Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja rowniez polecam ustawic sobie tak zeby gralo ladnie. Najwazniejsza jest przyjemnosc ze sluchania muzyki:) Ja na T10 na EQ normal nie wytrzymalem dluzej niz 5 minut. Stweirdzilem ze dzwiek jest "plaski" i pusty. Mala korekta EQ i gra cudownie:) I nawet tandem Soundblaster Live! + Creative P380 jakim dysponuje w domu nie sa w stanie dostarczyc takich wrazen sluchowych jak moj iRiver+ ep-630. Normala "da" sie sluchac kiedy ma sie muzyke slabo skompresowana...ja niestety nie mam dojscia do wiekszosci utworow w formie "pierwotnej" wiec musze sie meczyc np z mp3 z bitrate'em 128 kB/s o_O

 

Pozdrawiam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj jestem użytkownikiem tych oto słuchawek, ale juz z doświadczenia wiem że słuchawki docenia się dopiero po jakimś czasie, i jak narazie sie sprawdza, pierwszy kontakt nie był najlepszy, ale teraz jest juz coraz lepiej. Bass jest wg. mnie bardzo dobry, w tych słuchawkach doceniłem eq "party" bass jest ładnie podbity. To też napewno zależy od utworu. Słuchawki nie wchodzą tak głęboko jak oczekiwałem, poprostu zatykają uszy a nie wchodzą całe do kanału :] Co jak co ale do zwykłych pchełek juz nie wracam, no i z tego co słysze nie najlepiej radzą sobie z muzyką klasyczną, do takiego rodzaju wole Senki pmx60.

Przenoszenie dzwieku przez kabel jest naprawde irytujące, ale to kwestia przyzwyczajenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melomani czy audiofile to muzyki słuchaja na bardzo wysokiej klasy sprzęcie grającym i w odpowiednio zaprojektowanym pokoju.... wiem skrajność ale żeby nie popadać w skrajność z drugiej strony to nie przesadzajmy... mp3 to format stratny i zaden audio melo nie będzie tego słuchał

wg mnie uzywanie eq czy srs jest jaknajbardziej uzasadnione w przypadku przenosnego sprzętu mp3

 

co do epek - przekonalem się do nich jednak

na początku denerwowało mnie parę rzeczy, teraz dochodzi do tego że ulubionej muzyki zamiast na kompie słucham na T30+Ep630

jedna rzecz mnie natomiast długo męczyła... mianowicie na T30+Ep630 nie można ustawić uniwersalnego EQ/Srs dla każdego rodzaju muzyki... zastanawiałem się dlaczego, no i wywnioskowałem sobie że ten zestawik oddaje bardzo subtelne różnice pomiędzy ustawieniami EQ/Srs. Na innych słuchawkach nie kombinuje z EQ bo nie odczuwam takiej potrzeby - gra jak gra, natomiast na Ep630 aż samo prosi się o modyfikację EQ bo wiem że poprawie brzmienie muzyki.

Na koniec Ep630 basują naprawdę mocno... polecam przekonanie się o tym puszczając sobie jakiś basujący kawałek (albo subwoofer testy - mniam ;-) ) i pokombinowanie z ustawieniami EQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epki graja dobrze szczegolnie uwzgledniajac cene sluchawek:) Co do wygody ja osobiscie nie mam zadnych zastrzezen chociaz przeszkadza mi jedno...Izolacja jaka pokryty jest kabelek jest bardzo "gumowa" a to niekiedy moze powodowa malutki klopoty z przeciaganie przewodou np pod bluza... ale to tylko niewiele znaczaca wada;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszyscy piszą, że słuchawki grają wypaśnie, są zaje**ste ja na tę cenę itp. Ale też spora częśc pisze, że na początku nie była zachwycona słuchawkami, że dopiero po jakimś czasie je docenili. Piszą też że trzeba się nauczyć je poprawnie zakładać. Więc w związku ztym ma dwa pytania: Dlaczego sporo ludzi przekonało się o ich zaje**stości dopiero po czasie? Czy coś się w nich zmieniło? I co znaczy "poprawnie zakładać"? Mogę prosić o objaśnienie jak je poprawdnie zakładać, żeby dźwięk był jak najlepszy? Do tej pory robiłem to tak: Wkręcałem je tak z ćwierć obrotu, popychjąc je dodatkowo jak najgłębiej, po czym pociągałem je lekko w dół, żeby kabelki nie odstawały na boki. A wy jak je zakładacie, żeby dźwięk był najlepszy? Pytanie w szczegulności do tych co uważaja, że "do tego, żebu dobrze grały trzeba najpierw nauczyć się je poprawnie zakładać, a wtedy jest poprostu niesamowicie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja miałem odwrotnie.

Na początku byłem zadowolony. Z czasem ich brzmienie drażniło mnie coraz bardziej. Musiałem się dużo bawić EQ tak jak pisał Ashroon, prawie przy każdym zespole coś zmieniałem.

Niektórych rzeczy wogóle nie mogłem na nich słuchać. Zauważyłem , że zwłaszcza stare nie remasterowane płyty brzmią na nich fatalnie np: stare płyty Bowiego i inne starocie. W dźwięku cały czas mi czegoś brak (głównie niesławnego już środka), wokale potrafią brzmieć marnie.

Ostatnio cenię sobie w nich już właściwie tylko wygodę i tłumienie. Odziedziczyła je moja siora, która ma mniejsze wymagania co do dźwięku, ale jest zachwycona wygodą właśnie.

 

Co do wkładania musisz włożyć je tak, żeby się "zassały" - żeby nawet jak lekko pociągniesz za kabel nie zmieniały położenia w uchu, i to będzie "już" :)

 

Teraz przesiadłem się na AKG, które z kolei są niewygodne za to grają świetnie - nie można mieć wszystkiego ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dzisiaj właścicielem epek i mam parę pytań:

-czy na pewno są oryginalne? Moje epki nie mają tej metalowej siateczki ochronnej jaka widoczna jest na wszystkich zdjęciach ep 630. Kabelek jest asymetryczny (z tego co wiem w epkach jest symetryczny), oraz kabelek jest podwójny od wtyczki aż do miejsca rozdzielenia, tzn, nie jest to pojedyńczy kabelek jaki widoczny jest na zdjęciach. Sprzęt dostałem w fabrycznie zgrzewanej sztywnej foliowej torebce z naklejką z napisem Creative Earphones EP-630 In-Ear Noise Isollation Earphones. Poza tym w sumie wszystko pasuje.

 

-jak długo trwa "docieranie" słuchawek. Uzywam je w sumie dopiero od dziś, ale nie widzę żadnej kolosalnej różnicy pomiędzy nimi a dołączonymi do irivera t30.

 

-dźwięki średnie i niższe są jakoś niewyraźne. Słuchając muzyki słyszę jakby echo, które powoduje tą niewyraźność. Takie samo wrażenie mam kiedy przycisnę zwykłe niedokanałowe słuchawki mocniej do uszu. Czy to kwestia głębszego wsadzenia słuchawek, czy też moze kwestia przyzwyczajenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dzisiaj właścicielem epek i mam parę pytań:

-czy na pewno są oryginalne? Moje epki nie mają tej metalowej siateczki ochronnej jaka widoczna jest na wszystkich zdjęciach ep 630. Kabelek jest asymetryczny (z tego co wiem w epkach jest symetryczny), oraz kabelek jest podwójny od wtyczki aż do miejsca rozdzielenia, tzn, nie jest to pojedyńczy kabelek jaki widoczny jest na zdjęciach. Sprzęt dostałem w fabrycznie zgrzewanej sztywnej foliowej torebce z naklejką z napisem Creative Earphones EP-630 In-Ear Noise Isollation Earphones. Poza tym w sumie wszystko pasuje.

 

-jak długo trwa "docieranie" słuchawek. Uzywam je w sumie dopiero od dziś, ale nie widzę żadnej kolosalnej różnicy pomiędzy nimi a dołączonymi do irivera t30.

 

-dźwięki średnie i niższe są jakoś niewyraźne. Słuchając muzyki słyszę jakby echo, które powoduje tą niewyraźność. Takie samo wrażenie mam kiedy przycisnę zwykłe niedokanałowe słuchawki mocniej do uszu. Czy to kwestia głębszego wsadzenia słuchawek, czy też moze kwestia przyzwyczajenia?

 

Podróbki na 100%. Orginały mają siateczke, symetryczny kabel i są w pudełku. Na naszym forum gdzieś w przyklejonym temacie jest foto (i nie tylko) porównanie orginałów i podrób. Docieranie zwykle trwa od 2 tygodni do miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak śliczne podróbki made in china ;) A tak na serio bardzo mi przykro ale twoje epki to niestety podróbki. Na przyszłość pamiętaj creative nie daje słuchawek w torebkach. Torebka = podróba. Oryginalne ep-630 nie mogą mieć asymetrycznego kabla. Jeśłi możesz to zwróć słuchwki sprzedawcy. Jeśli nie odda kasy zaskarż go do allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miał gość napisać że sprzedaje podróbki made in china? Swoją drogą jeśli kupuje od pośrednika to sam sprzedawca może nie wiedzieć że opyla podróby. ORYGINALNE SŁUCHAWKI ZAWSZE SĄ W FIRMOWYM PUDEŁKU (chyba że kupujesz używane, ale to wtedy powinno wyraźnie pisać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to nie sa podrobki. sluchawki sa dodawane jako wyposazenie do sprzetu creative a krajach gdzie dbaja o klienta:)

same w tej postaci nie wystepuja w handlu ale to nie oznacza ze nie mozna ich sprzedawac.

na pewno nie sa to podrobki, bo nie wiem czy ktokolwiek wystawilby fakture na podorbki...

ale nie ma sprawy.mam teraz w blistrach wiec moge wymienic. prosze odeslac,podac dokladny adres zwrotny i dodac informacje na kartce dlaczego dostalem je z powrotem.

pozdr

a.g.

 

Oto co powiedział. Skoro tak mówicie to chyba je zwrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności