Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam jakichś ciekawych słuchawek w cenie do 1000zł. Szukam dźwięku bardziej po cieplejszej stronie mocy :P Mam dosyć analityczne zestaw stacjonarny (kolumny Focal), teraz chciałbym spróbować czegoś cieplej grającego.

 

Na razie byłyby podpięte pod wzmacniacz NAD C355BEE (raczej neutralny, na pewno nie gra jasno), potem poszukałbym wzmaka słuchawkowego.

 

Źródłem jest PC przez DAC, sporadycznie odtwarzacz CD.

 

Słucham praktycznie wszystkiego (tu może być problem :P) od hip hopu, przez rock, czasami metal, kończąć na muzyce typu Sigur Ros i jazzie, nawet jakieś electro się przewinie. Z przewagą na spokojniejsze brzmienia.

 

Mam na oku 2 modele:

 

 

AKG K601 - za względu na cenę

 

 

Beyerdynamic DT880 Pro - nie wiem dlaczego, ale zawsze mi się podobały :D jak tylko pierwszy raz je zobaczyłem, chciałem je mieć i z tego, co wyczytałem są dosyć uniwersalne, martwi mnie jednak mała ilość basu.

 

 

Jakie macie jeszcze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dt880 jeszcze jakis bas dadza o tyle k601 może byc słabo.

Celuj w HD650 jesli masz 1000zł był na allegro za tyle, ew trzeba by było kabel wymienic np na klotza ale to juz może byc przesada.

 

To sa słuchawki otwarte prawdziwy bas uzyskasz w połotwartych a najlepiej zamknietych np bardzo polecany d2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K601 miałem (od Ciebie retter6 ;) ) i rzeczywiście mało basu, to nie są słuchawki do takiej muzyki jakiej słuchasz. DT880 nie słuchałem ale z tego co można wyczytać z opinii też nie są to słuchawki ze spora ilością basu. Mogę polecić DT990pro które mam i u mnie na LC metal/rock brzmi dosłownie miodnie, dźwięk chropowaty, dociążony, balans przesunięty trochę w dół, chociaż nie wiem jak to będzie grało ta Twoim wzmaku, bo jeśli ich nie uciągnie dobrze to bas może się bardziej rozlewać na resztę pasma. Niestety te słuchawki są niewygodne, głowę mam co prawda średnia/dużą ale cisną mnie strasznie i czuć je na głowie.

 

Co do Sennheiserów to HD650 to pewnie będzie najlepsze wyjście, ale do nich wzmak już musi być odpowiedni, podobne jak do HD600 które z tego co czytałem są bardziej neutralne i szczegółowe a HD650 trochę dodają od siebie. HD600 mam i polecam. HD650 do mnie idą, jedne z nich sprzedam a te które będą mi bardziej odpowiadać zostawię, ale pewnie coś wcześniej o porównaniu naskrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. superluxy średnio mi się podobają i nie sądzę, że słuchawki za 150zł mnie powalą dźwiękowo i jakością wykonania.

 

a co powiecie o K550?

Jakością wykonania nie zwalą cię z nóg, ale zdziwiłbyś się jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie jestem w tym za dobry ale może pomogę.

Porównując DT990 i HD600 w muzyce metal/rock Sennheisery są bardziej neutralnie, słuchać na nich więcej szczegółów, wokal jest lepszy niż na Beyerach, maja lepsza scenę i separacje, bas jest lepiej kontrolowany, jest go dużo ale trochę mniej niż w Beyerach. Ja lubię cofnięta górę a Ta w HD600 jest dla mnie w sam raz,a w DT990pro troszkę cofnięta.

 

DT990pro przez większa ilość basu sprawiają wrażenie wolniejszych, mniej dynamicznych, ale za to muzyka jest bardziej mięsista. Gitara basowa czy perkusja wychodzą na pierwszy plan, a wokal na drugi. Black Sabbath - N.I.B. pokrętło na 15 i dosłownie mnie ciary przechodzą. HH słucham bardzo rzadko ale tutaj chyba Beyery będą lepsze z racji większej ilości basu, chociaż wokal będzie lepiej na Senkach słychać. HD600 są bardziej wszechstronne, a DT990 pozostaje chyba tylko rock i HH. A jak lubisz muzykę klasyczną to K701. Ja jak miałem K601 to klasyki słuchałem a jak mam Senki i Beyery to rock i metal :)

 

K550 to takie 601 z mniejsza scena, lepszym basem i izolacją od otoczenia. Ciężko stwierdzić dla kogo AKG je stworzyło bo niby reklamowane są jako dobry partner z Isprzętami a kabel 3 metrowy, nauszniki wielkie. Lepiej graja z przenośnych grajków niż z porządnych wzmaków stacjonarnych. Ale ogólnie K550 nie polecam.

 

Sennheiserów przenośnym playerem nie napędzisz na pewno.

 

Co do odsprzedaży Senków to się odezwę jak będę chciał sprzedać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo bys chciał, Twoja kasa wiec to twój wybór co kupujesz

 

k550 pod telefon bedą ok,

ale pod wzmacniacz dużo lepiej nie zagrają, albo rybki albo akwarium jak to mówią

 

hd650+ wzmak zagrają napewno bardziej klasowo niz same k550

 

--------

aha Witam cie Ghost007 jak tam k601 rozumiem doszły bezpiecznie:)

Ghost007 jesli bys chciał takie bardziej barwne k601 patrz moja sygnaturka TS-671 do metalu etc nadal nie sa ale Oldfild idp elektronika lekkie klimaty klasyka dla mnie bardzo podeszły, polecam

recka na moim blogu:)

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przeczuwałem, że nie będzie łatwo wybrać coś dobrego :D Denona jako firmę ogólnie niezbyt cenię, zwłaszcza jak gdzieś przeczytałem, że w swoich słuchawkach za ponad pół tysiąca złotych znajdują się te same przetworniki co w CAL! za trochę ponad stówkę.

 

A jak się mają DT880 Pro do D2000? bo chyba na te bejery jednak się zdecyduję, ew. używane hd650

Edytowane przez wildchild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO Philips Fidelio L1 powinny spełnić Twoje wymagania. Jest ciepło, mocny dobry bas, gładka góra, bardzo wygodne i można ich słuchać kilka godzin bez zmęczenia dźwiękiem czy wygodą trzymania na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie jestem w tym za dobry[...]

K550 to takie 601 z mniejsza scena, lepszym basem i izolacją od otoczenia. Ciężko stwierdzić dla kogo AKG je stworzyło bo niby reklamowane są jako dobry partner z Isprzętami a kabel 3 metrowy, nauszniki wielkie. Lepiej graja z przenośnych grajków niż z porządnych wzmaków stacjonarnych. Ale ogólnie K550 nie polecam.

Matko jedyna...

Mam wrażenie, że większość osób która coś poleca, to to aktualnie ma, a ci co odrazdzają, to nawet przez szybę w sklepie nie widzieli.

 

Co to znaczy, że lepiej graja z grajka niż ze stacjonarki ? Bezmyślnie przepisujesz fragment cudzego tekstu i tyle. K550 zagrają dobrze już z portable, co nie znaczy, że z dobrego toru będzie gorzej ... będzie lepiej, ale nie będzie tak spektakularnej różnicy jak w przypadku słuchawek wysokoohmowych, które z portable w ogóle nie zagrają.

 

Z tego co czytam, to właśnie K550 będą dobrym wyborem dla kolegi. Ewentualnie Fidelio L1.

 

A już komentarz do jakości wykonania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie jestem w tym za dobry[...]

K550 to takie 601 z mniejsza scena, lepszym basem i izolacją od otoczenia. Ciężko stwierdzić dla kogo AKG je stworzyło bo niby reklamowane są jako dobry partner z Isprzętami a kabel 3 metrowy, nauszniki wielkie. Lepiej graja z przenośnych grajków niż z porządnych wzmaków stacjonarnych. Ale ogólnie K550 nie polecam.

Matko jedyna...

Mam wrażenie, że większość osób która coś poleca, to to aktualnie ma, a ci co odrazdzają, to nawet przez szybę w sklepie nie widzieli.

 

Co to znaczy, że lepiej graja z grajka niż ze stacjonarki ? Bezmyślnie przepisujesz fragment cudzego tekstu i tyle. K550 zagrają dobrze już z portable, co nie znaczy, że z dobrego toru będzie gorzej ... będzie lepiej, ale nie będzie tak spektakularnej różnicy jak w przypadku słuchawek wysokoohmowych, które z portable w ogóle nie zagrają.

 

Z tego co czytam, to właśnie K550 będą dobrym wyborem dla kolegi. Ewentualnie Fidelio L1.

 

A już komentarz do jakości wykonania...

 

Fataso kolega chciał powiedziec ze hd650 zagrają bardziej klasowo na dobrym stacjonarnym wzmaku niz takie k550.

Inna sprawa że hd650 mogą nie spodobac sie tak bardzo jak k550 i odwrotnie, poprostu inny sposób grania.

L1 to ciekawa propozycjia może i warto. Miałbys nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Beyer Custom One. Naprawdę spoko grające, właśnie nieco ciepłe słuchawki, z możliwością regulacji ilości basu, co w sumie daje zawsze jakąś alternatywę.

 

Co do Denonów i CAL. Co jak co, przetworniki nie są te sam, ale wykonane w tej samej technologii, a to już spora różnica. Tym bardziej że ostatecznie są to zupełnie inaczej zestrojone słuchawki. D2000 są dużo lepsze od CAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie teraz jeszcze miałem pytać o Beyery Custom One, ogólnie mało jest o nich opinii, w najnowszym zestawieniu słuchawek zrobionym przez HiFi i Muzyka wypadło bardzo pozytywnie.

 

Ok, czyli mamy taką listę:

 

- Beyerdynamic DT880 Pro

- Beyerdynamic Custom One

- AKG K550

- Sennheiser HD600

- Sennheiser HD650

- Philips Fidelio L1 (trochę ciężko z dostępnością)

 

I teraz co z tego wybrać? :D najbardziej skłaniam się ku Beyerom, coś czuję, że ich dźwięk mógłby mi się spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Denonów i CAL. Co jak co, przetworniki nie są te sam, ale wykonane w tej samej technologii, a to już spora różnica.

Bardzo ciekawa teza, szczególnie ze w obu parach siedzi Foster 399317.

Sorki za zasmiecanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności