Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że kolega Wildchild poszukuje słuchawek do 1000 zł a my tu wyskakujemy z kwotą o 50% wyższą, dołożysz pady i masz kwotę x2.

kurcze, da się zmienić nazwę tematu? :D budżet to teraz 1200zł

 

Zastanawiam się jeszcze nad HE-400.. ktoś na forum posiada ten model?

 

HE400 posiadał tditsr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o DT990 PRO? widzę, że sporo osób na forum ich używa, all999 nawet wymienił X1 na ten model Beyerów, a z tego co widziałem na lastfm, mamy bardzo podobny gust muzyczny :P jak wygląda góra i średnica w tych słuchawkach, bo że bas mają odpowiedni, to wiem :D warto się nimi interesować, czy lepiej dołożyć do HD-650?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 1200zł za vdaca2 i Tomanka też wydawało się ceną nie wygórowaną, ale koniec końców - za drogo wyszło. Vdac2 używka i nówka zasilacz, z promocji na AS.

Kupiłem tego smslka i teraz nie żałuję.

Pierwsze wizualnie wrażenie - takie małe? i podobno dobrze gra? Jest wielkości paczki papierosów tylko trochę grubsze (wyższe?)

Po wpięciu w tor - mniej szczegółów niż na vdacu, więcej szumów i więcej basu.

Później po kolei wymiana opa, zasilacza i grzebanie w środku.

Nawet nie wiem kiedy pozbyłem się vdaca, nie żałowałem sprzedaży.

Wiedziałem że w tym smslku drzemie moc, a odpowiedni ludzie doradzili mi co z nim zrobić i jestem z niego bardzo zadowolony.

Teraz czekam na konwerter usb-spdif z ebaya, taki tańszy żeby zobaczyć czy wniesie coś do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a jaki kabel moglibyście mi polecić do HD650? nie chcę wydawać majątku, chyba, że faktycznie jest duża poprawa dźwięku :P

Naturalnie kabel DIY do senków polecany jest s3014, ale równie dobrze occ czy kanarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw posłuchaj zanim kupisz. Dla mnie wszystkie te kable to mega tragedia. Próbowałem kilku i gdyby fabrycznie tak grały HD650, nie kupiłbym ich. Normalnie "krew z uszu" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dźwięk słuchawek nam się podoba, to zmieniając kabel możemy zepsuć właśnie to coś co nam się podoba. Ciaśniejszy bas i podbita góra nam tego nie zrekompensuje. Ja słuchając X1 na cordialu właśnie stwierdziłem, że taka zmiana kabla brzmi właściwie jak zwykła equalizacja która mi sie po prostu nie podoba... i wróciłem do prolinka za 6zł :D

 

Dlatego lepiej samemu się dobrze osłuchać przed takimi wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie powiem tylko tyle: to jest to :D właśnie o taki dźwięk mi chodziło :) dobrze myślałem od samego początku, że HD650 mi podejdą.

 

Jak będę miał więcej czasu na odsłuch, to się bardziej ropiszę :) na razie poszukiwania zakończone (chociaż jeszcze siedzą mi w głowie Hifiman'y :D)

No to git, cieszymy się z Tobą.

Daj im dobry kabelek i dobre zasilanie a pokarzą ci swoją klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje opadły, więc przedstawiam moje mini porównanie :P

 

Wygląd / jakość wykonania

Dla mnie tutaj X1 wygrywają, czuć, że są porządnie zbudowane, połączenie aluminium i skóry sprawiają, że słuchawki wyglądają elegancko.

HD650 średnio mi się podobają, wszechobecny plastik trochę odrzuca. Pady na X1 też wyglądają na trwalsze i są jeszcze wygodniejsze (chociaż już na HD650 jest super)

X1 - 9,5 | HD650 - 7,5

 

Wygoda

Znowu lepiej tutaj wypadają X1. Po ich kupnie i otrzymaniu paczki, miałem je na głowie po 10 sek i mogłem się cieszyć muzyką. Z HD650 już nie było tak pięknie. System regulacji pałąka to jest jakaś porażka :D spędziłem chyba 10min, żeby ustawić wysokość pod siebie, gdyż ciągle wysuwało mi się albo za dużo, albo za mało :P Tutaj minus, ale niezbyt duży, bo musimy się z tym męczyć tylko raz ;)
Po sprawdzeniu mojej cierpliwości, zakładam Senki na głowę i przy delikatnym ruchu głową, słyszę jakieś traski plastiku, nie wiem, czy mój egzemplarz tak ma, ale tutaj kolejny minus.
Co do padów, to nie ma się do czego przyczepić, są wygodne, nie grzeją zbytnio uszu. Jednak to, co mi się nie podoba, to ucisk na głowę. Na początku czułem się jak w imadle, po jakimś czasie było dużo lepiej, ale już np. po 2h musiałem zdjąć słuchawki, bo dalszy odsłuch byłby bolesny. Chyba muszę je trochę porozciągać.
Jeśli chodzi o X1, tutaj słuchanie to sama przyjemność, już kilka razy słuchałem na nich muzyki po 6-7h i myślę, że gdybym nie musiał iść spać, to mógłbym słuchać kolejne 6h :P Świetnie rozwiązana sprawa dopasowania headbandu, po 30min słuchawki znikają z głowy.

X1 - 10 | HD650 - 7

 

Dźwięk

No to teraz najważniejsze ;)

X1 brzmią naprawdę bardzo dobrze. Bas jak na słuchawki otwarte jest naprawdę genialny, może nie schodzi tak nisko, jak w niektórych zamkniętych konstrukcjach (np. bas w Denonach D2000 czasami mnie pozytywnie zaskoczył :D), ale i tak jest to bardzo wysoki poziom. Jest go dużo, troszkę za dużo, dlatego zacząłem rozglądać się za innymi słuchawkami, ale X1 na pewno nigdy się nie pozbędę. Do wysokich tonów też się nie można przyczepić, nie uświadczymy tutaj sybilizacji, ale nie oznacza to, że góra jest przymglona, jest sporo powietrza i rozdzielczości. Ogólny charakter jest na pewno ciepły i delkatnie basowy.

HD650 również brzmią bardzo dobrze :D Bas schodzi nisko, wydaje mi się, że niżej niż w X1, ale są to nieduże różnice, tam, gdzie trzeba jest mocne uderzenie, ale w porównaniu do X1 dźwięk jest lżejszy, jaśniejszy. Jeśli chodzi o wysokie tony, to faktycznie są trochę cofnięte, nie ma takiego blasku i świeżości w górnych rejestrach. Osobiście góra bardziej mi się podoba w X1. Co do średnicy, to nie mam zastrzeżen. Jedyna rzecz, która mnie zaniepokoiła - przy wokalach kobiecych o wysokich częstotliwościach, czasami słyszałem takie dziwne przestery. Muszę to jeszcze dokładniej sprawdzić na innych słuchawkach. Ogólny charakter dźwięku jest ciepły z lekko wycofaną górą.

X1 - 9 | HD650 - 9

 

Słuchawki były już dobrze wygrzane, X1 grubo ponad 300h, a HD650 ponad 200h.

Na początku po kupnie HD650 była euforia, po dłuższych odsłuchach niestety muszę powiedzieć, że to dalej nie jest mój ideał (może takie słuchawki w ogóle nie istnieją). Myślę, że na razie ze mną zostaną, może się do nich bardziej przekonam ;)

Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, teraz widzę jak dobre są X1.. i jeszcze nie dawno można je było mieć za 650zł nowe.. jak za darmo :D Gdyby tylko nie były tak dociążone na niższych rejestrach, jestem pewien, że posprzedawałbym resztę słuchawek i kupił drugą parę X1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest pies pogrzebany... HD650 to nie są słuchawki które grają z "dziurki" w integrze. One potrzebują porządnego wzmaka, który z nimi współgra. Na przykład takich jak ją mam. Źródło to mniejszy problem, chociaż jak podepnie się coś z siedem razy droższego, to słychać i to grubo. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności