Skocz do zawartości

Instalacja RockBox'a na Clip+


F_Alonso

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moja Sansa Clip+ jest już na wykończeniu po niemal rocznej codziennej kilkugodzinnej służbie, a konkretnie ekran zaczął gasnąć (ale - przynajmniej chwilowo - sobie z tym poradziłem), i nie działa przycisk podgłaśniania postanowiłem wgrać RockBox.


Jestem nim oczarowany! Tak bardzo, że zamierzam kupić nową Sansę Clip+ i od razu wgrać RockBox. Żałuję tylko czasu na oryginalnym sofcie.


Jednak, jeśli jest możliwość chciałbym podtrzymać jeszcze przy życiu starą Sansę i tu pada pytanie:


Czy jest możliwość przypisania funkcji podgłaśniania i przyciszania do innych przycisków? Wiem, że w ustawieniach w RockBoxie mam tą funkcję, jednak za każdym razem muszę się do niej dokopywać. Czy jest jakikolwiek sposób na ułatwienie dostępu do regulacji głośności?



I jeszcze drugie pytanie, jak utworzyć listę odtwarzania? Gdy już wybieram dla niej nazwę i przytrzymuję środek, mimo wychodzenia z ekranu edycji, lista się nie tworzy.


Co poradzicie kupić do wgrania RockBoxa, Clip Plus, czy Clip Zip? Jak bateria z Zipem w porównaniu do Plusa?


Edytowane przez Mars462
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ledwo kupiłem mp3 clip + (mam go może od godziny) i na szybko wrzuciłem RockBoxa. Jeśli chodzi o jakość dzwięku w porównaniu ze stockowym oprogramowaniem wygrywa mnogością ustawień, wizualnie porażka... Z CAL ! clip + radzi sobie bardzo dobrze. Sprzęt jak najbardziej warty swojej ceny :)

Edytowane przez lovelas1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem temat i było jedno wyjaśnienie jak całkowicie usunąć rockboxa i powrócić do softa fabrycznego, ale to rozwiązanie nie podziałało. Pojawia się komunikat 'loading firmware, file not found' i 'Plug USB cable'. Może ktoś wyjaśnić jak to zrobić?

 

Faktycznie, na forum nie ma jako takiej instrukcji, która wyjaśniałaby jak wykonać powrót do stockowego firmware (softu).

 

Jeśli chcemy przywrócić urządzenie do stanu w którym zostało kupione, tak by uznali nam gwarancje należy :

 

1. Podłączyć sanse clip + kablem usb do komputera.

2. Klikamy w dysk przenośny o nazwie "Sansa Clipp"

3. Usuwamy folder "rockbox"

4. Następnie pobieramy ze strony producenta "Manual Firmware update" http://forums.sandisk.com/t5/Sansa-Clip-Sansa-Clip/Sansa-Clip-Firmware-Update-01-02-16/td-p/150227

5. Plik rozpakowujemy i przenosimy jego zawartość do salsa clip + (plik wrzucamy luzem do głównego katalogu)

6. Odłączamy urządzenie od komputera.

7. Wyłączamy urządzenie poprzez dłuższe przyciśnięcie przycisku "power"

8. Następnie włączamy urządzenie przyciskiem "power"

9. Czekamy aż instalacja nowego firmware dobiegnie końca.

10. Od tej pory mamy oryginalny firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Dzisiaj kupiłem Clipa+, przed chwilą zainstalowałem RB i na razie przeraża mnie mnogością opcji :) Mam nadzieję, że w większości z nich jakoś się odnajdę, ale na już potrzebuję znaleźć jedną z nich. Jak ustawić, żeby player odtwarzał od momentu zakończenia poprzedniego odtwarzania? Ważne to jest np. przy podcastach, które trwają np. 2h w jednym pliku i chciałbym zacząć tam, gdzie skończyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

1. Pobierasz program do instalacji stąd.

2. Podłączasz Clipa do kompa.

3. Uruchamiasz ten program, wybierasz Twojego playera z listy.

4. Pobierasz oryginalny firmware z forum SanDiska (tutaj).

5. Instalujeasz RB wybierając opcję 'Kompletna Instalacja'.

6. Odłączasz playera od kompa.

wszystko zrobiłem do kroku 5 i wyskoczyło mi to http://www.iv.pl/images/23829055576472245479.jpg jak kliknę "ok" to chcą żebym wybrał ścieżkę i nie mam pojęcia co wybrać, nawet nie wiem gdzie mi się zainstalował ten firmware... katastrofa. POMOCY :(

Proszę o pomoc :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przebiłem się przez temat i jednoznacznej odpowiedzie nie znalazłem. Jak to jest z tym wrzucaniem plików na Clipa z Rockboxem?

 

Ja swój zawsze podłączałem wyłączony, wtedy uruchamiał mi się Rockbox, bateria ładowała się i można było wrzucać pliki. Ostatnio jak podłączam wyłączony, komputer go nie widzi lub wyskakuje błąd.

Przy podłączeniu na włączonym oryginalnym FW, wszystko jest OK, z tym, że nie można znaleźć plików wrzuconych kiedyś przez Rockboxa, zajmują one miejsce, ale nigdzie ich nie ma. Dodam jeszcze, że po wrzuceniu plików przez oryginalny FW, później w Rockboxie mam przed wcześniejszą nazwą folderu 8 dodatkowych znaków. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstalowałem RB, ale za cholerę nie moge sie do niego przekonać. Chciałbym więc wrócić do stanu sprzed instalacji, czyli Clip+ bez RB. Czytałem, że należy usunąć folder .rockbox. Problem jest taki, że po podłączeniu odtwarzacza do komputera, nie ma tego folderu. Ktoś pisał, że prawdopodobnie zapisał się na dysku C, ale tam też go nie ma. RB odinstalowałem za pomocą RBUtility, ale ciągle w odtwarzaczu siedzi bootloader i nie wiem, jak się go pozbyć... Pomożecie jakoś?

 

E: OK, doczytałem. Do włączonego Clipa (na oryginalnym oprogramowaniu) podłączyłem do komputera i do głównego katalogu wrzuciłem plik "clppa.bin". Po odłączeniu firmware się zaktualizował i teraz włączając odtwarzacz głównym przyciskiem startuje oprogramowanie Sansy. A o to mi chodziło. :)

Edytowane przez carrion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam skusiłem się i po pewnych problemach zainstalowałem to cudo:( no i mam bigos po podłączeniu odtwarzacza komputer go nie widzi, mało tego mp3 zawiesiło się, i mam teraz kłopot i nauczkę,.... aby nie ufać takim zajefajnym i superowym usprawnieniom teraz siedzę i zgrzytam zembami:(Pomocy !!! czy mogę jakoś go zresetować czy trzeba czekać aż siądzie akumulator?

 

No przeczytałem i zresetowałem,teraz już ok komputer widzi mp3, mam pytanie, rockbox zainstalował się w języku angielskim dlaczego?

Edytowane przez Tenmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój clip poczebuje pomocy dlatego zwracam się do Was :)
Podłączyłem go ostatnio do kompa co by sobie odświeżyć listę odtwarzania, zgrałem co chciałem ale zapomniałem kliknąć w ikonkę bezpiecznego usuwania sprzętu i po prostu wyłączyłem kompa. Wsadziłem clipa do kieszeni i poszedłem na przystanek. Aha, oczywiście rockbox był na nim wgrany już spory czas temu. Odpalam go i widzę napis "Loading firmware, file not found" a po chwili "Plug USB cable". Podłączam kabel, clip przechodzi do bootloader mode i nic więcej się nie dzieje.
Kombinacja przycisku w lewo + power odpala standardowy soft, lecz rockbox nie chce ruszyć. Miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać?
Z góry wielkie dzięki za pomoc!

@edit
Dobra poradziłem sobie.

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na Sporta póki co Rockboxa nie ma, inne bebechy niż Clip+/Zip.

I zgodnie z tym co mówią osoby związane mocno że sceną rockobxową - nigdy nie będzie, właśnie przez bebechy nowej Sansy.

Nawet na forum był gdzieś cytat (w temacie o Sporcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam roblem z Sansą Clip + 8 Gb(mam już za sobą bezproblemową instalacje na Fuzie+ i na poprzednim Clipie,instaluje.punkt dostępu jest ,Rockbox się zainstalował jest folder, a uruchamia się stare firmowe oprogramowanie.Jest ktoś mądry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności