Skocz do zawartości

Sennheiser HD650 vs AKG k601


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Już o kolumnach nie rozmawiamy <_<, ciągniemy wątek 650 vs 601 , zbaczając jednak nieco mam takie pytanie jak jest z basem w Hd600 porównując go do 601 AKG .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są indywidualistami i usłszą różnice nawet pomiedzy dwoma takimi samymi parami. oczywiscie nie wszyscy. Dla mnie brzmia identycznie. Moze jakies setne lub tysiaczne roznicy. Oczywiscie zaraz ktos powie ze brzmia inaczej. Wszystko zalezy tez od HD580 z ktorego roku jest. Wszystko ma znaczenie. Zuzycie padow, kabel etc. Sygnature jednak maja HD600 aniżeli HD650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na chwilę nie wygrzane HD650. Czysty loudness, moje spostrzeżenia potwierdziła pani Instrukcja od tych słuchaweczek. Grało to z Monolithem MX7000 (Audio Output: 56mW (28mW + 28mW )). Dwa kawałki z albumu Hadouken! - For the Masses. I powiem że całkiem zgrabnie napędził te 300 Ohmowe słuchaweczki. Ja wiem że to konstrukcja do wyższych celów. Ale z elektroniką super to brzmiało. Może trochę za ciemno w porównaniu do używanych przez mnie ATH-SJ5 (jakie porównanie), ale bardzo satysfakcjonujące. Podpiął bym je do Rocoo A...

 

Aallen, jakie są różnice między wygrzanymi a nie wygrzanymi HD650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim HD650 i loudness ??? (???) Sennheiser jezeli juz to equalizuje swoje sluchawki zgodnie z diffuse-field. Loudness lub tez wedlug krzywej Equal-Loudness-Countur Fletcher'a - Munson'a graja np. GS1000 lub Pro 900. (te drugie nie do konca).

 

 

loudness.png

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz do instrukcji spojrzę.

 

Zwracam honory. Diffuse-field loudness widnieje w instrukcji, mój błąd. Co nie zmienia faktu że dla mnie te słuchawki grają z funem. Ale nie z takim jak DJki. :)

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

A jak wygląda sprawa pałąku w tych HD650 nie pęka Wam :P bo mnie zraził niesamowcie do tych słuchawek po obejrzeniu fotek na sieci co sie z nim dzieje.

http://www.head-fi.org/content/type/61/id/117481/width/640/height/480

 

W takich high-endowych słuchawkach nie powino mieć to miejsca, tylko pałąk powinni robić wylączenie metalowy, w porównaniu do Beyerdynamic'a materiały są tandetne mało trwałe.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że pękający pałąk dotyczy tylko hd555, hd595, hd 598, itp. Mnie do sennheiserów zniechęca jakość padów (nawet na to nie zwróciłem uwagi, dopiero jak je sprzedałem, to kupujący zdziwił się, że prawie nowe słuchawki mają tak wygniecione pady) i trzeba powiedzieć, że firmowy kabel do hd 650 to słabizna. Dzięki temu doświadczeniu nie zdecydowałem się na hd 800, bo pewnie często musiałbym wymieniać pady, które kosztują 550zł.

Co do beyerdynamic, to są to naprawdę wytrzymałe słuchawki, używane min. w polskim radiu i oprócz przyklapniętych padów nic się z nimi nie dzieje. Ich minusem może być, to że pałąk po pewnym czasie staje się trochę "luźny", a headband może trochę brudzić, gdy jest przetarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są tez pady pokryte pseudo skórą która z czasem zaczyna sztywnieć od potu i pękać i odpadać :) Sennek takie stosuje miedzy innymi w wielu swoich tanszych modelach, ale w sumie nie tylko on.

Ja juz byłem o krok od zakupu HD650, ale jak dowiedziałem sie ze pałąk to pękający plastik to sobie je darowałem nawet zeby grały nie wiadomo jak to pałąk metalowy to u mnie podstawa w konstrukcji dobrych słuchawek na lata.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są tez pady pokryte pseudo skórą która z czasem zaczyna sztywnieć od potu i pękać i odpadać :) Sennek takie stosuje miedzy innymi w wielu swoich tanszych modelach, ale w sumie nie tylko on.

Ja juz byłem o krok od zakupu HD650, ale jak dowiedziałem sie ze pałąk to pękający plastik to sobie je darowałem nawet zeby grały nie wiadomo jak to pałąk metalowy to u mnie podstawa w konstrukcji dobrych słuchawek na lata.

Nie wiem, jakim fizolem bez mózgu trzeba być, żeby połamać pałąk od HD650. To co jest na zdjęciu powyżej, to nie jest wina normalnego użytkowania. Albo koleś ma łeb jak wiadro, albo wręcz przeciwnie i mózg mu się nie zmieścił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, od normalnego użytkowania to nie miało prawo się stać. Miałem dużo modeli i to nawet starszych/bardziej plastikowych i siłą rzeczy gorzej wykonanych od HD650, a mianowicie: HD525,535,545,565,265. Niektóre z nich miałem w stanie, jakby były po 20 latach wyciągnięte ze strychu. Elementy rozsuwania pałąka potrafiły trzeszczeć i skrzypieć, ale sam pałąk to mi się wydał niezniszczalny. A same słuchawki bardzo łatwo zdemontować, co w sumie jest na plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są tez pady pokryte pseudo skórą która z czasem zaczyna sztywnieć od potu i pękać i odpadać :) Sennek takie stosuje miedzy innymi w wielu swoich tanszych modelach, ale w sumie nie tylko on.

Ja juz byłem o krok od zakupu HD650, ale jak dowiedziałem sie ze pałąk to pękający plastik to sobie je darowałem nawet zeby grały nie wiadomo jak to pałąk metalowy to u mnie podstawa w konstrukcji dobrych słuchawek na lata.

Nie wiem, jakim fizolem bez mózgu trzeba być, żeby połamać pałąk od HD650. To co jest na zdjęciu powyżej, to nie jest wina normalnego użytkowania. Albo koleś ma łeb jak wiadro, albo wręcz przeciwnie i mózg mu się nie zmieścił.

Zgadza sie Fatso, w ogole nie rozumiem tej nagonki, na jakosc Sennheiser-ow. Zarowno seria 600, 700 i 800, jest bardzo dobrze wykonana i podczas normalnego uzytkowania (bez skakania na rampie, czy jakiegos downhillu :D), wytrzymaja ladnych pare lat.

 

Wygniecione pady? mialem przez pare lat HD-600 i nie wiele sie zmienily wzgledem nowych, ktore zakupilem do innego modelu. Jak ktos jest narwancem , nie szanuje rzeczy, to i tytanowe sluchawki zdemoluje ;).

Powyzszy przyklad, jest dowodem na to, ze nie nie kazdy doceni walory 650-tek i skonczy sie to dla nich tragicznie, jak widac na zalaczonym obrazku :D.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygniecione pady? mialem przez pare lat HD-600 i nie wiele sie zmienily wzgledem nowych, ktore zakupilem do innego modelu. Jak ktos jest narwancem , nie szanuje rzeczy, to i tytanowe sluchawki zdemoluje ;).

Też tego nie zauważałem bardzo, ale kupujący hd650 ode mnie z tego co pamiętam wymienił pady które miały kilka miesięcy, musiało więc coś być z nimi.

Z tym pękniętym pałąkiem, to nie wiem co trzeba zrobić, aby to tak pękło, bo sama konstrukcja ich jest dość dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie znacie efektu zmęczenia materiału, plastik ma to do siebie ze nawet sam potrafi pękać po latach, po prostu wysycha, wystarczy poczytać forum head'a i ilu osobom pękł pałąk w HD650, niektórym nawet na drugi dzień :)

Nie jest to żadna nagonka na Sennka z mojej strony jaki to miałoby sens ? mam ich produkty np. uwielbiane przeze mnie MX985 i sobie je bardzo chwale, są dobre i złe produkty, nie mówie ze HD650 to zły produkt tylko ze akurat pałąk to śmiech w ich wykonaniu w tak drogich słuchawkach.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie znacie efektu zmęczenie materiału, plastik ma to do siebie ze nawet sam potrafi pękać po latach, po prostu wysycha, wystarczy poczytać forum head'a i ile osobom pękł pałąk w HD650.

Nie jest to żadna nagonka na Sennka z mojej strony, bo mam ich produkty np. uwielbiane przeze mnie MX985 i sobie je bardzo chwale, są dobre i złe produkty, nie mówie ze HD650 to zły produkt tylko ze akurat pałąk to śmiech w ich wykonaniu w tak drogich słuchawkach.

znam, meczy mnie wiele rzeczy...

A co do hdkow, mam jednego kolege, ma hdki od poczatku, jeden z pierwszych egzemplarzy. Uzywane po kilka godzin dziennie. Nawet padow nie wymienial jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam chyba ze 20 osób z HD600/HD650 a i przez moje ręce te słuchawki wielokrotnie się przewinęły i nie słyszałem o pęknięciu pałąka. ...oprócz jednego skate'a który w nich jeździł i upadł na głowę.

Fakt, że przy modelach 598/555 pęknięcia występują ale zazwyczaj nie są większe niż jeden centymetr i nie przeszkadzając w korzystaniu jedynie wpływają na estetykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/t/595955/replacing-the-headband-on-a-pair-of-hd-650s

 

Plastik ma to do siebie ze z czasem robi sie coraz to słabszy, moze to przykład bez sensu nie mający nic wspólnego ze słuchawkami ale dający obraz co sie moze dziać z plastikiem i ze to nie najlepszy materiał na pałąk do słuchawek.

Plastikowa lampa u mnie sama spadła na podłoge pękając od samego wiszenia :) jej plastik stał sie tak kruchy ze mozna było go łamać jak chipsy :) wysechł na wiór, chociaz tutaj wysechł od temperatury, w HD650 z kolei pałąk pracuje i poddawany jest pewnym napręzeniom co jak widać konczy sie jego pękaniem u niektórych osób.

Nie ma tu nic do rzeczy dbanie o sprzęt, mozna dbać i jak ma pęknąć to pęknie bo jest z plastiku.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności