Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja dzis dołączam do klubu. Wkońcu doszły do mnie nówki z gwarancji (poprzednie były uszkodzone prawa grała ciszej niż lewa). Mam do was pytanie bo przesiadłem się właśnie ze standardowych iriverów i eksperymentuje z SRS ale wydaje mi się że na SRSie grają za bardzo basem. Jakie macie ustawienia EQ lub SRS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na epach nigdy Srs...Dla mnie dzwiek jest nienaturlany "zasypany" i ogolnie biedny:)

 

Eq rozwiazuje sprawe : 0|-5|-5|-15|-5 jest troszke cieszej niz standardowo ale dzwiek jest klarowny jest duzo basu i duzo perkusji;)

 

Zapomnialem dodac ze do ciezkiej muzyki tj metal i rock w najrozniejszym wydaniu takie ustaweienie jest super;)

 

BTW ostatnio dochodze do wniosku ze gdyby nie izolacja to ep-630 bylby dosc kiepskawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tego twojego ustawienia EQ ale jest dla mnie za cicho i bas jakiś mniejszy niż przy srsie. Jakoś chyba najbardziej pasuje mi SRS. Tyle że ja mam ustawiony tak:

SRS 7

Focus High

TruBas 08

Boost 60

 

Jak głęboko wkładacie słuchawki do uszów. Bo mi na średnich to za głęboko nie wchodzą spróbuje jeszcze na najmniejszycg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te słuchawki, ale nie jestem zbytnio zadowolony. Posiadam niby oryginały, ale wysokie tony są za wyoskie, a basów tak wiele nie ma. Do odtwarzania mp3 służy mi k800i, i powiem tyle że na HPM-70 był lepszy efekt... Niewiem czy tomoje słuchawki są felerne czy też ja jestem zbyt wymagający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci sam że prezd iriverem t10 1GB sam miałem k750i i zestaw słuchawkowy HPM-70 i wydawało mi się że to samo jest z creativem ep-630 i nie ma tu jakiejs wielkiej roznicy. Tyle ze dlatego zmienilem k 750i na irivera bo tam brakolalo mi srednich i wysokich tonow szczegolnie. Za to k 750i mial funkcje Mega Bass która dorównywała basowi iriviera, a nawet go przewyższała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja mam ustawiony tak:

SRS 7

Focus High

TruBas 08

Boost 60

 

O chryste ale na tym ustawieniu dają basy!!! Tyle że średnie i wysokie są trochę przytłumione. Sam słucham głównie gothic metalu, ale nastawiam się w nim na wokal. Także fajne ale nie dla mnie :)

 

Sam używam takich ustawień eq - wykastrowałem deczko basy ;) ale wokal jest idealny.

4, 3, 14, 12, 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam obecnie nastepującego ustawienia EQ:

+15+05+07+05+12 i muszę powiedzieć że jest nieźle fajny bas srednie i wysokie tony. Jednym slowem dobra kompozycja. Próbowałem tego twojego ustawienia ale tam wogole basu nie ma, a ja lubie go czuć :)

 

Całkiem całkiem to twoje ustawienie :) Niezły kompromis jeśli chodzi o niskie i wysokie tony. Ale ale jak dla mnie to wokal jest za bardzo przytłumiony. Co kto lubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Obecnie słucham na lekko zmodyfikowanym ustawieniu i musze powiedzieć że dla mnie to jest ideał nie można się przyczepić do niczego wszytskie tony są odpowiednie. Spróbujcie tych ustawień:

+15 +03 +14 +10 +12

 

U mnie na iriverze T10 + EP 630 to najlepsze ustawienie jakie miałem. Poprzednie miało faktycznie za słaby wokal. W tym wokal jest idealny a do tego podkreslone niskie i wysokie tony.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem se te epy na allegro od lilliany za 49,99 zeta i nie załuje wyglądają na orginały mają pozłacany wtyk taki sam jak w orginałach kabel asymetryczny w ksztalcie litery L i jedno mnie zastanawia dlaczego inne epy mają metalową kratke gdy patrzymy do środka a moje jej nie mają tylko cos takiego jak czarną gąbke ale i tak ******ozo grają no i ten basssss

a wiec tak słuchawy są guuuuuud moje ustawienie eq to

+15 +08 +0 +15 +15

chyba nailepsze dla tych słuchawek niemal dla kazdego gatunku muzy

pozdro

:D:blink::rolleyes::):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem se te epy na allegro od lilliany za 49,99 zeta i nie załuje wyglądają na orginały mają pozłacany wtyk taki sam jak w orginałach kabel asymetryczny w ksztalcie litery L i jedno mnie zastanawia dlaczego inne epy mają metalową kratke gdy patrzymy do środka a moje jej nie mają tylko cos takiego jak czarną gąbke ale i tak ******ozo grają no i ten basssss
Gratuluję ;) No ale skoro jesteś zadowolnony, choć pewnie bardziej zadowolony byłbyś z oryginalnych epów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie:)

 

Mnie zadziwilo jedno...Pierwsze wrazenie moje odnosnie ep-ow - kiespki kabel i byle jakie przymocowanie kabla do jacka. Ale sie milo zaskoczylem:) Juz nieraz zdarzylo mi sie szapnac mocno kabel wyrywajac z uszu sluchawki i nic kabelek caly sluchaweczki nadal graja super:) Dzieko moze super nie jest ale narzekac nie moge:)

 

Pani Getz czemu Pan nie odpwoiada mi na PW?:P

 

Czy czytal ktos o tym ze mozna przykleic jakies gabeczki na tej siateczce w epach zeby miec lepszy dzwiek?:> Jesli tak to prosze o jakas konkretna wypowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLINK

Słuchawki nowe, w wersji OEM (oryginalnie zafoliowane), kolor czarny + dodatkowe końcówki!!

a oto aukcja na której je nabyłem

http://www.allegro.pl/item142653608_142653608.html

orginalnie zafoliowane i ta nalepka jak oglodalem osobiscie to to wygloda raczej na orginalny produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie przeczytałeś tego tematu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=7662

 

A nie zastanawiałeś sie czemu dostałeś zagiętą końcówke i gabke, jak na zdjęciach jest prosta i siateczka w słuchawkach? To (podstępny) chwyt marketingowy, a raczej oszustwo. Poza tym coś takiego jak EP-630 OEM chyba nigdy nie okazało sie oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z koleii mam takie pytanie

bo nie widzialem aby ta sprawa byla poruszana

 

chodzi o wyglad opakowania do EP-630

 

pytam dlatego poniewaz widzialem zapakowane w Prostokatne pudelko POMARANCZOWE (z niebieskimi wstawkami gdzie sa napisy)

 

oraz sluchawki EP-630 w innym opakowaniu szerszym od poprzedniego tylko z obramowaniem pomaranczowym a przez srodek opakowania w poprzek przechodzi szeroka naklejka Granatowa z napisem CREATIVE

 

 

Czyms sie roznia te Sluchawki poza Opakowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności