Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Funowe słuchawki mid-end


Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie zawsze można samemu rozebrać na części pierwsze i pomalować jak komu pasuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w jednym ze sklepów audio i zauważyłem u nich standa custom one i podpytałem o te wszystkie akcesoria.

otóż dostali już ofertę od dystrybutora i można akcesoria do nich zamawiać (obicie pałąka 65pln, pady 35pln, "krążek" na muszli 35pln - nie wiem czy to ceny detaliczne czy ich... po prostu mi czytał co dostał). Strony jeszcze nie zaktualizowali ale można telefonicznie bądź mailem już ponoć zamawiać.

 

kolegów pewnie trochę zmartwię - ale zgodnie z tą ofertą co dostali potwierdzają się słowa kolegi GarsteK1989 - jako baza dostępny jest tylko i wyłącznie kolor czarny... zmiana koloru wymaga dokupienia akcesoriów w wybranym kolorze (zmiana koloru wyniesie więc ~150pln :/ )

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzi taki Cowon E2 Ultrasone? Przeczytałem, że nie trzeba im wiele, pytam tak z ciekawości.

Szkoda, że mają kabel 3m skoro tak łatwo je napędzić to możnaby z nich korzystać jako portable.

 

EDIT: chciałem zamówić w mp3store Customy, ale podrożały, gdy tylko o nie zapytałem... <_<

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może weź AKG K181, bo to trochę śmieszne z ceną tych customów chociaż nie powiem kuszą. Co do czekania na obniżkę to poczekacie sporo czasu, żeby jeszcze Beyerdyamic nie zrobił tego co Sennheiser bądź Harmann i zwiększył cen. Sam mam podobny dylemat co Ty i zastanawiam się nad PHilips Fidelio M1, Philips Construct, Beyerdynamic Custom One, Shure srh 750 dj i 840, AKG K181 oraz Sennheiser HD 25. Myślałem jeszcze nad V-moda m80, ale tutaj trzeba sprowadzić i trochę się tego obawiam. Przy AKG zostanie Ci prawie 300 w kieszeni. Ogólnie mój problem jest taki, że pierwszej 3 nie słuchałem a HD 25 dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to Ci wezme za 500zł od zaprzyjaźnionego sklepu z 5-cio letnią GW :) Wyśle DHL za 20zł w kraj, więc 520zł, gw itd. wszystko jest.

 

3m kabla niestety, ale z tel idą lajtowo (mam Xperie Sola), 780-tki też szły, basu jest więcej niż w ATH M50 ;) Fajne słuchawki, ja je tam lubię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K181 to chyba troszkę niższa półka niż takie Customy, Fidelio L1, czy nawet Ultrasone. Nie chciałbym wymieniać słuchawek za pół roku jak okaże się, że mi czegoś brakuje. Czy jestem w błędzie?

 

Potrafi ktoś porównać Customy i ATH PRO700MK2? Albo może chociaż jakieś domysły?

Może niesłusznie pominęliśmy te słuchawki?

 

 

Chcesz to Ci wezme za 500zł od zaprzyjaźnionego sklepu z 5-cio letnią GW :) Wyśle DHL za 20zł w kraj, więc 520zł, gw itd. wszystko jest.

 

3m kabla niestety, ale z tel idą lajtowo (mam Xperie Sola), 780-tki też szły, basu jest więcej niż w ATH M50 ;) Fajne słuchawki, ja je tam lubię ;)

Masz na myśli HFI 580, czy HFI 780 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam k181 i polecam tylko co do rozmiaru są dosyć duże. Wybrałem je do mixowania i noszenia na mieście - z tym drugim się troszkę przeraziłem jak zobaczyłem wymiary :D Budowa tych słuchawek jest nieco chora. Lewe mocowanie słuchawki mi pękło ale za pomocą ojca naprawiłem (Trzeba uważać na to). Gdzieś na internecie było zdjęcie jak leżą obok k518 i można sobie porównać gabaryty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadają w takim razie. I dzięki za tą wypowiedź. Ja mam małą głowę i nie chciałbym wyglądać w nich śmiesznie, a zapewne chciałbym z nich korzystać jako portable, skoro nie są typowo domowe. ^_^

Co do budowy to od razu mi się to nie podobało, a i tak zapewnie nie korzystałbym z tego, że się składają. <_<

 

 

Przeczytałem dość ciekawą recenzję ATH PRO700MK2 i wypadają całkiem nieźle. No i są tańsze niż np. Customy. Niestety na polskich forach nie ma o nich informacji. :(

 

 

Wiadomo czy napędziłby je Cowon? Z takim wyglądem nie powstydziłbym się wyjść z nimi na miasto. :woot:

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Audio-Technica i Beyery też są spore. Słyszłem, że te Audio-Technica to przerobione Denony HP1000( nie wiem ile w tym prawdy). Pamiętam jedynie, ze słuchając Denonów HP1000 na cowonie d2+ i Touchu były one strasznie zamulone i wydawało mi się że nie były dobrze napędzone.

 

Na headfoni jest taki stary test, moim zdaniem dosyć pomocny chociaż nie ma tam ww przez Ciebie słuchawek. Jest tam kilka ciekawych modeli np ATH M50.

http://www.headfonia.com/closed-cans-shootout-m-50-esw-9-t50p-hd25-1-beats-studio-srh-840-srh-750dj-k181dj-and-dj1pro/2/

Edytowane przez Jakub612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ATH-ES7 ?

Odrzuciłem je już wcześniej z racji tego, że do domu można mieć lepsze i na pewno wygodniejsze słuchawki, a głównie będę z nich korzystał w domu. Na portable znów mogą być dla mnie za ciche.

 

Dodatkowo zdanie z recenzji:

Na długie sesje w domowym zaciszu raczej nie polecam, zwłaszcza osobom przewrażliwionym.

 

Z racji tego, że Customy trochę podrożały, aktualnie najpewniejszym wyborem są ATH PRO700 MK2.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytałeś mój poprzedni post , ale one pod względem parametrów wyglądają na denony hp 1000( 53mm przetwornik zbliżone ohm i spl) a ich twój cowon e2 na bank nie napędzi( skoro d2+ nie dawał rady). Jak masz możliwość to przesłuchaj je wczesniej. Co do Beyerdynamic popytaj może w mp3store dadzą rabat. Zresztą zawsze są sprawdzone Sennheiser HD 25 które mogą robić za domowe i portable.

Edytowane przez Jakub612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat z tymi słuchawkami... :blink:

 

Napisane na Head-Fi:

"Sensitive enough to be driven direct from iPhone

When demoing HD25-1 II, I had to turn up the volume to max, but with this headphone, 50% volume is good enough."

 

Także skoro napędził je iPhone to i Cowon da radę (oczywiście jest na koreańskim sofcie, cyzli odblokowany). ;)

Zanim kupiłem Cowona, dowiadywałem się jak wypada w porównaniu z iPhone.

 

HD 25 jakoś mi się nie podobają i wydają się za małe. Myślę, że nie będą dla mnie wygodne.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności