Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

@Kuba_622 Moje kosztowały 66 zł ;), wygrane w licytacji lata temu. Z włożeniem ich do ucha zawsze miałem problem. Chwilę muszę pogmerać, aby się ułożyły, ale dosłownie chwilę. Przy wyjmowaniu tipsy potrafią mi zostać w uchu lub odczepić się przy wyciąganiu. Przez co można je zgubić. Raz prawie zgubiłem w pociągu.

Bas przewalony, ale w... miły sposób :D. Dźwiękowo ogólnie nic do nich nie mam, ale użytkowo to tak, wymagają samozaparcia 💪.

 

Mh1c to to takie moje dokanałowe przekleństwo. Kiedyś miałem jakieś marne panasy hje 120 (polecane na forum). Zachciało mi się czegoś co gra normalnym, a nie plastikowym dźwiękiem. Na forum panował zachwyt nad Soniaczami. Kupiłem i bomba, brak pytań. Po latach samozapracie zmalało, a na forum co wpis to jedne lepsze od drugich. Stwierdziłem, że kupię pierdziawki takie z grubej rury jak na mnie (doki używam od święta). Liczyłem, że będą... trochę lepsze od Sony :D. Kupiłem bezpieczne e1 i... sroga kicha 👻. Grają szeroko, powiedziałbym, że nawet jak dt880, ale ich barwa jest dziwna. Dźwięki perkusji/gitar kojarzą mi się z, hmm... obieraniem jabłka, czy coś 🙃. Nie miałem tylu doków co Ty, a to co miałem - poza kefami - było tylko irytujące w dźwięku. Ale kefy są specyficzne.

A jakie masz tipsy na Soniaczach? Wszystkie, które sprawdzałem - żadne markowe - nie grały z nimi. Znikał bas i gładkość, robiła się słuchawka telefoniczna.

W a45 wgrałem na razie "Unofficial stock firmware update for A40". Zmian w dźwięku nie usłyszałem, czyli chyba dobrze, bo nic nie napisali o zmianach w dźwięku ;). Następnie sprawdzę tego "DMP-A40 FEv2".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bob2000 napisał:

 do senferów. Ogólnie posłuchałem chwilę na jednych i na drugich i sorry, ale za co ja dałem te pieniądze to nie wiem. Dziś e1 i dt6 grały mi naprawdę źle :D

 

Tak głupio może trochę podpytam, ile czasu grzałeś Senfery? 

🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bob2000 napisał:

A jakie masz tipsy na Soniaczach? Wszystkie, które sprawdzałem - żadne markowe - nie grały z nimi. Znikał bas i gładkość, robiła się słuchawka telefoniczna.

 

Używam ich ze Spinfit CP100. Jak już znalazłem to nich odpowiednie tipsy i odpowiedni sposób wkładania ich w ucho, to naprawdę sięgam po nie zaskakująco często. Ale tylko w domu, na siedząco, do chodzenia wolę dokanałówki o lepszej ergonomii... czyli każde inne ;)

 

Ja na A45 próbowałem kilku wersji oprogramowania i miałem wrażenie, że rzeczywiście to DMP-A40 FEv2 w wersji Plus gra lepiej. Oczywiście bardzo możliwe, że to tylko efekt placebo, z drugiej strony nawet jeśli tak, to w tym wypadku nic nie płacę za to placebo więc nie ma się czym przejmować ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem Blon BL-01. Muszę przyznać że grają dobrze. Pierwsze co mi się rzuciło na oczy waga nie są lekkie. Srebrne ładnie się prezentują. 

Jak na 16 ohm to chyba to lampowego się nie nadają tzn. słyszę ten szmer od lamp ale to chyba normalne,ale oddają ogólnie brzmienie naturalne. Nie przebasowione. Detaliczne, są wygodne i zmieniłem tipsy. 

Wiem że pisaliście że oryginalny kabelek nie jest za dobry i jeżeli moglibyście wrzucić linka jaki zacny kabelek do nich najlepiej muzycznie pasuję z tych ich nowym wtykiem bo nie wiem jak to się tam dokładnie nazywa nie studiowałem. Wiem że są MMCX, i 2 Pin w dwóch wersjach 0.75mm i 0.78mm.

Do tego ostatnio zamówiłem taki op amp do KGAUSS K3 ala coś FX-AUDIO X6.

 

https://www.aliexpress.com/item/32923051969.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.348e4c4dHJ8GuW

 

Czy to był ten kabelek?

https://www.aliexpress.com/item/1005001519342301.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.751e2e0ef8mfxZ

 

Czy to był inny z tych

TRIPOWIN C8

https://www.aliexpress.com/item/4000283852007.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4ca72c83N5cVvW&algo_pvid=09c46afa-4c27-4d60-ae8a-d7b1779912fc&algo_expid=09c46afa-4c27-4d60-ae8a-d7b1779912fc-0&btsid=0b0a556516152996988107634e1075&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

lub ten 

 

https://www.aliexpress.com/item/33038475232.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4ca72c83N5cVvW&algo_pvid=09c46afa-4c27-4d60-ae8a-d7b1779912fc&algo_expid=09c46afa-4c27-4d60-ae8a-d7b1779912fc-1&btsid=0b0a556516152996988107634e1075&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

 

vg9i0eu65e461.jpg

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20210309061806&SearchText=kbear+cable to chyba te polecaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marco-polo napisał:

 

Do tego ostatnio zamówiłem taki op amp do KGAUSS K3 ala coś FX-AUDIO X6.

 

https://www.aliexpress.com/item/32923051969.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.348e4c4dHJ8GuW

 

Widzę spore zainteresowanie u kupujących z PL. Ktoś gdzieś polecał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, requal napisał:

Widzę spore zainteresowanie u kupujących z PL. Ktoś gdzieś polecał? 

No właśnie dlatego zamówiłem i podobno są pomiedzy Bursonem a inną marką ale produkcja weiliang audio.

Ok. Dokopałem się do swoich kabelków. Nie jest zielony więc chyba nie z miedźi.

Tipsy mam takie jakieś klejące jak w Shure SE 215.

Próbowałem jak widzicie tą sztuczkę z odwróceniem tipsa ale to chyba główka od śruby musi być większa.

Powiem tak po zmianie kabelka stały się bardziej szczegółowe i przestrzenny dźwięk - bardziej muzykalne.

Kabelek no name ale gra o wiele lepiej i nie jest sztywny. 

Sądzę też że bardziej siedzą w uchu bo z poprzednimi tipsami to wypadały.

 

IMG_20210309_175055.jpg

2 godziny temu, marco-polo napisał:

No właśnie dlatego zamówiłem i podobno są pomiedzy Bursonem a inną marką ale produkcja weiliang audio.

Ok. Dokopałem się do swoich kabelków. Nie jest zielony więc chyba nie z miedźi.

Tipsy mam takie jakieś klejące jak w Shure SE 215.

Próbowałem jak widzicie tą sztuczkę z odwróceniem tipsa ale to chyba główka od śruby musi być większa.

Powiem tak po zmianie kabelka stały się bardziej szczegółowe i przestrzenny dźwięk - bardziej muzykalne.

Kabelek no name ale gra o wiele lepiej i nie jest sztywny. 

Sądzę też że bardziej siedzą w uchu bo z poprzednimi tipsami to wypadały.

 

IMG_20210309_175055.jpg

https://www.aliexpress.com/item/32876552681.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqY01kR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janek patufka napisał:

Tak głupio może trochę podpytam, ile czasu grzałeś Senfery? 

🙄

Ponad 60 na pewno. Ile dokładnie nie wiem. Na pewno nie 200, ale ja nie wierzę w te długie wygrzewania. Po 10 - 15h coś się tam teoretycznie zmieniło podobnie jak w E1 (głównie bas). Chociaż mam wątpliwości po każdej kolejnej długiej przerwie. E1 grzałem 100h i nie wiem po co :D. Do 200 dobijam słuchając jeśli jestem w stanie słuchać dane słuchawki ;). Odwrócone tipsy poprawiły jakość, ale nadal cienko - góra chyba nawet prawdziwsza niż w E1. Możliwe, że to wszystko wina tipsów. Ale jak mam wydać setki na testowanie tipsów to wolę kupić mh1c a resztę wydać na duże słuchawki, które używam na co dzień, a nie od święta ;).

 

6 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Ja na A45 próbowałem kilku wersji oprogramowania i miałem wrażenie, że rzeczywiście to DMP-A40 FEv2 w wersji Plus gra lepiej. Oczywiście bardzo możliwe, że to tylko efekt placebo, z drugiej strony nawet jeśli tak, to w tym wypadku nic nie płacę za to placebo więc nie ma się czym przejmować ;)

Placebo czy nie. Ważne, że jest lepiej i oby tak było cały czas albo jak najdłużej :D

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bob2000 napisał:

 

Mh1c to to takie moje dokanałowe przekleństwo. Kiedyś miałem jakieś marne panasy hje 120 (polecane na forum). Zachciało mi się czegoś co gra normalnym, a nie plastikowym dźwiękiem. Na forum panował zachwyt nad Soniaczami. Kupiłem i bomba, brak pytań. Po latach samozapracie zmalało, a na forum co wpis to jedne lepsze od drugich. Stwierdziłem, że kupię pierdziawki takie z grubej rury jak na mnie (doki używam od święta). Liczyłem, że będą... trochę lepsze od Sony :D. Kupiłem bezpieczne e1 i... sroga kicha 👻

Ciekawe. Dla mnie tym, czym dla Ciebie są mh1c, są właśnie Aune E1. Tyle doków po nich miałem, nawet sporo droższych a mimo to, zawsze jakoś do nich wracam i są najbardziej kompletne. Wspominałeś wcześniej o ich sopranie. To jest coś co chyba najbardziej mi w nich podeszło. Jasny i swobodny, niczego nie kryje ale nie ma w nim agresji. Ciekaw jestem czy to kwestia preferencji, budowy ucha czy synergii ale pewnie wszystkiego po trochę :). Próbowałeś używać ich na tipsach z szerokim wylotem? Wg. mnie takie spiral doty są dla nich stworzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hustler napisał:

Ja do BL-03 zamówiłem taki kabelek, ale zależy mi na tym, aby zasłonić gniazdo. Ten pasuje idealnie bez żadnego piłowania.

Dziękuję. Szukałem wcześniej w wyszukiwarce na mp3store bo wiem że jakiś czas temu temat się przewinął.

Cena jest świetna i ogólnie z QDC/TFZ  tak to chyba się nazywa nowe wejście. 

Napisałem sprzedawcy żeby wysłał mi kabel do Blon BL 01 - myślę że to pomoże.

Dodatkowo ten op amp podobno sh*t.

 

https://www.aliexpress.com/item/4000348404038.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.3217321ebA7ejE&mp=1

 

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję nowe słuchawki dokanałowe, podłączane do telefonu (obecnie Samsung S10), bo swoje CCA C10 oddałem dziewczynie. Ogólnie byłem z nich zadowolony, choć komfort nie był idealny i często musiałem je poprawiać w uszach. Muzycznie mi pasowały. Wcześniej miałem m.in. soundmagic E10c , sanheiser cx300 II, AKG 518dj, creative ep630.

Potrzebuję czegoś na rower i na miasto, więc dobrze muszą się trzymać ucha i dobrze tłumić otoczenie. Lubię bas, więc raczej ciepła charakterystyka, ale zbalansowana, bo słucham wszystkiego - muza elektroniczna, klubowa, Trance, pop, filmowa, rock, metal (w tej kolejności).

Zastanawiam się czy w pełni bezprzewodowe słuchawki dorównują już jakością grania tym kablowym w podobnej cenie. Pozbycie się kabla jest fajnym rozwiązaniem na rower i do nowych telefonów bez Jack (ubolewam nad tym głupim trendem). Bateria musiałaby wytrzymać kilka godzin grania (nie 2-3 bo to trochę mało). Jest coś godnego polecenia do powiedzmy 200 (max 300 zł, ale musiałyby być mega kotem). Czy brać dobre kablowe i nie zawracać sobie głowy tymi bez kabla, bo słaba jakość? Słuchałem czegoś typu Xiaomi air dots i dla mnie szajs, brak mocy, brak głębi, takie bez życia granie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Dziękuję. Szukałem wcześniej w wyszukiwarce na mp3store bo wiem że jakiś czas temu temat się przewinął.

Cena jest świetna i ogólnie z QDC/TFZ  tak to chyba się nazywa nowe wejście. 

Napisałem sprzedawcy żeby wysłał mi kabel do Blon BL 01 - myślę że to pomoże.

Dodatkowo ten op amp podobno sh*t.

 

https://www.aliexpress.com/item/4000348404038.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.3217321ebA7ejE&mp=1

 

Wszystkie te kabelki z mojego linka mają złącze pasujące do Blonów i różnią się tylko wtyczką tzn. 3,5 mm, 2,5 mm i 4,4 mm. Natomiast QDC/TFZ wymagają zaokrąglenia pilnikiem złącza w słuchawkach lub w przypadku NX7 pogodzenia się z tym, że pomiędzy kabelkiem, a złączem zostanie mała szpara jak na zdjęciu poniżej.

10359480.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

Ciekaw jestem czy to kwestia preferencji, budowy ucha czy synergii ale pewnie wszystkiego po trochę :). Próbowałeś używać ich na tipsach z szerokim wylotem? Wg. mnie takie spiral doty są dla nich stworzone

Też myślę, że wszystkiego razem.

Nie mam spiral dotów, ale używam takich z szerokim otworem. Obecnie chyba nawet za szerokim, albo o niewłaściwej dla nich konstrukcji. Gdy porównałem z dt6 to w e1 basu wręcz nie było ;). Ale na innych z szerokim otworem było go dużo, wręcz za dużo, hehe. Tylko góra mniej wyciągnięta - co nie zmienia faktu, że tak czy owak góra w e1 jeszcze nigdy mi się nie spodobała. Bas w sumie też nie ;)

Na wąskich otworach, tych które mam,  zawsze było fatalnie.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hustler napisał:

Wszystkie te kabelki z mojego linka mają złącze pasujące do Blonów i różnią się tylko wtyczką tzn. 3,5 mm, 2,5 mm i 4,4 mm. Natomiast QDC/TFZ wymagają zaokrąglenia pilnikiem złącza w słuchawkach lub w przypadku NX7 pogodzenia się z tym, że pomiędzy kabelkiem, a złączem zostanie mała szpara jak na zdjęciu poniżej.

10359480.jpg

Tutaj trochę o kabelkach do Blonów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bob2000 napisał:

Gdy porównałem z dt6 to w e1 basu wręcz nie było ;). Ale na innych z szerokim otworem było go dużo, wręcz za dużo, hehe. Tylko góra mniej wyciągnięta - co nie zmienia faktu, że tak czy owak góra w e1 jeszcze nigdy mi się nie spodobała. Bas w sumie też nie ;) Na wąskich otworach, tych które mam,  zawsze było fatalnie.

Moje dt6 zaczęły fajnie grać gdzieś powyżej 150 godzin. Wsadziłem do nich jak do większości gumki Starline. Bardzo one pasują. Również do wielu KZ-tów. 

https://pl.aliexpress.com/item/32726427364.html?spm=a2g17.12010612.8148356.11.6b984882K1jveq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janek patufka napisał:

Moje dt6 zaczęły fajnie grać gdzieś powyżej 150 godzin.

To chyba "przywilej" piezoelektryków, zarówno Senfery DT6/Pro jak i LZ A6 mini u mnie zagrały jak należy po przeszło 200 godzinach. Wcześniej były raczej niesłuchalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janek patufka napisał:

Moje dt6 zaczęły fajnie grać gdzieś powyżej 150 godzin. Wsadziłem do nich jak do większości gumki Starline. Bardzo one pasują. Również do wielu KZ-tów. 

https://pl.aliexpress.com/item/32726427364.html?spm=a2g17.12010612.8148356.11.6b984882K1jveq

Mam takie, obecnie odwrócone, na dt6. W normalnej pozycji grają mi słabo. Na odwróceniu lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

To chyba "przywilej" piezoelektryków, zarówno Senfery DT6/Pro jak i LZ A6 mini u mnie zagrały jak należy po przeszło 200 godzinach. Wcześniej były raczej niesłuchalne

 

No właśnie. Ja je mam ponad rok i na pewno grają ze 400 godzin. Ostatnio dopiero nabrały barwy, blasku i przede wszystkim przestrzeni. Bas wyszedł trochę wcześniej. 

Dlatego też podpowiadam, że 60 godzin palenia to mało....🙄  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janek patufka napisał:

No właśnie. Ja je mam ponad rok i na pewno grają ze 400 godzin. Ostatnio dopiero nabrały barwy, blasku i przede wszystkim przestrzeni. Bas wyszedł trochę wcześniej. 

Dlatego też podpowiadam, że 60 godzin palenia to mało

Mam 2 pary DT6, jedne moje (zmodowane) i drugie żony. Te drugie z niewielkim przebiegiem niedawno słuchałem i nie miały dla mnie przesadnie dużo basu, natomiast moje, które sporo pograły, jakiś czas temu musiałem zmodować celem zmniejszenia ilości basu, tak więc mam raczej odwrotne spostrzeżenia co do ilości basu względem wygrzewania - im dłużej, tym więcej.

Fakt, że swoje mam na najmniejszych gumkach KZ i dzięki OTE aplikuję sporo głębiej, niż te żony, na jakichś "zwykłych" tipsach i noszone normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Mam 2 pary DT6, jedne moje (zmodowane) i drugie żony. Te drugie z niewielkim przebiegiem niedawno słuchałem i nie miały dla mnie przesadnie dużo basu, natomiast moje, które sporo pograły, jakiś czas temu musiałem zmodować celem zmniejszenia ilości basu, tak więc mam raczej odwrotne spostrzeżenia co do ilości basu względem wygrzewania - im dłużej, tym więcej.

Fakt, że swoje mam na najmniejszych gumkach KZ i dzięki OTE aplikuję sporo głębiej, niż te żony, na jakichś "zwykłych" tipsach i noszone normalnie.

jaki to był mod ktory zmiejszał ilosc basu, mozesz powiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Te drugie z niewielkim przebiegiem niedawno słuchałem i nie miały dla mnie przesadnie dużo basu, natomiast moje, które sporo pograły, jakiś czas temu musiałem zmodować celem zmniejszenia ilości basu, tak więc mam raczej odwrotne spostrzeżenia co do ilości basu względem wygrzewania - im dłużej, tym więcej.

U mnie przybyło basu po iluś tam godzinach. A po zastosowaniu odwróconych tipsów jestem zdania, że jeszcze go przybyło. Normalnie jest impreza. Szczególnie na chińskich tipsach bez nazwy. Bas jest mocno twardy względem innym moich słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meehooj napisał:

jaki to był mod ktory zmiejszał ilosc basu, mozesz powiedziec?

Gdzieś już pisałem, ale powtórzę: z tyłu słuchawki są 4 podłużne otwory w kształcie "+", zakleiłem plastrem 3,5 otworu. Do tego włożyłem do wnętrza gumek kawałki gąbki, żeby zredukować wysokie, bo po zaklejeniu otworów zrobiło się ich więcej.

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/item/4000994370454.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.75f74c4dXn2Lb4

Zamowiłem ten kabel do Blon 01 ktoś z powyzszych forumowiczów pisał że będzie pasował. 

Dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności