Skocz do zawartości

Instalacja RockBox'a na Clip+


F_Alonso

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh a ja nadal nie mogę uporać się ze swoim clipem... Pomóżcie!
Mam zwykłego clipa v2 a problem opisałem w poście #169. Instalowałem oryginalne fw (ręcznie i przez program), potem rocboxa i nadal jest ten sam problem.
Odtwarzacz startuje, odtwarza muzykę ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu cały czas napis "loading firmware, file not found". Już nie wiem co począć a do biegania miód malina taka pchełka wpięta do dresów. Standardowe fw jest dla mnie tragedią. Oprócz tego, że eq praktycznie nie ma (porównanie do tego z rockboxa) to głośność samego odtwarzacza jest kilkukrotnie niższa.

Niech ktoś poratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Głośność na obu softach jest taka sama. Po wgraniu oryginalnego fw nie wybieraj regionu Europa czy jakoś tak to było. I w ustawieniach możesz jeszcze wyłączyć limiter głośności.

 

A do instalacji RB najlepiej wykorzystaj automatycznego instalatora ze strony RB.

Edytowane przez F_Alonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Ci się udało. :) A co do głośności, to faktycznie RB może być trochę głośniejszy, bo można ustawić wartość powyżej 0dB, tj. +6dB, ale na "normalnej" maksymalnej głośności czyli 0dB w RB i po wyłączeniu limitera na stockowym fw, głośność jest identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poprostu wyłączyć i włączyć?

 

Jak masz wgranego RB to włączasz go normalnie przyciskiem "power". A orginalny soft "power" i "strzałka" w lewo.

 

 

Ja mam inny problem. Zapytam tutaj. Ostatnio wyciągnąłem kartę SD i po ponownym włożeniu biblioteka zaktualizowała się i mam teraz wszystkie utwory podwójnie :wacko: Nie pomaga wyciągnięcie karty, aktualizacja bilioteki, włożenie karty i ponowna aktualizacja. Nawet jak wrzucę jakiś nowy album to utwory i tak są x2.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najnowsza aktualizacjia Clipa + ? Bo chciałbym go zaktualizować przed wgraniem Rockboxa, a odnośnik z 1 strony wątku jest do wersji 01.02.16, a już coś mi się w googlach przewinęło nawet 01.02.18 a nawet 02.01.35. Do jakiej wersji należy go zaktualizować przed wgraniem RB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wpadła mi niedawno w ręce Sansa Plus i Sansa Zip.

Wgrałem Rockboxa, wszystko super. Zachciało mi się jednak przetestować odtwarzanie prostymi

sygnałami, mianowicie sinus 1kHz i sinus 20Hz-20kHz.

 

Wyniki testów budzą moje wątpliwości, co do wartości Rockboxa.

 

Otóż - o ile te proste sygnały zakodowane we flac, mp3, czy wav odtwarzane są poprawnie (w miarę),

to wma jest kompletną porażką.

Proste 1kHz odtwarzane jest jak modulowana syrena policji. Sygnał ciągły 20Hz-20kHz zaczyna się

jakimiś stukami, bulgotami, później jest niby OK, aż do kilku kHz, gdzie sygnał praktycznie miejscami zanika.

Zgrałem sygnały do Audacity, i graficznie widać te abberacje jak na dłoni.

Mogę udostępnić pliki do wglądu.

Natywny soft Sans, Plusa i Zipa, odtwarza te sygnały (prawie) poprawnie, jeśli nie liczyć małych śmieci.

Z rozpędu sprawdziłem też jak zagra to smartfon (tani Vertis). Z odtwarzaczem Poweramp i wma CBR dał radę, z VBR

był już mały problem na najniższych częstotliwościach.

Czyżby format wma był problematyczny ?

 

Reasumując, rockbox, pomimo wielu zalet, rozwala odtwarzanie plików wma.

Ja akurat mam całą kolekcję w tym formacie, bo z Sony S639 grało to znakomicie.

 

Wynika też z tego wniosek, że grając z rockboxem korzystamy z kodeków zaszytych w ten soft.

Co z kolei implikuje zauważane przez niektórych różnice w dźwięku rockbox/no-rockbox.

 

Macie jakieś spostrzeżenia w tym temacie ?

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No tak niedawno pisałem że nie będę instalował nie mniej jednak Clip+ na oryginalnym sofcie wieszał mi się podczas odtwarzania muzyki. Rozwiązaniem tego problemu jest Rockbox, już mi się nie wiesza. Jest natomiast inna zagadka, rzeczą która mnie intryguje jest to jak zablokować odtwarzacz w momencie gdy radio jest włączone. Nie znalazłem jak dotąd rozwiązania tego problemu, może ktoś wie jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam pytanie... Czy na zainstalowanym rockbox w sansa clip plus można odtwaarzać w trybie losowym cały folder w którym są również foldery chodzi mi o np całą dyskografię którą bym chciał odtworzyć losowo ? Na oryginalnym oprogramowaniu istnieje taka funkcja... Tutaj natomiast nie potrafię jej znaleść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Musiało mnie podkusić... zainstalowałem rockboxa na clip+ i niestety, chwilę w nim poklikałem, zaczął ładować podfolder, zawiesił się i już się nie włącza. Jestem, delikatnie mówiąc, zły ;/


Musiało mnie podkusić... zainstalowałem rockboxa na clip+ i niestety, chwilę w nim poklikałem, zaczął ładować podfolder, zawiesił się i już się nie włącza. Jestem, delikatnie mówiąc, zły ;/

Hard reset przywrócił odtwarzacz do życia, co za ulga! :D teraz nie wiem czy pozbyć się rockboxa żeby się to nie powtórzyło z gorszym skutkiem czy był to przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw Rockboxa bo to naprawdę świetne rozwiązanie, a przypadkowe problemy z softem mogą zdarzyć się zarówno na Rockboxie jak i na stockowym. Przetestuj jeszcze, a gdyby były jakieś problemy to zawsze możesz spróbować z inną wersją i powinno grać. Ja u siebie bardzo długo miałem wersję 3.12 i działał bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny soft Clipa, o ile pamiętam, był bardziej dziurawy niż Rockbox. Potrafił pauzować muzykę tak, że nie szło nic zdziałać poza nawigacją po menu. Na RB idealnie, a jak się zwiesił (co raczej winą karty bywało) to reset pomagał.

 

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zainstalowałem RockBox'a, śmigał elegancko, podłączyłem USB żeby nagrać muzykę i przy odłączaniu USB mi się ściął i jest włączony non stop ekran kabla USB.

Na żaden z przycisków nie reaguje, usb nie widzi, co robić?

 

pDPJeOi.png

 

Ok pomogło przytrzymanie home+power button :)

Edytowane przez Beyond_Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam Rockbox 3.13 i działa rewelacyjnie. Muszę nadmienić że czasem wybieram oryginalny soft poprzez power i lewy przycisk kierunku.

Soft po ponownym włączeni wraca poprawnie pod rockbox. Jestem bardzo zadowolony z tego małego odtwarzacz bardzo fajnie gra no i impedancja wyjściowa poniżej 1ohma. Rewelacja. Bardzo liniowy odtwarzacz lubi wszystkie słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Instalując RockBoxa lata temu na moim Clipie przeżywalem prawdziwe chwile horroru. W końcu się udało, ale przez dobrą chwilę myslalem ze mam po ukochanym plejerze... Polecam tylko tym, którzy wiedzą co robią igrając z softem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności