Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Funowe słuchawki mid-end


Rekomendowane odpowiedzi

Czytając o każdych słuchawkach z osobna zdałem sobie sprawę, że musiałby wydać dużo więcej żeby uzyskać wszystko to co chcę w jednych słuchakach, a może i tak bym tego nie osiągnął, bo po prostu za dużo wymagam. Myślałem, że znajdę złoty środek, ale teraz wiem, że wszystko ma swoje zastosowanie.

 

Bardzo niechętnie wydam tyle pieniędzy na słuchawki, ale chyba nie mam wyjścia bo nie ma sensu kombinować.

Kupię raz, a porządnie (mam taką nadzieję, że od razu trafię na to czego oczekuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisząc poprzedniego posta o tym, że nie mogę znaleźć odpowiednich słuchawek, przeczytałem o cofniętej średnicy w DT770.

 

Jestem bardzo wdzięczny za wasze zainteresowanie i pomoc oraz przepraszam, że jestem taki wybredny, ale taki zakup jest dla mnie już dość poważną sprawą i nie chciałbym się pomylić. Bo wydać takie pieniądze i nie być później zadowolonym to duży kłopot. Bo w IMO takie pieniądze to nie jest mało na słuchawki.

 

EDIT: Pomoże mi ktoś to podsumować?

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wybierasz się do stolicy jakoś? Wchodzisz do jednego sklepu i możesz na spokojnie odsłuchać większość modeli które wymienialiśmy, na swoim sprzęcie i muzyce. To jest jedyny pewny sposób żeby dobrze wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sie pogubiłem :P Czy mają być portable czy domowe...

 

Na twoim jeśli nie chcesz zmieniać maya i chcesz mieć jednocześnie domowe i portable do kupiłbym L1. Napisałeś, że Ci się podobają. Kupisz > zmienisz im kabel i będziesz mógł bezproblemowo podpinać do audiotracka i się niczym nie przejmować.

 

A jeśli chcesz rozwiązanie portable + stacjonarne. To na twoim miejscu kupiłbym te P30 które są teraz w empiku. Do portable nie trzeba nic lepszego :P

Będziesz miał więcej czasu nad zastanowieniem się czego oczekujesz od stacjonarki i ile na to zamierzasz przeznaczyć. Bo uwierz mi - półśrodki Cię nie zadowolą. I jak sam wspomniałeś nie ma słuchawek doskonałych co miałyby wszystkie cechy idealne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash szukamy jednak wyłącznie domowych. L1 mam możliwość przesłuchać w Olsztyńskim MM, do Warszawy może będę jechał, ale dopiero za miesiąc/półtora (niedługo sesja...), a słuchawki potrzebuję na teraz, bo na tą chwilę nie mam żadncyh.

 

PS. O jakich P30 myślisz?

 

Właściwie to na upartego L1 nadałyby się jako portable. Więc może...

Bas w nich jest konkretny z tego co mi wiadomo, a i z DAPa może by poleciały. Musiałbym sprawdzić w MM.

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią wyrażoną w recenzji. Mam K550 i Fidelio L1. Philipsy się jeszcze dogrzewają, ale już po 50h grania można powiedzieć, że to taka półotwarta i znacznie udoskonalona wersja HD650. Znacznie szybsze, mniej zadymione, ale równie relaksujące brzmienie. To jedne z najlepszych słuchawek dla ludzi lubiących słuchać głośno lub szukających relaksu. Porównując je zaś do zachwalanych Brainwawz HM5 o podobnje manierze brzmieniowej (lekko jaśniejsze od Philipsów), Philipsy górują nad nimi w zakresie:

 

- barwy

- przestrzeni

- dynamiki

- solidności użytych materiałów

Znalazłem tą wypowiedź w porównaniu tych dwóch par słuchawek + Phiaton MS400. Wytłuściłem cieszącą mnie informację.

 

 

Jeśli masz możliwość odsłuchu i Ci się spodobają to nic nam do tego ;)

 

 

Racja. Tylko ja nie przeżyłbym wiedząc, że mogę mieć lepszą opcję i zapewne zmarnowałbym (lub nie) pieniądze na zakup innych, a raczej wymiany, której mógłbym później żałować, dlatego od razu chcę wybrać najlepszą opcję. L1 miałem okazję już posłuchać jakieś 3 minuty, ale wiemy, że po takim odsłuchu w dodatku w takich warunkach i grających z telefonu o nienajlepszej jakości dźwięku nie da się nic stwierdzić.

Jak wiadomo słuchawki poznaje się z czasem, nie od razu. Pierwsze wrażenie może być mylne, no i kwestia wygrzewania... Podobno Fidelio L1 bardzo się zmieniają po wygrzaniu.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie mam X1 i bardzo mnie cieszą, ale szukam do nich synergii. Dla ciebie lepsze mogłyby być L1. Sam ich nie słuchałem, ale właśnie z wypowiedzi Rolanda wnioskuje że po zmienieniu kabla i porządnym wygrzaniu są to bardzo porządne słuchawki które napędzisz praktycznie ze wszystkiego.

 

beyerdynamici są świetne, może nawet lepsze ALE potrzebują solidnego toru. I do portable niebardzo się nadają...



Chodziło mi o SoundMAGIC P30 teraz jest promocja w empiku i za stówę są. Normalnie powyżej 200zł. A ponoć fajne małe basowe portable ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując L1 mógłbym osiągnąć to co sobie na początku założyłem - domowe + portable.

 

Miałem je jakiś czas temu namierzone w jakimś sklepie internetowym za dobrą cenę (jakieś 750zł), tylko aktualnie nie są dostępne niestety. Na alle również brak, a na ebayu takie ceny, że siema. W redcoon je mają za 788+35zł przesyłki, ale już są opinie o tym sklepie, że robią duże problemy z gwarancją. Teraz ciężko będzie mi dostać Fidelio, chyba że ktoś ma dobre źródło.

EDIT: znalazłem za 789 + jakieś 20zł przesyłki w sklepie internetowym. BTW. mogżna się posługiwać konkretnymi nazwami innych sklepów?

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Audio-Technica ATH-PRO700MK2-piękne delikatnie ocieplone brzmienie. Metal brzmiał na nich rewelacyjnie a pod tym względem mam duże wymagania bo na sporej częsci nauszników brzmi on dla mnie za sucho i ,,ostro,, Na ATH było genialne mięcho i rewelacyjny bas. Na 2 dzień po małym odsłuchu kilku droższych modeli w salonie RMS kupiłem P30 za 100zł w empiku i jestem zachwycony, ciemno, basowo i z mięchem w metalu. Po takim zakupie na razie odechciało mi się szukać czegoś droższego z wyższej półki bo dla mnie soundmagici grają lepiej niż np Shure 840 czy senki hd 25-1(na moim samsungu). Także uważam, że powinieneś przejść się do empiku a jak Ci jednak nie podejdą i będziesz szukał czegoś lepszego to bez problemu je sprzedasz bez straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pójdę do empiku obadać P30 jako opcja portable na zmianę z dokami.

BTW. ozwalają w empiku przetestować słuchawki?

 

Bardzo podobają mi się te ATH wizualnie. Nie mogę jednak na razie znaleźć szczegółowych informacji o ich hrzmieniu. Czy w tych słuchawkqch kabel jest odpinany? Można tam podpiąć jakiś krótki kabel nie zwijany (prosty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności