Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co do kabla to zależy kto co chce uzyskać.

Więcej basu w stosunku do Canare z dobrą dynamiką i resztę pasma bez ostrości, ale i bez zamulenia.

 

Koncert życzeń ? :D

Może być ten co podał Peurl, choć to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze..

Czy ktoś ma jakieś pojęcie jak się mają TS-671 do Senków HD-600? Nie znalazłem żadnych konkretów. Niektórze piszą tylko że Senki lepsze. Brakuje mi w Takstarach przede wszystkim basu.I może trochę dociążenia. Reszta w sumie mi się podoba. Senków miałem okazję posłuchać tylko w MediaMarktcie i na szprzęcie, który nie wiem jak się ma do mojego. (Stream Magic 6), i zastanawiam się czy ich sobie nie sprezentować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę trafić na słuchawki które by mnie zadowoliły :( No właśnie nawet D-600 by mi spasowały jeśli chodzi o ilość basu, ale za bardzo średnica schowana jak na mój gust. Oczywiście basu może być mniej, ale nie tyle co w Takstarach. Co do ampa na razie jadę na Mxmie. Zajmę się tym jak już będę wiedział pod jakie słuchawki. Plastry przykleiłem - dobrze im zrobiły. Ale nadal za mało basu jak dla mnie. Dlatego zastanawiam się nad HD-600. (650 z Mediamarktu też mi nie podeszły - z kablem od HD-600 - za bardzo przymulone.) Retter, ty masz HD-600. Jak one się mają do Takstarów? Szczególnie jeśli chodzi o ilość basu? Zapodasz jakieś krótkie porównanie?

Edytowane przez Elistokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może HE90 ? :)

Albo chociaż HE5LE :D to takie bieda słuchawki :D

 

A na serio co TY chcesz za 200zł mieć mruczenie basu, zniewalającą średnicę i przestrzenną detaliczną górę ? :D

D600 to POTWORY BASOWE czegoś takiego próżno szukać w wielu słuchawkach.

 

ts671

mniej dołu, średnicy więcej, góry NAJmniej, całościowo ciemniejsze słuchawki - to słuchawki do kobiecych wokali tam się REWELACYJNIE sprawdzają

hd600

równiejsze choć czuć średnice, bas jest ale to nie d600, góra jest choć mi deko brakuje

 

HD600 to dobre słuchawki ale zagrają z odpowiednim torem, choć ja jako tako z x5 też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę trafić na słuchawki które by mnie zadowoliły :( No właśnie nawet D-600 by mi spasowały jeśli chodzi o ilość basu, ale za bardzo średnica schowana jak na mój gust. Oczywiście basu może być mniej, ale nie tyle co w Takstarach. Co do ampa na razie jadę na Mxmie. Zajmę się tym jak już będę wiedział pod jakie słuchawki. Plastry przykleiłem - dobrze im zrobiły. Ale nadal za mało basu jak dla mnie. Dlatego zastanawiam się nad HD-600. (650 z Mediamarktu też mi nie podeszły - z kablem od HD-600 - za bardzo przymulone.) Retter, ty masz HD-600. Jak one się mają do Takstarów? Szczególnie jeśli chodzi o ilość basu? Zapodasz jakieś krótkie porównanie?

Jak Ci brakowało średnicy w D600 to spróbuj Yamaha pro400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba jakiś "odpad produkcyjny" bo w moich TS-671 góry jest bardzo dużo, jest trochę ocieplona, nie kłująca, ale nie schowana za kocem - wszystko jest czytelne. Tak samo w życiu bym nie powiedział, że te słuchawki "mulą", według mnie grają bardzo dynamicznie. Mój aktualny wzmacniacz DIY jest właśnie nastawiony na maksymalną dynamikę i brak koloryzacji, więc może dlatego u mnie nie muli? Jestem na etapie tworzenia innego wzmacniacza, maksymalnie dociążonego (specjalnie pod TSy bo mi jednak trochę tego basu brakuje), dopiszę tu swoje spostrzeżenia później. Być może nowsze egzemplarze się trochę różnią (moje były kupione w lipcu 2014 r.)?

 

Co do basu w TS-671 mogę się mylić, ale mam wrażenie, że aby wyciągnąć z tych słuchawek więcej "mięsa" potrzeba silnego wzmaka. Mój aktualny amp jest na kostkach JRC4556, które dają 70mA dla 150 Ohm, do tego pojemność kondków w zasilaniu to tylko 1500 uF. Słuchając cicho muzyki na TS-671 jest więcej basu niż na wyższej głośności. Wydaje mi się, że tym słuchawkom absolutnie niczego nie brakuje po podłączeniu do odpowiedniego sprzętu.

 

Ja osobiście bardzo lubię TS-671, słucham na nich muzyki bez większych przerw od lipca, DT-150 się kurzą na szafie (są lepsze ale nie mają tego, co podoba mi się w takstarach - powietrza, krzykliwych gitar).

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybysh miałem parę jaśniej i ciemniej grające nie są to duże zmiany ale są odczuwalne, ot chińczyk :) chcesz możemy się wymienić driverami.

Wystarczy popatrzeć ilę przyjmą mW żeby domyśleć się iż lubią moc, ja je karmię min. starą kolumnową Yamahą a ta nawet na kolumnach ma kopnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie mam bardzo małe pojemności w zasilaniu więc to też pewnie ma jakieś znaczenie. Wczoraj wreszcie przełamałem lenia i zacząłem dłubać wzmaka na AD4870 - 1A i możliwość zasilania z +-20 V - z czystej ciekawości czy ten układ "zagra", oprócz mocy na papierze jest średni. W sumie by było kilka W na kanał po uwzględnieniu rezystancji na wyjściu układów.

 

Co do wymiany driverami - dzięki ale te się idealnie wstrzeliły w moje preferencje. W poniedziałek dłubałem sobie płytkę pod wzmaka i pierwszy raz w życiu usłyszałem piosenkę Slayer - Dead Skin Mask, gdy wszedł żeński głos aż się odwróciłem czy przypadkiem ktoś do mnie nie mówi, ciary na plecach - TS-671, na DT-150 ten kawałek jest w 100% poprawny ale nie ma tego "czegoś", trudno to wyjaśnić. Akurat te dwie pary słuchawek w moim posiadaniu fajnie się uzupełniają, to co lubię mają wspólne - szeroką scenę, reszta już inna - na beyerach jest świetna podstawa basowa, góra natomiast jeden plan dalej niż na TS-671.

 

 


spróbuj pobawić się EQ, one jak są dobrze napędzone, fajnie reagują na equalizację

 

Wczoraj pierwszy raz od chyba 2 lat użyłem equalizera, podbiłem niskie częstotliwości i dobrze to zrobiło TS-671, ale to jednak nie to - basu więcej ale "kartonowy".

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności