Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

K550 to słuchawki do cieszenia się smaczkami. X1 i L1 to rozrywkowe słuchawki. Ceny w audio jak wiadomo nie są ustalane tylko praktycznie. Po za tym w rejonie 1000 jest ogromny wybór świetnych słuchawek. To czy warto zależy tylko od Ciebie. X1 są otwarte z welurowymi padami, jeśli ktoś woli otwarte i funowy charakter to myślę, że można dopłacić, albo jak chce się mieć do tego portable, to można wziąć L1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła cena, ciekawe jak z dostępnością.

 

One są porównywane do K550, niektórzy mówią że AKG są lepsze, ale ja mam D2000 i uwielbiam je. Lecz sprzedaje bo to nie do końca to na czym chciałbym przestać - zbieram kasę na hifimany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chciałem HE-400 ale jestem w trakcie zastanawiania się czy nie dołożyć i nie kupić HE-5LE. Ja się nie spieszę z tym zakupem. Najpierw muszę mieć kasę :P

 

@pendragon taaa... musiałbym w totka wygrać, bo drugie tyle musiałbym wydać na tor do nich :P

 

@wild Gratuluje zakupu. Daj im się wygrzać za nim do końca je ocenisz. Podejrzewam, że Ci sie spodobają.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

X1 są jak dla mnie zbyt ciemne i za bardzo dominuje bas w połączeniu z moim wzmacniaczem, więc szukamy dalej.

 

Myślę o używanych HD650 albo HD600, co o tym sądzicie?

 

Ewentualnie nowe DT880 Pro.

 

HD600, lepiej troche przesadzic by wiedziec ze juz za duzo w drugą strone. Potem wiecz czy ciemniejsze czy jaśniejsze od HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na forach, HD600 grają raczej neutralnie, dosyć sucho, HD650 bardziej funowo, więc skłaniałbym się bardziej ku HD650. Polecane są jeszcze HE-400, ale to już jest większy wydatek.

 

Nie mam porównania do X1, kupując je myślałem, że jest to wysoka półka, ale patrząc teraz na ich cenę zastanawiam się, czy to aby nie są ładnie wyglądające słuchawki z mocno średniej półki.. ogólna jakość dźwięku jest dużo niższa np. w porównaniu do HD650?

Edytowane przez wildchild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji HD-600 graja poprawnie , aczkolwiek bez rewelacji . Brakuje im przestrzeni , niskiego basu i lepiej rozciagnietych wysokich . Scena tez nie nalezy do najlepszych . Nie moge sie odniesc do HD-650 , bo dawno ich nie sluchalem , ale mysle , ze maja wiecej do zaoferowania w kwesti dzwieku ;) .

 

Mialem przez pare dni X1 i uwazam , ze sa to swietne sluchawki dla kogos , kto lubi dobrze dociazone brzmienie . Nie zgodze sie z tym , ze maja wycofana srednice , a jezeli juz to minimalnie . Bas , owszem jest dosyc mocno podbity , ale mimo wszystko zachowuje dobra kontrole i jest przyjemny w odbiorze . Jak juz ktos wspomnial , one potrzebuja jasnego i ubogiego w niskie tony zrodla .

 

W cenie ok. 700zl , sa nie do pobicia jezeli chodzi o kulture brzmienia , wygode i jakosc wykonania . Wysoka polka za 700zl , bez przesady ;) , to co powiesz o takich Stax-ach , czy innych wynalazkach po kilka tysi , wyzsza od wyzszej :) . HD-650/600 , sa na tym samym poziomie co X1 , tylko kazde brzmia na swoj sposob inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Philipsow, ale mialem w domu HD600 przez kilka dni i sluchalem kilka razy HD650 od Johnysa. To sa sluchawki wymagajace pod wieloma wzgledami i dopiero na niekomputerowym torze od Johnysa uslyszalem potencjal HD650 - ciezko mi sobie wyobrazic, ze to jest ten sam poziom, ale byc moze sie myle.

Oczywiscie, ze mozna sprobowac HD650 czy DT880/990, ale brak specjalnie dobrej oferty na allegro, a HD600 sa w bdb cenie i bardzo latwo sie je odsprzeda w razie czego ze wzgledu na ich renome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibra, dzięki za link, już je miałem dodane do obserwowanych :P nie chcę znowu na szybko kupować słuchawek, wolałbym na razie pozbierać kilka ciekawych modeli i udać się na odsłuch. Jeśli chodzi o NAD'a, to też ciężko mi powiedzieć jakiej jakości jest wejście słuchawkowe, bo nie mam porównania do typowych wzmaków słuchawkowych. Wiem tylko, że gra dużo lepiej od grajka Creative ZEN i mojego telefonu :P więc wielkiej konkurencji nie ma ;)

 

PENDRAGON, patrząc na Twoją kolekcję sprzętu, rozumiem, że cena 700zł za słuchawki może być mało wygórowana :P ale swoje X1 kupiłem używane za ponad 800zł, teraz ich cena mocno spadła, dlatego napisałem, że zastanawiam się, czy nie są to czasem słuchawki ze średniej półki. Myślę, że i tak mało kto wydaje takie pieniądze na słuchawki. Oczywiście są słuchawki za 5tyś, tak samo jak są kolumny za kilkaset tysięcy złotych, dla mnie osobiście jest to już przesada :P a patrząc na oferty popularnych firm, zajmujących się produkcją słuchawek, wydaje mi się, że w cenie ok. 1000-1500zł można kupić ich wysokie lub najwyższe modele.

 

X1 zostawiam, może w przyszłości wpadnie jakiś jaśniej grający wzmak słuchawkowy ;) teraz szukam drugiej pary słuchawek, które nie będą grały aż takim ciężkim brzmieniem i pozwolą na dokładniejszą analizę nagrań (ale też bez przesady :P)

 

PENDRAGON, mógłbyś napisać które słuchawki w cenie HD650, DT880 najbardziej przypadły Ci do gustu? Jeszcze jakbyś opisał brzmienie DT880 Premium, to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde to zadne :D , dlatego caly czas szukam i szukam . HD-650 sa bezpiecznym wyborem , ale raczej powinno sie im zapewnic dobry tor , zeby pokazaly w pelni swoje walory dzwiekowe ;) . Natomiast jesli chodzi o DT880Premium , to sa to bardziej neutralne sluchawki od HD-600 , ktore do neutralnych dla mnie nie naleza .

 

DT-880 nie maja podbitego wyzszego basu , za to schodza nizej , maja mniej podkolorowana srednice i lepiej rozciagniete wysokie . Oferuja bardzo zrownowazony i przyjemny dzwiek , bez fajerwerkow . Dlatego tez , dla szukajacych mocnych wrazen , raczej nie bardzo sie nadadza :P .

 

Caly czas pisze o wersji 600ohm , ktora podobno ma najrowniejsze pasmo , byc moze inne wersje np. 250ohm , sprawdzi sie lepiej w mocniejszych brzmieniach ;) . Na Twoim miejscu poszukalbym Ultrasone PROline 2500 , zreszta sam na nie bede polowal za jakis czas .

 

Widze w nich nadzieje , ze po mimo urazy do innych modeli tej firmy , moga miec to czego potrzebuje :blink::D .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na headfoni wyczytałem w komentarzach, że HE-400 są ciemniejsze od X1, ale również bardziej poprawne w brzmieniu i ogólnie nadają się bardziej do rocka podczas gdy X1 bardziej wszechstronne.

 

A próbowałeś używać EQ na X1? Podobno w L1 z EQ zamieniają się w inne słuchawki, wiec może tak być również z X1. Spróbuj i podziel sie wrażeniami ;).

 

Moim zdaniem preferencje potrafią bardzo wypaczyć obraz dźwięku, widzę to po sobie i po innych. :)

Tam gdzie ktoś lubi podbitą górę tam normalne słuchawki mają niby obciętą górę, tam gdzie ktoś lubi podbitą średnice, tam w normalnych słuchawkach jest cofnięta, tam gdzie ktoś lubi podbity bas tam większość słuchawek jest bezbasowa. Sam osobiście lubię mieć tor z liniowym basem i słuchawki z podbitym basem. Sam teraz słucham na SMK + D1100 i bas jest taki jak powinien być, ale na ciepłych źródłach będzie wchodził na średnice. Wszystko zależy od zgrania i preferencji, dlatego własne doświadczenie jest niezastąpione.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że Ultrasone by mi się nie spodobały, ze względu na dosyć mocno podkreśloną górę, a ja nienawidzę wszelkiego rodzaju sybilizacji, więc pewnie by poleciały przez okno. Myślę o jakichś Beyerach, który z tych modeli: DT770Pro, DT880Pro, DT990Pro gra najcieplej? Zależy mi na większej przestrzeni i lekkości dźwięku niż w moich X1, ale ciągle chcę, żeby to był dźwięk przyjemny w odbiorze, na pewno nie szukam dźwięku analitycznego.. Zastanawiam się też nad HD600/HD650, ale to już byłby większy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem twojego podejścia @wild. Z twoich opisów wynika, że masz odpowiednie słuchawki w odpowiedniej cenie tylko z nieodpowiednio dobranym torem. Słuchawki same Ci nie zagrają. Nawet jak zmienisz na DT czy senki to do nich będziesz potrzebował co najmniej klona lehmanna by wycisnąć z nich ostatnie soki. Czyli do ceny słuchawek dolicz sobie jeszcze parę stówek. Chyba nie o to Ci chodziło? Nie lepiej zapewnić odpowiedni tor X1? One nie są wymagające i myślę, że taki holdegron czy forum608 które obecnie chodzą w bardzo dobrych cenach będą do nich odpowiednie. Albo chociażby taki o2 byłby już elo do nich i wtedy tylko dobierasz odpowiednie źródło/opampa i masz cud miód tor pod siebie. Albo po prostu combo analityczne odac + o2. Kupując senki czy bayery musiałbyś wydać 2x więcej łącznie z torem.

 

Przynajmniej ja tak to widzę...

 

DT770pro i DT990pro grają Vką więc góry i dołu Ci w ich obydwu nie zabraknie. Tak jak wyżej napisałem musisz mieć odpowiedniego wzmaka pod nie i wtedy Ci sceny nie zabraknie (dla niej lepiej w 990pro). 880pro są bardziej neutralne. Poczytaj sobie recenzje HD650 i HD600. Myślę że HD650 ze zmienionym kablem by Ci się spodobały. Aczkolwiek widzę też że się miotasz trochę i niby chcesz ocieplonego kolorowego grania (by uciec trochę od obecnego zestawu), a z drugiej strony nie chcesz nic zmieniać i zostać przy neutralnym, tyle że łagodnym graniu.

 

Najlepiej będzie jak załatwisz sobie odsłuch bo my możemy poematy pisać, a tobie i tak słuchawki mogą nie podejść.

 

I na koniec po raz trzeci powtórzę. Słuchawki same nie grają... Jeśli wystarczyłoby kupić dobre słuchawki i podpiąć pod pierwszego CDka to forum te nie byłoby na pewno tak rozbudowane jak jest teraz, a hobbyści DIY, musieli by się przerzucić na inne sprzęty niż wzmacniacze słuchawkowe i DACi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności