Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niech to będzie jedno wspólne miejsce dla wymiany opinii i porad odnośnie wspaniałych ep-630 :P

Fajnie by było, żeby każdy użytkownik tych dokanałówek wymienił jaki ma odtwarzacz mp3 i na jakich ustawieniach słucha muzyki razem z epkami :)

 

Więc tak, zacznę od swoich spostrzeżeń i refeksji na temat tych słcuhaweczek :) :

 

Wygląd i komfort:

 

Bardzo ładne, srebrzysty pierścień fajnie stylizuje słcuhaweczki i dodaje im ascetyczności. Kabel długość w sam raz, aczkolwiek wolałbym układ L zamiast Y, bo w L kabel mniej się plącze przy twarzy i po prostu mniej go widać, bo schowany jest na karku a w układzie Y trochę mi lata i głupio to widać, ale moze cos z tym zrobię jakoś zawinę na ucho, zobaczymy.

 

Jakość dźwieku:

 

Nie ulega wątpliwości, że są to słuhawki z podkreślonym basem, ale jest on dobrze wyważony i nie dominuje innych dźwięków. Efekt "subwoofera" jest zajefajny, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że uszy się szybciej męczą przez to ciągłe "dudnienie". Zdecydowanie nie są to spokojne słuchawki. Pozatym jakość dźwięku, jeśli chodzi o akustykę, skalę, przestrzeń i wierność oddawania niuansów dźwiękowych stoi na bardzo wysokim poziomie. Można się na nich naprawdę fajnie delektować muzyką, zwłaszcza, jeśli słuchamy mp3 320kb/s lub ogg lub FLAC. Można powiedzieć, że epki brzmią dokładnie tak, jak chcielibyśmy tego na pchełkach ustawiając EQ.

Wady:

 

- uszy się po jakimś czasie mimo wszystko męczą, zarówno od samego "dudnienia" basów, jak i konstrukcji dokanałówek.

- czasem wolałbym, aby ten bas był ciut bardziej obniżony, ale tylko czasem ;P , ponieważ po kilku godiznach słuchania muzyki przez epki mam zwyczajnie dość basów, ale przeważnei jest bardzo ok. Cóż nic nie jest doskonałe, zwłaszcza w takiej cenie... Wtedy na moment powracam do pchełek, ale szybko sprowadzają mnie one na ziemię, bo pomimo tego, że słucha sie na nich muzyki bardziej komfortowo w snesie, że uszy się tak bardzo nie meczą, to jednak nie oddają one takich niuansów i wielu dźiwęków po prostu nie słychać a epki oddają wiernie wszelkie niuanse.

 

Odtwarzacz, na jakim slucham muzyki to iAudio G2. Na epkach praktycznie cały czas słucham muzyki przy nie zmienionym EQ i bez żadnych efektów polepszaczy dźwiękowych. Jakoś nie mogę sie do nich przekonać, ciągle eksperymentuję z MPenhance i BBE, które powodują, że drobne, bardzo ciche, neimal niewyczuwalne dźwięki staja sie bardziej czytelne, ale w jakiś sposób polepszacze te "tłamszą" przestrzeń i wtedy powracam do neutralnych ustawień.

 

Jeśli ktoś ma jakieś patenty co do ustawień EQ prz epkach to prosimy, aby sie z nami podzielił :)

 

Aha, uwaga do uzytkowników iAudio> W wielu postach wyczytałem, że narzekacien a szumy i "odgłosy bebechów odtwarzacza" w trakcie pauzy lub przejsćia między jedna piosenką a drugą. Odkryłem, że dźwięki te całkowicie znikają, gdy tylko włączymy efekt "3D surround" jest cisza jak makiem zasiał :)

 

Jestem też ciekaw, czy korzystacie przy epkach z jakiś ustawień EQ? Epki same w sobie na tyle odpowiednio i wyraźnie eksponują dźwięki, że niej est konieczne prawie żadne lub żadne "ulepszanie" muzyki, alem oze odkryliście jakieś fajne ustawienia EQ, które znacznie polepszają wrażenia odsłuchowe? Przyznam, że jeszcze nie kombinowałem z EQ na epkach.

 

 

Dla niezdecydowanych lub szukających info o EP-630 polecam recenzje na amazonie:

http://www.amazon.com/gp/product/customer-...2&s=electronics

i

http://www.amazon.co.uk/gp/product/custome...8&s=electronics

 

Są tam one bardzo dokładnie opisane. Warto zwrócić uwagę na recenzje uzytkowników posiadajacych również shury i sony mdr ex51/71 i porównujących te modele z epkami na korzyść epków :)

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Są tam one bardzo dokładnie opisane. Warto zwrócić uwagę na recenzje uzytkowników posiadajacych również shury i sony mdr ex51/71 i porównujących te modele z epkami na korzyść epków :)

 

Możesz przytoczyć fragment bo jakoś nie chce mi się wierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy uważają że EP-mają za duży bas-

proponuje zerknąć na wykres pasma przenoszenia

tych pchełek-www.v-moda.com/upload/products :lol:

Wykres "leci" w dół od 500 Hz :lol:

 

Równie kuriozalne są "drukowana" specyfikacja tych słuchawek:

Included Accessories: modawrap cable manager, three earpad sets

Bass Level: 122dB at 20 Hz ( view response curve)

Frequency Response: 18 Hz – 22000 Hz

Speaker Driver: 15mm neodymium rare earth magnet

Cable length: 30.5” plug to y-connector, 13.5” even-length earphone cables

Plug: 24k gold-plated, straight 3.5mm mini-plug

Warranty: 1 year v-moda premier replacement

 

Zwracam uwagę na-Bass Level: 122dB at 20 Hz !!!! :lol::lol::lol:

 

Słowem całe pasmo przenoszenia tych słuchawek to bas :D

 

Słowo- ja ich sobie nie wymyśliłem >> tu macie tę niezrównane delicje za jedyne 50$ -www.v-moda.com

Więć prośba -jeżeli chcecie narzekać na zbyt duży bas w Creativach to

wpierw uryzcie się w język. Są takie upodobania na świecie których istnienia nawet nie podejrzewacie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przytoczyć fragment bo jakoś nie chce mi się wierzyć :)

 

ja też uważam że EP-630 brzmią jak trochę lepiej udane shure e3 ;]

szczurki miałem, następnego dnia je spakowałem i szukały nowego właściciela... EPki grają podobnie, ale perkusję przynajmniej słychać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam one bardzo dokładnie opisane. Warto zwrócić uwagę na recenzje uzytkowników posiadajacych również shury i sony mdr ex51/71 i porównujących te modele z epkami na korzyść epków :)

 

Możesz przytoczyć fragment bo jakoś nie chce mi się wierzyć :)

No pewnie, ale mam nadzieję, zę znasz angielki, bo nie bardzo chce mi się tłuamczyć ;)

 

"Creative EP-630 vs. Sony MDR-EX51LP

 

Pros:

* Definitely clearer trebles - You really do hear nuances in your music that you never noticed before! This is particularly true with vocals and high percussion.

* Firmer bass - Slightly firmer and fuller overall. Not a huge upgrade, but noticeable.

* Construction - The silicon earbuds are nearly identical for both earphones. However, the stem on the Creatives is more tapered, resulting in a more secure attachment. In other words, fewer lost earbuds.

* Louder. On my iPod, I now keep the volume at 60% instead of 80-90%.

* Slightly smaller profile in the ear.

 

Cons:

* Considerable more cord noise from movement (clothes, wind, etc.). Not sure why. This is the only real con.

* $4 more expensive? Slightly harder to find online?

* Because of the smaller profile, they are a little harder to insert in the ear.

 

Other differences:

* Straight plug instead of L-plug. I like the L-shaped plug of the Sonys better, but this is trivial.

* Y-shaped cord instead of J-shape. It's a disadvantage on my iPod nano, because I must now unplug my earphones before unplugging the sync cable.

* Cable feels more rubbery than plastic.

 

Overall, this is an absolute no-brainer. The Creatives sound better than the Sonys, at essentially the same price. I believe the sound is comparable to far more expensive headphones. Before shelling out $100+, I urge you to try these and see if you're satisfied. I definitely am."

 

"You can't find better In-Ear-Monitor up to 200 $"

 

"The EP-630s are noticeably better than the Sony's in several regards. Most importantly, the sound is significantly better: the treble is crisper and the bass tighter."

 

"The sony ex's were more expensive but produced a less detailed sound than the creatives. The sony's sounded warmer, ie noticeably muffled with the bass and mid range clashing. On the other end of the sound spectrum the creative's give out a far more detailed sound with clear definition between treble, mid and bass."

 

"This is my 5th set of phones. Been using the SHURE E3C's for nearly 2 years along with the SONY MDR EX71's (for the gym) I can tell you that these EP630's sound much better than the Shures which lack top end clarity and are much better value and slightly better/brighter sound than the Sony's."

 

 

 

To tylko przykłady. Oczywiście opinie są subiektywne, ale dają jakis poglad na sprawę. Mnie opinie na amazonie bardzo przekonały do ich kupna :P

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki - ja na ten temat się nie wypowiem bo niestety ( a moze nawet dobrze? :P ) nie miałem E3 w uszach. Wrażenia po Epkach nie były też bardzo pozytywne :) Cierpią na przypadłość chyba wszystkich tanich IEM ze zwykłymi driverami - bass, bass i jeszcze raz bass. Z tego co wyczytałem to Shure grają bardziej środkiem i dół jest znacznie mniej wyeksoponowany ,więc może niektórym nie odpowiadać :)

 

BTW Goodboy - nie musiałeś wkejać wypowiedzi odnośnie EX vs EP bo z tym jestem w stanie się z tobą zgodzić. Chodziło mi bardziej o porównanie z Shure.

 

"You can't find better In-Ear-Monitor up to 200 $"

 

ROTFL :lol: Normalnie spadłem z krzesła :D A to dziwne ja znalezłem takie IEM za 89$ :) Boje się odkryć co bybyło za 200$...

 

Zresztą dla osób które luuubią bas nawet UE 10Pro będą gorsze...

 

Wejdź sobie na head-fi i jak chcesz to tam sprawdz opinie. Są tam o wiele bardziej kompetentni ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opinie wzgledem shurów>>>

 

"This is my 5th set of phones. Been using the SHURE E3C's for nearly 2 years along with the SONY MDR EX71's (for the gym) I can tell you that these EP630's sound much better than the Shures which lack top end clarity and are much better value and slightly better/brighter sound than the Sony's."

 

Jest tam tkaich opinii więcej, nie chce mi sie teraz szukać. Wejdź tam sobie podałem linki i poczytaj :)

 

Nie jestem w stanie zweryfikować, czy epki są godne shurów e3, ale już tylko na pdostawie tego, że ludzie je przyrównują (tzn shure e3) do epków można wysunąć wniosek że shury nie są warte swojje ceny, a przewcież róznica cenowa miedzy e3 a ep-630 jest kolosalna i nie wiem czy rónie kolosalna jest różniaca jakosci dźwięku między nimi ;)

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opinie wzgledem shurów>>>

 

"This is my 5th set of phones. Been using the SHURE E3C's for nearly 2 years along with the SONY MDR EX71's (for the gym) I can tell you that these EP630's sound much better than the Shures which lack top end clarity and are much better value and slightly better/brighter sound than the Sony's."

 

Jest tam tkaich opinii więcej, nie chce mi sie teraz szukać. Wejdź tam sobie podałem linki i poczytaj :)

 

Nie jestem w stanie zweryfikować, czy epki są godne shurów e3, ale już tylko na pdostawie tego, że ludzie je przyrównują (tzn shure e3) do epków można wysunąć wniosek że shury nie są warte swojje ceny, a przewcież róznica cenowa miedzy e3 a ep-630 jest kolosalna i nie wiem czy rónie kolosalna jest różniaca jakosci dźwięku między nimi ;)

 

pozdrawiam,

michał

 

 

Nie do dzisiaj wiadomo ,że stosunek cena/jakość E3 jest dość marny. Ale jeszcze raz powtarzam opinie w sklepach interetowych Amazon można sobie między bajki włożyć - lepiej szukać u źródła czyli np. Head-fi.org (nie znam lepszego forum nt słuchawek ,ampów itp).

 

BTW.Mimo ,że jestem całkowicie przciwnym wszelkim wykresom przenoszenia częstotliwości IEM to muszę przyznać ,że tym razem wykres odzwierciedla idealnie dół pasma EP.

 

Twierdzisz ,że przestrzeń EPków stoi na wysokim poziomie? Chyba przejdę się po słownik języka polskiego ,bo po całym dniu nauki geografii mogę mieć trudności czytaniem ze zrozumieniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, srebrzysty pierścień fajnie stylizuje słcuhaweczki i dodaje im ascetyczności. Kabel długość w sam raz, aczkolwiek wolałbym układ L zamiast Y, bo w L kabel mniej się plącze przy twarzy i po prostu mniej go widać, bo schowany jest na karku a w układzie Y trochę mi lata i głupio to widać, ale moze cos z tym zrobię jakoś zawinę na ucho, zobaczymy

 

ja na poczatku jak je nosilem z przodu na swetrze/ koszulce to tak k********m ze chcialem je sprzedac, bop czlowiek sie tylko poruszyl , dotknal kabla i juz same Ch*** ;ecialy ;/

 

az do czasu jak je puscilem po plecach , klopotu sie skonczyly

 

wiec az sie dziwie ze mozesz tak z nimi wytrzymac majac je z przodu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy czy Ty miales okazje sluchac innych sluchawek niz epow, bo takie pierdy piszesz ze glowa mala :ph34r:

bez urazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum można naprawde znalezć sporo materiału porównawczego

słuchawek dokanałowych w przedziale 100-150zł .

Ponieważ GoodBoy "zmusza "mnie ;) do powiedzenia tego co już pisałem

w innych wątkach krótko:

Używałem wszystkich dokanałówek dostępnych na polskim rynku czyli:

Creative EP 630

Sony EX 51

Sony Ex 71

Panasonic RP- HNJ 50

Wszystkie one posiadają przetworniki w przedziale 8mm (Creative)-

11mm(Panasonic - Sony z 9mm są pośrodku)

>> Z tego że posiadają tak małe wzbudnice wynika to że ich projektanci musieli

wybrać pasma które mogłyby (uwzględniając handicap izolacji) być tak głośne

jak membrany 15 milimetrowetrowych pchełek> czyli wyciągać 100-110dB

>>W EP-630 i obu Sony EX 71 i 51 podbite są pasma : basowe i średnio-wysokie (6-7KHz)

- z tym że w EX 51 to podbicie jest słabsze >> słuchawki są lepiej zbalansowane

niż EP-630 i EX 71 >> mają też oczywiście mniejszy bas >> i są z tej trójki najcichsze

>> HNJ 50 mają trochę inną charakterystykę >> grają głównie dołem i środkiem który

zwłaszcza w EP 630 i EX 71 nie jest dobrze wyeksponowany >> za to mają dosyć słabą

górę

Z tych czterech słuchawek najbogatszy dzwięk posiadają HNJ50 ( ale dotyczy to tylko basu

i środka)- ich barwa jest ciepła i plastyczna

EP-630 grają ostrym ,analitycznym (w porównaniu z pozostałymi słuchawkami z tej klasy)

dzwiękiem, jego barwa jest ostra ,surowa ,agresywana>> Słuchawki raczej do rocka metalu i innych

gatunków ''ciężkiej" muzyki

EX 51, 71 są mniej szczegółowe od EP i Panasonic-ków, żeby nie powiedzieć najbardziej zamulone.

Ich barwa jest uniwersalna , ani ciepła , ani ostra-lepiej od EP będą się nadawały do mniej

dynamicznych gatunków muzyki-pop , jazz ,soul.

Podsumowująć charakterystykę brzmieniową:

Scena muzyczna która wynika z zastosowania przetwornika ~~9mm jest bardzo

podobna dla wszystkich czterech słuchawek-nie odczujecie jakieś zasadniczej

różnicy przesiadając się z jednych na drugie

Wszystkie mają jedną wspólną -wyeksponowane selektywne pasma ,a nie szeroka

panorama jaka jest możliwa do osiągnięcia nawet w bardzo dobrych pchełkach

(legendarne MDR-888, ale orginalne a nie podróby z Allegro ! :) )

>>Przypomina to czasami i daje poczucie słuchania koncertu przez dziurę w płocie ;)

 

Wszystkie też mają wady indywidualne- o niektórych już wspomniałem:

HNJ 50 są dla mnie najgorzej zbalansowane- tu grę dołu i środka jest OK, ale gdzie w tych

słuchawkach jest w ogóle góra? ale techno, rap czyli tam gdzie potrzebujecie dużo basu>>

to świetne słuchawki

EP-630 mają problemy z wysokimi dzwiękami , zniekształcają -przenoszą w górze skali

-są gatunki muzyki gdzie może to przeszkadzać. Reszta pasma ,ze względu na ostrość

dzwięku może się wydawać czystsza niż u konkurencji

Ex 71 i 51 są najmniej szczegółowe, ale z kolei ich zaletą jest paradoksalnie to

że ta ich pięta achillesowa nie jest tak dokuczliwa (mówię o swoich odczuciach) jak wady EP-630 i HNJ50

 

Komfort i izolacja :Dla mnie najbardziej komfortowe silikony bezprzecznie posiada Sony, EP-630 niewiele im

ustępują ,tipsy HNJ-50 (zwłaszcza średnie i duże) są fatalne.

Izolacja jest na podobnym poziomie>> po części wynika to z tego że tipsy są bardzo

zbliżone - jeżeli nie identyczne- jeżeli chodzi o wymiary, można je przenosić i używać wymiennie między

słuchawkami tych trzech firm. Izolacja zależy też od położenia główka słuchawki w uchu-

tu ze względu na to że EP-y i EX 71 mają gumowy trzonek można je wsadzić głebiej

niż w HNJ-50 i EX 51 gdzie nasada jest ze sztywnego plastiku.

 

Jakość-

-EX 51 i 71 wszyscy wiemy , ich bolączką jest pękający i schodzący izolator kabla.

-HNJ 50-jakość tipsów -są sztywne i kleją sie do kanału słuchowego> wyciągajac je z ucha trzeba uważać

aby się nie "wywineły", bo w przeciwnym razie można silikonik po prostu zgubić

-EP-630 oprócz narzekań na cienki i lubiący się zasłupływać kabel nie było jakiś poważnych

zastrzeżeń do ich jakości- dlatego na razie prowadzą w tym rankingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy czy Ty miales okazje sluchac innych sluchawek niz epow, bo takie pierdy piszesz ze glowa mala :ph34r:

bez urazy...

Pewnie, słuchałem ex-51, e931lp,, CD-470, HD-650, koss porta pro, kilka modeli panasoniców i philipsów.

 

Nie martw się nie urażam się, nie musisz przecież się ze mną zgadzać :)

 

 

 

 

pozdr,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz - generalnie sie zgadzam, panasow nie sluchalem - wiec sie nie wypowiem,

GoodBoy - sorka, ale...tez ma wrazenie ze poza epami nie bardzo sluchales innych..mialem shure e3 - owszem, stosunek cena/jakosc nie jest najlepszy, ale porownywanie ich do epow to nawet nie jest smieszne. mozesz miec swoje zdanie jak najbardziej - ale yak jakosc dziwnie w u Ciebie brzmia tego typu porownania - zwlaszcza w swietle naszej polemiki nano plus vs t10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squonk przecież ja nigdy nie pisałem, że słuchałem shurów3, tak więc ich porównianie względem epów biorę tylko i wyłacznie na podstawie opinii uzytkownikówp osiadających oba te modele. Wiadaomo, że nie można wykluczyć, żę bajki piszą, albo się nie znają, ale takim sposboem można zdyskredytować każdą opinię, również Twoją, moją i kogokolwiek. Wiadomo, że jak człowiek sam nie przesłucha to się nigdy w 100% nie przekona.

 

 

 

 

pozdr,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestancie tutaj szalec z wykresami i parametrami, szczegolnie w sluchawkach dokanalowych :) Tez myslalem, ze ma to jakiekolwiek znaczenie, ale nasz forumowy specjalista od IEM's mnie odwiodl w ogole od patrzenia nawet na takie wykresy :rolleyes:

 

Wszystkich odslylam TUTAJ

 

[edit]

BoodBoy - zachowujesz sie tak jak ja troche na poczatku i wielu, wielu uzytkownikow sprzetu i naszego forum. Jestes bardzo zadowolony z zakupu i przeceniasz wlasciwosci mozliwosci. Tez uwazalem, ze moje sanki sa wspaniale, piekne, najlepsze i w ogole git jak je kupilem, ale szybko zmienilem zdanie. Jezeli sluchales (a nie miales przez kilka minut na glowie) HD650 to dziwie Ci sie, ze takie rzeczy wypisujesz o EP, chociaz ich nie slyszalem, to wiem jaka to jest klasa brzmieniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wszystko pieknie, wykresy nic nie mowia - tu zgoda

 

ale jak mam przesluchac ep-630 i gdzie ?

wlasnie niezalezne recenzje uzytkownikow sa namiastka osobistego odsluchu.

co innego jak jest w MM - mozna posluchac "duzych" sluchawek - bez problemu i dowolnie dlugo.

ale dokanalowe lub iem-y ?

ja wlasnie rozwazam zakup ep-630 ( z czystego kaprysu bardziej niz potrzeby ) - i nie moge nigdzie znalezc okazji do ich przesluchania. a skoro nie przeslucham to nie powinienem kupowac. kolko sie zamyka.

:)

na szczescie nie sa jakos kosmicznie drogie i jestem w stanie podjac takie ryzyko (premie wyplacaja mi w maju to moge poszalec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wszystko pieknie, wykresy nic nie mowia - tu zgoda

 

ale jak mam przesluchac ep-630 i gdzie ?

wlasnie niezalezne recenzje uzytkownikow sa namiastka osobistego odsluchu.

co innego jak jest w MM - mozna posluchac "duzych" sluchawek - bez problemu i dowolnie dlugo.

ale dokanalowe lub iem-y ?

ja wlasnie rozwazam zakup ep-630 ( z czystego kaprysu bardziej niz potrzeby ) - i nie moge nigdzie znalezc okazji do ich przesluchania. a skoro nie przeslucham to nie powinienem kupowac. kolko sie zamyka.

:)

na szczescie nie sa jakos kosmicznie drogie i jestem w stanie podjac takie ryzyko (premie wyplacaja mi w maju to moge poszalec)

 

W kupowaniu droższych IEM to jest w pewnym sensie loteria. Albo ci się spodobają i je sobie zostawisz ,albo będzie lipa i słuchawki lądują zwykle w dziale komis lub na Allegro. Z IEM typu EX ,EP jest o tyle łatwiej ,że kosztują stosunkowo mało i nie ma problmu z dalszą ich sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy - zachowujesz sie tak jak ja troche na poczatku i wielu, wielu uzytkownikow sprzetu i naszego forum. Jestes bardzo zadowolony z zakupu i przeceniasz wlasciwosci mozliwosci. Tez uwazalem, ze moje sanki sa wspaniale, piekne, najlepsze i w ogole git jak je kupilem, ale szybko zmienilem zdanie. Jezeli sluchales (a nie miales przez kilka minut na glowie) HD650 to dziwie Ci sie, ze takie rzeczy wypisujesz o EP, chociaz ich nie slyszalem, to wiem jaka to jest klasa brzmieniowa.

Łomatko, znowu jakieś nieporozumienia i nadinterpretacje ;)

Przecież nie twierdzę, że epy są lepsze od hd650, nigdy w życiu! To zresztą inna kategoria słuchawek i nie ma co ich porównywać do siebie. Jeśli chodzi o doswiadczenia odsłuchowe to nie jestem taki początkujący co sie wszystkim zachwyca, gdyż mam bardzo wiele par słuhawek w domu, 2 typy zamknięte wielkie 40membranowe, kilka pcheł no i teraz pierwsze dokasnałowe czyli epy. Empirycznie mam pogląd tylko z dokanałowymi sony ex51 i mogę śmiało stwierdzić, że epy je biją na głowę, natomaist o do innych dokanałówek nie mam empirycznego poróniania i opieram się tylko na netowych opiniach.

 

Obecnie mogę powiedzieć, że epy spełniają w 100% moj oczekiwania co do słuchawek "wyjściowych", co nie zmienia faktu, że do zastosowań dsomowych wolę słuchawki "wielkie" typy zamknięte i ciabgle zastanwiam się które kupić, w domu najlepsze jakie mam tego typu to stary już model sony CD-470 (może ktoś kojarzy?), któy nabyłem jakieś 5-6 lat temu za 400zł i grają bardzo ładnie, nieporównywalnie lepiej od wszelakich pcheł i dokanałówek (chocxiaż nie powinno się absolutnie tych typów słuchawek do siebie porónywać...)

 

 

 

no tak, wszystko pieknie, wykresy nic nie mowia - tu zgoda

 

ale jak mam przesluchac ep-630 i gdzie ?

wlasnie niezalezne recenzje uzytkownikow sa namiastka osobistego odsluchu.

co innego jak jest w MM - mozna posluchac "duzych" sluchawek - bez problemu i dowolnie dlugo.

ale dokanalowe lub iem-y ?

ja wlasnie rozwazam zakup ep-630 ( z czystego kaprysu bardziej niz potrzeby ) - i nie moge nigdzie znalezc okazji do ich przesluchania. a skoro nie przeslucham to nie powinienem kupowac. kolko sie zamyka.

:)

na szczescie nie sa jakos kosmicznie drogie i jestem w stanie podjac takie ryzyko (premie wyplacaja mi w maju to moge poszalec)

może umów się z jakimś właścicielem epów :P

 

 

pozdr,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może umów się z jakimś właścicielem epów :P

 

ech, jakby tu delikatnie to powiedziec .... no nic, sprobuje byc taktowny (jak zawsze):

 

ladnych dziewczyn z ep-630 nie ma tutaj za wiele, a ci z pozostalej populacji maja te sluchawki to same brzydale :)

 

ps. ale jest to jakies rozwiazanie, lepsze niz zadne. i tu goracy apel do sex-cycatych-blondynek - Kupujcie ep-630 a krecik ochoczo przystapi do testow.

 

ps2 : na allegro ep-630 sa po 89 pln jako oryginalne oem, sam nie wiem co o tym myslec, ale w miare tanio trzeba przyznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, jakby tu delikatnie to powiedziec .... no nic, sprobuje byc taktowny (jak zawsze):

ladnych dziewczyn z ep-630 nie ma tutaj za wiele, a ci z pozostalej populacji maja te sluchawki to same brzydale :)

A skąd wiesz, że same brzydale? Ja nie narzekam na powodzenie :P

 

ps. ale jest to jakies rozwiazanie, lepsze niz zadne. i tu goracy apel do sex-cycatych-blondynek - Kupujcie ep-630 a krecik ochoczo przystapi do testow.

bleee ;)

 

ps2 : na allegro ep-630 sa po 89 pln jako oryginalne oem, sam nie wiem co o tym myslec, ale w miare tanio trzeba przyznac.

Nie w miarę, tylko bardzo tanio! Ja swoje jakiś tydzień temu zakupiłem w saturnie w arkadii za 129zł, popnieważ nie mieli na stanie w vobisie (119zł), a że byłem niecierpliwy to dałem te 10zł wiecej :)

 

Skoro traktujesz ten zakup na zasadzie "eksperymntów" to ja bym brał te po 89zł bez gwary oemy. Nie ma sensu przepłącać.

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu goracy apel do sex-cycatych-blondynek - Kupujcie ep-630 a krecik ochoczo przystapi do testow.

a co na to żona/kobieta *

 

:P

-------------------------------------

 

*niepotrzebne skreślić

 

co do epków, moze niedługo bede miał okazje przesłuchać, brat planuje kupić.. wtedy pogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co na to żona

 

wlasnie po to mi ep-630 sa potrzebne abym nie musial sluchac co ona na to.

sluchawek mi nie brakuje, ale ciszy w domu to tak - jak zacznie trzeszczec to konca nie ma.

a potem zwala sie wine, ze sluch sie traci od playerkow.

 

tu mam jeszcze pytanie co do ep-630: czy mozna wygodnie w nich spac (na boku, brzuchu, na prawym uchu ,na lewym uchu i na czym sie tylko da) ? bo chcialbym miec te cisze i spokoj takze w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności