Skocz do zawartości

FiiO E07K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko RCA lub z USB jak jest podłączony E09K z E07K lub E17.
Nie ma bowiem wejścia coaxialnego lub optycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

NimnuL, w jakiej cenie, jeśli można wiedzieć? :) Pytam z ciekawości. Połączyłeś go z E09? Moim zdaniem dopiero wtedy nabiera duszy - gra cudownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od producenta, dzwoniłem do Schiit w zeszłym tygodniu, mają się do mnie odezwać na początku września.

W ich oświadczenie, że "rapid email response is legendary" bym nie wierzył, bo na odpowiedź e-mail się nie doczekałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja z europejskim zasilaniem (z rozgrniczeniem na UK nawet) - do wyboru już na poziomie zamówienia na stronie producenta:

http://schiit.com/products/magni

Edytowane przez NimnuL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

Dotarł dziś do mnie Fiio e07k. Moim celem była poprawa jakości dźwięku z laptopa ausus ux32vd, który ma kartę dźwiękową realtek hd audio.

 

Na razie testowałem tylko ze słuchawkami akg k404, ale zakupiłem także przejściówkę L7 celem podłączenia do wzmacniacza z kolumnami. Czekam także na usb otg celem podłączenia do sgs3 i to raczej w ramach testu, bo podobno nie działa, chociaż kilka osób na head-fi pisało, że im działa.

 

Porównuję jakość dźwięku w ww. słuchawkach podłączonych do fiio i podłączonych bezpośrednio do laptopa i powiem szczerze, że za bardzo nie mogę znaleźć różnicy. Słucham różnych utworów w formacie flac, głównie 24/96, ale także niższych. Być może dźwięk poprzez fiio jest bardziej ciepły niż ten bezpośrednio z laptopa, ale to chyba właściwie jedyna różnica. Liczyłem na większą szczegółowość dźwięku z fiio, ale nic z tych rzeczy. Właściwie, to tylko kwestia gustu, który dźwięk będzie przyjemniejszy. Nie mogę znaleźć żadnych namacalnych dźwiękowo dowodów, że fiio poprawiło cokolwiek w obiektywny sposób.

 

Zastanawiam, się czy karta w laptopie jest na tyle dobra, że dorównuje fiio, czy może moje słuchawki nie pozwalają wychwycić różnicy i potrzebne są jakieś lepsze?

 

Ps. Im więcej słucham, tym bardziej dochodzę do wniosku, że dźwięk z fiio jest jednak bardziej szlachetny, ale nie wiem, czy to nie jest przypadkiem efekt placebo, tego ładnego czarnego pudełeczka:)

Edytowane przez adamoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, słuchawek nie znam, ale raczej z niższej półki, sądząc po cenie. AKG ma również i droższe słuchawki, więc pewnie jakość idzie razem z ceną. Opinie na ceneo także potwierdzają, że słuchawki nie oferują nie wiadomo jakich cudów :) (np. dudniący, mało głęboki bas i brak wysokich tonów) Ogólnie recenzji w necie znaleźć nie mogę, ale najprawdopodobniej tu leży przyczyna "niemożności" usłyszenia lepszej jakości dźwięku. Przy lepszym źródle chyba nawet można usłyszeć jakieś niedoskonałości słuchawek. Niech mnie ktoś poprawi, najlepiej ktoś, kto słuchał na tych słuchawkach.

 

Ja bym na Twoim miejscu zainwestował w jakieś lepsze słuchawki, ale to też nie jest łatwo - musiałbyś założyć osobny temat i napisać, jaki dźwięk mniej więcej lubisz, bo można kupić dobrej jakości słuchawki, a ich charakterystyka nie przypadnie Ci do gustu. Tak na szybko, to Superluxy oferują niezłą jakość dźwięku za akceptowalną cenę. Ale modeli jest również dużo :)

 

Co do samego FiiO i różnicy - nie słyszysz bardziej cyfrowych (ostrych) wysokich tonów? Lepszej sceny? Bardziej kontrolowanego basu? (choć ponoć w tych słuchawkach bas jest trochę rozdmuchany)

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, słuchawek nie znam, ale raczej z niższej półki, sądząc po cenie. AKG ma również i droższe słuchawki, więc pewnie jakość idzie razem z ceną. Opinie na ceneo także potwierdzają, że słuchawki nie oferują nie wiadomo jakich cudów :) (np. dudniący, mało głęboki bas i brak wysokich tonów) Ogólnie recenzji w necie znaleźć nie mogę, ale najprawdopodobniej tu leży przyczyna "niemożności" usłyszenia lepszej jakości dźwięku. Przy lepszym źródle chyba nawet można usłyszeć jakieś niedoskonałości słuchawek. Niech mnie ktoś poprawi, najlepiej ktoś, kto słuchał na tych słuchawkach.

 

Ja bym na Twoim miejscu zainwestował w jakieś lepsze słuchawki, ale to też nie jest łatwo - musiałbyś założyć osobny temat i napisać, jaki dźwięk mniej więcej lubisz, bo można kupić dobrej jakości słuchawki, a ich charakterystyka nie przypadnie Ci do gustu. Tak na szybko, to Superluxy oferują niezłą jakość dźwięku za akceptowalną cenę. Ale modeli jest również dużo :)

 

Co do samego FiiO i różnicy - nie słyszysz bardziej cyfrowych (ostrych) wysokich tonów? Lepszej sceny? Bardziej kontrolowanego basu? (choć ponoć w tych słuchawkach bas jest trochę rozdmuchany)

 

Słuchawki oczywiście nie są najwyższych lotów i rzeczywiście mają dosyć nachalny bas, poza tym cisną w uszy przez co są niewygodne. Dlatego też planuję zakupić coś lepszego i bardziej wygodnego do domowego słuchania. Co do wyboru słuchawek, to planuję osobiście przesłuchać kilka egzemplarzy i wybrać spośród nich. Do tej pory słuchałem akg k550, philips fidelio L1, sennheiser hd 555, beyerdynamic dt 660 i 680 i muszę powiedzieć, że najciekawszy dźwięk miały akg, ale zbyt mało basu, co mogło jednak wynikać z tego że słuchałem ich z sgs3, który miał ogólnie problem aby je napędzić. Teraz wgrałem mu kernel siyah, więc powinien dać radę i jeszcze raz udam się na odsłuch.

 

Odnośnie fiio - wydaje mi się, że zaczynam powoli wyczuwać różnicę, jednak jest ona bardzo subtelna i nie w każdym utworzę ją słychać. Naprawdę muszę skupić się na dźwięku aby to poczuć. Podejrzewam, że na lepszych słuchawkach będzie to bardziej wyczuwalne.

Dziś podłączyłem sgs3 z kernelem siyah do fiio e07k poprzez kabel usb otg i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie cóś z moim E07K:

Od czasu do czasu, podczas użytkowania urządzenia jako przenośny wzmacniacz blokują mi się przyciski tak, jakby włączona została blokada. Suwak blokady znajduje się jednak w pozycji off, a przy próbach operowania przyciskami urządzenie nie reaguje.

Na wyświetlaczu nie ukazuje się w tym czasie sygnalizator blokady i widoczne jest jedynie 1/2 sekundowe mignięcie wyświetlacza.

Nie jest to nic wielkiego, jak na razie, gdyż problem ten rozwiązuje włączenie i wyłączenie blokady, po czym wszystko funkcjonuje normalnie. Zrobiłem w sumie 2 resety urządzenia, ale niczego to nie zmieniło.

Domyślam się, że jest to jakaś wada, ale innej wiedzy na ten temat nie posiadam. Być może ktoś tutaj napotkał podobny problem i będzie w stanie udzielić porady.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Fiio głównie do odsłuchu z Macbooka Air i moim zdaniem E17 gra ciut lepiej od E07K.Słuchawki Shure 1440.Dźwięk jest lepiej kontrolowany.Po podłączeniu do Iphona 4s różnic praktycznie nie zauważam.

Czyli jest to różnica karty dżwiękowej nie wzmacniacza..czy mylę się?

Muszę zdecydować co zakupić ale na pewno bede tego urzadzenia czesciej uzywał z laptopem niż z Iphonem...Czy może czekać na nowe Fiio?

Doradźcie coś proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz do laptopa, to działa DAC (konwersja sygnału cyfrowego na analogowy) i AMP (wzmacnia sygnał). Z kolei po podłączeniu do iPhone konwersją zajmuje się smartfon, a E17 działa tylko jako wzmacniacz.

 

W jakich cenach masz możliwość kupna E07K i E17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma inny wzmacniacz to czemu na Iphonie mam wrazenie ze graja bardzo podobnie a po podlaczeniu do kompa różnica jest odczuwalna na korzyść E17?Kwestia DAC nie ma znaczenia sa identyczne?

Posłucham jeszcze trochę w porównaniu ale raczej bede sie klaniał ku starszemu i drozszemu E17...

Ktos ma podobne odczucia?

Nie sa te urzadzenia dokładnie takie same przy odsłuchu z laptopa.Może to też kwestia słuchawek które wydaja się być bardzo szczegółowe.

Edytowane przez pawel1380
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności