Skocz do zawartości

Instalacja RockBox'a na Clip+


F_Alonso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie panowie. Przewertowałem wszystkie strony tego tematu i część stron innego tematu dotyczącego RB na clip+.

Ja z kolei mam inny problem. Rockbox oczywiście śmiga, instalacja przebiegła bez problemowo. Ale obecnie po wgraniu muzyki na kartę pamięci odtwarzacz pogra ze 3 minuty po czym zawiesza piosenkę. Potrafi nawet wyskoczyć jakiś błąd "brak dostępu do pliku kontroli listy odtwarzania (-4)". Mam zapakowane 14 giga muzyki i wrzucałem opcję aktualizacji bazy ale kurcze nie wiem czy to ma trwać ileś minut czy mogę normalnie korzystać z odtwarzacza, gdyż nie pokazuje mi się żadna informacja o odświeżaniu bazy. Toteż biblioteka szaleje z jednej strony, a z drugiej mogę posłuchać tylko paru minut + zawieszka. Nawet na OF po "odświeżeniu bazy danych" wyświetlają mi się nadal standardowe piosenki, które usunąłem już dawno. Odtwarzacz mam od wczoraj. Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

 

EDIT: przed chwilą po załadowaniu muzyki do pamięci wewnętrznej dostałem komunikat: "plik kontroli listy odtwarzania jest uszkodzony"

Posłuchałem parę minut, po czym info, że "biblioteka nie jest gotowa" i zaraz potem po chwili brak dostępu do kontroli listy odtwarzania -4

Edytowane przez KCR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się kiepściło z odświeżaniem biblioteki. Zrobiłem reinstall Rockboxa ale okazuje się, że najprawdopodobniej nie włączonego cache folderów + wczytywania biblioteki do ramu, bo mam praktycznie całe 20 giga muzyki i pewnie dlatego na początku coś czkało być może z ilości. Teraz wszystkie zmiany robi w małą chwilkę podczas bootowania :)

Wymyślił tak przy okazji ktoś możliwość blokady klawiszy inną niż selectem + home? Strasznie to nie wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie bo była tylko mowa że można całkowicie pozbyć się rockboxa. Mam pytanie co trzeba dokładnie zrobić ?

 

I czy żeby wszystko dobrze wyświetlało się po polsku trzeba dodatkowo instalować jakieś czcionki? Jeśli tak to w jaki sposób?

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby całkowicie odinstalować RB

- wgraj na wew pamieć oryginalny soft Sandiska

- skasuj folder .rockbox

- zrestartuj grajka

 

Co do czcionek to jesli chodzi o czcionki w RB to instaluja sie z nim automatycznie ale nie wszystkie mają polskie znaki. Zmienić czcionkę możesz wchodząc w ustawienia->ustawienia stylu->czcionka.

Można samemu dodać czcionki tylko muszą być w formacie .fnt. Wystarczy wrzucić do folderu .rockobox/fonts i wybrać z menu jak wyżej.

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo nie bardzo rozumiem jak wgrać tego Rockbox' a do sansy clip zip. Mógłby ktoś napisać co zrobić by go zainstalować tak krok po kroku (najmniejszym), co jest potrzebne i w ogóle bo chyba nie ogarniam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainstalowałem Rockoxa i sprawował się bardzo dobrze. Niestety coś mnie podkusiło i postanowiłem wrócić do orginalnego oprogramowania. Wkleiłem plik clpza.bin na grajka, chcąc usunąć folder .rockbox - skasowałem wszystkie pliki i folder. Teraz gdy odpalam Sansę pojawia się komunikat: Loading firmware - File not found, a następnie Plug USB cable. Próbowałem jeszcze raz instalować Rockboxa, ale nic z tego. Proszę o instrukcję jak wgrać orginalny system na Sansę Clip Zip.

Pomocy.

 

Czy mój grajek jest jeszcze do odratowania?

 

 

14.04.2013

Rockbox zainstalowany - Sansa uratowana.

Edytowane przez lokowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wystąpił problem. Zainstalowałem rockboxa i działał bez problemu przez jakieś 10-15 minut potem podłączyłem go włączonego na rockboxie do kompa przez usb i po jakimś czasie wyskoczył mi czarny ekran z napisem indefined instru (w pierwszej linice) pc:30800000 sp:3 (w drugiej linice). Odtwarzacz nie reaguje teraz na żadne przyciski. Nie mogę go włączyć ani wyłączyć. Jak ponownie podłączam go pod usb to nie rozpoznaje mi urządzenia. Co zrobić? Clip zip jest świeżutki byłaby lipa gdybym go uwalił.

 

OK wyczytałem w necie że trzeba przytrzymać power przez conajmniej 30 sek. Żeby się to nie powtórzyło to mam pytanie w jaki sposób mam kopiować muzykę na clipa ? Wcześniej na OF podłączałem wykrywał mi go komputer i kopiuj wklej. Tutaj nie mam pojęcia jak to zrobić. I jak na clip zipie przejsc z rockboxa na stock?

Edytowane przez czaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanie o instalację. Wgrałem wszystko zgodnie z instrukcją, niby wszystko poszło ok ale jak po odłączeniu Clipa+ od kompa wyłączeniu go i włączeniu RB nie ma. Włącza się tak samo jak od początku czyli oryginalne oprogramowanie. Czy jakoś się uruchamia RB specjalnie czy powinien już być? A jeśli powinien być to czemu go nie ma?



Przepraszam za głupie pytanie. Już znalazłem. Nie zmieniłem miejsca instalacji - dysku :win:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Skusiłem się na instalację RB. Wszystko poszło poprawnie, urządzenie się wyłączyło. Po włączeniu był wgrany RB, podpiąłem Clipa+ pod kompa przez USB po czym odpiąłem. Na odtwarzaczu cały czas wyświetla mi się ikona wtyczki USB i Clip nie reaguje na nic.

 

Czekać aż się rozładuje czy może są inne sztuczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , właśnie zainstalowałem Rockbox na moim clip+ 4GB ,wszystko śmiga jak trzeba. Co do poprawy jakości muzyki to "........ urywa " poprostu rewelacja . Jeżeli ktoś się zastanawia nad instalacją to nie ma co zwlekać ja rok jechałem na OF i dopiero teraz doświadczam co potrafi ten mały bąk . Jeszcze raz wszystkim dzięki za opisy instalacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przewertowałem temat i było jedno wyjaśnienie jak całkowicie usunąć rockboxa i powrócić do softa fabrycznego, ale to rozwiązanie nie podziałało. Pojawia się komunikat 'loading firmware, file not found' i 'Plug USB cable'. Może ktoś wyjaśnić jak to zrobić?

Edytowane przez thomason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Zainstalowałem wg instrukcji z tego wątku rockboxa, pojawił się komunikat , że zainstalowano, odpinam clipa i nie żadnego rockboxa... Podpinam, nie ma folderu rockbox, o co kurna chodzi?

zanim podepniesz clipa do kompa musisz w oryginalnym sofcie clipa ustawić USB na tryb MSC wtedy windows go wykryje jako dodatkowy dysk w systemie, w tym trybie będziesz mógł w programie rockboxutility wybrać/ wskazać dysk gdzie będzie instalowany rockbox czyli właśnie wskażesz clipa (domyślnie ustawiony jest w programie dysk C i zapewne tam zainstalowałeś teraz pliki rockboxa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie wskazałem clipa jako dysk do instalacji, dzięki, kurna :D


Nie no , zawsze pod wiatr..... Zainstalowałem, fajnie jest , ale teraz chciałem podłączyć do komputera , a ten nie widzi playera... Na dodatek na ekraniku zaczął się świecić obrazek kabla i się player zblokował, żaden przycisk nie działa..... Ale super..... Niech żyje rockbox!!!!!!!


Już sobie poradziłem dzięki forum, pozdrawiam gorąco , playerek z phonakami audeo gra teraz zjawiskowo.... Cowon e2 niech się kryje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności