Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Musiland Monitor 02 US, Audinst MX1, Audiotrak Maya U5, FiiO E10

 

dużo do szczęścia nie potrzeba :D

 

Jeszcze nikt nie sprawdził cube'a więc zachęcam do kupowania i recenzowania :P

 

Są jeszcze inne chińskie wynalazki nie chce mi się ich wymieniać, ale wystarczy przejrzeć posty Johnys'a ;)

 

Pavlo chwali Aune na wymienionych opach podobno gra to na poziomie icon HDP :)

 

Ja teraz słucham w konfiguracji Zune HD > Dock > rega ear > HD681 i brzmi to fenomenalnie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zamieniał. SL są bardziej wszechstronne. I chociaż w niektórych aspektach ciężko znaleźć rywala dla Alessandro, to na Twoim miejscu pozostałbym przy HD681 a te 350 zł zainwestował już teraz w lepsze źródło/dac/amp. Wyżej Pan Owieczka wypisał czego powinieneś szukać :)

Edytowane przez Q_nik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy mi odpowiadają lecz zaciekawiły mnie te MS1. Jak myslicie warto zamienić Superluxy i Cale na Alessandro MS1 ? muzyka raczek metal i rock czasem jazz . zrodło to jak narazie xonar dx ale cos sie z czasem zakupi

 

To zależy co dla Ciebie ma wartość. I jaki dźwięk Ci odpowiada. Bo SQ jest tylko nieznacznie lepsze w MS1i, ale jednak lepsze. Obie pary mają dość ofensywny charakter, z tym że MS1i są bardziej bezpośrednie. Jakby ktoś się zapytał mnie które są lepsze to bez wahania powiedziałbym, że dla mnie alessandro, ale nie jest to przepaść, W dodatku jest tak jak mówi Q_nik bez przyzwoitego źródła nie wejdziesz na wyższy lvl w SQ. Wczoraj na torze zune dock + rega dosłownie mnie wbiły w fotel i rozpłynąłem się w rozkoszy doznań. One same w sobie są bardzo szczegółowe i z moich doświadczeń wynika, że ważniejsze od poziomu grania źródła jest jego synergia z tymi słuchawkami. Bez synergii to jest to takie rypanie << nie wiem jak to inaczej określić :D chociaż da się tego z przyjemnością słuchać. Ale jak właśnie znalazłem wczoraj tą synergie to szczękę zbierałem z podłogi ;) W końcu się dowiedziałem dlaczego je sobie zostawiłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

 

 

mam pytanie co do tych superluxów HD-681 czy podczas odsłuchu czuć jak basy drgają? Tzn drgania przenoszone są na małżowiny? Szukam właśnie takich słuchawek, może dla niektórych to jest negatywne zjawisko a dla mnie to co utraciłem i czego strasznie pożądzam.

 

Moje nałogowe słuchanie muzyki zaczęło się gdy wygrzebałem z szafki ojca sennheisery hd-410sl (starsze pewnie ode mnie ponoć lata 70/80 wyprodukowane u zachodnich sąsiadów a nie w chinach)

 

Tutaj zdjęcia jak wyglądają

 

 

Ogólna charakterystyka to słuchawki mnie ścinały na integrze w komputerze, i naprawdę mała różnica była pomiędzy pc a wzmacniaczem aiwy.( w brzmieniu dużo nie zmieniał tylko dawał im tyle mocy, że można było sobie głowę rozerwać i ile mocy by się nie zapodało nie zaczynały charczeć ani pierdzieć)

 

Właśnie w tych słuchawkach odkryłem magię dubstepu ale pomijając takie gatunki to gitary/ perkusje grały genialnie. Właśnie one miały taką właściwość, że było czuć w nich bas, całe słuchawki drgały a chodzi tu głównie o część, która styka się z uszami co w moim przypadku dawało oszałamiające wrażenie.

 

Niestety świat brutalny, odpoczątku był problem ze stykiem bo kable wyjmowane w nich były, próbowałem to jakoś naprawiać o recablingu mowy w nich nie było ze względu na konstrukcje : do przetworników szły 2 cieniutkie żyłki miedzi wchodząc bezpośrednio w nie i w jednej słuchawce taka żyłka mi się urwała co oznaczało ewidentny koniec, w okolicach 100 zł mogłem u siebie w mieście nabyć ss-y HD-201, które spowodowały, że ze słuchawek praktycznie muzyki przestałem sluchać. Przy ustawieniu na PC hd201 jako słuchawek niema basu, wystrzeliwywuje góra, panuje sybilizacja i przekleństwo, ustawiam je jako normalne głośniki, no dobra chodzą w miarę normalnie ale cicho, grały ogólnie papierowo i z małą dawką basu wogóle nie wspominając o porzadanym efekcie a na wzmacniaczu zachowują się jak słoń w towarzystwie mrówek(chaos, masakra, nieogarniają tyle prądu, charczą i pierdzą) minął rok zacząłem kombinować(bo ze złości mi przestało zależeć) zrobiłem w nich recabling i zdjąłem takie plastiki z środka co ochraniały przetworniki, jest znaczna różnica środek się cofnął dźwięk jest bardziej analityczny teraz jest nieźle ale co z tego skoro to nie są słuchawki dla mnie, zastanawiałem się nad droższym wyborem ale automatycznie większość droższych produktów wymaga konkrentego wzmocnienia i obawiam się, że nie osiągnę porządanego efektu (głównie myślałem o AKG 121k studio).

 

Odkryłem firmę superlux, która za śmieszne pieniądze robi ciekawe słuchawki, przynajmniej tak wynika z opinii ludzi, którzy twierdzą, że po wygrzaniu i zrobieniu własnych padów schodzą nisko z basem itp itd więc tu moje pytanie czy osoby, które je posiadają są w stanie potwierdzić, że występuje w nich to zjawisko?(drganie) I czy przy zapodaniu większej dawki mocy nie robią tego co hd 201?

 

Ewentualnie w jakich słuchawkach spotkam się z tym? Dodam, że tym bardziej te superluxy przykuwają moją uwagę bo są one tak jakby nausze a nie wokołouszne, (wnioskuję z obrazków) co może sprzyjać występowaniu tego efektu.

Edytowane przez husky93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinieneś łączyć przylegania słuchawek do małżowin z tym efektem. Szczególnie, że SL są z tego co mi się wydaje wokółuszne. Osobiście w kwesti superluxów Ci nie pomogę, bo żadnych nie słuchałem. Ale hd201 są po prostu kiepskie, bezpłciowe, i brak im wszystkiego, także basu, nie mówiąc o tym najniższym. Cokolwiek polecimy będzie lepsze. Tylko czy wystarczające?

 

Postaraj sie o odsłuch jakichkolwiek słuchawek które mają dostateczną ilość najniższego basu(najlepiej senki hd380). Może chodzi o samą obecność. Jeśli jednak nie, to zagadaj do kolegi bassfreak, który, co widać po nicku, lubi bas. Szukał i chyba jeszcze nie znalazł takiego wrażenia, które z opisu brzmi podobnie do Twojego, jednak on jako wzór podawał jakieś tam kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także słucham dubstepu, w kilku utworach spotkałem się z takimi drganiami. Pierwszy raz jak to usłyszałem to pomyślałem WTF ? Superluxy mam podłączone pod wzmacniacz od kolumn H/K PM645. Po zwiększeniu głośności nie ma żadnych przesterów... Ogólnie ten efekt jest kosmiczny, właśnie czuje te drgania i to wszystko na badziewiastej SB Live! 5.1. Jakbym miał jakiegoś konkretnego DAC'a to jeszcze ten efekty był by wyraźniejszy. Kluczem do osiągnięcia tych drgań jest lekkie podbicie basu na wzmacniaczu. Naprawdę przetworniki w tych słuchawkach są rewelacyjne...

 

 

Edytowane przez SilverX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie grają :rolleyes: Bardzo równo, nienatarczywie, w pewien sposób 'laid back'. Ogólnie zachowują swoje niektóre naleciałości, jak np. brak ciała w średnim basie i ciepła trochę wyżej. Zostaje za to bardzo dobra szczegółowość, precyzja, selektywność. Zestaw SL + E-MU (0404 USB) jest typowo monitorowy i jeżeli ktoś szuka eteryczności i muzykalności to nie tędy droga. Dostajemy za to precyzyjne, szczegółowe brzmienie monitorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azakmi- ja mam HD681 + EMU 0202 i muszę przyznać, że momentami brakowało ciałka, jednakże solidny equalizer (w moim wypadku AiXcoustic Electri-Q) załatwił sprawę i teraz jest żywo, muzykalnie, a słuchawki nadal grają całkiem detalicznie i czysto. Bassheadem na pewno nie jestem, ale lubię delikatnie ocieplone i pełne brzmienie, a tutaj po godzinie zabawy właśnie coś takiego uzyskałem :) No i EQ przy tych słuchawkach w ogóle jest wskazany, bo góra potrafi dać się we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki wlasnie zamowilem ale obawiam sie o slabe zgrania z dosyc chlodna wieza yamahy.Jaki w miare tani player polecacie do tych sluchawek? jak najlepsza jakosc dzwieku i synergia w miare do wiekszosci gatunkow muzycznych(rock, rap, dubstepy, czasem jazz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punchy mod:

93a1583e_07092011212.jpg

 

Oryginalny tekst:

 

After probe taking off the superluxes sticker-damper (broken on the operation :( ) to improve the mids and find that the new sound signature i didn't like it because it lose all the punchy bass and a good amount of midbass and bring a bright highs that i don't like i resolve it on this way: using masking tape to make a better sealed on the six holes on the driver case, the effect its awesome.... it's like the sound goes out the case more compressed and powerfull over all on bass frequencies that brings an awesome punchy bass to the ears... and the better its that the sounds keeps itself analytical, detailed, with a very good soundstage and a less recessed lower mids due to no sticker-dammper. maybe the sound becomes a bit less neutral and more coloured but it's more more fun to hear...

 

 

I think it's a good mod that improve the sound of this cans (over all for "punchy bass" lovers signature) and if you want to probe it's reversible (if you don't broke the damper on the process.. like i did...)

Czyli zaklejamy taśmą otwory tak jak na zdjęciu, ja jednak zostawiłem tą czarną naklejkę, nie chce jej rozedrzeć. Dla mnie czyli basshead'a zdecydowanie na plusie jest ten mod. Zaraz zamontuje z powrotem skarpetki na pady, zobaczymy czy dużo jeszcze zmienią...

Edytowane przez SilverX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś 681 z Maya u5 ? pasują do siebie ? chodzi mi o to aby nadać 681 muzykalności, z tego co słyszałem to maya jest raczej mało muzykalna

 

Można ich słuchać na maya z przyjemnością, aczkolwiek wymagana jest zabawa EQ i właśnie to zestawienie nie jest za bardzo muzykalne. Lecz tak jak mówię gra to całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do tych superluxów HD-681 czy podczas odsłuchu czuć jak basy drgają? Tzn drgania przenoszone są na małżowiny? Szukam właśnie takich słuchawek, może dla niektórych to jest negatywne zjawisko a dla mnie to co utraciłem i czego strasznie pożądzam.

HD681 nie mają tego na pewno. Za to zdecydowanie potrafią to Sennheisery HD380Pro. Przy mocniejszym pomruku basu drżą przetworniki na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do tych superluxów HD-681 czy podczas odsłuchu czuć jak basy drgają? Tzn drgania przenoszone są na małżowiny? Szukam właśnie takich słuchawek, może dla niektórych to jest negatywne zjawisko a dla mnie to co utraciłem i czego strasznie pożądzam.

HD681 nie mają tego na pewno. Za to zdecydowanie potrafią to Sennheisery HD380Pro. Przy mocniejszym pomruku basu drżą przetworniki na głowie.

 

 

 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź, szkoda, że to co daje mi największą radość ze słuchania muzyki to koszt ok. 500zł pomijając źródło.

 

Mimo wszystko i tak nakręciłem się i po sprzedaży hd201 zakupię te superluxy choćby z ciekawości i chęci poszerzenia horyzontów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie słuchania mam do dodania...że słucham wyłącznie na superluxach 681, reszta sie kurzy. Wspaniałym wzmacniaczem okazał sie linn majik IP (1995), ma świetną dziurkę, nasycony, szybki i detaliczny dźwięk. Teraz czekam na mojego próżniowego chinola, znanego powszechnie jako Janka (Yaqin ms 34d), lampa na 4xEL34, ma tez dziurkę. Jak dostanę podłączę , wygrzeję, napiszę jak współgra z superluxami, może sennki HD600 powstana z niełaski...

Pozdrowienia zasłuchawkowanym!

Edytowane przez voi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyjąłem je z pudełka i podłączyłem do yamahy E810(uwazana za dosyc srednie zrodlo) i włączyłem na testa pierwszy lepszy kawalek, akurat wypadlo na

i moj wyraz twarzy byl taki :ph34r: JAK TO GRA NA SPRZECIE ZA 80ZL!

jakis rok temu sprzedalem hd 595 i caly czas lecialem na leciwych px100 wiec troche zapomnialem jak graja hdki ale wydaje mi sie, ze w szybkim rocku niszcza je te superluxy O_O oczywiscie do px100 smiesznie byloby to w ogole porownywac. Troszke slabiej graja na takich dubstepach jak

ale moze po wygrzaniu sie to zmieni. A pomyslec, ze jeszcze niedawno chcialem wywalac gruba mamone na shurki 840..

Zeby tylko byly tak wygodne jak 2 w/w modele senkow to bylyby to idealne sluchawki. I jeszcze ta cena, no masakra. w 100% jestem zadowolony z zakupu.

Edytowane przez crasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą posłuchałem wszystkie swoje słuchawki jak w podpisie...i dokupiłem druga parę 681, na zaś, na wszelki wypadek, zabezpieczając się przed skończeniem produkcji. Te słuchawki są EWENEMENTEM na skalę światową. Za tak skromną kasę kasują słuchawki przeszło dziesięciokrotnie droższe, wiem posiadacze beyerów, sennków i innych akg będą walczyć o zachowanie honoru, o to że nie wywalili pieniędzy w błoto. Oczywiście to tylko i wyłącznie moje zdanie, ale ostatnio delektuję sie bezpośrednim dźwiękiem za pośrednictwem dużych podstawkowców Celestion Ditton 250, wiem że taka prezentacja daje mi najwięcej radości, superluxy są ich odpowiednikiem nausznym, oczywiście z bardziej rozciągniętym basem. Teraz mając dwie pary 681 mogę spać spokojnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem tak. Kilka słuchawek trafiło w moje gusta, ale nie słyszałem jeszcze słuchawek idealnych i wątpię aby takie istniały. Każde słuchawki mają swoje wady, lub mogą być różnie odbierane. W przypadku HD681 cena może być bardzo myląca i przez to przez wiele osób mogą być pomijane. Z moich głębszych przemyśleń i doświadczeń wywnioskowałem, że do HD681 też trzeba dobrać odpowiednie źródło i napęd - a warto to zrobić gdyż odwdzięczą się przyjemnością z sesji odsłuchowych. Również lepiej je odbieram niż 2 pary beyerów które odsłuchiwałem, a poziomem swojego grania konkurują z naprawdę dobrymi słuchawkami. Cieszę się, że je mam w swojej kolekcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności