Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Instalacja RockBox'a na Clip+


F_Alonso

Rekomendowane odpowiedzi

Mam inaczej.

W Ustawieniach mam: ustawienia dźwięku, odtwarzania, ogólne, stylu, nagrywanie i zarządzanie ustawieniami.

Dobra, nie zauważyłem opcji system.

A męczyłem się dość długo i czytałem instrukcję w pdf'ie.

 

Dzięki wielkie.

Edytowane przez szymko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co jeżeli po instalacji rockboxa przy próbie uruchomienia wyskakuje: *PANIC* disk_init failed ?? Clip+ kupiony właściwie dzisiaj, rockbox już wywalony, OF: 1.02.16 ale teraz już 1.02.15 bo musiałem wrócić jakoś do normalnego użytkowania. Na razie nie pocieszę się rockboxem? Czy jest jakiś sposób żeby to działało? Przyznam że panika była, że już zostałem z cegiełką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=62962 czy ten update który tam wrzucili (post numer 7) wywali mi całkowicie OF i będzie tylko rockbox?? Chciałbym mieć i to i to jednocześnie (czyli lewy klawisz+on=OF, a normalnie rockbox). Albo też instrukcja w poście numer 23 http://forums.rockbox.org/index.php/topic,27926.15.html Pytanie to samo co wcześniej - będzie rockbox i OF czy tylko rockbox? W zasadzie całkiem nieźle to opisane, ale nie widzę tam wzmianki o tym czy będą 2 czy 1 system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zainstalować rb na swoim clipie+, ale nie mogę ściągnąć rockboxa dla windowsa. Robię to na pewno dobrze (mogę ściągnąć wszystkie inne wersje rockboxa tylko nie dla windowsa) i oczywiście robie to ze strony rb. Ma ktoś może rockboxa na kompie? Podesłał by albo wrzucił na jakiś serwer (np. speedyshare.com/)? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zainstalować rb na swoim clipie+, ale nie mogę ściągnąć rockboxa dla windowsa. Robię to na pewno dobrze (mogę ściągnąć wszystkie inne wersje rockboxa tylko nie dla windowsa) i oczywiście robie to ze strony rb. Ma ktoś może rockboxa na kompie? Podesłał by albo wrzucił na jakiś serwer (np. speedyshare.com/)? Pozdrawiam

 

ściągasz rockbox utility i najnowszy OF. Włączasz instalator i kontynuujesz proces według instrukcji. W czym tu jest problem?

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zrozumiałeś, ale już się ściągnęło. Od wczoraj miałem tak, że jak próbowałem pobrać rb to nie nic się nie działo. Wszystkie inne mogłem normalnie ściągać tylko nie ten dla windowsa. Już się ściągnęło, a rb zainstalowany. Niemniej dzięki za chęć pomocy:)

 

Przepraszam za offtopic ale powie mi ktoś jak zrobić żeby odtwarzać wszystko (muzyka w folderach) i jak zrobić playliste. Z góry dzięki

Edytowane przez Burton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko opisane.

1 Podłączasz

2 Uruchamiasz rockbox utility

3 Wybierasz autowykrywanie (i wskazujesz gdzie jest podłączone urządzenie - literka)

4 Włączasz pełną instalację

5 Wskazujesz gdzie na dysku znajduje się firmware

Mogłem pomylić kolejność 3 i 4.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie tylko skąd firmware? Ściągnąłem Sansa Updater i jedynie jest tam ,,USER MANUAL'', nie ma tam czegoś takiego jak firmware do pobrania. To jest to pytanie i zastanawiam się skąd pobrać firmware.

Rockbox Utility jak będzie potrzebował oficjalnego FW to w komunikacie da Ci do niego link. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz link do forum. Nie ściągaj "Firmware updater" tylko od razu firmware (o to: Firmware Download for All Regions - Click Here to Download)

 

Powie ktoś jak obsłużyć tego rb? tzn:

1 co zrobić, żeby odtwarzać wszystko (muzyka w folderach)

2 jak zrobić playlist

3 jak włączyć żeby odtwarzał wybrane losowo

Edytowane przez Burton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja z kilkoma pytania, gdyż nie chce uwalić sprzętu (proszę też o wyrozumiałość gdyż jestem zielony).

Pierwsze pytanie to czy warto? chciałbym zobaczyć opinie:)

Drugie pytanie co do instalacji. Wystarczy:

1. Włączyć tryp MSC i podłączyć pod usb

2. Zainstalować przez rockbox utility. Pełna instalacja, bez żadnych kombinacji?

3. Odłączyć i sprzęcik sam wszystko już zrobi

 

Nast pytanie to, jak się wraca do wcześniejszego systemu (są jakieś problemy z tym jeśli będzie błąd w czasie instalacji rb)?? I czy jeśli mam wersje sansa clip + v01.02.15b to ściągam wersje oryginalnego systemu clipplus01.02.15 i ten plik pokazuje instalatorowi rb??

 

I jeszcze jedno. Czy ktoś udupił sanse clip +?? Bo jednak mam obawy, bo zanim doszła moja wymarzona mp3, to było dużo problemów (między innymi spóźnienie poczty, czy przysłany wadliwy sprzęt).

I zapomniał bym o jeszcze jednym, czytałem gdzieś coś o wżucaniu jakiś folderów od rb, ale skąd je wsiąść i kiedy je wrzucać?

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi i prosze o wyrozumiałość:)

Edytowane przez slp555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież co do instalacji masz wszystko opisane w punktach. Warto, ale niewielkie (dążące do 0) ryzyko istnieje. Jeżeli masz wątpliwości to polecam przeczytać ten temat od początku do końca i ewentualnie był jeszcze jakiś podobny temat dotyczący instalacji rb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z przywracaniem do życia sprzętu uwalonego?? wie ktoś coś na ten temat? niby się mówi że jak jest unbrick to już nic z tym nieda sie zrobic....ale tak naprawdę, każdy sprzęt po unbricku można odratować, lecz jest to skomplikowane. Jak jest w tym przypadku??

A co do tematu, tak przeczytałem cały. Tak samo przeczytałem temat z rb na zwykłego clipa, a pytanie moje do instalacji jest po to by się upewnić czy się nie mylę, no i co do tego folderu, nie wiem skąd go wziąść i kiedy wrzucać. Wiem że jest to gdzieś, bo pamiętam że to czytałem, ale nie chce drugi raz tylu stron wertować, więc dodałem to pytanie do mojego posta.

Przepraszam jeśli ktoś uważa że zaśmiecam, ale nie chce uwalić, gdyż ten sprzęt jest dla mnie pechowy, zanim dotarł itp;P

Edytowane przez slp555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile można czytać to samo? Kilka postów wcześniej opisałem to punkt po punkcie. Nic nie robisz z żadnymi folderami. Sądzę że się da bo miałem tak z HTC, ale nie powiem CI jak bo nie wiem. Jak uwale to się nauczę i CI powiem. Chyba tylko z dwie osoby się skarżyły że uwaliły poza tym jak uwalisz to wysyłasz na gwarancje i ponoć wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem proste pytanie i po co się denerwować, wystarczyło potwierdzić pierwszego mojego posta że tak dobrze chce zrobić, i tyle, bo tyle właśnie chciałem.....a tak to już dawno sobie zainstalowałem co trzeba. A o folder pytałem bo było coś takiego gdzieś, że wrzucali sobie foldery rb do mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie denerwuje tylko nie rozumiem dlaczego chcesz aż tyle razy to potwierdzać, bo przecież nie tylko ja opisywałem jak to zrobić. Zresztą nieważne, ważne że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry za odkopywanie tematu, ale mam problem. Ogólnie zacznę od tego, żeby się nie sapać, że nie doczytałem, bo doczytałem...

 

Problem jest taki:

zainstalowałem RockBox'a zgodnie ze wszystkim, nawet na kilka sposobów (ręcznie) ... I działa - ale przez jakiś czas, potem jakby pada: ekran się czasami odwróci, połowa się zaśnieży, albo jak włączam jest zaśnieżone i nic nie mogę zrobić (muzykę włączę jak znam na pamięć, no ale bez przesady).

Myślałem co to może być i oto co sprawdziłem:

1. system plików - FAT32 (na NTFS nie czytało plików) - na karcie pamięci ofc

2. karta pamięci - bez karty też ewentualnie przestawało działać (... i po wyjęciu też nic nie dawało zbytnio do działania)

3. themes zły - nie, patrzałem z 10 różnych

4. instalowałem 3 różne firmwary - stabilne, rozwojowe to 2 i 3 ... ****o dało tak powiem

5. jestem idiotą? raczej nie, bo wtedy wszystko by działało, nie wiem co mogłem źle zrobić, kupiłem ten odtwarzacz (Clip+) w tej aukcji za 84 zł bodajże, toteż pytam, czy to nie może być wada firmowa.

 

Ogarnia ktoś w ogóle co to może być ? Bo serio, już sił nie mam, dodam jeszcze, że czasami jak już RockBox łaskawie zadziała, to np. się wyłącza (ekran) ale muzyka gra. Mam wrażenie, że to wszystko z ekranem ma wspólnego ...

Bateria jest na full naładowana, OF instalowałem nawet, potem instalowałem RockBoxa. Bez karty pamięci też instalowałem i ****o dało (potem i tak przestawało działać, lub nie działało: po jakimś czasie po prostu zaczyna działać i po tym samym przestaje ...)

Odtwarzacza nie formatowałem, ani nic dodam. Nie rzucałem nim też, a RockBoxa potrzebuję, bo za cicho bez niego działa (dodam, że tera nawet na OF dziwnie działa ... nie wiem jak było wcześniej, czy to moja wina, czy po prostu fabryczna, czy jak ... )

 

Pozdrawiam i myślę, że to nie jest jakiś błahy problem z poradnika, bo się męczę z tym 2 dni już ...

 

 

@edit

Dodam, że raz wydawała taki dziwny dźwięk, jakby taki cichy pisk ... więcej razy nie słuchałem, bo po prostu miałem słuchawki. Weź ktoś pomóż, bo się załamuję... Miało być tak łatwo, czy ja taki tępy jestem i nie umiem tego zrobić? Wszystko, dokładnie według instrukcji ...

Edytowane przez xentrinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności