Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj stałem się posiadaczem EP-630 B) Na tej oto aukcji. OD razu podlączyłem je do mojego irivera żeby sprawdzić co potrafią:)

 

Miałem minimalne problemy z umieszczeniem ich w uszach ale szybko sobie poradziłem i jako nowy użytkownik Epków nie mam wrażenia, że są nie wygodne. Włączam muze (W moim przypdku Techno:) ) No i tylko słychac bas jak grzmi... Przypomniałomi się jak ktoś na forum pisał, że trzeba zmienić ustawienia SRS. Po zmieniu ustawień zacząłem chwilke słuchać ale jednak nie było tak super ekstra... Trochę lekkie zawiedzenie, jeszcze sprawdzam czy dobrze w uchu leżą - wszystko OK. Myślę sobie no to teraz posłucham na pchiełkach iRiver'a. Szybko zmieniam z powrotem ustawienia SRS i słuchamy i tutaj :o:o:o - W mojej głowie zrodziło się pytanie "Ja na tym mogłem słuchać". No i teraz dopeiro słyszę róznicę EP. Zdecydowanie lepsze basy o co mi chodziło i góra taka bardziej "czytelna" ? O izolowaniu nie mówię bo aż mnie przerażają:D

 

Bardzo jestem zadowolony z wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

....łaaaaaaał :o

 

Doczekałem się :D

 

....również mogę z zaszczytem dołączyć do grona miłośników ep-630. Po pechowym kupnie podróbek, udało mi się odzyskać kase i jestem już posiadaczem oryginalnych epek. Jestem zdumiony ich dzwiękiem, być może chińskie grałki poniekąd wpływają na moją opninie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....łaaaaaaał :o

 

Doczekałem się :D

 

....również mogę z zaszczytem dołączyć do grona miłośników ep-630. Po pechowym kupnie podróbek, udało mi się odzyskać kase i jestem już posiadaczem oryginalnych epek. Jestem zdumiony ich dzwiękiem, być może chińskie grałki poniekąd wpływają na moją opninie :D

Wlasnie sie zastanawialem co powiesz na ich dzwiek :D

 

(jakos tak czulem ze kupisz oryginaly ;))

 

 

Pozdrawiam

 

 

PS. A moze zrobisz recenzje odwrotna (do mojej), tzn porownanie "w gore", czyli "jak sluchalo sie na podrobkach, a jak teraz slychac na oryginalach" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie również można dodać do klubu milośników Ep'eków tyle ze nie 630 a 635 podobno graja jeszcze lepiej ale są tez cenniejsze xD 159zl - Vobis in da Szczecin. Powiem tyle ja jestem zadowolony z zakupu =) w polączeniu z moim iriverem h10 grają super... i głowa mnie nie boli jak tu ktos pisal na forum ze ma jakies bóle Btw Goździkowa coś o etopirynie wspominała :P Jak na słuchawki za tą cenę spełniły moje oczekiwania w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem dzisiaj w Sferisie (Lublin - ul. Fabryczna) i zakupiłem epki za 99zł. Co prawda znalazłem na allegro kilka złotych taniej z możliwością odbioru osobistego, ale nie chciało mi się czekać do poniedziałku, a pozatym do Sferisu mam bliżej :P Właściwie za długo nie słuchałem jeszcze na nich muzy, ale już mogę powiedzieć, że na razie jestem zadowolony. Muszę jeszcze pokombinować z ich wkładaniem i może uda mi się wycisnąć z nich jeszcze więcej :P:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sorki za OT ale co powiecie o ep-635 tych http://www.allegro.pl/item117696480_orygin...gwarancja_.html

 

wydaje sie że jest to oryginał ? 99 zł to w takim razie mało tak ?

 

EDIT: I czy opłaca mi się kupować takie słuchawki do mojego Zen Nano ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: I czy opłaca mi się kupować takie słuchawki do mojego Zen Nano ?
Jak najbardziej tak, sam mam MuVo N200 który jest niemal identyczny jak Twój Zen Nano. Różnica pomiędzy seryjnymi słuchawkami jest ogromna, zarówno w brzmieniu jak i w komforcie noszenia. Nie zastanawiaj się i bierz, Creative EP-635 które podałeś wyglądają na oryginalne, są w pudełku, mają gwarancje i trójkątne logo na głośniczkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez swoje zakupilem na tej aukcji bo sa w oryginalnym blistrze a nie w "opakowaniu" OEM no i za 99 zl :) zanim je kupilem testowalem w Vobisie gdzie byly za 159zl (ep-630 119zl) i roznia sie 9mm magnesem (ep-630 8mm) i smycza zintegrowana z kablem co podobno eliminuje problem z kablem ktory wystepowal w 630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Naczytałem się pozytywnych opinii o EP-630 (a w szczególności o ich basie :) i nabyłem takowe na Allegro (wersja box).

 

Założyłem i... załamałem się. Coś tam brzęczy, basu zero, totalna kicha. Wymieniałem wkładki na większe, mniejsze - żadnej różnicy. Odłożyłem je na półkę będąc pewnym, że to jakaś podróba.

 

Ale dziś, po paru dniach założyłęm je ponownie, tym razem wpychając je dość głęboko do ucha - i zagrało znaaacznie lepiej :) Ale muszą być faktycznie siłowo wepchnięte, najlepiej jeszcze lekko dopychane palcami, by ładnie zagrały. Dźwięk prosto z CD ma takie brzmienie, że zbędna staje się korekcja we basu we wzmacniaczu (tym razem testowałem ze sprzętem stacjonarnym).

 

I stąd moje pytanie - jak głębogo Wy je wpychacie? U mnie najlepsze efekty daje odwrócenie słuchawki kablem do góry i wpychanie jak najgłębiej... Co ciekawe, najlepszy dźwięk mam z największymi gumkami, choć najciężej je wepchnąć do ucha. Może ja mam jakiś nieregularny kształt "dziury"? No i nie wiem, jak długo z nimi wytrzymam tak głęboko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

w mieście Bochnia gdzie dzisiaj byłem, nie sposób dostać EP-630, z 5 sklepów do których zawitałem tylko w jednym sprzedawca słyszał o tych słuchawkach, i tam są dostępne na zamówienie w cenie 100 zł, EP-635 125 zł. To tylko tak dla informacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy to prawda, że te słuchawki (Ep 630) są identyczne z sennkami Cx300? Taką opinię ostatnnio usłyszałem... i nie chce mi się w to wierzyć.

 

Będę miał niedługo możliwość wypróbowania ich (Cx300) i porównania z Kossami: Porta Pro oraz Ksc 35. Co prawda trudno porównywać otwarte nauszne z dokanałowymi... ale zawsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pomiary są w dużej mierze umowne to raz, dwa że odtwarzacze mają filtry, dzięki którym i tak na wyjście słuchawkowe nie idzie nic poniżej 20Hz i powyżej 20kHz :)

 

w muzyce nie ma właściwie dźwięków niższych niż 40Hz (ostatnia struna gitary basowej) i 18kHz (harmoniczne niektórych instrumentów, wybrzmienie)

 

a słuchając MP3 tracisz wszystko ponad 16kHz i tak jak i tak ;)

 

---

 

pozatym te wartości skrajne podawane są dla poziomu -6 do -12dB... czyli w praktyce i tak byś ich nie słyszał ;]

 

na EPkach dla przykłady słychać częstotliwości od 35Hz (test basu) do 15-16kHz w normalnej muzyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności