Skocz do zawartości

Wrocławska MiTa a co?!


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Przy moim stanie finansów, oraz sposobach słuchania (więcej portable niż home), nie podniecają mnie 009 czy HE1000 ;) . FeX bardzo emocjonalnie do tego podchodzi. Sluchając 009 u Miłosza, także odniosłem wrażenie,że to znakomite słuchawki (a właściwie zestaw z Eurydyką), w który jednak trzeba się spokojnie wsłuchać, odebrać niuanse, zatopić się w dźwięku, melodii.

Cieszę się,że mogłem ich posłuchać. Natomiast nie miałbym chyba siły, sposobem Wulkana kupić je za wszelką cenę.

Dlatego interesują mnie takie produkty jak BD T1 v.2 na przykład (nie wiem czemu ciągnie mnie w stronę takich kontrowersyjnych, trudnych sprzętów, natomiast zupełnie nie widzę siebie w HD600 czy HD800), nieco tańsze albo otwarte HE400i.... Nie chciał bym zmieniać ciągle toru, szukając synergii z kolejnymi nausznikami.

 

Znowu spytam - jak tam BD T1 v2 z FCL II ?

 

@adik - głód wyostrza zmysły jak mawiali Dakotowie. Najedzony osobnik staje się senny, leniwy...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hechlok spokojnie, to nie był żaden atak w Twoją stronę. Dla kogoś takie kwoty są po prostu mniej znaczące niż dla mnie. Doskonale rozumiem bezkompromisowe rozwiązania, tylko, ja ich nie stosuję w materii audio, tutaj upatruję źródła tego niezrozumienia :) Jeżeli ten kabel jest dla Ciebie świetny i dzięki niemu lepiej grają SWSy to czym się przejmować, skoro spełnia swe zadanie?


Głodny to się zrobiłem w trasie. Im bliżej domu, tym bardziej głód doskwierał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam Kolegę Hechloka - w jakich sytuacjach słuchasz Ultrasone ? To zamknięte nauszniki ale chyba nie portable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baele pisał o swoich Staxach, że są niemuzykalne, więc może słyszy zupełnie inaczej te sluchawki niż ja. Mi również 009 urwały szczękę. A jeszcze co do kabla, który kosztuje więcej niż niejedne słuchawki... Może czasami nie warto iść na kompromis, zresztą SWSy z tym kablem kosztują znacznie mniej niż Staxy, to ile kosztuje ich kabel?

oryginalna taśma do SR-009 to chyba 320$

Same SR-009 to 3999$, w Polsce oczywiście inaczej.

Znowu spytam - jak tam BD T1 v2 z FCL II ?

 

Tego możesz sam posłuchać.

A przy okazji, to może chcesz mi sprzedać pady od T70?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP No widzisz, to kabel do SWSów może nawet trochę tańszy :)

 

 

A ja spytam Kolegę Hechloka - w jakich sytuacjach słuchasz Ultrasone ? To zamknięte nauszniki ale chyba nie portable ?

 

Ultrasone używam przede wszystkim w domu, ale w sytuacjach, kiedy chcę się odciąć od otoczenia - np. jak muszę nad czymś popracować, a dzieciaki chcą popełnić masowe samobójstwo (moja żona ich pilnuje - nie dzwońcie na pomoc społeczną) lub wieczorem, kiedy chcę sobie posłuchać muzyki, ale nie chcę siedzieć sam w gabinecie, tylko np. położyć się do łóżka oraz jak jest ładna pogoda i chcę sobie poleżeć na hamaku. Zestaw jest taki półportable - x5ii + Headonic Accu, wszystko na baterii, więc nie muszę ciągnąć żadnych kabli i zasilania. FiiO daje naprawdę świetny sygnał z wyjścia liniowego (Fatso pewnie potwierdzi). Czasem, ale naprawdę okazjonalnie, słucham bezpośrednio z x5ii.

 

Do takiego portable miejskiego używam x5ii i ER4S.


hechlok spokojnie, to nie był żaden atak w Twoją stronę.

 

Spoko, nie poczułem się atakowany :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz bardzo wazne pytanie...

kto mi SWSy pozyczy na odsluchy? :)))) bo zastanawiam sie nad wyslaniem do Michala moich he500 ale chcialbym wlasnie najpierw osluchac w jaka strone to poszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz bardzo wazne pytanie...

kto mi SWSy pozyczy na odsluchy? :)))) bo zastanawiam sie nad wyslaniem do Michala moich he500 ale chcialbym wlasnie najpierw osluchac w jaka strone to poszlo...

Ale He-500 ma całkowicie inny driver. Nie możesz się sugerować zmianami jakie powstały w SWSach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teraz bardzo wazne pytanie...

kto mi SWSy pozyczy na odsluchy? :)))) bo zastanawiam sie nad wyslaniem do Michala moich he500 ale chcialbym wlasnie najpierw osluchac w jaka strone to poszlo...

Ale He-500 ma całkowicie inny driver. Nie możesz się sugerować zmianami jakie powstały w SWSach.

 

nawet kierunku - np. wplywu drewna na barwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie nowych obudów to nie tylko wymiana materiału, to też modyfikacja wentylacji drivera, odległości jego położenia względem ucha. Wpływ drewna na brzmienie jest, ale brzmienie SWSów nie wynika tylko z zastosowanego gatunku drewna. Fakt, w przypadku użycia twardego drewna słuchawki zbliżały się do ostrych oryginałów, ale pewne cechy pozostawały niezależnie od użytego drewna. A pewne wynikały z nowych rozwiązań i znowu drewno mocno je modyfikowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności