Skocz do zawartości

AKG K618DJ


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sporo się naczytałem o K618DJ, jeśli chodzi o dźwięk większość osób zdecydowanie poleca. Mi również przypadł do gustu, podobają mi się wizualnie i są wygodne jednak odstrasza mnie ten pałąk o którym wszyscy piszą.

Da się jakoś uniknąć pękania? Jakoś specjalnie dużej głowy nie mam i będę uważał na pałąk, warto zaryzykować?

 

 

A powiedzcie mi... jak to jest z gwarancją? Czy obejmuje takie coś jak właśnie pęknięty pałąk?

Jeśli tak to na jakiej zasadzie działa?

 

Dwa posty wyżej napisałem, że popękane wymieniają na nowe...... Z resztą często można to wyczytać wątkach o K618 czy ogólnie AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem K618 DJ i powiem szczerze, że jestem rozczarowany... Szukałem czegoś, co będzie jakości aktualnie posiadanych CAL, tylko z 2 razy mocniejszym basem(tak, jestem bassheadem). Słuchawki faktycznie okazały się cieplejsze, poza tym nic się nie zmieniło w porównaniu z CAL. Basy na tym samym poziomie, dźwięk mniej wyraźny(a sądziłem, że w CAL jest studnia). Obie pary podłączone do Fiio E07K, więc nie ma na co narzekać jeśli chodzi o źródło. Dzisiaj zaczynam wygrzewanie, myślicie że ono jest w stanie sporo zmienić na korzyść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem czegoś, co będzie jakości aktualnie posiadanych CAL, tylko z 2 razy mocniejszym basem(tak, jestem bassheadem). Słuchawki faktycznie okazały się cieplejsze, poza tym nic się nie zmieniło w porównaniu z CAL. Basy na tym samym poziomie. Obie pary podłączone do Fiio E07K, więc nie ma na co narzekać jeśli chodzi o źródło.

 

Szukałem czegoś, co będzie jakości aktualnie posiadanych CAL ?? ?? ?? Że co ?

 

Słuchawki faktycznie okazały się cieplejsze - Basy na tym samym poziomie ?? ?? To cieplejsze czy nie cieplejsze.. ?

 

Z tego wszystkiego najbardziej mnie interesuje jak używasz tego E07K, po prostu jako wzmacniacz i sygnał analogowy z czegoś innego czy wyprowadzasz najpierw sygnał cyfrowy i E07K wzmacnia i zamienia na Analogowy. Jakie masz źródło?? Czy ten wzmacniacz dużo wnosi do twoich K618, uznał byś go za niezbędny? Ja mam zamiar wymienić k618 na k67 (podobno mocniejsze a jak nie to chyba zrezygnuje z AKG) i bardzo mnie ciekawi czy warto inwestować w tego FIIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem K619 i na razie jestem bardzo zadowolony. Jak się zepsują to kupie K67 ;)

 

Jednak coś mnie zaciekawiło. Używam ich z Sansa Clip lub z Nokia Lumia 900. I bardzo mi odpowiada dźwięk. Nie miałem jeszcze okazji posłuchać ich z żadnych wzmacniaczem słuchawkowym, ale podłączyłem je do ultrabooka. I była jakaś tragiczna masakra. Bas to myślałem, że mnie zabije. O ile na przenośnych odtwarzaczach jest ok, basu jest dużo, ale jest wg mnie kontrolowany, tak na ultrabooku bas zalewał wszystko o.O Do tej pory nie miałem z żadnymi słuchawkami problemów po podłączeniu ich do tego ultrabooka (Asus UX31E-RY009V). Inne słuchawki dalej grają dobrze z nim, ale AKG K619 tracą kompletnie kontrole nad basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... kupiłem K618DJ, powiedzcie mi teraz czy jest jakiś sposób żeby zminimalizować ryzyko pęknięcia, jakieś rady? ;)

Skrop je święconą wodą. ;) A tak na serio to dziwne. Te słuchawki nie kosztują kilka złoty tylko jednak 4 stówki. AKG wie, że o wadliwym pałąku i nie poprawi konstrukcji ? Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony, faktycznie tak jak wcześniej niektórzy pisali jestem w stanie wybaczyć słaby pałąk dzięki niesamowitemu brzmieniu tych słuchawek.

Święconą wodą kropił ich nie będę :D głowy jakiejś wielkiej też nie mam więc mam nadzieję, że nie będzie problemów.

 

Ale już teraz widzę, że muszę zaopatrzyć się w jakiś dobry odtwarzacz. Laptop i Galaxy S3 średnio dają radę za to jak podłączyłem je do kina pioneer to jednym słowem masakra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skleiłem. Potem pękły w innym miejscu, znów skleiłem. Potem pałąk się wyszczerbił w miejscu gdzie wysuwają się słuchawki, znów zakleiłem. Nie chce mi się bawić w wymiany itd. Po co? Przecież nowe też pękną. A ja kupiłem przez allegro więc jeszcze więcej zabawy. Porobiłem ładne obręcze z takiego atłasu samoprzylepnego z empika i już. \

Ale wiem, że ludziom wymieniają.

A tobie gdzie pękły, bo że na pałąku to wiem.

Edytowane przez rudi40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie PX360 je deklasują a dużo droższe nie są :)

 

To by znaczyło że grają klasę wyżej, wątpię w to... -_- Ale jak będę odbierał AKG z reklamacji to je sobie sprawdzę...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchawki odebrałem dwa dni temu po wymianie serwisowej. Dostałem nowy egzemplarz, od wczoraj słucham właściwie non stop i mam wrażenie że nie uciskają tak jak poprzednie. Czyżby coś poprawili? Wydaje mi się że pady są bardziej miękkie, w każdym razie kilkugodzinny odsłuch nie powoduje już bólu, ewentualnie lekki dyskomfort. Brzmią nadal rewelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Zakupiłem K618DJ na początku października. Parę dni temu (nie wiem nawet jak to się stało), zauważyłem pęknięcie na słuchawkach (zdjęcie). Niestety nie mogę zlokalizować paragonu (oprócz niego posiadam wszystko co dostaje się przy zakupie). Słuchawki kupiłem w sklepie Media-Centrum na Bemowie.

Co proponujecie w takiej sytuacji? Taśma izolacyjna nic nie dała. Udać się do sklepu, by wysłali słuchawki na płatną naprawę? Czy jest szansa, że ktoś z Warszawy użyczyłby mi swojego paragonu z jakiegoś warszawskiego sklepu? Szczerze mówiąc jestem w kropce.

618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni powinni mieć kopię gdzieś u siebie, pogadaj z nimi w końcu to nie byle jaki sklep ;)

 

Kartę gwarancyjną masz pewnie od AKG ? W sumie mógłbyś podesłać do serwisu jak jest ta karta i nalepka, że są z Katowic od dystrybutora to nowy model przecież powinno przejść bez paragonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z tyłu posiadam nalepkę z numerem seryjnym oraz nalepką o dystrybutorze z Katowic oraz pustą kartę gwarancyjną.

Zadzwonię później jeszcze raz do media-centrum oraz do serwisu AKG czy na podstawie numeru seryjnego przyjmą mi słuchawki :)

 

edit: zadzwoniłem do AKG, podałem numer seryjny. Pani powiedziała mi bym spakował słuchawki w oryginalnym pudełku i na kartce napisał adnotacje, że nie posiadam paragonu i z jakiego sklepu pochodzą słuchawki i "coś na pewno poradzimy".

Edytowane przez mikla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności