Skocz do zawartości

Jakie źródło do Etymotic HF3/5 lub ER-4p (do 400-500 zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji wkręcenia się w portable audio i zakochania w Etymoticach potrzebuję Waszej porady.
Jakie źródło do 400-500 zł byłoby dla nich najlepsze? Mogą być używki, jednakże wolałbym uniknąć "kanapek" typu DAP+AMP z racji rozmiarów takiego rozwiązania.

Obecnie słuchałbym Etów pod domowym sprzętem z sygnaturki, a od Fatso idzie do mnie iPod Video z CF Modem, ale z racji jego lekko zimnego brzmienia Video 5gen mogłoby to nie brzmieć z tymi dokami.

Co do dźwięku... Lubię jak najwięcej detali i płaską charakterystykę. Player musi posiadać możliwości customowego ustawienia EQ (więc coś z RockBoxem mile widziane). Muzyki słucham głównie we FLAC lub (od biedy) mp3@320kbps.

Aha: minimum 20 GB pamięci. Poniżej nawet nie mam co patrzeć.

Propozycje?
Classic 6gen (RB przez emCORE) + CF Mod, a może nawet Clip+/Zip zgra się z Etymotic?
Albo może coś zupełnie innego?

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje i całą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Ety grają z iModem. iModa wiadomo - chłodno. Jeżeli chodzi o ampa dotychczas miałem fiio e07k, który jest ciepławy, a teraz mam testową wersję DIY wzmaka, na którym jest założony opamp który z założenia też jest analityczny (tzn. jego implementacja na to pozwala). Czyli mam chłodno jak cholera. I powiem Tobie, że ja też uwielbiam szczegóły i płaskie pasmo i moim zdaniem Ety świetnie grają z moim iModem i wzmakiem.

 

Wiem, że piszesz że nie chcesz kanapek ale jeżeli już zaraz będziesz miał Video to na razie podłącz Ety do niego albo do Classica, a za jakiś czas zmoduj Video i dodaj wzmaka. W zależnośći jakiego wzmaka sobie dorzucisz to będziesz mógł się trochę barwą pobawić (przykładowo są tanie jak fiio SMSL Sa4p, który wg Lorda stoi na równi fiio ale ma bardziej analogowy charakter).

 

Fatso niedługo ma chyba przedstawić recencję X3 i podpinał ponoć Ety do niego więc możesz zobaczyć co napiszę. A pewno za jakiś czas pojawią się używki fiio i myślę że za 500-600 zł to się uda X3 kupić (a na razie masz dobrego Video i Classica).

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez sensu teraz kupować Classica, skoro może się okazać, że X3 da radę. Poczekam pewnie i "przemęczę" się z Etami na Video 5gen.
Co do modowania, niestety, zakupiłem dość felerny egzemplarz i Fatso już mi zapowiedział, że "na iModa to on się nie nadaje", także zostanie "tylko" jako zwykłe Video z CF Modem 32 GB i RockBoxem ;) inna sprawa, że moje Blackberry też ma zimną sygnaturę (ale przy mniejszej szczegółowości), więc w sumie przywykłem do takiego grania.

A detaliczność potrzebna jest przy szukaniu "fak-apów" w produkowanej przeze mnie muzyce ;)

Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Classica to zrozumiałem że już go masz, więc jeżeli idzie Video to oczywiśćie że bez sensu kupować Classica. Video jest analityczne więc da radę - nie wiem jaki to ma wpływ faktyczny na dźwięk bo nie słucham z dziurki ale Video ma chyba dużą impedancję z dziurki więc teoretycznie będzie ścinał bas na takich hfach czy ER4p (na ER4s już nie) (nie mam możliwości sprawdzenia tego bo mam zwalone wyjście słuchawkowe).

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mniej basu? To tak się da? :D hehehe
A serio: właśnie ze względu na impendację z dziurki (jakieś 4 Ohmy) poszukuję playerka stricte do Etów, z lekko ocieploną sygnaturką, ale nadal sporą detalicznością brzmienia. Kupiłbym nawet tego Classica 6gen, zrobił mu CF Moda, a dysk sprzedał.

Teraz raczej poczekam na X3 "post-hype", jeśli okaże się, że dobrze to gra z Etami (Fatso and his review to the rescue!) ;)
No chyba, że znajdę bardzo tanio takiego Classica (poniżej 200 zł) to skalkuluje mi się kupić go i zmodować, a potem nawet opchnąć lub wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz Etom zrobić klucha na basie przez tą impedancję?

 

No właśnie nie i dlatego nie chcę ich słuchać na Video, które ma taką impendację. Stąd ten temat - żeby znaleźć backupowy DAP, który będzie dobrze grał z Etymoticami. Ot, nie zrozumieliśmy się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio X3 to bardzo dobry partner dla HF3. Denerwuje tylko ciągłe przerywanie odtwarzania muzyki, przez zastosowane w X3 zabezpieczenie/wyłacznik (ale dotyczy to zapewne tylko wersji mikrofonowej Etymoticów).

HF3 bardzo podobały mi się również w połączeniu z Samsungiem P3 (można znaleźć 32gb, chyba nawet leży w komisie na froum), jest też ponoć identycznie grajacy Samsung R0, z mozliwością zastosowania karty microSD oraz wgranai Rockboxa.

Natomiast granie z Clipa+ nie spodobało mi się, suche i bez życia.

 

edit:

Samsungi mają b. niską impedancje, na pewno tak jest w przypadku P3, ok. 1ohm :)

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego Video. Kup właściwe. Zrób iModa. Dokup pasującego Ci dźwiękowo wzmaka. I bądź happy.

 

I nie bądź happy, bo nie chcę kanapki.

Przy całej graciarni, którą noszę, nie ma szans na upchanie takiego zestawu... A jak mam robić iModa do słuchania w domu to podziękuję. Mam interfejs i monitorki, które mordują detalicznością ;)

 

 

Fiio X3 to bardzo dobry partner dla HF3. Denerwuje tylko ciągłe przerywanie odtwarzania muzyki, przez zastosowane w X3 zabezpieczenie/wyłacznik (ale dotyczy to zapewne tylko wersji mikrofonowej Etymoticów).

HF3 bardzo podobały mi się również w połączeniu z Samsungiem P3 (można znaleźć 32gb, chyba nawet leży w komisie na froum), jest też ponoć identycznie grajacy Samsung R0, z mozliwością zastosowania karty microSD oraz wgranai Rockboxa.

 

Dzięki. Przyjrzę się tym Samsungom z pewnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj tego Video. Kup właściwe. Zrób iModa. Dokup pasującego Ci dźwiękowo wzmaka. I bądź happy.

 

I nie bądź happy, bo nie chcę kanapki.

Przy całej graciarni, którą noszę, nie ma szans na upchanie takiego zestawu... A jak mam robić iModa do słuchania w domu to podziękuję. Mam interfejs i monitorki, które mordują detalicznością ;)

Albo jest bezkompromisowo albo jest trade-off IMO.

 

Powodzenia w dobrym sparowaniu Etów z jakimś playerem.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś (albo lepiej ja się źle wyraziłem że Ty mnie tak zrozumiałeś). Na wstępie oczywiście odrzucam b.drogie playery, bo Twój budżet został określony na ok 500 zł. Więc z tego co zostaje musisz wybrać coś najlepszego co jest. Piszesz, że zależy Ci na szczegółowości, analitycznośći etc. Moim zdaniem właśnie te założenie spełnia zmodowane Video i jak jeszcze dobierzesz sobie wzmaka neutralnego to Ci wychodzi to czego szukasz. Więc jeżeli ważniejsze jest dla Ciebie portability niż to założenie to dla mnie jest to trade-off i dlatego o tym nie napisałem. Oczywisćie wcale nie twierdzę że iModa zgra się najcudowniej w świecie ze wszystkich DAPów z Etami i że bije wszystkie na głowę; nie słuchałem tych samsungów, niemniej jednak osoby, które i miały imoda i różne inne playery często piszą że iModa jest świetny i ustępuje dopiero takiemu AK czy jemu podobnym.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R0 to chyba niezbyt dobry wybór - 5om na wyjściu. Lecz R1 całkiem spoczko player choć da się lepiej.

 

P3 słuchałem w zamierzchłych czasach przez chwilę, więc wypowiadać się nie będę na jego temat. Ale od siebie polecę Wave (po konfiguracji) + karta 64gb z chin (i sformatować ją na FAT32). Po konfiguracji on nie gra... jest najbardziej neutralnym grajkiem jakiego znam ze świetną jakością dźwięku. Nie ingeruje w muzykę. Moim zdaniem gra lepiej niż Video, który jest jakiś dziwny, zarówno po lod jak i z dziurki. Wave z R-50 grał świetnie. Jeśli chcesz ciepłego brzmienia to zawsze można wrócić do bada 1.2 na nim ma on ocieplony dźwięk i podbity bas, ale ja wolę go w wersji referencyjnej.

 

Po za tym T4G która zagra z dziurki co najmniej dobrze, a i wzmacniacz można przez LO do niej podpinać z powodzeniem.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji niedoborów basu w Etach (zależnie od źródła), wolałbym minimalnie cieplejszego playerka, bo w razie czego mogę zdjąć bas w EQ, a podbijanie czegokolwiek korektorem nie jest już takie korzystne. Ale może być też stricte neutralny - ot, żeby mi się ładnie z Etami zgrał :)

 

Nie siedzę tak w portable-audio jak Wy, stąd pytanie postawione w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To X3 w takim razie. (choć t4g, też dodaje trochę basu i ma korektor).

 

Ogólnie jest na odwrót. Korektor cyfrowy mniej psuje dźwięk niż damping, a że już niektórzy to psucie traktują jako poprawę, to już inna broszka.

 

Za Ety właśnie dlatego się nie biorę, bo w drodze nie potrzebuje wierności i smaczków i wystarczą mi tanie/dobre basowe doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To X3 w takim razie.

 

Na X3 zdecyduję się nieco później, bo wolę poczytać opinię (m.in. fana Etymoticów - Fatso) ;) tzw. "szkoły grania FiiO" nie znam, bo nie posiadam żadnego ich produktu, więc nie wiem czego się spodziewać.

 

MrB Ty słuchałes x3 czy tak z recenzji polecasz?

W korekcji zawsze lepiej ująć niż podbijać i tu kolega ma rację.

 

No tak mi się właśnie zdawało, że podbijanie czegokolwiek ponad poziom nominalny (czy to na stole mikserskim, czy w DAW) powodowało przestery i zniekształcenia, a umiejętne odejmowanie obniżało ogólną głośność, ale pozwalało zbalansować brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 będę miał u siebie pojutrze, ale miałem E17 i znam opis Maciuxa. Przerobienie różnej maści grajków też mam za sobą.

 

Między T4G a S8500 po konfiguracji różnica jest bardzo nieduża. W ślepym teście podejrzewam, że każdy by miał problem z rozpoznaniem, co w danym momencie gra z tych dwóch. Chociaż różnice są - drobne. No, ale każdy może mieć własne zdanie :] Wszystko kwestia też jakich słuchawek używamy.

 

Ja tam nie lubię jak sprzęt mi coś podbija. Podbijanie sprzętowe jest na pewno bardziej wyraźne niż cyfrowe, lecz cyfrowe jest łagodniejsze dla jakości audio.

 

Natomiast jeśli już chcemy kłamania to tak, łatwiej odjąć basu, z prostej przyczyny - układ się tak nie męczy i jest to efektywniejsze. Tylko właśnie, rozlazły bas nie stanie się mniej rozlazły jak obniżymy jego ilość na eq.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też wszyscy realizatorzy zawsze twierdzą, że ciąć można, ale podbijać nigdy...

 

Co do różnic pomiędzy T4G a S8500 to hmmm, mam wątpliwości - nie miałem ich równocześnie, ale wątpię, żebym ich nie rozróżnił. Może Ty nie słyszysz różnicy? Nie oznacza to, że różnicy nie usłyszałby nikt.

 

A skąd wiesz, że Ci sprzęt nic nie podbija i że tego nie lubisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też wszyscy realizatorzy zawsze twierdzą, że ciąć można, ale podbijać nigdy...

 

Bo w nagraniu to pewnie działa. W temacie o kablach masz link z wyjaśnieniem jak działa "equalizacja" sprzętowa.

 

 

Co do różnic pomiędzy T4G a S8500 to hmmm, mam wątpliwości - nie miałem ich równocześnie, ale wątpię, żebym ich nie rozróżnił. Może Ty nie słyszysz różnicy? Nie oznacza to, że różnicy nie usłyszałby nikt.

 

heh też tak myślałem, póki nie zrobiłem ślepych testów... Nie mówię, że różnicy nie można wyłapać, momentami udawało mi się je rozróżnić między sobą, ale było to cholernie trudne. Bez oczekiwań umysł się gubi... Podejrzewam, że iP4, który nie ma tej impedancji już bym nie odróżnił od S8500...

 

 

A skąd wiesz, że Ci sprzęt nic nie podbija i że tego nie lubisz?

 

Punk odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, marny ze mnie realizator, także mogę się mylić :P Co do poziomów: jeżeli natywnie nagranie ma dość wysokie peaki to podbijanie będzie tworzyło zniekształcenia. Nic tutaj dziwnego. Sytuacja zmienia się kiedy nagranie ma jeszcze spory zapas do maksimum, ale to inna kwestia. Jeszcze czymś innym są tzw. limitery, które przez ucinanie takich zniekształceń powodują zmianę ogólnego brzmienia ścieżki.

A co do tego skąd wiem co i jak to mam swój system, który wygląda następująco:

Mam taki "testowy kawałek", który sam skomponowałem przy użyciu syntezatorów oraz samplowanej perkusji. Synthy były słuchane na moich Fostexach + Scarlett 18i6 (bo teraz mam wyższy model). Takie brzmienie jest moim brzmieniem do porównań, bo w takim się zakochałem.
Jak coś mi się nie zgadza to próbuję osiągnąć tamten level albo w porównaniu do niego określam dźwięk.

Próbując być bardziej "referencyjnym" dochodzimy do niemożliwego do zrealizowania przedsięwzięcia w stylu: posłuchać ulubionej kapeli w studio i zapamiętać ten dźwięk, a potem próbować go odtwarzać (chociaż też ****, bo np. piece mogą "barwić" brzmienie) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności