Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Instalacja RockBox'a na Clip+


F_Alonso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wgrałem wczoraj. Wszystko śmigało, naładowałem sobie sanse.

Dzisiaj włączyłem na kilka, może kilkanaście minut i nagle w trakcie odtwarzania urządzenie sie wyłączyło. Nie sposób je włączyć, nie jest wykrywane przez komputer, nic nie podświetla. Żadnej reakcji, co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wybaczcie moje lamerstwo.

Robię wszystko dokładnie wg. opisu. Czyli :

1. Player sansa clip plus

2. Tryb załączony USB - MSC.

3. Informacje o urządzeniu - V01.02.17A

4. Działa autowykrywanie RockboxUtility.exe

5. Po prośbie o firmware wskazuję clppa.bin utworzony 2011.10.05

6. Dostaję info o prawidłowo przeprowadzonej instalacji.

I... nic się nie dzieje.

Wyłączenie i włączenie playera nic nie daje. Trzeba jakoś magicznie włączyć uruchamianie tej nakładki ?

 

Wszystko jasne :-) Nie zauważyłem jaki był docelowy katalog. Wszystko jest ok :-)

01.JPG

02.JPG

03.JPG

Edytowane przez PaPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

próbowałem grać RB do clipa+ ale się wywala na wgrywaniu bootladerze, stworzenie bootloadera było zakończone sukcesem.

Poniżej błąd podczas instalacji RB.

Downloading bootloader file

Download finished (cache used).

[ERR] Original firmware unknown, please try another version. Tested Clip+v1 versions are: 01.02.09, 01.02.13, 01.02.15, 01.02.16, 01.02.18

 

Could not load /Users/miki/rbinstall/clppa.bin

 

i nie wiem co dalej

 

 

OK już sobie poradziłem, na OSX trzeba wgrać ręcznie

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na początku byłem sceptycznie nastawiony do Rb, lecz dzisiaj zainstalowałem i...Jestem zachwycony, Clip+ zaczął grać, ryczeć, śpiewać, śpiewa teraz pięknie zaiste. Polecam każdemu ten firmware, małe a jakie cuda czyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja go zainstalowałem, i się oprogramowanie nie zmieniło :|

 

 

@Edit

Oprogramowanie zaistalowałem. tylko po podłączeniu do kompa się zwiesił. Jest na keranie wtyczka od godziny, i nic z tego . Nie znika, nie da się go zresetować :|

Edytowane przez YOBACK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Sanse plus 8gb, postanowiłem zainstalować rockboxa, więc zrobiłem wszystko według instrukcji (może oprócz tego że uaktualniłem firmware) no ale dalej wszystko zrobiłem, rockbox wersja 1.3.1 pięknie wykrył moją Sanse, ściągnałem plik clppa. bin wypakowalem na pulpit, kliknąłem instalacja, wybrałem ten plik gdy rockbox o niego pytał, instalacja przebiegła bez problemu, zakończona sukcesem. I tu mamy problem, odlączam mp3 od kabla i mam dalej OF 1.02.16, żadnej nowości nie widzę więc mniemam iż jednak rockbox się nie zainstalował wcale, macie jakieś rady, pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam może się nie udawać instalacja rockboxa radze instalowac przez auto installer zaznaczasz co masz i co na tym chcesz zainstalowac i wszystko ładnie gra. Jedyne co to bardzo ważna informacja na rockbox 3.12 po podłączeniu do komputera odtwarzacz sie zawiesil i trzeba wtedy go zresetowac (mozliwe ze niektorzy wiedza ale..) trzymamy poki nie zgasnie ekran wylaczanie + home ;) Ponowne podłączanie wyłączanie z gniazda USB albo podłączanie do ładowarki nic nie zmienia.

Edytowane przez ketrab5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej Wam, mam problem z instalacją RB na Clipie + zakupionym wczoraj. Zrobiłem wszystko tak jak pisze w instrukcji, tzn pobrałem firmware, przy okazji zupdatowałem mojego Clipa, pobrałem program do instalacji RB, cała instalacja przebiegła pomyślnie, ale... problem w tym że po odłączeniu Clipa od kabla, przez cały czas sprzęcik pozostaje na oryginalnym firmware, ani śladu po RB... wie ktoś jak to zrobić żeby wszystko ładnie śmigało?

 

Wybaczcie, ale dopiero teraz przeczytałem post kolegi wyżej i ma ten sam problem co ja... Nie zauważyłem wcześniej w wyborze dysku mojego clipa, także teraz wszystko działa bezproblemowo ;) tylko się przyzwyczaić do nowego menu.

Edytowane przez bitson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rockbox (instalacja bezproblemowa) z wybranym językiem polskim, nie czyta czcionek typu ą ę ź ć itp. W ich miejsce wyświetlane są kropki ... Np. komunikat o wyłączaniu Clip+ wygląda tak: "Wy... ... czanie".

Czy jest możliwość zmiany ustawień, np. wyboru innych czcionek, w celu usunięcia tego problemu ?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pobierasz program do instalacji stąd.

2. Podłączasz Clipa do kompa.

3. Uruchamiasz ten program, wybierasz Twojego playera z listy.

4. Pobierasz oryginalny firmware z forum SanDiska (tutaj).

5. Instalujeasz RB wybierając opcję 'Kompletna Instalacja'.

6. Odłączasz playera od kompa.

co do punktu 4 to oproagromowanie wybrałam clipplus01.02.16.zip

5. punkt zainstalowało mi sie. napisano że juz ok

 

6. odłączyłam- i BEZ ZMIAN

 

7 uruchomiłam ponownie clip+ i BEZ ZMIAN :(

oczywiscie zrobilam to w trybie msc.

 

moze dlatego ze moja wersja to V01.02.17A ??

 

jak wgrac to

Edytowane przez gabi2xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok zainstalowałem rockboxa na sansa clip zip i kurcze ma tyle ustawien ze się pogubiłem, dobrze ze chociaz po polsku. Jest jakaś instrukcja?

1 pytanie jak ustawić aby losowo odtwarzały się wszystkie utwory bez względu czy są opisane czy tez nie?

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności