Skocz do zawartości

Wrocławska MiTa a co?!


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wszedlem do domu .

Dziękuje serdecznie Fatso za gościnę i herbatę .

Bardzo duże wrażenie zrobiły na mnie Akg K1000 (sztuk dwie) i Staxy - nie pamiętam dokładnie który model .

Teac nie taki straszny w obsłudze jak go opisują , a do tego bardzo dobrze relatywnie sobie radził z k1000 .

Fajnie porozmawiać, wymienić się doswiadczeniem i dojść do wspólnych konkluzji .

Dziękuje i pozdrawiam Wszystkich obecnych .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubasz, to były Lambda Signature. FeX, szkoda, że nie posłuchałeś ich na LST, na nim (jak każde Staxy zresztą) dostają prawdziwego kopa i może to było to, czego Ci brakowało. Eurydyka to świetny wzmacniacz i gra piękną barwą, ale nie da się ukryć, że to zdecydowanie grzeczniejsze granie.

Dla mnie odkryciem meeta jest połączenie K1000 i Skorpiona :P Świetna synergia i chyba poszukiwania do nich wzmaka zostały zakończone. Wcześniej nie miałem odpowiedniej przejściówki. Jakoś myślałem, że wypada je pędzić tylko z zacisków głośnikowych, ale okazuje się, że nie taki diabeł straszny. O dziwo (to już szok) Teac dał radę je zupełnie przyzwoicie napędzić - z przyjemnością można było słuchać. To jest dopiero hi-endowy zestaw portable :D

 

Poza tym, to posłuchałem sobie kolejny raz dłużej 009, oczywiście jest to klasa. Ale nie mogę powiedzieć, żeby podobały mi się bardziej niż moje 007 MK1. To trochę inne granie i na pewno nieco inaczej trzeba budować pod nie tor. Generalnie jest to moim zdaniem ta sama półka, tylko inna prezentacja. 009 grają nieco 'zwyczajniej', dźwięk jest bardziej bezpośredni i łatwiej je napędzić niż 007. Te drugie mają lepszą scenę, większą, głębszą, dźwięk jest trochę bardziej oddalony i lepiej czuć to odklejanie się dźwięku od ucha. To już trzeba posłuchać samemu i zdecydować, co bardziej odpowiada. Obie pary (a także K1000) są klasą same dla siebie. No dobra, Lambda Signature jest bardzo blisko za nimi. Bardzo blisko :)

 

Wszystkim bardzo dziękuję za świetne spotkanie, ciekawe rozmowy i Miłkowi za gościnę. Potwierdzam słowa FeXa, jesteś świetnym audiogospodarzem - jak dobry wujo :)

 

Edit: załączam foto, myślałem, że zrobiłem tego więcej, ale ostało się tylko jedno.

IMG_20151213_173439.jpg

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Skorpion to mój najlepszy zakup audio to wiem.

Że jest świetny też wiem.

Że ma dużo mocy i radzi sobie z wieloma słuchawkami też wiem.

Ale że z K1000 gada? @Fatso weź no potwierdź?

No to lekki szok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Miłosz tak nie posłuchał. Kubasz słuchał na tym cicho nagranej klasyki i chyba nie narzekał :)
Właśnie sobie tak teraz słucham na spokojnie i jest pięęknie :wub:

 

A ja głupi myślałem, że się go wkrótce pozbędę, bo bez HD800 się marnuje ;)

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K1000 - prezentacja nie z tej ziemi, dźwięki które nas zwyczajnie otaczają, coś niesamowitego, czego nie mają inne słuchawki

 

Tak właśnie brzmi endgame class ;). Na zdjęciach widzę dosyć agresywnie odchylane były drivery - trochę zbyt mocno ucieka wtedy punkt skupienia na środku sceny (plus troszkę basu), choć całościowy przekaz mocno się pogłębia. Najlepiej jest mieć dobrze realizujące scenę słuchawki i w oparciu o nie znaleźć na początku swój własny kąt nachylenia. Wtedy jakakolwiek ewaluacja idzie już z górki.

 

Wbrew pozorom K1000 już z budżetowego wzmacniacza stereo potrafią zagrać jak z porządnego zbalansowanego słuchawkowca i wcale nie trzeba wydawać na tor fortuny. Przynajmniej na moje uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano :) K1000, 007 i Sigi to moja święta trójca i chyba czeka mnie już trochę spokoju - lepiej nie będzie :)

 

@Evil - zgadza się, co prawda z Denonem PMA-560 nie za bardzo mi podeszły, to już z drugim klockiem jaki był pod ręką - Onkyo A-905, który jakimś hi-endem nie jest było zupełnie zadowalająco. Jednak na Skorpionie kultura grania jest dużo wyższa, a mocy raczej nie brakuje.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AKG K1000 - prezentacja nie z tej ziemi, dźwięki które nas zwyczajnie otaczają, coś niesamowitego, czego nie mają inne słuchawki

Tak właśnie brzmi endgame class ;). Na zdjęciach widzę dosyć agresywnie odchylane były drivery - trochę zbyt mocno ucieka wtedy punkt skupienia na środku sceny (plus troszkę basu), choć całościowy przekaz mocno się pogłębia. Najlepiej jest mieć dobrze realizujące scenę słuchawki i w oparciu o nie znaleźć na początku swój własny kąt nachylenia. Wtedy jakakolwiek ewaluacja idzie już z górki.

 

Wbrew pozorom K1000 już z budżetowego wzmacniacza stereo potrafią zagrać jak z porządnego zbalansowanego słuchawkowca i wcale nie trzeba wydawać na tor fortuny. Przynajmniej na moje uszy.

Nie bój się, ja byłem pierwszy u Fatso i sprawdziłem kilka kątów ustawienia :) Wyglądają paskudnie, wręcz śmiesznie dla mnie, ale do dźwięku się cholera przyczepić nie mogę. Nawet braki w basie nie przeszkadzają, gdy się ich słucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie boję, mi wsio ryba, jak komu wygodnie :). Najważniejsze że się spodobały.

 

 

Gdzie w K1000 braków w basie się dopatrzyłeś? To chyba zły wpływ HE-400i już daje o sobie znać ^_^

 

Może chodzi o zakres do 40 Hz, bo tam faktycznie magnetostat zejść potrafi z łatwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności