Skocz do zawartości
  • 0

Staly forumowicz potrzebuje pomocy! On Ear ~ 350-400 zl


TvSuperStar

Pytanie

Witam, Czesc, Yo,

 

Nie sadzilem, ze do tego dojdzie, ale siadam tutaj piszac tego posta nie wiedzac jakie sluchawki sobie dobrac, badz w jakich w ogole przebierac. Nie mialem jednak czasu na to wiec i stalo sie. Szukam czegos zamiennego do dokow, ktore ogolem mnie mecza czesto, zas Turbinki od Monstera na razie padly ogolem i wyladowaly na gwarancji. Male kryteria:

 

- nauszne

- design nie przesadnie rzucajacy sie w oczy

- wykonanie: najlepiej metal/aluminium, ale plastik tez moze byc, choc mile widziany dobrej jakosci

- najlepiej jakiejs firmy "cywilizowanej" - nie chce chinczykow tym razem :P

 

I dźwięk:

 

- spora scena

- mile widzane podbite dolne pasma - slucham rapu, slucham pavarottiego, slucham rocka - przyda sie wszedzie, oprocz jazzu z mojej biblioteki,

- ogolem chcialbym, zeby bylo "cieplo" .. turbinki maja ta dobra przypadlosc, ze oprocz bardzo podbitych dolnych pasm (a z pewnoscia mid basu), wszystko jest przykryte takim kocem, choc nie do rzy.. wiadomo co),

- dobra sepracja jakby sie dalo i szczegolowosc + mieso w gitarkach - maja sobie radzic w akustykach i zwyklym rocku czy jazzie i klasyce,

- pasma nie musza byc bardzo zrownowazone - zalezy mi na basie - z powodu jednak tego, ze chce czuc cieplo zamiast samego bicia basem inne pasma odgrywaja wazna role, srednica musi pieknie grac, a wysokie najlepiej jakby byly lekko zlagodzone.

 

Ogolem podobaly mi sie bardzo MDR 1R od Sony w zasadzie pod kazdym wzgledem, ale sa troche duze, a nawet jesli nie to drozsze niz 400 zl. Jesli macie je ogarnac za 400 zl maks to dziekuje bardzo, jak nie to rowniez dziekuje za pomoc w dobraniu innych.

 

PS. Beda grac z Macbooka Air, iPoda nano 6g i ew. kina domowego oraz pieca gitarowego - zadnych wzmakow czy dacow na razie nie planuje zakupic.

 

5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

K551 to na pewno fajne sluchawki, bo pamietam jak "long long time ago" zakochalem sie w k550, ale boje sie, ze moga byc za duze na miasto. No i druga sprawa to cena. Wiem, ze byly taniej, ale teraz nie widze ich w granicy 400 zl :/

 

Myslalem nad Soul By Ludacris. Celebrity headphones, ale Tyll polecal ... Te MOE to co? Serio ostatnio nie ogarniam takich rzeczy, az wstyd :unsure:

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt.. momentumy. No tak. Dosyc przyjemnie je wspominam tylko gdzie ja i moje 400 zl do wydania.. poza tym boje sie, ze bede mial odczucia jak recenzent z linku Thoma na temat wygladu.

 

A Fidelio M1?

 

Nie oczekuje gigantycznej sceny, bo wiem, ze nie dostane tego w malych, zamknietych sluchawkach. Ale chcialbym zmaksymalizowac ta ceche na tle konkurencji ;)

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wokoluszne :/

 

A k67 tiesto, albo klipsch reference one, mdr 10 rc (te recenzowal chyba maciux, ale w wersji BT bodajze)? Moze senki hd 23x? Ktos sluchal?

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko, że momentum on ear specjalnie dużej sceny nie mają z swoimi malutkimi padami.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jak na zamknięte portable to owszem, mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

boje sie, ze bede mial odczucia jak recenzent z linku Thoma na temat wygladu.

Wygląda się w nich tak (no, poza twarzą):

http://mhisham.org/wp-content/uploads/2013/08/DSC_8397-638x1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, wiem jak sie wyglada w MOE, bo mierzylem i pamietam, ze to wlasnie mi srednio podeszlo, wiec na dluzsza mete moze byc slabo + cena :/

 

Moze mnie ktos przekierowac albo skrobnac cos wiecej o M1? Zapowiada sie w miare, poczytam.

 

Edit: Wyglada to ok. Wie ktos gdzie mozna dostac do 400 orygianaly i czy te z allegro za 310 nimi sa ;)

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony MDR-1R ma wszystko poza tym mocnym basem. Bardzo często się wybór na rożnych forach rozbija między nimi a Momentum. Soniacze basem nie grzeszą, ale grają szerzej od Momków. I, przynajmniej dla mnie, są niesamowicie wygodne, sporo lepszy komfort niż w Sennkach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MOE w porównaniu do Sony mają lekki kocyk. Sony bardzo bezpośrednie granie ze świetną sceną i lokalizacją źródeł. I jeśli ja miałbym wybierać to 1rb są dużo bardziej miastowe niż Senki- Senki jako, że nauszne bardzo odstają od głowy, a sony nie dość, że wokółuszne to nają dość płaskie muszle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności