Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

dolaczylem do grona (szerokiego jak widze :) ) posiadaczy ep-630. zakupilem w vobisie we Wroclawiu za 79zl. Kupilem te sluchawki z prostej przyczyny: awaria PortaPro ;) oddalem na gwarancje (wiecie moze ile takie cos sie zalatwia?) i zeby oslodzic sobie czas oczekiwania kupilem najpierw kossy spark plugi ale dzwiek okazal sie jak dla mnie "przebasowiony" oraz nieczysty, pomimo cudów z EQ..sprzedalem sluchawki, dozbieralem troche i kupilem epki. powiem tyle: po sluchaniu na portach po kilka godzin dziennie prawie przez rok..dzwiek jest zadowalajacy. ale i tak czekam z utesknieniem na moje Portki kochane ktore niemalze przyrosly mi juz do glowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziś dołączyłem do klubu miłośników Creative Ep-630 :D

Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru,słuchałem przez pewien czas na słuchawkach Technics RP-F400 (wiem że to nie ten typ słuchawek) lecz słuchałem na tyle długo że dzwięk mogę porównać mniej więcej i tu wygrywają ep 630.Na początku miałem spory dylemat pomiędzy koss spark plug'ami (czy the plug) i tymi oto creativami ep630 ,ponieważ cena grała dużą rolę,lecz znalazłem ofertę na allegro,na której zapłaciłem mniej za ep niz za koss'y :) .Do tych słuchawek nie trzeba się wogule przyzwyczajać poprostu " wkładasz i jedziesz(z muzyką) " :P .Bardzo się ciesze ze nie kupilem kossow bo jak na moj gust sa za duze i wystaja za bardzo.

A epki wchodza swietnie i nie wypadaja z ucha.Dzięki silikonowi zachodzi takie jakby zassanie w uchu i sie trzymaja.Jednym śłowem sa to sluchawki godne polecenia tym co maja ok 100zl na sluchawki B):):):)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do posiadaczy:

Czy jak macie je założene i puścicie muzykę dosyć głośno to słychać coś na zewnątrz? Czy osoba oddalona powiedzmy o 1m będzie coś słyszeć? Pytam dlatego bo mam Koss PortaPro i jak dam tak na 20/40 to z 2m słychać każde słowo w utworze i czasami przeszkadzam innym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do posiadaczy:

Czy jak macie je założene i puścicie muzykę dosyć głośno to słychać coś na zewnątrz? Czy osoba oddalona powiedzmy o 1m będzie coś słyszeć?

 

W EX71 było tak, że jeśli muzyke się puściło naprawde głośno, to osoba będąca blisko (ok. metr) mogła coś usłyszeć. Ale bardzo mało. W E3 jest tak, że osoba nie słyszy tego, czego słucham nawet z 0,5 cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie je chce kupić po to żeby innym "nie przeszkadzać" moją muzyką (lubie głośno sobie posłuchać :D ). Napiszcie mi jeszcze czy będzie duża przepaść w porównaniu z moimi obecnymi (Koss Porta Pro), nie chciałbym się załamać :D (pod względem dźwięku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest różnica, odczuwalna. Porty są bardziej dynamiczne, mają pełniejsze brzmienie w każdym zakresie częstotliwości, nawet bas jest lepszy. A to już coś, bo Ep-630 mają mocny basik, ale w Portach jest jakby taki bardziej "przyswajalny", mniej dudniący, lepiej się go słucha. Całośc jest, ajkaś tak bardziej naturalna. Góra w Ep jest trochę wymuszona, jakby były przepuszczone przez jakieś wirtualne EQ.

 

Ale nie jest tak źle z tymi Epkami. Potrafią zagra, i to niexle. A izolacja jest o niebo lepsza niż w Portkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka jako ze zwrocilem 635 ktore byly "badziewno bialo drogie" biore jeszcze raz tym razem 630 czarne:) i bylem dzis w vobisie nie maja ich w sferisie za 109 wiec biore z all od :

 

http://allegro.pl/item134619340_creative_e..._fi_gw_12m.html

 

jak myslicie podroby czy org? mowi ze daje gwarancje od creative box czyli moge brac chyba:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie tylko nie zjechać... mam pytanie:

 

Jak one mają się do Sennheisera CX300 ?? Co byście wybrali ?? ;]

Pod względem brzemieniowym są prawie identyczne jeśli nie identyczne, choć są i tacy którzy widzą koloslne różnice. W epach bałem się trochę o wtyk, który byl luźny, w sennach też nie jest całkiem wtopiony to jednak wygląda pewniej. A kupiłem je może dlatego, że były na tym forum mniej popularne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko ta cena... mogłyby być troche tańsze... jednak za znaczek też się płaci , nie ??

 

A tak na poważnie to nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto... Miałem już dwie pary mx550. Raz siadł mi kabel a raz wtyczka... Wole zapłacić więcej ale mieć większą pewność że wykonanie jest solidniejsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak szukalem cen niskich ep630,to znalazlem stronke gdzie bylo pokazane ze jakas firma ktora robi sluchawki robi:ep630,cx300 i jeszcze dla paru innych firm je robi.Robi je poprostu tylko w innych kolorach i opakowaniach a same sluchawki sa identyczne,tylko sa sprzedawane w roznych cenach

 

Jak znajde ta stronke to przesle link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug tego co kiedys dawno czytalem Ep 630 i Cx 300 sa tymi samymi sluchawkami produkowanymi przez OEMowego producenta - firme SHARP

 

Ile w tym prawdy - nie wiem - powtarzam tylko to co kiedys wyczytalem.

 

Kolejna sprawa to taka ze czasami sie zdarza zwlascza w segmencie taniego sprzetu audio (czyli wlasnie o jakim jest mowa) ze nawet poszczegolne serie produkcyjne potrafią inaczej grać.

 

Twierdze zatem ze rożnice jakosciowe o ile są (mysle ze to efekt placebo) pomiedzy Epkami i Cxsami n9ie sa warte roznicy wydanej na CXsy kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug tego co kiedys dawno czytalem Ep 630 i Cx 300 sa tymi samymi sluchawkami produkowanymi przez OEMowego producenta - firme SHARP

 

Nieee, Sharp też zrobił słuchawki na przetworniku tego producenta...

 

Nawiasem mówiąc słuchawki te opracowała i produkuje ( w Chinach oczywiście )

znana japońska firma z branży audio Foster/ Fostex ( m.in znane słuchawki elektrostatyczne )

Inne firmy je tylko dystrybują.

 

Ja polecam konsumpcję słonych paluszków, albo sucharków. :D

 

Ja polecam natomiast mycie zębów w IEMach szczoteczką elektryczną. Coś jak Spitfire, serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa odpowiedź fana EP-630: "Idź do sklepu komputerowego np. Vobis, tam dostaniesz oryginalne Creativy za 79zł, a to to samo co Sennheiser". :lol: Zapytaj może w innym wątku. Ja mam swoje z USA i nie grają jak Creative lub... grają tak jak Creative przy założeniu, że mp3 128kbps gra tak, jak CD Audio - dużo osób tak twierdzi. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności