

 

IMO ten bas w K618 jest cholernie twardy i jak na moje ucho ciężko się go słucha. wolę mięso, ale w bardziej miękkim wydaniu

K618 raczej odrzucę w tym wypadku.

 

Jakie są opinie o ATH ES7 ?

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ten bas w K618 jest cholernie twardy i jak na moje ucho ciężko się go słucha. wolę mięso, ale w bardziej miękkim wydaniu

K618 raczej odrzucę w tym wypadku.

 

 

a ja się z tym nie zgodzę - moim zdaniem w m50 jest dużo bardziej twardy. pewnie kwestia subiektywna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 odrzuciłem. Btw. to, że w nich jest twardszy niż w K618 nie znaczy, że tam jest miękki.

 

Można jakoś porównać Fidelio L1 do K181DJ ?

+bardzo proszę odpowiedzieć na wcześniej zadane pytania. Chciałbym szybko rozwiązać ten problem i kupić słuchawki, bo zostałem wyłącznie z dokami Awei, na których już nie mogę słuchać (kwestia wygody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te co wymieniłeś na początku to moim zdaniem się zawiedziesz nimi... chyba najbliżej byłyby custom one pro, ale musiałbyć troszkę dorzucić do nich... generalnie masz za dużo szczegółowych (skrajnych) wymagań co do tych słuchawek (np. super do domu i super na miasto portable) i obawiam się, że nie znajdziesz spełniających wszystkie te warunki,

ES7 są całkiem fajne ciepło-funowe właśnie, myślę, że bym sobie je nawet kupił gdyby były wygodniejsze, ale niestety ten pałąk mnie uwierał dość mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że dużo wymagam i wiem, że nie mogę dostać tego wszystkiego na raz, dlatego staram się znaleźć złoty środek. Generalnie to zależy mi bardziej na tym, żeby spełniały warunki portable, bo przecież w domu mogę na takich słuchać, a na mieście w domowych już nie koniecznie. Myślałem też o ES7, ale nie znam ich za bardzo. Przeczytałem recenzję na forum i tyle o nich wiem. Co do Custom One Pro to trochę boję się, że będą za duże dla mnie jak na miasto, bo ja akurat mam małą głowę i nie chciałbym śmiesznie wyglądać. Dlatego poluję na jakieś bardziej dyskretne słuchawki.

Najbardziej obstaję przy K181Dj i ES7, które wyglądają świetnie i odpowiadają mi rozmiarem. Custom One Pro kupiłbym wyłącznie do domu, ale potrzebuję słuchawek 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES7 brzmią przyjemnie, równo, dość czysto, nic tam nie razi nic nie dominuje, basu jet sporo, jest to dźwięk z wyższej półki ale też bez jakiś rewelacji, po prostu grają tak, że to zadowala i pozwala czerpać przyjemność ze słuchania, mi dźwiękowo ES7 bardzo odpowiadają, miałem tylko z nimi problem z wygodą

 

(K181DJ nie są znowu takie małe)

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. No i znów 1 do 1. :P

Żebym ja mógł chociaż jedne gdzieś przetestować, łatwiej byłoby wybrać. A, że Olsztyn to dziura po prostu nie mam możliwości na jakikolwiek test. <_<



Wielki plus dla ATH za wygląd, ale martwi mnie właśnie ten pałąk. Nie przypadły mi jeszcze do gustu słuchawki z tak wąskim pałąkiem. Przeważnie miałem problem z naciskiem na czubek głowy. Czy one dobrze trzymają się głowy? Lubię jak słuchawki pewnie ściskają uszy.

AKG to 460zł (w Polsce), a ATH 550zł.



Jeszcze co do ATH, to czy zagrają głośno z Cowona E2? SPL to 100dB, i obawiam się, że będzie za cicho. O AKG się nie martwię - wiadomo czemu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne z tych obu nie są idealne, AKG tez mają problem z wygodą, to jest jakby wybieranie który problem z wygodą będzie dla ciebie mniejszy, a najgorsze dla ciebie jest to, że musisz sam to sprawdzić, bo u każdego w zależności od kształtu i wielkości głowy i uszu jedne moga być mniej komfortowe a inne bardziej

ATH nie ściskają jakoś mocno, pod tym względem sa akurat komfortowe a ponadto dość lekkie, na pewno lżejsze od AKG

do ego są też różnice w brzmieniu i Mikołaj zapewne powie, że AKG grają nieco lepiej do ES7

 

co do napędzenia to trochę ES7 trzeba podkręcić głośność, ale jeśli Cowon napędzał ci superluxy z 98 SLP to tu też da radę (a Clip+ na pewno nie ma z tym problemu)

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Cowona mam od niedawna, i chwilę przed tym pozbyłem się Superluxów niestety. Więc nie będę miał jakiegoś odniesienia. Mam zamiar pojechać do MediaMarkt i sprawdzić jakieś słuchawki o podobnej specyfikacji, choć wiem, że to nie będzie zbyt miarodajne. Zdaję sobie sprawę z tego, że co do wygody to muszę wybrać intuicyjnie bo nie mam gdzie przetestować tych modeli. IMO co do wyglądu to ES7 miażdżą K181DJ, ale nie to najważniejsze no i martwię się tym czy mój Cowon mimo iż odblokowany, wystarczająco napędzi pod względem głośności ES7. Dlatego bardziej przychylam się do AKG, choć mam duże wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś es7 na meetcie i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wracałem do nich kilka razy. Takie jasne funowe granie.

Na innym meetcie słuchałem k181 i aż tak bardzo mnie nie zachwyciły. Na pewno nie mają takiego efektu wow. Może na dłuższa metę będą lepsze, ale w pierwszym odsłuchu nie mają startu do es7.

 

Wystukane z pralki Frani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj. Coraz większy dylemat z tym wyborem. Jest coraz więcej opinii dość sprzecznych.

Jeżeli chodzi o mnie to z wyglądu przekonują mnie ES7, ale dla mnie specyfikacja AKG chyba będzie odpowiedniejsza. Jak twierdzi Perul ATH grają jasno, a ja oczekuję ciepłego grania. Wybór zapewne padnie na AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności