Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś zamierzał zamówić z MP4Nation, to mimo zapewnień radzę się przygotować na dłuższy czas realizacji.

Mimo że wcześniej dokładnie wypytywałem kiedy będzie wysyłka przed zamówieniem i zaręczano,że do dziś DX90 będzie u mnie , to nawet jeszcze go nie wysłali, podobnie było z DX50. Powinienem się tego spodziewać.

Edytowane przez worms14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś zamierzał zamówić z MP4Nation, to mimo zapewnień radzę się przygotować na dłuższy czas realizacji.

Mimo że wcześniej dokładnie wypytywałem kiedy będzie wysyłka przed zamówieniem i zaręczano,że do dziś DX90 będzie u mnie , to nawet jeszcze go nie wysłali, podobnie było z DX50. Powinienem się tego spodziewać.

 

Z tego co obserwuję na FB, to często się za to im dostaje - sporo osób narzeka na niesłowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver działa - jest dziwny efekt wejścia - coś jak fade in po włączeniu utworu lub przewinięciu muzyki...

 

Ale jest i działa :D

 

Ha! Pojawił się nowy FW do DX90 - 2.0.5. Weźta tych celników gońta, bo jestem osamotniony w zachwytach :C

 

Changelog:

 

Improvements with this firmware:
1. The slight lag of the control buttons' response, has been eliminated.
2, Missed last 2 seconds of songs rectified.
3. Touch screen sensitivity has been adjusted.
4, Improved read speed for exFAT formatted SD cards.
5, Optional digital filter added.
6. "Charge Only" option added into USB settings.
7. Power off confirmation screen removed.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie możemy doczekać. Co do drivera warto przypomnieć że jest to wersja tylko 32bitowa. Nad 64bitową wersją jeszcze pracują, acz ktoś wspomniał na head-fi że oczekują na certyfikacje od MS, co byłoby całkiem fajne gdyby wydali podpisane sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To filtry wbudowane w DACe - w DX90 są dwa, regulują roll-off - sharp i slow roll-off. To skomplikowana sprawa, z tego co czytałem ma wpływ na post i pre-ringing - jakieś błędy w domenie cyfrowej, które można redukować roll-offem częstotliwości - chyba sporo ponad 20 kHz. Da się to zmierzyć, ale czy usłyszeć - wątpię. To kolejne urządzenie z filtrami tego typu jakie mam - wcześniej sprawdzałem to między innymi w MyTeku Stereo192DSD-DAC, Audiolab M-DACu, Nostromo Wolfie.

 

Podobno wpływają bardziej na zmęczenie w trakcie odsłuchów, niż są słyszalne na ucho.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie możemy doczekać. Co do drivera warto przypomnieć że jest to wersja tylko 32bitowa. Nad 64bitową wersją jeszcze pracują, acz ktoś wspomniał na head-fi że oczekują na certyfikacje od MS, co byłoby całkiem fajne gdyby wydali podpisane sterowniki.

A wiadomo może coś na temat wsparcia dla Linuxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam do 2.0.0. To jest porażka ze strony iBasso, myślałem, że drugi raz takiego cyrku nie odwalą. Zepsuli mi humor. Zniknęła głębia i precyzyjna holografia, scena się za to trochę poszerzyła, brzmienie się zmiękczyło i ociepliło, spadła dynamika, zupełnie bez polotu. DX90 zaczął w barwie przypominać DX50.

 

Nowy soft jest dużo szybszy. Mam nadzieję, że to jakaś pomyłka/beta - jeśli nie, to liczę że DOC2008 zrobi 2.0.5 z kodekami z 2.0.0.

 

Nie da się cofnąć FW standardową metodą, trzeba flashować urządzenie za pomocą RKbatchtool, bo inaczej soft 2.0.5 nie widzi 2.0.0. Wrrr.

 

Jak dostaniecie playery, to osłuchajcie się na 2.0.0 - upgrade poprawia system, opcję DACa, dodaje bezużyteczne filtry, ale brzmienie partoli zdecydowanie.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności