Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Funowe słuchawki mid-end


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kupując L1 mógłbym osiągnąć to co sobie na początku założyłem - domowe + portable.

 

Miałem je jakiś czas temu namierzone w jakimś sklepie internetowym za dobrą cenę (jakieś 750zł), tylko aktualnie nie są dostępne niestety. Na alle również brak, a na ebayu takie ceny, że siema. W redcoon je mają za 788+35zł przesyłki, ale już są opinie o tym sklepie, że robią duże problemy z gwarancją. Teraz ciężko będzie mi dostać Fidelio, chyba że ktoś ma dobre źródło.

EDIT: znalazłem za 789 + jakieś 20zł przesyłki w sklepie internetowym. BTW. mogżna się posługiwać konkretnymi nazwami innych sklepów?

 

http://forum.mp3store.pl/topic/35465-okazje-z-allegro/?p=901089

 

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białymstoku, w Wawie, w Sosnowcu i w Krakowie. tzn wiem na pewno, że w tych miastach były/są, o innych nie mogę się wypowiedzieć.

Dodam tylko, że w Białymstoku w galerii kobitka nie słyszała o takiej promocji a w innym salonie kilka KM dalej mieli z obniżoną ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do empiku już nie zdążę, ale jutro, lub we wtorek zajdę i sprawdzę te słuchawki. Może uda mi się ich posłuchać. Co myślicie?

 

Za to byłem dzisiaj w MM z moim Cowonem iii...

I nie miałem ze sobą dobrej muzyki żeby sprawdzić ich możliwości, :P ani dostatecznie czasu, ale mogę powiedzieć, że na pewno są mega wygodne jak dla mnie.

 

Słuchałem ich zaledwie 15 minut, ale wiem, że Cowonowi chyba trochę brakuje żeby je dostatecznie napędzić. W zależności od nagrania czasem brakowało mi mocy, no i jak wiemy Cowon ma problem z trzeszczeniem na EQ BBE przy większych głośnościach. Akurat ustawienie BBE jest chyba najlepszym i jak już sprawdziłem, mocniejsze uderzenia trzeszczą na trzech ostatnich poziomach głośności, a niestety te słuchawki grają dość cicho (zależy od nagrania, ale czasem miałem ochotę jeszcze trochę podkręcić mocy). Więc jako opcję portable ogranicza mnie jednak Cowon.

Wybiorę raczej jakieś doki, które będą grały na pewno głośniej. Choć jak zechcę wyjśc z L1 to nie będę raczej zawiedziony.

 

Do domu to na pewno jest ciekawa opcja. Nawet na Cowonie miały szeroką scenę i zarazem mocne i miękkie uderzenie (jakiego oczekuję). Nie byłem zawiedziony również górką, o której niektórzy piszą jako przyćmionej, na Cowonie przy ustawieniu BBE było w sam raz IMO (jest podbita).

 

Muszę jeszcze raz podkreślić, że były dla mnie baaardzo wygodne. Jakby stworzone na moją głowę. Pady idealnie przylegały do głowy, a same słuchawki mimo iż są wokółuszne wyglądają dyskretnie i bardzo elegancko. Bez skrępowania wyszedłbym w nich na miasto.

 

Nie wiem jak to zagra pod MAYA, ale zapewne w najbliższym czasie ją wymienię, więc nie będę się tym martwił.

Myślę, że byłbym z nich zadowolony i zapewne na nie padnie wybór.



Jestem już raczej zdecydowany, lecz chciałbym poznać różnice między Fidelio L1 (aktualnym faworytem), a ATH PRO700 MK2 i DT 770PRO.

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOD rabatowy -10% na zakupy w conrad.pl ważny do 22.01

RZD6-R7T7-DCTU-6Z6P

+ 20zł za kod po dopisaniu się do newslettera. (czyli darmowa wysyłka).

 

Dla przykładu Fidelio L1 wyniesie 710zł a fidelio X1 640zł.

 

BTW. dziwnie wyglądają te gumki - podobne do headów, ciekawe czy z tego samego materiału http://www.conrad.pl/Gumki-do-s%C5%82uchawek-dokana%C5%82owych,-przezroczyste,-zestaw,-3-szt.htm?websale7=conrad&pi=310968&ci=SHOP_AREA_17485_1311000

Ten kod ważny jest jeszcze 22.01 rozumiem?

 

BTW. ten kod na pewno jeszcze ważny? Podałeś go na forum i ktoś mógł go już wykorzystać. Co jak podam go drugi raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czasowa "promocyjna" promocja :P

 

Każdy może z niej skorzystać.

 

Kurczę sam myślę nad L1 do kolekcji, lecz nie jestem do końca przekonany. Mógłby ktoś dokładnie porównać L1 do X1?

W sumie opis ich mi się trochę nie podoba, piszą że dźwięk jest wycofany, a tło czarne, czyli coś a'la sennheiser i HD668B. A takich słuchawek nie chcę... X1 są jednak świetne, ale chciałbym coś jednak bardziej funowego, z większą ilością basu. Teraz jak się jeszcze trochę wygrzały X1 to muszę powiedzieć, że są to ocieplone słuchawki jak się mówiło wcześniej, są również trochę ciemne, ale bardziej pod kątem balansu bo czarnego tła nie ma, ale ogólnie są bardzo równe z punktowym basem i na pewno nie jest to granie Vką powiedziałbym, że średnica to najlepszy element tych słuchawek. Boję się, że w L1 to stracę, a zyskam elementy nie porządane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czasowa "promocyjna" promocja :P

 

Każdy może z niej skorzystać.

 

Kurczę sam myślę nad L1 do kolekcji, lecz nie jestem do końca przekonany. Mógłby ktoś dokładnie porównać L1 do X1?

W sumie opis ich mi się trochę nie podoba, piszą że dźwięk jest wycofany, a tło czarne, czyli coś a'la sennheiser i HD668B. A takich słuchawek nie chcę... X1 są jednak świetne, ale chciałbym coś jednak bardziej funowego, z większą ilością basu. Teraz jak się jeszcze trochę wygrzały X1 to muszę powiedzieć, że są to ocieplone słuchawki jak się mówiło wcześniej, są również trochę ciemne, ale bardziej pod kątem balansu bo czarnego tła nie ma, ale ogólnie są bardzo równe z punktowym basem i na pewno nie jest to granie Vką powiedziałbym, że średnica to najlepszy element tych słuchawek. Boję się, że w L1 to stracę, a zyskam elementy nie porządane...

Do jutra mam czas na decyzję w takim razie.

 

Co do L1 to jak słuchałem ich na Cowonie to nie wydawało mi się, żeby tło było czarne. Może i sprawiało wrażenie delikatnie ciemnego, ale grały na tyle przejrzyście, że nie ma mowy o jakimś zamulaniu tła. Egzemplarz, który miałem okazje przesłuchać nie był z całą pewnością dobrze wygrzany i dźwięk był może delikatnie cofnięty, ale w takim stopniu żeby przykówało to całą uwagę.

Ja myślę, że warto dać tym słuchawkom szansę tj. porządnie wygrzać, wymienić kabel itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne tło to nie mulenie, ma to raczej związek ze specyfiką gry. O szczegóły pytać np,. wrq.



One mnie kuszą ale sobie daruje. Najwyżej kiedyś się spotkamy to dasz mi posłuchać ;) i wtedy może zdecyduje czy to moje granie. Po prostu mam dość nabywania nowych słuchawek, wręcz jakąś awersje mam do tego ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne tło to nie mulenie, ma to raczej związek ze specyfiką gry. O szczegóły pytać np,. wrq.

 

 

One mnie kuszą ale sobie daruje. Najwyżej kiedyś się spotkamy to dasz mi posłuchać ;) i wtedy może zdecyduje czy to moje granie. Po prostu mam dość nabywania nowych słuchawek, wręcz jakąś awersje mam do tego ostatnio.

Co do tego tła to nie wiedziałem jakiego słowa użyć, ale generalnie chodziło mi o to, że nie jest źle. :P

 

Jak będziesz kiedyś w Olsztynie to nie ma problemu żadnego, o czywiście o ile zdecyduję się właśnie na nie, ale zapewne tak się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę pomęczę. :D

 

Przeczytałem cały temat jeszcze raz, przeanalizowałem i przecież odrzuciłem kilka opcji ze względu na brak mobilności, ale teraz decyduję się na zakup słuchawek do domu zatem ponownie rozważam zakup Custom One Pro, DT770 PRO, ATH PRO700MK2 i nadal zostają Fidelio L1. :huh:

 

Tak krótko, które zagrają najmocniejszym basem, przy okzaji bez wycofanej średnicy? Chcę słuchawki funowe z mocnym basem, które dadzą mi radość ze słuchanej muzyki. Po prostu potrzebuję tego przysłowiowego "banana".

 

Jaram się na maksa tymi Fidelio, ale tak na prawdę to w tym przedziale cenowym nie miałem okazji przetestować zbyt wielu słuchawek i może to po prostu dlatego one robią na mnie tak duże wrażenie. W końcu mam porównanie tylko do słuchawek ~400zł max. -_-

 

Może ktoś wg własnej opinii uporządkować je (1,2,3..) ?

Nie ukrywam, że powróciła mi chęć na Customy... :wub:

 

Zmęczonych moimi postami zapewniam, że to jeden z ostatnich. :P

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku ktoś odradził Ultrasone, ale nie wyjaśnił dlaczego. Ja poczytałem i dowiedziałem się, że łatwo byłoby je napędzić więc nawet mógłbym z nich korzystać jako portable.

Ale dowiedziałem się więcej. Podobno mają dosyć sztucznie podbite basy i górki, a tego nie chcę. Poza tym nie lubię V-ki. :wacko:

 

Chyba wybiorę Custom One Pro. :woot: Martwię się tylko grzaniem, ale podobno pasują do nich welurowe pady z DT770, dzięki którym można zminimalizować ten efekt.

Jakoś MrB mnie zniechęcił do L1. Zacząłem trochę więcej czytać opinii i odkryłem ich drobne wady (każde słuchawki je mają i liczę się z tym).

 

Zatem Beyerdynamic? Nie bez powodu napisałem znak zapytania - potrzebuję jakiejś opinii, która utwierdzi mnie w decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, ktoś odradził, a ile osób miało Ultrasone na tym forum ? 5 może łącznie ze mną.

 

HFI-780 są naprawdę niczego sobie do domu i jako portable, jestem w stanie zaryzykować, że zjedzą spokojnie Customy, bo ja wybrałem wtedy HFI zamiast DT770 i nie żałowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, ktoś odradził, a ile osób miało Ultrasone na tym forum ? 5 może łącznie ze mną.

Ultrasone miało więcej niż 5 osób. Wystarczy spojrzeć po komisie ;)

 

 

Chyba wybiorę Custom One Pro. :woot: Martwię się tylko grzaniem, ale podobno pasują do nich welurowe pady z DT770, dzięki którym można zminimalizować ten efekt. Jakoś MrB mnie zniechęcił do L1. Zacząłem trochę więcej czytać opinii i odkryłem ich drobne wady (każde słuchawki je mają i liczę się z tym).

 

Pomyślałem tak samo :). Aczkolwiek przed zakupem musiałbym ich posłuchać. Nie wydam 700zł na "kolorowe" słuchawki w ciemno... bo wiadomo jak to bywa ;) Może jakbym znalazł je za 400zł to bym się skusił, a tak to opcji jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności