Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

A mi tam nic nie syczy, na padach nieobszytych, z ciepłej integry, z ciepłej yamahy, wygrzane słuchawki grają świetnie, z zimniejszych UNITRY i HA400 jest już gorzej, ale to tylko PRAKTYKA potwierdza teorię o łączeniu słuchawek ze wzmakami/źródłami w sposób odpowiedni. Ciepłe z zimnym, innym kombinacjom mówimy nie. Trudno mi wręcz uwierzyć że komuś 681 syczą z ciepłego wzmaka (słuchawkowego)/źródła. A jeśli syczą z zimnego... użyj innego źródła kolego. Cale (ciepłe) grają mi dokładnie odwrotnie: na yamasze i integrze źle, na UNitrze i HA400 rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać, że każdy słyszy trochę inaczej. Jednemu podoba się to, drugiemu tamto. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ma się wątpliwości, to najlepiej zrobić odsłuch prywatnie i nie opierać się tylko i wyłącznie na opinii kogoś tam. Sylerowi nic nie syczy, a Kowalskiemu syczy i nic z tym nie zrobimy laugh.gif.

Edytowane przez Troy92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać, że każdy słyszy trochę inaczej. Jednemu podoba się to, drugiemu tamto. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ma się wątpliwości, to najlepiej zrobić odsłuch prywatnie i nie opierać się tylko i wyłącznie na opinii kogoś tam. Sylerowi nic nie syczy, a Kowalskiemu syczy i nic z tym nie zrobimy laugh.gif.

 

@Troy -> ok. ale wypowiedź trochę nieadekwatna. Ktokolwiek by nie słuchał u mnie (w moim egzemplarzu, na moim sprzęcie) syczenia nie uświadczy i różnice w odbieraniu muzyki nie mają znaczenia... Jakby tak było to jeden by usłyszał przejeżdżający autobus a drugi nie? -> bo inaczej słyszą? :lol: Mogłoby być np. tak, że jednego to syczenie by denerwowało drugiego nie, a to już zupełnie inna sprawa. Ja ogólnie nienawidzę, jak coś zakłóca odbiór muzyki, tzn. chciałbym aby wokale brzmiały jak wokale, tak jakbym stał przy osobie śpiewającej. Bardzo mine denerwują źle nagrane płyty gdzie "słychać mikrofon". Tym bardziej syczenie by mnie denerwowało. Dlatego mówię, może na innych egzemplarzach naprawdę słychać syczenie, z tym się nie spieram, jednak na tym co mam syczenia nie mam co mnie bardzo cieszy :D

 

Jeśli chodzi o modyfikacje to postanowiłem zakupić lutownice, trochę śrubokręcików i sam się zacznę bawic przy grzebaniu w słuchawkach i w prostej elektronice. Ale to z czasem :)

 

A co do filmiku, to chyba są ciekawsze rzeczy do nagrywania niż zabawa igłą i nitką. ;)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać, że każdy słyszy trochę inaczej. Jednemu podoba się to, drugiemu tamto. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ma się wątpliwości, to najlepiej zrobić odsłuch prywatnie i nie opierać się tylko i wyłącznie na opinii kogoś tam. Sylerowi nic nie syczy, a Kowalskiemu syczy i nic z tym nie zrobimy laugh.gif.

 

@Troy -> ok. ale wypowiedź trochę nieadekwatna. Ktokolwiek by nie słuchał u mnie (w moim egzemplarzu, na moim sprzęcie) syczenia nie uświadczy i różnice w odbieraniu muzyki nie mają znaczenia... Jakby tak było to jeden by usłyszał przejeżdżający autobus a drugi nie? -> bo inaczej słyszą? :lol: Mogłoby być np. tak, że jednego to syczenie by denerwowało drugiego nie, a to już zupełnie inna sprawa. Ja ogólnie nienawidzę, jak coś zakłóca odbiór muzyki, tzn. chciałbym aby wokale brzmiały jak wokale, tak jakbym stał przy osobie śpiewającej. Bardzo mine denerwują źle nagrane płyty gdzie "słychać mikrofon". Tym bardziej syczenie by mnie denerwowało. Dlatego mówię, może na innych egzemplarzach naprawdę słychać syczenie, z tym się nie spieram, jednak na tym co mam syczenia nie mam co mnie bardzo cieszy :D

 

Jeśli chodzi o modyfikacje to postanowiłem zakupić lutownice, trochę śrubokręcików i sam się zacznę bawic przy grzebaniu w słuchawkach i w prostej elektronice. Ale to z czasem :)

 

Ja mówię, że Radiusy nie zamulają, ale niektórzy recenzenci piszą, iż jednak zamulają i nie możemy się dogadać w tej kwestii. Ja twardo stoję przy swoim, a oni przy swoim. Tłumaczenie typu: "ich model syczy czy zamula" też mija się z celem, bo to herezja. Fakt faktem Ty tam masz jakieś magiczne skarpety, a cała reszta słucha na firmowych padach, więc Twój przypadek jest nieco inny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zapominać, że każdy słyszy trochę inaczej. Jednemu podoba się to, drugiemu tamto. Ogólnie rzecz biorąc jeśli ma się wątpliwości, to najlepiej zrobić odsłuch prywatnie i nie opierać się tylko i wyłącznie na opinii kogoś tam. Sylerowi nic nie syczy, a Kowalskiemu syczy i nic z tym nie zrobimy laugh.gif.

 

@Troy -> ok. ale wypowiedź trochę nieadekwatna. Ktokolwiek by nie słuchał u mnie (w moim egzemplarzu, na moim sprzęcie) syczenia nie uświadczy i różnice w odbieraniu muzyki nie mają znaczenia... Jakby tak było to jeden by usłyszał przejeżdżający autobus a drugi nie? -> bo inaczej słyszą? :lol: Mogłoby być np. tak, że jednego to syczenie by denerwowało drugiego nie, a to już zupełnie inna sprawa. Ja ogólnie nienawidzę, jak coś zakłóca odbiór muzyki, tzn. chciałbym aby wokale brzmiały jak wokale, tak jakbym stał przy osobie śpiewającej. Bardzo mine denerwują źle nagrane płyty gdzie "słychać mikrofon". Tym bardziej syczenie by mnie denerwowało. Dlatego mówię, może na innych egzemplarzach naprawdę słychać syczenie, z tym się nie spieram, jednak na tym co mam syczenia nie mam co mnie bardzo cieszy :D

 

Jeśli chodzi o modyfikacje to postanowiłem zakupić lutownice, trochę śrubokręcików i sam się zacznę bawic przy grzebaniu w słuchawkach i w prostej elektronice. Ale to z czasem :)

 

Ja mówię, że Radiusy nie zamulają, ale niektórzy recenzenci piszą, iż jednak zamulają i nie możemy się dogadać w tej kwestii. Ja twardo stoję przy swoim, a oni przy swoim. Tłumaczenie typu: "ich model syczy czy zamula" też mija się z celem, bo to herezja. Fakt faktem Ty tam masz jakieś magiczne skarpety, a cała reszta słucha na firmowych padach, więc Twój przypadek jest nieco inny.

 

Obecnie mam pady od 668B i na Clip+ bez odcięcia góry też syczą. Jednak na sprzęcie stacjonarnym już nie. Nie mówię, że są to słuchawki niesyczące, bo one rzeczywiście syczą. Jednak mam takie szczęście, że zgranie z moim sprzętem niweluje to syczenie. manuelvetro na jamaszce też nie syczą. Więc oprócz modów i różnych innych sposobów, czasem wystarczy dobranie odpowiedniego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doświadczam syczenia nie we wszystkich kawałkach, przykładowo: album Love over Gold Dire Straits syczy baaardzo i jest to denerwujące, natomiast całe Brothers in Arms jest wręcz miodnie :D. Ale to na Arcamie CD, do integry pctowej nie podpinam się ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, to jednak hd-681 są zimniejsze od cal!?

 

Albo Cal cieplejsze od 681. Dla mnie to jest oczywista oczywistość, choć przyznam, że nie wiem, czy to 681 są bliżej neutralności, a Cal ocieplone (podbarwione), czy zachodzi sytuacja odwrotna przy czym 681 byłyby oziębione. Skłaniałbym się jednak dużo bardziej ku tezie, że 681 są dużo bliżej neutralności niż Cal.

Dla mnie te słuchawki to swoje przeciwieństwa. Przeciwieństwa, które się uzupełniają - jeśli słucham muzy w Cal i czegoś mi brakuje, zakładam 681 i jest ok - i odwrotnie.

Idealna para komplementarnych przeciwieństw. Zależy też na czym mam słuchać - do yamahy i integry nigdy nie założę Cal (bo nie mają tam startu do 681), na unitrze, HA400 i mp3 grundig Cale śmigają piękniej od 681. W 681 nie będę słuchał jazzu, muzyki świata i kubana-africana, bo Cal czarują tam bezkonkurencyjnie. Metal, heavy, rock - tutaj wolę 681, choć na swoich źródłach Cal też piknie grają. Jak to wielokrotnie pisaliście - co kto lubi, lub różne słuchawki do różnych zastosowań. Fajnie jest mieć kilka par różnych słuchawek, tak jak fajnie jest mieć kilka różnych samochodów. Tylko że ze słuchawkami wychodzi i bezpieczniej i taniej, nawet nie wzmiankując mistrza w relacji cena jakość jakim jest 681, a frajda i radocha jest moim skromnym zdaniem, użytkownika do tej pory dwóch samochodów (nie jednocześnie, niestety) sportowego japońca i brytyjskiego rodzinnego sedana, w zupełności porównywalna - a w moim przypadku nawet ze wskazaniem na słuchawki.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki wygrzewam już od ok 20h i już słychać wyraźną poprawębiggrin.gif no i fakt te słuchawki syczą ale myślę, że to z czasem się lekko uspokoi

spróbuję jeszcze tego moda ze skarpetkami i jeszcze parę innych z http://rockgrotto.proboards.com/index.cgi?board=review&action=print&thread=4769 i ciekawe co z tego będzierolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wygrzaniu kilkudziesięciu godzinnym postanowiłem coś w nich zmienić. W szafie znalazłem stary plusz i kawałek gąbki.

 

W załącznikach wyniki zabawy.

 

Zmiany:

 

-bas złagodniał - mniejsza szczelność,

-milusio w radary:)

-scena troszkę się poszerzyła.

-wysokie są bardziej naturalne jak dla mnie.

 

Pozdrawiam, k

IMG_1175.JPG

IMG_1174.JPG

Edytowane przez kamil3762
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas milczałem, ale tylko dlatego że wszystko co miałem napisać, napisałem. Słucham 681, po prostu, ostatnio zachwycony brzmieniem playera"jplay", spartański jak cholera, ale przeskok w jakości do foobara, jest podobny miedzy foobarem a winampem, polecam... teraz leci metheny flac 24/192...miodzio

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod Kamila muszę przyznać odpychający w wyglądzie.

 

Dziś doszły do mnie te SL. Póki co jestem po 3h odsłuchu i jedyne co mi przeszkadza to przesadny wokal i trochę brakuje mi basu, już i tak po tych 3h jest lepiej, bo z początku były w tym aspekcie wręcz anemiczne. Ponad 30x Gloomy Sunday zaczyna owocować ;)

Edytowane przez maciej3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Zakupiłem te słuchawki po przeczytaniu wielu tematów na forum. Jestem zadowolony z zakupu.. ale czegoś mi brakuje. Słucham ich z Xonara DX, czasem przez amplituner Onkyo. Chciałbym kupić jakiś wzmacniacz słuchawkowy z Dacem, co moglibyście polecić? Myślałem o UDAC-2, Audinście, Musiland Monitor 02 lub 03, czy może jakiś dac i polować na forum608? Bardzo prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwowzór budowy AKG K 240 DF lub AKG K 240 Studio MK II.

 

Moje kupione w "music-express" szły ponad 8 dni (fajny expres dry.gif !!! ). Od początku jakoś już niezle grały, choć fakt troche im sie poprawiło , grały ok 50h, materiał w środku przyklejany.

 

 

 

MOD HD681, może jeszcze jakiś pomysły.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prosty mod za pomocą bawełnianych skarpetek :) bez użycia igły.

Skarpetki obcięte za piętą, od obciętej strony założone na słuchawki na nie przyszły pady i od

środka na zewnątrz ściągaczem na słuchawki. Efekt jak na zdjęciach.

Nie miałem czerwonych ;)

1.jpg

2.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci to wyszło. Jakbyś mógł to jakoś jeszcze raz wyjaśnić, jak zrobiłeś tego moda, bo albo jest późna pora i nie rozumiem co czytam :) albo ciężko mi jest to sobie wyobrazić - było by fajnie :rolleyes:

 

Ja mam założony welur na pady teraz, ale szczerze powiedziawszy nie ma on takiego wpływu na dźwięk co skarpeta - ze skarpetą było jak dla mnie lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ściągasz pady.

2. Tę część skarpety, która zostaje po obcięciu zakładasz na krawędź muszli.

3. Pad umieszczasz na swoim miejscu pozwalając skarpecie przejść przez otwór w padzie.

4. Skarpetę zawijasz na muszlę (tak, jakbyś chciał coś wywinąć na lewą stronę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obszywanie padów welurem to ja zrobiłem tak:

1. wycinamy pierścień z weluru

2. przyszywamy welur do wewnętrznych i zewnętrznych szwów na padzie - nic się nie zwija, welur jest ładnie naciągnięty

3. ??????

4. PROFIT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ściągasz pady.

2. Tę część skarpety, która zostaje po obcięciu zakładasz na krawędź muszli.

3. Pad umieszczasz na swoim miejscu pozwalając skarpecie przejść przez otwór w padzie.

4. Skarpetę zawijasz na muszlę (tak, jakbyś chciał coś wywinąć na lewą stronę).

 

Dzięki. Już chyba kumam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci to wyszło. Jakbyś mógł to jakoś jeszcze raz wyjaśnić, jak zrobiłeś tego moda, bo albo jest późna pora i nie rozumiem co czytam :) albo ciężko mi jest to sobie wyobrazić - było by fajnie :rolleyes:

Pisałem szybko ogólnikowo nie myślałem że komuś się ten sposób spodoba.

Polskie mało co 100% bawełny.

W skrócie tak jak odpisał Q_nik.

Obcinamy zaraz za piętą (dla rozmiaru 43-45)

Obciętą stroną zakładamy na słuchawki bez pada, nasuwamy do końca ruchomej części słuchawki.

Na słuchawki ze skarpetą nakładamy pady po czym wywracamy skarpetkę na lewą stronę ( ja nakładałem lewą stroną na słuchawki)

Nasuwamy skarpetkę ze ściągaczem - ważne bo to sprawia że nie trzeba nic obszywać - na pady i słuchawki do uzyskania

ułożenia materiału bez fałd.

 

Słuchawki mniej grzeją gdy się wyciągnie wkładkę która emituje materiał

a jest to sporej grubości gąbka.

 

 

Hibi rewelacja!

Dzięki :)

Żona twierdzi że już mi na starość odbija..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności