Skocz do zawartości

Bądź bohaterem w swoim audio - czyli dzisiaj sam zrobiłem...


shady_slim

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ulubiona seria słuchawek przenośnych nausznych, Audio-Technica ESW, cierpi na jeden problem - oryginalne pady, choć zrobione z miękkiej skóry, są płaskie i szybko nagrzewają uszy.

Rozwiązaniem wydawało mi się znalezienie wyższych i bardziej miękkich padów. Akurat miałem jedną parę takich padów w szufladzie, ale rozmiar jest trochę większy niż oryginalne - 80mm vs 70mm. Założone były luźne, spadały i wydawało mi się, że trochę przeciekały.

IMG_20240403_225957.jpg


Zrobiłem więc sobie ring adaptery.

 

Prototyp:

IMG_20240403_230037.jpg



Pierwszy model 'produkcyjny':
IMG_20240403_230136.jpg



Słuchawki z padami 80mm:
IMG_20240403_230612.jpg

Jestem zadowolony z wyniku. Pady leżą jak 'ulał', nie ślizgają się i nic nie przecieka :)


PS. Na zdjęciu widać moda wykonanego przez naszego forumowego magika @espe0, oryginalny kabel o grubości nici dentystycznej został wywalony i zamontowane zostały złączki 3.5mm. Dziękuję kolego za świetną robotę :)

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, kuman napisał(a):

no wiesz.... to mojo jest, piedestał to Jego miejsce.....

wtyczka kabla wystaje poza obudowę.

 

Po co se taki cygański kabel kupiłeś? Ta wtyczka jest ogromna, ciężka, robi niepotrzebną dźwignię i obciąża gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawione gniazdko do ATH-A550Z, przy okazji też modzik odmulający brzmienie i dodający "szczyptę" sopranu - całkiem przyjemne granie :) 

image.png

image.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przerobione na gniazdka i duże pady YH-100, jeszcze tylko dopieścić brzmieniowo.

image.png

image.png

image.png

 


 

13 godzin temu, Birken napisał(a):

na czym polega?

Jedna dziurka dorobiona (przedmuch), druga zaklejona (z tyłu przetwornika) i trochę wygłuszenia w środku.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sirJax napisał(a):

Czy... można zrobić kabelek zbalansowany wg tego schematu?

Nie można, w kablu zbalansowanym masy kanałów muszą być rozłączone, tutaj są połączone.

Druga sprawa masę, a dokładniej to minus, podłączamy do pinu nr3, a pin nr1 jest do podłączenia ekranu, jeśli kabel takowy posiada.

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał(a):

Nie można, w kablu zbalansowanym masy kanałów muszą być rozłączone, tutaj są połączone.

Druga sprawa masę, a dokładniej to minus, podłączamy do pinu nr3, a pin nr1 jest do podłączenia ekranu, jeśli kabel takowy posiada.

image.png

Ja nie pytam o interkonekt,  tylko o kabel zbalansowany do słuchawek, a schemat dotyczy xlr 3pin do 2x jack, czyli nie jest to zbalansowany kabel sluchawkowy, to ile żył taki kabel musi mieć?

Bo mam jeden warkocz 4 żyłowy litza na metry kiedyś kupiony z FAW i chciałbym go wykorzystać. 

Albo jak jest realizowana przejściówka z 2 x xlr 3pin do 1x XLR 4pin (schemat).

Czy lepiej xlr 4pin?

Male4PinXLR.JPG.6868ef442da5525547d9ba8e60796069.jpeg

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sirJax napisał(a):

Ja nie pytam o interkonekt,  tylko o kabel zbalansowany do słuchawek, a schemat dotyczy xlr 3pin do 2x jack, czyli nie jest to zbalansowany kabel sluchawkowy, to ile żył taki kabel musi mieć?

Bo mam jeden warkocz 4 żyłowy litza na metry kiedyś kupiony z FAW i chciałbym go wykorzystać. 

Albo jak jest realizowana przejściówka z 2 x xlr 3pin do 1x XLR 4pin (schemat).

Czy lepiej xlr 4pin?

Male4PinXLR.JPG.6868ef442da5525547d9ba8e60796069.jpeg

Nigdy nie widziałem przewodu zbalansowanego zakończonego XLRem 3-pinowym, chyba że od strony wtykanej do słuchawek... Ewidentnie 3-pinowy... No za mało pinów ma.

 

Mógłbyś co najwyżej dwa przewody 3.5 mm -> XLR 3 pin i spięte później przejściówką 2x XLR 3 pin do XLR 4 pin, takie już widziałem, Zeos używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sirJax napisał(a):

Czy lepiej xlr 4pin

Zależy jakie masz wyjście we wzmacniaczu. Ale jeśli masz i jedno i drugie, to moim zdaniem lepiej XLR 4-pin, bo bardziej uniwersalne jakbyś np do kogoś chciał zabrać słuchawki z tym kablem. Użytkowo też moim zdaniem wygodniejsze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Leairve napisał(a):

Nigdy nie widziałem przewodu zbalansowanego zakończonego XLRem 3-pinowym, chyba że od strony wtykanej do słuchawek... Ewidentnie 3-pinowy... No za mało pinów ma.

Ale przejściówki z 2x xlr 3pin do 1x xlr 4 pin są,  wzmacniacze słuchawkowe też mają podwójne wyj. XLR 3 pin, gdzie jeden xlr jest dla lewego kanału, a drugi xlr jest dla prawego kanału,  jak można się domyślić.

Stąd pewno taki schemat jaki wrzuciłem.

7 minut temu, Perul napisał(a):

Zależy jakie masz wyjście we wzmacniaczu. Ale jeśli masz i jedno i drugie, to moim zdaniem lepiej XLR 4-pin, bo bardziej uniwersalne jakbyś np do kogoś chciał zabrać słuchawki z tym kablem. Użytkowo też moim zdaniem wygodniejsze.

We wzmacniaczu mam 3 rodzaje wyj. słuchawkowych 2 x XLR 3pin, 1 x XLR 4pin i 1 x jack 6,3mm.

W sklepie @Audiofanatyk są też takie przejściówki z 2 x XLR 3pin do 1 x XLR 4pin.

 

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/adapter-zbalansowany-sbal-xlr-4-pin-do-2x-xlr-3-pin/

W Audeos @Mayster też oferuje kable słuchawkowe z wtykami do wzmacniacza 2 x XLR 3pin.

 

 

Edytowane przez sirJax
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sirJax napisał(a):

Ale przejściówki z 2x xlr 3pin do 1x xlr 4 pin są,  wzmacniacze słuchawkowe też mają podwójne wyj. XLR 3 pin, gdzie jeden xlr jest dla lewego kanału, a drugi xlr jest dla prawego kanału,  jak można się domyślić.

Stąd pewno taki schemat jaki wrzuciłem.

To nie są wyjścia słuchawkowe. Pewnie można je tak użyć, ale to typowe rozwiązanie dla wzmacniaczy z funkcją preampa. One czasem nie działają zawsze na określonym napięciu? Taki line-out.

 

W każdym razie już ci Perul napisał, że muszą mieć osobne masy żeby to był przewód zbalansowany.

Czyli w uproszczeniu potrzebujesz dwóch przewodów 3.5 mm -> XLR 3-pin.

 

 

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/stupid-question-driving-headphones-with-preamp-output.5460/

 

Tutaj jest dyskusja na temat sensu robienia czegoś takiego. Może się okazać że w przypadku twojego urządzenia jest to bez sensu albo nawet głupie.

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Leairve napisał(a):

W każdym razie już ci Perul napisał, że muszą mieć osobne masy żeby to był przewód zbalansowany.

Czyli w uproszczeniu potrzebujesz dwóch przewodów 3.5 mm -> XLR 3-pin.

Hifimany mają wej.na słuchawki minijack 3,5mm 3 pin, więc może tak.

Tylko po co na membrany w planarach 3piny?

W Audeze wej.mini xlr 4pin i tak sa w środku któreś mostkowane, bo wchodzą dwa przewody do wtyków.

Ostatnio audeos @Mayster robił dla mnie kabelek z wtykami na życzenie XLR 4 pin Ranko RCBL 1040M rodowany i na drugim końcu mini xlr 4pin Furutecha, pewno kojarzy zamówienie.  😉

Ale mam warkocz 4 żyłowy do Audeze i chce go wykorzystać, za jakiś czas i tak pewno zamówię jakąś ósemkę 8S, bo 8 żyl nie umiem zaplatać 🤭

Ale na razie muszę dać odpocząć portfelowi 😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sirJax napisał(a):

Hifimany mają wej.na słuchawki minijack 3,5mm 3 pin, więc może tak.

Tylko po co na membrany w planarach 3piny?

Bo wtyki 3.5 mm mono (tip sleeve - TS) są (były) droższe niż w większej ilości produkowane wtyki stereo (tip ring sleeve - TRS) i pewnie z gniazdami jest to samo. Ja mam teraz przewód z wtykami mono 3.5 mm i normalnie używam z Hifimanami. Te przewody z wtykami stereo po prostu mają ring "niepodpięty". :)

 

 

===

 

 

11 minut temu, sirJax napisał(a):

Owszem są, znajdują się na froncie i są to wyj.dual mono 2 x XLR 3 pin. wg specyfikacji, wyjścia na końcówkę z pre są z tyłu wzmacniacza.

A no to chyba że tak. Rzadka rzecz. :D 

 

Edytowane przez Leairve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Leairve napisał(a):

Bo wtyki 3.5 mm mono (tip sleeve - TS) są (były) droższe niż w większej ilości produkowane wtyki stereo (tip ring sleeve - TRS) i pewnie z gniazdami jest to samo. Ja mam teraz przewód z wtykami mono 3.5 mm i normalnie używam z Hifimanami. Te przewody z wtykami stereo po prostu mają ring "niepodpięty". :)

Pewno tak jest. 🙂

 

22 minuty temu, Leairve napisał(a):

no to chyba że tak. Rzadka rzecz

Eeeee, chyba nie.

Jest trochę takich wzmacniaczy, nawet chińskie by się znalazły. 

Wiem, że najlepiej gra właśnie z tych wyjść 2 x XLR 3 pin, dlatego chciałem je wykorzystać, a idą już do mnie XLRy 3pin Nakamichi srebrzone, tylko nie wiem, czy to dobry kierunek do Organiców, bo górę mają dość klarowną, że tak się wyrażę 🙂

Chociaż dobre srebro nie jazgocze i nie iskrzy...😉

Edytowane przez sirJax
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2024 o 23:15, sirJax napisał(a):

Pytanko, raczej proforma.

Czy do słuchawek Hifiman Arya Organic można zrobić kabelek zbalansowany wg tego schematu?

 

red-s-music-au56bx-03m-standard-2x5-kabel-audio-2-x-jack-mono-63-2-x-xlr-f-czarny.jpg

 

W dniu 26.04.2024 o 11:32, Perul napisał(a):

Nie można, w kablu zbalansowanym masy kanałów muszą być rozłączone, tutaj są połączone.

Na to wychodzi, że to tzw. kabelek dual mono do wyjść słuchawkowca 2 x XLR 3 pin, które są wyjściem słuchawkowym dual mono.

Zwarcie 1 z 3 tworzy żyłę masową plus żyła sygnałowa pin 2 dla jednego kanału, to tłumaczy skąd to wyj. dual mono.

Takie wyjścia ma np. Cayin IHA 6, Moon 430 HA...

Takie kable słuchawkowe oferuje przecież Audeos i Audiofanatyk i myślę, że właśnie wg tego schematu, podobnie jest robiony adapter 2 x XLR 3pin do XLR 4 pin też w ofercie Audiofanatyka.

Myślę, że wyjście dual mono w sluchawkowcu może być lepsze niż wyjście zbalansowane XLR 4 pin.

 

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności