Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.06.2017 o 11:39, LuQi napisał:

 

Jeszcze do niedawna wisiały za 1400 na kup teraz. Obecbie licytcja od 1300 więc może ktoś się wreszcie skusi ;)

Mało ma pozytywów ,tylko 2 sprzedaże w ciągu 12 miesięcy...hmmm, podejrzane,ludzie się boją.

Ale kabelek super wygląda z tymi brązowymi muszlami,sam bym wziął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Mało ma pozytywów ,tylko 2 sprzedaże w ciągu 12 miesięcy...hmmm, podejrzane,ludzie się boją.

Ale kabelek super wygląda z tymi brązowymi muszlami,sam bym wziął...

Tak, po niedawnych zmianach w komentarzach na allegro to faktycznie podejrzane ;) Zupełnie jak 90% innych nieprofesjonalnych sprzedawców.

To jest wynik tych zmian w praktyce. Nieważne, że ileś lat mógł być porządnym człowiekiem, teraz jest już podejrzany.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 130 pozytywnych komentarzy sprzedaży głównie audio i moto zostały 3 pozytywy. Więc nie sugerowalbym się ilością w dzisiejszych czasach.

A że sprzedawcy nie należy na sprzedaży i sam nie wie co ma albo glupa pali to już inna inszosc.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko skrobnę, bo dawno nic tu nie pisałem :)

 

Zmieniłem NH na NO, bo używam ich głównie w biurze, a wersja zamknięta jest przyjaźniejsza dla współpracowników, z czym poprzednio był problem.

Dalej pędze je z Mojo. Wczesniej zastanawiałem się nad wymianą Mojo na Hugo 1, ale NO mają więcej góry, co uwalnia mnie od pomysłu wymiany.

 

Dwa wnioski z przygód z NH i NO:

1) Wciąż uważam, że to wybitne słuchawki.

2) Wciąż ciężko mi uwierzyć jak bardzo złe są zanim się je całkowicie wygrzeje ;) Bardzo złe. Złe. Bardzo...

3) Za oba kable, tak od NH jak i NO, Audioquest powinien dostać komisyjny wprdl... Jakościowo są świetne, ale użytkowo to dramat.

 

Howk!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten wpis, jakże prawdziwy...za jakość kabli ten co za to odpowiada...2 lata ciężkich robót w kamieniołomach.

To prawda,nie wygrzane Hawki są do dupy...ci co  nie wierzą w wygrzewanie słuchawek akurat zawału dostają ...he,he...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się AQ czy NH mają większe pasmo przenoszenia niż standardowe 20 - 20,000 Hz i taką oto odpowiedź otrzymałem. (wklejam anuż ktoś skorzysta) :)
(co prawda dalej nie określili liczbowo, ale ech może taka polityka firmy, zresztą to tylko cyferki przecież, nie?)

PS przepraszam, ale niestety nie wiem jak tu włączyć zawijanie linijek
 

Cytuj

The frequency range of our headphones is well beyond 20-20000 Hz, and has a relatively flat response in areas where it counts.
Actually the frequency range of a headphone is of limited value to judge the performance. There are lots of cheap headphones available with has a large frequencyrange but irregular response.
The range of 20-20000 most used in HiFi is based on the hearing capabilities of an average human.
Actually our hearing abilities are not that good, very few people will actively hear above 16.000 Hz and this declines when we get older. But the most important frequencies are the midband (speech, all root tones of musical instruments). A flatresponse in this area is the most importance. 

There is no real difference in the frequency range between the NightHawk or NightOwl, but the frequency response is slightly different.
This is due to the fact the NightOwl is a closed headphone and the NightHawk is a semi-open headphone.
An semi-open headphone (NightHawk) will sound a bit more spacious and open, while a closed headphone (NighOwl) will sound a bit more powerfull and has some more punch in the bass.

The choice of a headphone also depends on the sounds around you.
When travelling in a car or airplane, a NightOwl might be a better choice. When you listen at home or in a quiet environment, a NightHawk might be a better choice.

My advice is to listen to the differences between the two types, and make a choice then.

NB The original NightHawk (first version) is now phasing out and is replaced by the NightHawk Carbon, which is identical in performance, but is now supplied with two types of earcushions; MicroSuede and Proteinleather, simular to the NightOwl.
The different earcushions will also influence the soundquality, with the leathercushion increases the treble and the MicroSuede enriches the bassresponse a bit.
This is something you can play with.

Your question was simple. The answer is more complicated.
My suggestion is: please try to listen to the headphones with music of your own preference, it is almost impossible to judge the quality of a headphone on paper or based on specifications. 
But you cannot fool your ears.

I hope this answer is of help to you, but feel free to contact me for more advice.

 

Edytowane przez drakkvuko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też mam wreszcie Hołki. Jakieś pięć lat po hajpie, czyli jak zwykle :D .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie jestem pewien, czy dobrze przewidziałem ich synergię z Pioneerem U-05, czy może jestem z nimi po prostu od wejścia kompatybilny, ale grają fenomenalnie.

Raczej zostaną ze mną na dłużej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znakomite. Specyficzne, owszem, ale w tej specyfice znakomite. Dosłownie i bez przesady słyszy się w nich muzykę na nowo, jaki meloman by tego nie docenił? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności