Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ta rejestracja przesyłki nic nie znaczy, po prostu doo systemu ktoś wklepał dane przesyłki. Czasami i 2-3 tygodnie potrafi w Liege leżeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dobre wiadomości. Blony BL 01 powinny już być w nadchodzącym nowym tygodniu.

W Sobotę chińczyk wysłał screena że już są u mnie i o dziwo rozumiem że śledzą gdzie są przesyłki.

Jest w Oslo przeszła speców od nakładania cła z LØRENSKOG i puścili dalej więc powinna dojść w nadchodzącym tygodniu. To ogólnie 1,5 miecha czekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na chwilę obecną idealne tipsy do BLON BL-03. Są to wywinięte na lewą stronę Startips od KZ. W porównaniu do wersji bazowej są dłuższe, szersze oraz zdecydowanie bardziej elastyczne. Teraz słuchawki świetnie trzymają się w uchu nawet bez kabla. Gdyby ktoś chciał spróbować to tu jest krótki pokaz wywijania.

blon.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hustler napisał:

Znalazłem na chwilę obecną idealne tipsy do BLON BL-03. Są to wywinięte na lewą stronę Startips od KZ. W porównaniu do wersji bazowej są dłuższe, szersze oraz zdecydowanie bardziej elastyczne. Teraz słuchawki świetnie trzymają się w uchu nawet bez kabla. Gdyby ktoś chciał spróbować to tu jest krótki pokaz wywijania.

blon.jpg

Większość chyba już zna tę sztuczkę. Nie tylko na Blonach się sprawdza. Niestety wadą jest to, że słabo się dyszy takie tipsy trzymają. 
Innym ciekawym sposobem jest odcięcie tulejek od jakichś niepotrzebnych tipsów i założenie na dyszę, dzięki temu zabiegowi dysza jest delikatnie dłuższa, no i dodatkowo tipsy o szerszych dyszach się lepiej trzymają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 13:51, Nesper napisał:

Ach, jak ja lubię takie metalowe puszki. Zapewne będą przeciętne do bólu, ale uroku im odmówić nie można. spacer.png

 

Co to jest to ładne..???

🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janek patufka no co Ci mam napisać. Lubię, gdy IEMy są całe metalowe. Jak widzę słuchawki z żywicy, albo z plastiku, to wolę wybrać metalowe. Nawet, gdy mają gorszą jakość dźwięku. Niestety często kupujemy oczami, więc jak coś nam się podoba, to nie odpuścimy. Ja nigdy nie kupiłbym KB100, gdyby mi się nie podobały. Od razu się w nich zakochałem, a dopiero później zacząłem szukać recenzji na ich temat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nesper napisał:

@janek patufka no co Ci mam napisać. Lubię, gdy IEMy są całe metalowe. Jak widzę słuchawki z żywicy, albo z plastiku, to wolę wybrać metalowe. Nawet, gdy mają gorszą jakość dźwięku. Niestety często kupujemy oczami, więc jak coś nam się podoba, to nie odpuścimy. Ja nigdy nie kupiłbym KB100, gdyby mi się nie podobały. Od razu się w nich zakochałem, a dopiero później zacząłem szukać recenzji na ich temat. 

 

No ale co to jest...??? Mam kanasy pro i są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Nesper napisał:

Większość chyba już zna tę sztuczkę. Nie tylko na Blonach się sprawdza. Niestety wadą jest to, że słabo się dyszy takie tipsy trzymają. 
Innym ciekawym sposobem jest odcięcie tulejek od jakichś niepotrzebnych tipsów i założenie na dyszę, dzięki temu zabiegowi dysza jest delikatnie dłuższa, no i dodatkowo tipsy o szerszych dyszach się lepiej trzymają. 

Testowałem te tipsy tylko na BL-03 i trzymają się dobrze. Patent z o-ringiem miałem zastosować, ale wywinięte Startipsy okazały się być strzałem w dziesiątkę.

13 minut temu, janek patufka napisał:

 

Co to jest to ładne..???

🙄

Jakieś TRN-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się ponieść chwili, chwilowy zanik świadomości i odkupiłem od gościa na parkingu nowe TFZ Live 1. Pogrzałem je trochę bo z początku słabo było z basem. Jestem pod wrażeniem teraz. Jak nie chińskie doki to to gra..🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janek patufkatak, nowe TRN, ale jeszcze nie jest podana oficjalna nazwa modelu. Niestety, ale to chyba jakiś nowy trend, że wrzucają samo zdjęcie i nie ma żadnych info na ich temat.
@Hustler o-ringi też stosowałem. Zresztą, próbowałem na nich wszystkiego, ale to jednak nie na moje niewymiarowe uszy. Czasem zazdroszczę tym, co mają malutkie uszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janek patufka napisał:

 

No ale co to jest...??? Mam kanasy pro i są podobne.

Trn BA15 niedługo pojawi się oficjalna cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nesper napisał:

 o-ringi też stosowałem. Zresztą, próbowałem na nich wszystkiego, ale to jednak nie na moje niewymiarowe uszy. Czasem zazdroszczę tym, co mają malutkie uszy :(

 

Jak se wywinąłem te gumki, a właściwie to mi je dał @docentore to mam takie niehigieniczne wrażenie w uszach. Takie kijowe klejenie.. Spasowałem do Blonów 01 jakieś takie inne chińskie szaro czerwone. Głównie o rozmiar chodzi w tych moich starych uszach. Ale zabawy z tym miałem kilka dni...🙄  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, janek patufka napisał:

Dałem się ponieść chwili, chwilowy zanik świadomości i odkupiłem od gościa na parkingu nowe TFZ Live 1. Pogrzałem je trochę bo z początku słabo było z basem. Jestem pod wrażeniem teraz. Jak nie chińskie doki to to gra..🙄

Koniec świata - do niedawna na parkingu to można było kupić podróbki perfum albo zegarki, a teraz sprzedają chińskie doki. :D

10 minut temu, Nesper napisał:

o-ringi też stosowałem. Zresztą, próbowałem na nich wszystkiego, ale to jednak nie na moje niewymiarowe uszy. Czasem zazdroszczę tym, co mają malutkie uszy :(

A ja rok zwlekałem z zakupem BL-03 właśnie z uwagi na problemy z dopasowaniem, a moje obawy okazały się bezpodstawne, bo już po zmianie kabelka było znośnie. Teraz po dobraniu tipsów są to jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie mam, choć moim zdaniem firma powinna pójść w kierunku obudów z modelu BL-05.

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nesper napisał:

@janek patufkatak, nowe TRN, ale jeszcze nie jest podana oficjalna nazwa modelu. Niestety, ale to chyba jakiś nowy trend, że wrzucają samo zdjęcie i nie ma żadnych info na ich temat.

Jest tego już dużo. Wkleje co ciekawsze grafikiCapture+_2021-03-07-14-41-44.pngCapture+_2021-03-07-14-41-58.pngCapture+_2021-03-07-14-42-16.pngCapture+_2021-03-07-14-42-28.pngCapture+_2021-03-07-14-42-40.pngCapture+_2021-03-07-14-42-56.pngCapture+_2021-03-07-14-43-12.pngCapture+_2021-03-07-14-43-31.png

Capture+_2021-03-07-14-41-26.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hustler napisał:

Koniec świata - do niedawna na parkingu to można było kupić podróbki perfum albo zegarki, a teraz sprzedają chińskie doki. :D

 

No, powiem jeszcze raz, że nie spodziewałem się. Świetne słuchaweczki z ogromną przestrzenią, czystością grania, separacją dźwięków i naprawdę doskonałym basem... 

No te BA15 elegancko wyglądają... 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@requalczyli jestem bardzo do tyłu. Przynajmniej ładne, ale to TRN, to mocna Vka z ostrą górą. Obstawiamy? ;)

@Hustler i super, najważniejsze że Tobie pasują. Chociaż u mnie się pojawia tzw. driver flex, dlatego przestałem ich używać do spania.
@janek patufkaja jak poznałem ten trick, to wszystkie gumki tak przestawiłem. Niektóre też zepsułem. Tylko SpinFitów mi szkoda było. Ale ogólnie, to bardzo fajny i użyteczny trick. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Nesper napisał:

@requalczyli jestem bardzo do tyłu. Przynajmniej ładne, ale to TRN, to mocna Vka z ostrą górą. Obstawiamy? ;)

@Hustler i super, najważniejsze że Tobie pasują. Chociaż u mnie się pojawia tzw. driver flex, dlatego przestałem ich używać do spania.
@janek patufkaja jak poznałem ten trick, to wszystkie gumki tak przestawiłem. Niektóre też zepsułem. Tylko SpinFitów mi szkoda było. Ale ogólnie, to bardzo fajny i użyteczny trick. 

W cenie jakiej wiszą na ten moment bez upustu, to bym nie ryzykowal. Zapewne to ich trik marketingowy. Domniemam, że potem dadzą pół ceny, czyli 600 zl. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nesper napisał:

ja jak poznałem ten trick, to wszystkie gumki tak przestawiłem. Niektóre też zepsułem. Tylko SpinFitów mi szkoda było. Ale ogólnie, to bardzo fajny i użyteczny trick. 

 

No ok, może ortodox ze mnie ale se popróbuję z innymi gumkami, te które miałem wywinięte to chyba od jakichś Sony były..

Edytowane przez janek patufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Chyba w cenie jakiej wiszą na ten moment bez upustu to bym nie ryzykowal. Ale to ich pewnie trik marketingowy. Potem dadzą pewnie pół ceny, czyli 600 zl. 

Wow, wysoko się cenią. Żeby się z tym nie przejechali. Szkoda, że gdy Chińczycy poczują krew, to drenują go do porzygu :(

1 minutę temu, janek patufka napisał:

 

No ok, może ortodox ze mnie ale se popróbuję z innymi gumkami, te które miałem wywinięte to chyba od jakichś Sony były..

Bo też nie każde tipsy się nadają. Chyba najchętniej wszyscy w taki sposób modyfikowali te od KZ. I fakt, są wręcz stworzone do tego.

A tak w ogóle, to fajne IEMy sprzedajesz. Kusi mnie KC2, ale lepiej niech to pozostanie tylko kuszeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nesper napisał:

Wow, wysoko się cenią. Żeby się z tym nie przejechali. Szkoda, że gdy Chińczycy poczują krew, to drenują go do porzygu :(

Bo też nie każde tipsy się nadają. Chyba najchętniej wszyscy w taki sposób modyfikowali te od KZ. I fakt, są wręcz stworzone do tego.

A tak w ogóle, to fajne IEMy sprzedajesz. Kusi mnie KC2, ale lepiej niech to pozostanie tylko kuszeniem ;)

 

No bo mnie czeka pół roku przerwy. Pół roku wynajmu i przeskok na nowy lokal mieszkaniowy. Szkoda aby to leżało w pudełku. Przemyśl, napisz. 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 14:30, Nesper napisał:

Lubię, gdy IEMy są całe metalowe. Jak widzę słuchawki z żywicy, albo z plastiku, to wolę wybrać metalowe. Nawet, gdy mają gorszą jakość dźwięku. Niestety często kupujemy oczami, więc jak coś nam się podoba, to nie odpuścimy. Ja nigdy nie kupiłbym KB100, gdyby mi się nie podobały. Od razu się w nich zakochałem, a dopiero później zacząłem szukać recenzji na ich temat. 

Ja mam podobne podejście tzn. nie kupiłbym czegoś, co mi się po prostu nie podoba. Lubię metal, ale nie mam nic przeciwko tworzywom sztucznym. Przykładowo KZ DQ6 moim zdaniem wyglądają świetnie - bardzo ładny metalowy front i przeźroczysty plastik z ergonomicznym profilowaniem. Przy okazji grają naprawdę dobrze. Z metalowych IEM-ów chodzą za mną Tripowin TC-01 w kolorze rozlanej benzyny. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem oprogramowanie w swoim sony nwa45. Posłuchałem Aune e1. Odwróciłem kz starline i jakieś tam jeszcze chińskie bez nazwy i posłuchałem na dt6. Po odwróceniu tipsów jest na pewno inaczej, na plus, tak jak podejrzewałem trzeba mi dłuższych tipsów do senferów. Ogólnie posłuchałem chwilę na jednych i na drugich i sorry, ale za co ja dałem te pieniądze to nie wiem. Szybko wyłączyłem te cuda i spakowałem z powrotem do szuflady. Może nie mam dnia na te pierdziawki, ale ten stan w sumie utrzymuje się cały czas. To nie ma startu do chociażby nausznych ml750, a gdzie dalej. Pisałem kiedyś, że kef m100 wygryzły u mnie mh1c i tak pewnie było i może jest. Ale długo ich już nie słuchałem, a jedyne co mi tkwi w pamięci to mh1c. Zawsze grały z klasą i bez obrzydzenia w stosunku do dużych nauszników, a tylko tego oczekuję od dousznych knopków. Dziś e1 i dt6 grały mi naprawdę źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bob2000 napisał:

Zaktualizowałem oprogramowanie w swoim sony nwa45. Posłuchałem Aune e1. Odwróciłem kz starline i jakieś tam jeszcze chińskie bez nazwy i posłuchałem na dt6. Po odwróceniu tipsów jest na pewno inaczej, na plus, tak jak podejrzewałem trzeba mi dłuższych tipsów do senferów. Ogólnie posłuchałem chwilę na jednych i na drugich i sorry, ale za co ja dałem te pieniądze to nie wiem. Szybko wyłączyłem te cuda i spakowałem z powrotem do szuflady. Może nie mam dnia na te pierdziawki, ale ten stan w sumie utrzymuje się cały czas. To nie ma startu do chociażby nausznych ml750, a gdzie dalej. Pisałem kiedyś, że kef m100 wygryzły u mnie mh1c i tak pewnie było i może jest. Ale długo ich już nie słuchałem, a jedyne co mi tkwi w pamięci to mh1c. Zawsze grały z klasą i bez obrzydzenia w stosunku do dużych nauszników, a tylko tego oczekuję od dousznych knopków. Dziś e1 i dt6 grały mi naprawdę źle :D

 

Moim zdaniem Mh1c to są bardzo dobre słuchawki - ekstremalnie gładki i naturalny dźwięk, ja nie wiem czy kiedykolwiek miałem słuchawki które mogę uznać za jednoznacznie lepsze niż te Sony za 30 zł :) 

Mają kilka problemów - oczywiście beznadziejny kabel, bas jest zdecydowanie zbyt mocno podbity, do tego ja początkowo nie bardzo potrafiłem je odpowiednio wsadzić w ucho, trochę zajęło mi dobranie odpowiednich gumek. I wiadomo - to nie są słuchawki które bombardują detalem - znaczy nic mi w ich dźwięku nie brakuje, te detale gdzieś tam są, ale nie są uwydatnione jak np. w różnych słuchawkach z przetwornikami armaturowymi. Ale jeżeli chodzi o realizm, to te Sony od telefonu uważam za jedne z lepszych słuchawek jakie miałem, co może brzmi jak żart, ale tak naprawdę jest :)

A co tam na tego A45 zainstalowałeś? Jakieś różnice na plus lub na minus? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności